Diskuze k článku Městská hromadná doprava během festivalu Colours of Ostrava 2015?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)aggu | 23. 7. 2015, 20:52

Na žádném festivalu v CZ a pár v Evropě jsem neviděl, že by místní MHD pobrala všechny lidi z festivalu tak, aby byli spokojení a v uondaném stavu dojeli až domů. Ve většině případů se to ofiko neřešilo prakticky vůbec a to i v civilizaci. U festivalů někde v lese to jasné úplně.
40000 lidí v tramvaji neodvezeš, ani kdyby jely co 10 minut. Je třeba přemýšlet o tom jak se dostanu domů dřív, než po 5 pivech ve 2 ráno na zastávce.
BTW jel jsem domů tramvají na Jižák ve čtvrtek a pátek, v době kdy skončilo elektro, a v obou případech sem si sedl ;)

(odkaz)Werner Ullmann ostravablog.cz | 23. 7. 2015, 20:32

Doprava v době Colours

Poprvé jsem absolvoval Colours bez auta.
Čtvrtek tam pohoda sic plnější tram, ale to je v pořádku.. Zpátky kolega mě vzal autem
Vše ok.
Pátek tam není problém. Zpět už kolega nebyl a na Křižíkové bus 23:37 přijel, ale asi až o 20 min později. Prý porucha. Beru. Hodinová jízdenka mi nestačila, ale to bych snad vysvětlil. Normálně by stačila půl hodinová.
Sobota je důvod proč píšu. Z Křižíkové Tram z Hlavního víc jak 20min později – tady by půl hodinová nestačila.
Tramvaj přeplněná a na dalších zastávkách byl velký problém. Málo kdo se vešel a to ne všichni jeli na barvy.
Nešlo by v době Colours ignorovat SOBOTU a NEDĚLI v J.Ř. aspoň ve spojích co obsluhují Barvy a jezdit jako Po-Pá?
Jezdil jsem Petřkovice nám. - Křižíkova- Hlubina a zpět

(odkaz)Ondřej Polanský | 23. 7. 2015, 14:19

Pořadatel?

Město Ostrava Colours sponzoruje, protože si uvědomuje, že jde o prestižní záležitost. Jenže dopravou jako je tato se veškerá prestiž vytrácí a zbývá jen mrzutost. Náprava je jednoduchá, stačí, aby město nesponzorovalo festival (pouze) finančně, ale spíše návaznými službami, jako je OZO (odvoz odpadu) nebo DPO (dopravní obslužnost). Argument s tím, že se špatně domluvili neberu, to by platilo pouze v případě, že město nemá s festivalem nic společného a nejde mu ani o něj, ani o spokojenost návštěvníků... Skutečnost je taková, že se reprezentanti města s primátorem v čele k festivalu hlásili, řečnili na pódiích, připíjeli šampaňským, hrdě se procházeli ve VIP zóně a dmuli se pýchou jako by festival organizovali oni sami. Flagrantní kontrast mezi řečmi a skutky.

(odkaz)David | 23. 7. 2015, 13:52

Pořadatel

Ale počet spojů si objednává pořadatel u DPO, a tak to bylo i u MS v hokeji a je u i každé jiné akce. Tedy pokud si CoO zaplatí za spoje co deset minut, tak budou vypraveny co deset minut. A myslím si, že festival tak velkých rozměrů - 43 000 návštěvníků, trvající 4 dny, by měl být schopen si toto zaplatit a domluvit se s DPO.

Zobrazeny všechny příspěvky (4)