Diskuze k článku Nová Karolina Park jako průchod k chrámu konzumu

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)jarnemec | 14. 1. 2011, 9:40

Na Karolině se zasekla výstavba kanceláří

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/na-karoline-se-zasekla-vystavba-kancelari20110113.html

(odkaz)Vlastík | 13. 12. 2010, 15:03

to Petr

Mne by také zajímal Strategický plán rozvoje města do r. 2015,2020.
Je pravda,že Ostrava se od r.1990 vylepšila,ale poslední dobou stagnuje,zhoršilo se ovzduší a stále zůstává vylidněné centrum Ostravy. Možná by nebylo od věcí v centru Ostravy umístit i domov pro seniory. Ti by se rádi v centru zdržovali a nemuseli by žít na okraji Ostravy a jezdit do centra tramvaji, nebo trolejbusem a tak někteří už ani nevědí,jak centrum Ostravy vypadá,prestože zde žili 30 let.

(odkaz)Circle | 13. 12. 2010, 10:53

No, jen abys to mohl videt i v Ove...uz se dokonce staveji i byty vedle, ale poradny najemce do tech kanclu zatim nikde...a to pry se ty kancly pristi rok budou muset bud zacit stavet anebo se pry ta stavebni jama bude muset nechat zasypat z duvodu prave probihajici vystavby sousednich bytu...tak mi to alespon rikal projektmanazer stavebni spolecnosti GEMO, jenz stavi tu rezidenci vedle a je i developerem

(odkaz)Air Jordan Shoes | 13. 12. 2010, 7:16

Jako celek působí stavba „Nová Karolina Park“ všeobecnou známostí – znáte to, ten pocit, že „tohle jsem již někde viděl“.

(odkaz)Petr S. | 25. 3. 2009, 15:57

"Ostrava je městem nesplněných nadějí."

Já bych to tak pesimisticky neviděl. Vzhledem k tomu. že dnes mám odstup (od počátku devadesátých let žiji v Brně), při každém návratu do Ostravy najdu nějaký posun k lepšímu. Osobně se domnívám, a mnozí diskutující mi to svými názory potvrzují, že současným problémem Ostravy je hledání vlastní identity. Čím vlastně Ostrava chce být. Jestli jen velkým krajským městem, jako je Plzeň, nebo něčím víc. Pokud bude čekat "co přijde z Prahy", bude platit první varianta. Ta druhá cesta je o prosazení se mezi Evropskými městy a tady nám Praha nepomůže, spíše naopak. I když se to některým nebude zamlouvat, vzorem může být právě Brno. Projekty kampusu MU za 6miliard - financovaný Evrop.bankou pro obnovu a rozvoj, Mezinárodní centrum klinického výzkumu za 2mil. -ve spolupráci s americkou MAO clinik, Středoevropský technologický institut - z fondů EÚ na něj přijde 7miliard a mnohé další. Všechny projekty byly připraveny bez "Prahy" , která byla postavena vždy až před hotovou věc. Na tyto projekty se následně nabalují soukromé investice a na růstu města je to znát. Když jsem se do Brna přestěhoval, působilo na mne, proti Ostravě, ospale a omšele. Dnes je tomu přesně naopak a rozdíl se stále zvětšuje. Jen počet obyvatel hovoří jasně: v roce 1990 rozdíl-60tisíc, dnes 90tisíc (dle MV k 28.2.09 Ova 316000,Brn 404000). Možná by stálo za úvahu připravit článek o plnění přijatého Strategického plánu rozvoje Ostravy na 2005 až 2013. Diskuze by byla jistě zajímavá.

(odkaz)Rýša | 25. 3. 2009, 14:29

OK
:-)
Stejně bych to líp nenapsal. Málokdy se s názory Rada neshodnu.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 25. 3. 2009, 12:43

pro Rýšu

Ten příspěvek byl od čtenáře "Rado", jen se asi přepsal a místo jména uvedl nadpis příspěvku.

(odkaz)Rýša | 25. 3. 2009, 12:21

Ahoj Rýšo č,2

11:15 jsem na Ostravablogu nebyl :-)

(odkaz)Rýša | 25. 3. 2009, 11:15

Plně s pocity Rýši souhlasím. Ostrava je městem nesplněných nadějí. Škoda jen, že se nedá na Ostravu vsadit v Tipsportu nebo v Sazce, zda-li se v termínu postaví to, co má. Myslím si, že by s takovou chodilo po Ostravě nespočet milionářů.

Ostrava má význam, smysl nebo jak to vlastně nazvat...všechno to dění zde je akceptovatelné v regionálním měřítků nebo v rámci MS kraje. Překročíme-li hranice kraje a začneme OVu srovnávat s jinými městy, je situace tristní. Projel jsem před týdnem celou republiku a tolik zastavených a nerealizovaných projektů jsem nikde neviděl.

A naše Karolina? Asi bych tam tu díru nechal, trochu vyrovnal terén, zazelenil a čekal opravdu na silného investora a silný projekt. Hanba mi je, když jdu s návštěvou centrem města a ptají se mě na Ostravici, Karolinu a všechno to možné, co mělo stát a nestojí.

(odkaz)Rýša | 25. 3. 2009, 10:24

Nadpis

blogu by se měl změnit na: Nová Karolina jako vchod na měsíční kajinu uprostřed velkoměsta, no to velkoměsto by mělo být asi v uvozovkách...

Ostrava zůstane asi napořád jen městem planých plánů...

(odkaz)aggu | 23. 3. 2009, 18:19

omg, hoďte se už někam jinam, kdo to má číst...
;)

(odkaz)AL | 23. 3. 2009, 18:11

Nasadit tam pár stromu a trávu a bude to pěkné přírodní koupaliště, to jen tak nějaké město v centru nemá.

(odkaz)Rýša | 23. 3. 2009, 12:30

Koukněte webkamerou na staveniště Karoliny.
To je pohodička, taková krásně tichá klidová zóna uprostře velkoměsta...

Zjistí někdo, co se tam děje-neděje?

(odkaz)Rýša | 20. 3. 2009, 16:15

Jistě aggu, v Berlíně a Curychu také žádní turisté nejsou :-))))

(odkaz)aggu | 20. 3. 2009, 14:47

Rýša: tam kde šlápl turista, panuje zmar (viz Praha, Benátky,....). Raději klidné centrum než Disneyland, a trička Prague Beer Drinking Team na každém rohu....
fuj.

Práce je v Ově neúrekom., o tom žádná. A aby se tu žilo líp, přece nikdo nepotřebuje gotické kostely se 100 za vstup....
Co takhle Berlín, Zurrich? To jsou vzory.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 20. 3. 2009, 12:31

aggu

Ostrava je urcite zajimave mesto, o tom neni pochyb. Ale urcite neni zajimava tim, ze by to bylo krasne mesto, ze by tu byly opravene a ciste ulice, pekne parky, nejaka kvalitni architektura a tak podobne.

Mesto kultury, mesto sportu :-D

(odkaz)Rýša | 20. 3. 2009, 7:34

aggu,

a proto do Ovy jezdí nejvíce turistů...

(odkaz)aggu | 19. 3. 2009, 14:42

já si myslím že Ova je rozhodně jedno z nejzajímavějších měst ve střední evropě...
a krása je dost ošemetná záležitost (doporučuju třeba prolistovat dějiny krásy a ošklivosti od U. Eca...)

(odkaz)Frantisek Dobrota | 19. 3. 2009, 9:59

Rýša

Holt asi jina mentalita. Ale porad se tady najde dost lidi, co si mysli, ze Ostrava je pekne mesto :-D

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 56