Počasí naruby, aneb sledujte raději předpovědi v Polsku

25. 8. 2004, 7:42 | Komentáře | DV

Sledovat počasí v televizi nebo v celostátních novinách je zbytečné. Není snad předpovědi, která by se trefila a reflektovala, jak tady u nás na Severní Moravě opravdu bude. Jednou má být hezky, přitom dva dny v kuse v Ostravě prší, podruhé by měla zase přijít studená fronta a ochlazení, přesto je u nás krásně slunečně.
Počasí sledují a předpovědi sestavují především meteorologové v Praze. Každému (snad kromě oněch expertů na počasí) je jasné, že situaci na nebi přece nejde unifikovat na celou republiku a že jen málokdy může být na dvou místech vzdálených pět set kilometrů stejné počasí. I laik přijde na to, že své dělají hory, reliéf terénu nebo poloha a dovtípí se, že na Severní Moravě rozhodně nemáme tytéž podmínky jako někde v Čechách. Podle předpovědí prý ano – je ovšem pravda, že existují výjimky, zveřejňující počasí pro jednotlivé kraje. I tady meteorologové zřejmě střílí od boku; zkuste schválně pár dní sledovat předpovědi ve srovnání s reálnou situací na obloze a uvidíte, nakolik jsou ony „prognózy“ přesné.
Zdejší obyvatelé už možná ale zjistili, že je mnohem lepší přičíst k předpovědím jeden dva dny, než k nám to, co si sobě předpověděli meteorologové z Čech, dorazí. Ještě vtipnějším řešením je sledovat regionální vysílání katowické televize nebo se dívat na stránky města Katowice, kde je vlevo dole vždy aktuální a pro Severní Moravu mnohem přesnější předpověď než ve všech českých televizích a celostátních novinách.

Diskuze | 6 příspěvků (poslední 22. 6. 2017, 23:58)