Diskuze k článku Povede se Ostravě „protlačit“ lékařskou fakultu? Teď už snad ano

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Sabina7 | 10. 12. 2018, 10:42

MBa pro doktory

MBA je pro vedoucí pracovníky ve zdravotnictví opravdovým přínosem. https://www.cemi.cz/obory/mba-management-zdravotnictvi-6 Máme řadu spokojených absolventů na významných pozicích ve zdravotnictví.

(odkaz)Ctirad | 29. 9. 2017, 17:50

Ta sice velmi silnou konkurenci - 1LF, 2LF a UK jako taková, ale absolventi přesto mají velmi dobré uplatnění (s tím, že mohou získat ještě dodatečný titul MBA - http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/mba-management-ve-zdravotnictvi2-1009/ , pokud se chtějí zaměřovat spíše na manažerské věci.

(odkaz)Adrián | 19. 9. 2016, 19:23

Prijatie

Dobrý deň,
počul som, že do Ostravy na medicínu sa dá dostať aj bez prijímacích skúšiek aj napriek tomu, že nie som Čech. Viem že priemer vysvedčení musí byť do 1,1.... Neviete, ktoré predmety sa počítajú do priemeru ?
Ďakujem za odpoveď.

(odkaz)libor | 10. 4. 2016, 22:49

ano povedlo

http://muj-lekar.cz/

(odkaz)Vladimír | 3. 7. 2013, 23:05

ad Zuzana

Jistě to možné je, ale je lépší se s odvoláním obrátit na lékařskou fakultu. Ostravablog není zrovna tím nejvhodnějším místem.

(odkaz)Zuzana | 3. 7. 2013, 21:03

Nepřijetí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné podat odvolání na Lf při nesplnění podmínek o jeden bod?

(odkaz)Zdeněk | 28. 1. 2009, 20:48

LF

Byl bych rád, kdybych se dostal za tři roky na LF v Ostravě!! Mým vzorem je můj kolega (absolvent FZS), v minulém roce doktorand / na všech tkzv. věhlasných ústavech bez problémů/.Protože se o tuto problematiku zajímám, tak kde je problém ?? Asi pouze v pohledu lidí.

(odkaz)Dali | 15. 1. 2009, 11:43

to medved-009

škola dává "zkušenosti" a "možnosti se realitovat"? Buť tam učíte, nebo tam jsou problémy s českým jazykem. :-)

(odkaz)medved-009 | 14. 1. 2009, 22:56

1 st international school of ostrava mi zatím dala do života tolik zkušeností a možností jak se realizovat,že záležitosti kolem vedení atd. mne nechávají naprosto chladnou:)

(odkaz)naja | 10. 1. 2009, 21:10

Souhlasím. Ostrava by si asi nezvedla kredit Lékařskou fakultou o které by se vědělo a o které by se mluvilo jako o nejhorší LF v republice, spíš naopak. Rozdíl ve výuce a náročnosti jsou i na jiných fakultách a oborech OU. A ti co znají prostředí Fakulty zdravotnických studií mohou vyprávět o kvalitě absolventů, výuky, vyučujících. A většinou nejde o nic pozitivního, bohužel. Tak když už něco takového vznikne, tak jen doufejme, že Univerzita sežene schopné lidi, kteří potřebnou úroveň výuky nastolí...

(odkaz)juras | 10. 1. 2009, 14:55

LF v Ostrave

Jsem z Prahy a shodou okolnosti učím na 2.lékařské fakultě UK v Motole, podle různých žebříčků a kritérií na nejprestižnější lékařské fakultě v ČR. Ostravě lékařskou fakultu přeji, ale zároveň souhlasím s některými obavami zde vyslovenými. Kvalita výuky je o lidech, kteří na ní učí. Je schopna nová fakulta takové lidi nalákat ? Zaplatit je ? Jenom v rámci UK, která má 5 lékařských fakult, existují neuvěřitelné rozdíly mezi jednotlivými fakultami, mezi kvalitou výuky a kvalitou absolventů. A nutno podotknout, že medicína není třeba teologie, některá rozhodnutí zde mohou být fatální.

(odkaz)naja | 6. 1. 2009, 19:44

Myslím, ze Karel OU a konkretne FZS moc nezna, by mel pak mozna jiny nazor. S velkym propadakem taky nesouhlasim, zalezelo by na podpore mesta, univerzit a tak dale. Treba Olomoucka LF by z toho mohla tezit, mohla by vzniknout jakasi spoluprace (byly by to dve nejmensi LF v CR). Ale mirne skepticky zustavam.. Proc jit cestou drazsi, kdyz se muze jit cestou levnejsi (rozdil miliard).

(odkaz)pavel | 6. 1. 2009, 19:24

urazeni smysl fakt nema. proste si karel nehodla priznat ze to bude velyky propadak,pokud karle znas OU dobre asi tak jako ze na ni studujes ci ucis musis sakra uznat pokud nejses fanaticky ostravski nacionalista ze za soucasnych podminek to proste nejde...a pokud jde o me na LF se samozrejme hlasit budu a snazit se co nejvic o to aby to vyslo,protoze jit zivotem s diplomem s ostravske fzs se mi nelibi pokud bych to mel brat jako nejvyssi dosazene vzdelani..

(odkaz)naja | 30. 12. 2008, 11:10

Milý Karle, tys evidentně nevypozoroval, o který sport se zajímám:) Ale to nevadí.. Já se naštěstí nemusím poopravovat po každé tvé reakci, názor mám pořád stejný a to jednak, že jsem mírně skeptický vůči nové LF v Ostravě a jednak, že diskuze s člověkem, jehož argumetace se omezuje na jakési nezdařilé urážení oponenta nemá smysl.

(odkaz)Karel | 29. 12. 2008, 19:50

Milý studente, když jsem napsal, že se o Tebe bojím, musím se poopravit.Po Tvé odpovědi už mám o Tebe strach - Ty tu první ligu už dokonce hraješ !! Víš, chlapče, až budeš hrát extraligu, tak už v Ostravě bude kvalitní LF včetně dalších nových fakult.

(odkaz)xxx | 29. 12. 2008, 14:39

Snad se to podaří prosadit. Čím víc vzdělaných lidí bude v Ostravě pracovat, tím líp. Samozřejmě rozjezd nové fakulty, navíc lékařské, asi nebude lehký, ale určitě z ní časem může vzniknout kvalitní škola, je to jen o lidech a hlavně o penězích.

(odkaz)naja | 29. 12. 2008, 13:47

A krom toho zakládání nových fakult a jiných oborů na základě trendů se jednou může vymstít. Zastaví se třeba odliv mladých lékařů do zahraničí, popřípadě se vrátí ti, kteří si již dostatečně vydělali a najednou už nebude nedostatek..co potom? Být lékař se nebude rovnat mít jistotu zaměstnání. Toto je problém Ministerstva školství, které by se mělo plánováním a předpokládáním zabývat...a snad by mělo jít cestou pružného reagování a výkyv počtu různých profesí ve společnosti (tím myslím, když se bude předpokládat, že za pár let nebudou zubaři, odborní lékaři - pružně se navýší počet studentů na stávajících fakultách = finančně budeme pár miliard v plusu a bude o jeden problém méně (co s novou LF).

(odkaz)naja | 26. 12. 2008, 21:22

Asiže podaří... už se do toho nalilo moc peněz. A ještě více peněz se nalije... Otázka je, jestli tolik peněz stojí za to.. proč radši nenavýšit počet přijatých na UP, UK, MU? Nevyšlo by to levněji?

(odkaz)Ursus | 25. 12. 2008, 19:11

Lékařská fakulta podle mě není to, do čeho by Ostravská univerzita měla investovat. Navíc si myslím, že se to stejně nepodaří protlačit.

(odkaz)student | 25. 12. 2008, 17:43

Milý Karle, kdybych tu první ligu nehrál, tak bych nekomentoval Tvé výlevy.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 51