Diskuze k článku Rozkopaná Nádražní ulice a fontána na Smetanově náměstí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)krmič | 30. 8. 2016, 21:38

Petr

Jak pro koho.

(odkaz)Petr | 30. 8. 2016, 17:58

Turisté znamenají pro nás peníze a práci,ale Ostrava nemá ani jedno (bohužel)

(odkaz)Jana K. | 29. 8. 2016, 22:26

Pane Krmiči, srovnatelná x zaměnitelná. Pište prosím na msstavby.cz, tam to nevadí.

(odkaz)krmič | 29. 8. 2016, 21:37

Petr
Co pořád máte s těmi turisty? Města snad existují jen proto, aby do nich jezdili turisté? Děkuji, nechci. (Nejsem hoteliér, vy asi ano.)

Jana K.
Tak zase je Ostrava nejhorší! Když myslíte, prosím. Ale to zároveň znamená, že není srovnatelná s tisícem jiných měst. Vám prostě chybí elementární logika. Pište prosím jenom o divadle, tam to nevadí.

(odkaz)Petr | 29. 8. 2016, 20:07

Ostrava je pouze jedno velké škaredé sídliště.V podstatě tu nic není co by mohlo nějakého turistu zajímat.Snad jen dělat vzpomínkové výlety"zpět do socializmu" nebo
"dýchejte jedy a poznávejte Ostravské laguny".

(odkaz)Jana K. | 29. 8. 2016, 14:07

Ale neprotiřečím. Za prvé celá Evropa není v EU a za druhé, zeptejte se někoho třeba i pouze v Polsku, co mu říká Ostrava. A ty podniky? Železná ruda tu není, uhlí rozkradeno, takže na co huť v Ostravě, která údajně investuje do ekologizace provozů, ale ve skutečnosti pouze lže a ostravské sluníčkáře podplácíí jako poslední děvy z ulice? Ono tu jejich slavnou jako "ekologizaci" zaplatíte i Vy, ze svých daní (o zdraví raději ani nemluvě). A když vidím každý večer ten obrovský hřib nad Ostravou, tak si říkám , že budeme ještě rádi za těch 100 tis. obyvatel. Zbytek ostravské průmyslu je slušně nekomentovatelný. Už se těším, až nový majitel skupiny Vítkovice Machinace Group bude vykřikovat, že je DOV silně prodělečná a město jí bude muset převzít. No, spíše koupit. Budoucnost Ostravy je téměř katastrofická a je nehorší je, že po 220 letech, kdy zde bylo černé zlato, v Ostravě NIC nezůstalo. Ostrava je tuctové nepěkné město, plné barevných paneláků a bohužel i tupců kam se člověk podívá.

(odkaz)krmič | 29. 8. 2016, 12:55

Jana K.

Ale, ale, vy si nějak protiřečíte. Už léta nás chcete přesvědčit, že nic horšího než Ostrava neexistuje - a teď je najednou s tisíci městy zaměnitelná? Dokonce snad s městy ve sqělé EU? :-)

Ale vážně, ta zaměnitelnost se opravdu týká Masarykova náměstí, jak tady opakovaně tvrdím.
Na druhé straně, tak velkých podniků těžkého průmyslu, ať už jsou v provozu, jako vámi nenáviděný AM, nebo chátrajících, těch opravdu nejsou v Evropě tisíce.
A to se mi líbí.

(odkaz)Jana K. | 29. 8. 2016, 10:45

Ale dožijete, protože z Ostravy se opět stala (tak jako tomu bylo před rokem 1989) zaprášená díra plná tupců + různých sluníčkářů, metro a jiných sexuálů. Ostrava dneška má jeden zásadní problém, že je nějaká. Není to maloměsto, ale ani velkoměsto. Je to takové nic, no name, zaměnitelné s tisíci dalšími nepěknými městy v Evropě.

(odkaz)Clown Ferdinand | 29. 8. 2016, 8:32

Snad to vyjde

Doufám, že se nedožiji nového postupného chátrání.

(odkaz)? | 7. 8. 2016, 15:29

Jo a ta Nádražní je katastrofa. Něco tak blbého jsem ještě nikde neviděl.A
ta "rychlost" budování je hrozná.

(odkaz)? | 7. 8. 2016, 8:10

Dnešní architekti neumí vymyslet nic jiného než prosklené kostky ať už černé
nebo jen bílé, pořád stejné. Ale hlavně jim jde jenom o prachy, o lidi vůbec.

(odkaz)Clown Ferdinand | 4. 8. 2016, 23:08

Pane Aldare,

- myslel. Neplatí to o všech a nevím, pro jaké procento platí.

Tahle "skupinová sebestřednost" ovšem není jen výsadou architektů. Též herců, tanečníků i výtvarníků. A mnoha dalších tvůrčích (a někdy i netvůrčích ) profesí.
(O politicích se snad ani nemá cenu zmiňovat.) Skutečná motivace k tvorbě bývá občas hodně nezvyklá.

Už jsem toho viděl/zažil hodně. Jsem opravdu starý a můžu/musím si dovolit mít svůj pohled na lidi. Střízlivý, realistický, zažitý.

Takže mě lidi nikdy příliš nezklamou. Jsou prostě takoví.

(odkaz)aldar | 1. 8. 2016, 9:38

to clowvn Ferdinand

"Občas se mi zdá, že architekti si spíše postaví originální pomníčky a nechají se pak pochválit "spolustraníky", než že by vymysleli něco funkčního pro lidi, pro město. "

Toto jste snad nemyslel vážně?!

(odkaz)Clown Ferdinand | 30. 7. 2016, 17:11

@ J. Němec

Ano, jenže na údržbě by asi nikdo tak nevydělal. A to je problém nejen ostravský.

Kdybych byl šťoura, zeptal bych se, proč z trávníku ještě dnes trčí zbytky "hříbečkovitého" osvětlení, které tam bylo hned po rekonstrukci DAD. (Mimo jiné - docela pěkný nápad lokálně osvětlit trávník. Zajímavější, než reflektory namířené do průčelí.)

Nebo proč se na prostranství před průčelím občas objevují stojací poutače, které jednak nijak nekorespondují s průčelím, jednak s děním v divadle nemají pranic společného.

To aldar:
Jistě, "nejsem členem". To ale neznamená, že na něco nemohu mít vlastní názor. Nebo se mýlím?

(odkaz)jarnemec | 29. 7. 2016, 14:09

Aktualizoval jsem a nově doplnil informace k rekonstrukci fontány.

(odkaz)aldar | 29. 7. 2016, 11:53

To Starý clown Ferdinand

Nevíte, ale píšete...

(odkaz)jarnemec | 29. 7. 2016, 11:35

Předchozí fontány před divadlem:
Chlapec s tuleněm / 1918(?) / http://ostravskesochy.cz/dilo/568-Chlapec-s-tulenem
Karel Vávra: Thálie / 1959–1960 / http://ostravskesochy.cz/dilo/270-Thalie

Nádrž byla přenesená z prostoru před Divadlem Antonína Dvořáka do Vítkovic http://ostravskesochy.cz/dilo/803-fontana (mimochodem není z betonu)

@Starý clown Ferdinand: Neudržovaná věc se má raději zničit, nebo se má raději průběžně udržovat, čistit?

Občas se neudělá realizace tak důkladně, jak by potřebovala, to se dělo, děje a dít bude, bohužel. Na to existuje recept, opravit to, aby to bylo jak má a kostky se nedrolily. to je však v Ostravě všeobecný problém.

Občas stačí málo, aby věci byly funkční a čisté. Ale o tom jsem již mnohokrát psal, třeba v souvislosti s rekonstruovaným Masarykáčem (2008: http://ostravablog.cz/tema/masarykovo-namesti-jako-prostor-kutilske-kultivace/), nádraží atd.

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 29. 7. 2016, 9:14

Fontána před DAD

Vlna ze žulových kostek je sice architektonicky zajímavá, leč jednotlivé žulové kostičky se začaly drolit snad už po první zimě. A fontána poslední dobou častěji nefungovala než fungovala. Plavaly tam různé věci a zacpávaly odtok. Když bylo větrno, voda naopak stříkala do širokého okolí. Nechal bych se překvapit, co tam vznikne. Třeba to bude fajn.
Vodotrysk tam býval co pamatuji - ale blíže budově DAD. A taky nebyl moc hezký. Betonová nádrž ve zjednodušeném tvaru lilie A a taky často netryskal....

Občas se mi zdá, že architekti si spíše postaví originální pomníčky a nechají se pak pochválit "spolustraníky", než že by vymysleli něco funkčního pro lidi, pro město.

Ale nejsem architekt, tak nevím.

Zobrazeny všechny příspěvky (18)