Diskuze k článku Škoda že muzea nejsou v supermarketech

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Geos | 20. 5. 2009, 15:25

no, jak se to vezme...

no, při vší úctě k autorovi tohoto blogu, přece jen, v úterý dopoledne asi většina lidí pracuje, to znamená, že si třeba zaskočí na oběd nebo kafe do futura, kde teda zřejmě i projdou obchody atd v hojnějším počtu, než jít zrovna do hornického muzea, kde přes víkend, kdy je k tomu přihodnější doba, určitě návštěvy nejsou špatné. Přestože s autorem v jistém smyslu souhlasím, nemyslím si, že by úterní dopoledne bylo pravým obrazem a tím nejlepším obdobím pro výpočet těchto atributů. Nicméně jak říkám, v jistém smyslu má autor pravdu, ale ne na 100 procent.

(odkaz)Coppola | 19. 5. 2009, 20:26

Myslím že je zbytečné v tomto případě mluvit o obyvatelích Ostravska. To je totiž běžné naprosto všude, že více lidí chodí nakupovat, než se koukat do muzea.

(odkaz)Elendil | 19. 5. 2009, 14:25

JACQUES: stranky jsou des bes, psal uz nekdy pred rokem do muzea email, coby pouhy uzivatel a navstevnik, a na jejich prisernost upozornil, lec nestal jsem muzeu za odpoved - pokud tedy v muzeu vubec nekdo praci na internetu ovlada, podle tech stranek to vypada, ze ne.

(odkaz)Hancock | 19. 5. 2009, 11:34

Barbar

Úterý 11:33 - namísto návštěvy některé z kulturních institucí jsem, jako každý všední den, navštívil restaurační zařízení. Jsem barbar, o to větší, že jsem obědval v nákupním centru....

(odkaz)Jacques | 18. 5. 2009, 13:53

Jen taková poznámka mimo...Na to, že je muzeum nově zrekonstruované, tak za ním značně pokulhávají jeho internetové stránky alá 90. léta a kurz tvorby stránek pro začátečníky v domě dětí...Tato institue by si určitě zasloužila něco modernějšího a nového...

(odkaz)Paw | 18. 5. 2009, 7:09

preaguju na: Petr | 16. 5. 2009, 9:21
Na prohlídce na dole Michal jsem byl v sobotu a průvodce říkal, že přes muzejní noc měli 300 návštěvníků.

(odkaz)Petr | 16. 5. 2009, 22:49

Nepoužíval bych označení redaktor ale spíš bloger ;-)

(odkaz)pidzi | 16. 5. 2009, 12:02

Já bych chtěl mít starosti jako autor článku, pan Stratilík... To snad ani s tím článkem nemyslel vážně...:-)) Taky jsem poměrně častým návštěvníkem Landeku, ale zajdu o víkendu, přes týden pracuju... Možná je to výzva, abychom si vzali dovolené a vyrazili s panem Stratilíkem dopoledne za kulturou, možná se tam sám bojí! Takže pane redaktore, buď by vám měli přidat víc práce, nebo napište, kam půjdete příště, třeba si vezmu i tu dovolenou, abyste si nepřipadal tak sám...:-)) Ostravský kulturní barbar

(odkaz)Petr | 16. 5. 2009, 9:21

Muzejní noc

no v Dole Michal to sice bylo jak říkal průvodce za málo peněz málo muziky, ale i tak pěkné. Určitě se na večerní prohlídku vypravím. Spíš mě zaráží zákaz fotografování a nebo za poplatek. O tomto by se mělo psát.

(odkaz)Jacques | 16. 5. 2009, 0:24

Muzejní noc...

Muzea byla otevřená mimo obvyklou pracovní dobu a hle - byla plná!

(odkaz)Charles | 15. 5. 2009, 16:09

Ten článek je opravdu trochu mimo... normální člověk v 11 pracuje nebo má pauzu na oběd (tudíž jde jíst do nákupního centra a ne na Landek)

Přesně, otevírací doby jsou katastrofální, ředitelé si asi nevšimli, že dnes již většina lidí nekončí v práci ve 14 hodin..

(odkaz)Hancock | 15. 5. 2009, 1:25

ad. Petr

O vikendech byva na Landeku pomerne dost lidi ;)

(odkaz)Petr | 14. 5. 2009, 22:13

No myslím si že...

v úterý dopoledne budou lide spíš v práci, ve škole a ne v muzeu. No když to vezmu celkově o víkendech se to moc nezmění. Na jednu stranu zase to nemusí být na škodu víc lidí sebou táhne víc problému, kde zaparkovat, mačkat se apod. Nehledě na to, že tam kde je hodně lidí. Tam se objevují osoby, které by rády vydělaly. určitě by se objevil prodej všeho možného od spodního prádla, ponožek, lízátka, atrapy samopalu. Nafukovací hrady, hlasitá muzika a podobné vymoženosti a to s muzeem dle mého nemá nic společného. Nehledě na ty lidi to stejně nezajímá a ještě by rušili poklidnou atmosféru.

(odkaz)aldik | 14. 5. 2009, 13:25

co si zas stěžujete na obchodní centra? .. božéé .. no tak lidi radši chodí tam no, a někdo zase si zajde radši po různých památkách i technických .. :) .. zbytečný článek.. :/

(odkaz)Miv | 14. 5. 2009, 11:16

oteviraci doba

jj, musím s Dalim naprosto souhlasit. Proč například Dům umění zavírá v šest? S velkou slávou zavedli otevírací dobu v neděli. Paráda, ale co všední den? Kdo má skutečně čas (kromě pana Stratilíka), chodit na tři hodiny nebo dříve na výstavu přes všední den? Nebo se očekává, že do domu umění vběhnu o půl páté a vyběhnu před šestou?

Momentálně je v domě umění moc hezká výstava Oscara Niemeyera, kde je ale 90 minutový film! Přes víkend chodím na hory, nebo na kolo. Do muzea či na výstavu by mě nikdo nedostal, takže nezbývá, než jít dneska dříve z práce, abych se celý film mohl konečně podívat.

(odkaz)Dali | 14. 5. 2009, 11:07

Řekl bych že tenhle článek je pořádný úlet.

Já bych spíše upozornil na docela nevhodnou provozní dobu v řadě kulturních zařízení. Jako vetšina z nás pracuji v obvyklou pracovní dobu, tedy od pondělí do pátku, vracím se v podvečer. Chci-li za kulturou nebo zábavou (a o to se snažím měrou nadprůmernou), mám na to sobotu a neděli. Čekal bych, že budou v této době dokořán otevřené všechny galerie, muzea i divadla a knihovny. Ale není tomu tak. Některé o víkendu otevřené nejsou vůbec a jiné zas tak, že to nedává moc logiku. Chápu že i zaměstnancům těchto institucí se lépe chodí do práce ve všední den, ale kultura má své specifika, není to výroba. I autobusy jezdí v kratších intervalech v době, kdy tolidé potřebují.

(odkaz)Jacques | 14. 5. 2009, 10:29

Tak to se omlouvám. Ale mě do ní teda nikdo nikdy nezavedl :D

(odkaz)Paw | 14. 5. 2009, 10:26

Na Landeku je řetízková šatna taky. Byl sem tam cca před měsícem. Dobrá atmosféra, protože jsem tam byl sám... Doporučuju

(odkaz)Jacques | 14. 5. 2009, 10:14

Na Landeku taky?

Já jen asi trošku rýpnu...Ale na Landeku je taky řetízková šatna? Tu jsem teda nikdy nepotkal a to jsem tam byl už asi 10x. Já měl pocit, že tahle šatna je přístupná jen na Dole Michal v Michálkovicích...Jen jestli se vám nepopletly 2 instituce a tento článek není tak trošku smyšlený, jen aby se něco nepsalo a jelikož se tak nějak moc nezakládá na pravdě, tak se pomotal Landek s Michalem??

A pokud otevřeli i na Landeku takovou šatnu, tak to tam honem letím...

(odkaz)Hancock | 14. 5. 2009, 9:41

Ondřeji, tak tenhle Váš "výkřik", to jsem vůbec nepobral. Srováváte naprosto nesrovnatelné. A na základě toho poukauzjete na jakési barbarství Ostravanů. Prvně je třeba si uvědomit, že ve všední den, je většina obyvatel v zaměstnání a lze jen steží očekávat, že těchto lidí budou okupovat veškeré památky a kulturní instituce. Tedy, prázdno v Hornickém muzeu je v tento čas ve všední den, naprosto v pořádku a mě překvapuje, že Vás to překvapuje. Hornické muzeum samo o sobě není až tak úplný trhák. Prostředí je parádní, ja osobně to tam mám rád, ale nedokážu si představit, že bych navštívil expozici více, než jednou za rok. Navíc je třeba brát v potaz, že technika nemusí "všechny" zajímat. Lanové centrum je fajn a i další aktivity, které v areálu jsou. Když chcete soudit, zajděte si do Hornického muzea v sobotu a udělejte si obrázek.

Jak už je z de v diskusi. V době oběda je Futurum plné lidí, kteří jdou na jídlo. Myslím, že nejen z Tieta, ale i z jiných firem.

Co se týče Jarreho, je věcí každého, kdo si kdy odejde obzvlášť na takhle velkém koncertu. Pravda, je to zvláštní, ale jestli to opravdu někoho nebaví... v malém klubu je odliv lidí spíše "barbarstvím" než na akci tohohle typu.

Jsem barbarem když odejdu z kinosálu v polovině filmu??

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 23