Diskuze k článku Festival Colours of Ostrava za pár hodin otevře své brány

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Ladin | 22. 7. 2013, 9:32

Jesus Maria

díky za tip na Marii Peszek, byla úplně neuvěřitelná. Pro mě největší překvaní toho dne na CoO.

(odkaz)Coppola | 17. 7. 2013, 13:05

to PJG

1) Děláte jako by byl Colours of Ostrava jedinou kulturní akcí, která za celý rok v Ostravě probíhá...
2) Petr festivalu vyčítá megalomanství a povrchnost, vy naopak nedostatek hvězd...

(odkaz)PJG | 17. 7. 2013, 9:15

A co jiné přirovnání. Když kdysi natáčel režisér Vávra, nebylo v daném roce již dalších prostředků na natočení jiného většího filmu. A podobně je dnes na tom CoO. Každý máme opravdu jiný hudební vkus a o pravdu velkých hvězdách mám jiné mínění. Nicméně je dobře že festival existuje, otázkou však je, jestli již nemá být hrazen zcela ze soukromých prostřeků, ať jsou to Mittalové, či Světlíci. Mně osobně spíše vadí všudypřítomná reklama i když, dle vyjádření organizátorů, jsou s návštěvností a kapacitou areálu spokojeni. S pozdravem Váš Vávra. PS: Příští rok budu točit 4-dílnou ságu, tak se netěšte, že něco na Vás zbude.

(odkaz)aggu | 17. 7. 2013, 8:38

.

Petr: nesouhladsím v podstatě se vším co píšete. Ještě jste asi neviděl opravdu megalomanský festival, i v rámci Evropy jsou CoO max. střední kategorie. Povrchní? Hudební vkus máme pravda každý jiný, i já jsem zaměřením trochu jinde, ale dramaturgie CoO není povrchní ani náhodou. Možná tak v prvním, druhém ročníku. Čímž se dnes liší dnes prakticky od všech ostatních festivalů v ČR (snad kromě Creepy Teepee). Jakési metafory o oblékaní čehosi do něčeho jsou trochu mimo. Je to hudební festival. To, že město festival podporuje je v naprostém pořádku (na rozdíl od různých sranda akcí typu Ostrava žije). Vy byste chtěl žít ve městě, kde nejdou žádné peníze do kultury ale do betonu a asfaltu?

(odkaz)Petr | 17. 7. 2013, 8:29

Ostrava !!!

Takový druh zábavy se musí pořádat ze soukromých prostředků, včetně Tretry apod. V případě financování ze strany EU fondů, účelové vázání, je nutné pořádat spíše menší společensky kulturní akce, které intenzivněji zapůsobí na zdejší povětšinou nevzdělané, popř.nekvalitně vzdělané mladé vrstvy obyvatelstva, jinak je budoucnost Ostravy v Polsku.

(odkaz)Petr | 17. 7. 2013, 8:20

Ostrava !!!

Festival ve východním stylu, tedy megalomanský a účelově zcela povrchní, který chce obléct černou a smyslu zbavenou Ostravu do bílého roucha, které má zakrýt nic, kterou Ostrava představuje. To vše za veřejné prostředky, které pak chybí na jiné mnohem širokospektrálnější projekty, jako jsou sociální bydlení, oprava všeho možného, skutečná koncepce dopravy a urbanistického pojetí města atd.

Zobrazeny všechny příspěvky (6)