Bono Vox a U2 míří do Ostravy, koncert zaplatí město!!!

1. 4. 2009, 13:15 | OstravaBlog | krajští zpravodajové

Aprílový článek: O tom, že metropole Moravskoslezského kraje myslí svou kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2015 smrtelně vážně, chce přesvědčit už letos. Na 21. dubna připravila koncert kapely U2.

Když Praha může mít Madonnu, my budem mít U2,“ řekl OstravaBlogu tajný zdroj z magistrátu. Naráží tak na fakt, že jedna z městských částí hlavního města také přispěla na koncert popové královny. Další vysvětlení je ale smířlivější – Ostrava chce prostě ukázat zbytku Evropy, že je schopna uspořádat koncert a že by si zisk titulu Evropské hlavní město kultury zasloužilo.

Zatímco o termínu i času je už rozhodnuto – U2 by měli zahájit svůj koncert v úterý 21. dubna o půl třetí odpoledne – místo je zatím v řešení. „V současnosti rozhodujeme mezi dvěma prostory – klub Marley na Černé louce nebo mléčný bar u Prokešova náměstí,“ vysvětluje zdroj z magistrátu. Myslíte si, že je to ideální místo pro kapelu typu U2? „Vhodné, nevhodné, my tohle neřešíme. Pro nás je zásadní, abychom to měli blízko z práce,“ reaguje.

Protože koncert pořádá magistrát, jeho zaměstnanci dostanou lístek darem k výplatám za březen. Zbylé vstupenky budou volně k dispozici v kanceláři číslo 236 v druhém patře radnice na Prokešově náměstí.

Vedle místa koncertu ještě není rozhodnuto ani o předskokanovi. „Zaměstnanci magistrátu navrhovali své oblíbence. V hlasování získali nejvíce bodů Eva a Vašek a Michal David. Nahrávky těchto interpretů jsme nyní poslali managmentu U2, ať oni sami vyberou, koho chtějí za předskokana,“ říká zdroj.

Myšlence koncertu v Ostravě je nakloněn i samotný Bono Vox. Nejenže se na severní Moravu vysloveně těší, ale kandidaturu na evropské město kultury chce i osobně podpořit: „V Ostravě nevystoupíme jako U2, ale jako U2!!!

Komentář redakce z 2. 4. 2009:

Tímto článkem chtěl OstravaBlog svým čtenářům zpříjemnit letošní apríl. Rádi bychom věřili tomu, že vás alespoň trochu pobavil a zároveň nikoho neurazil. Doufáme, že o skutečném koncertu U2 v Ostravě jednou budeme psát.

Diskuze | 10 příspěvků (poslední 8. 4. 2009, 14:49)