Chystáme nový design a funkce – pište připomínky a tipy

30. 8. 2008, 16:16 | OstravaBlog | redakce

Současný design OstravaBlogu po dvou letech dosluhuje. Chystáme proto novou verzi OstravaBlogu včetně nových funkcí. Zkusíme udělat malý brainstorming. Pokud vás OstravaBlog zajímá a máte nápad, jak jej, ať už jakkoli, vylepšit, podělte se o to v diskuzi.

Motivace udělat nový design vychází z prostého faktu, že design současný slouží už třetím rokem. A jelikož má OstravaBlog nového grafika, při té příležitosti se chceme pustit do nového designu a navázat na něj nové funkce.

Pokud máte jakýkoli nápad, připomínku, podnět, názor, co vylepšit (nemusíte ani vědět jak, stačí jen co), napište to do diskuze. Chceme sebrat veškeré myšlenky (i nepoužitelné), a tím také zjistit zpětnou vazbu na web samotný. Nás jako autory OstravaBlogu postihuje provozní slepota, je proto pochopitelně dobré mít i názor zvenčí.

Současná představa o novém designu a funkcích je následující:

Nový design

- Zbavit se hnědé barvy. Design ladit do modré, šedé a bílé, možná využít oranžovou na zvýraznění některých prvků.
- Udělat výraznější hlavičku, aby OstravaBlog měl „ksicht“.
- Zachovat třísloupcový design. V levém sloupci ponechat navigaci, nejživější diskuze a anketu. V pravém sloupci mít počasí, krátké zprávy, nově také vyhledávání a odkazy na nejzajímavější články.
- OstravaBlog celkově provzdušnit, zbavit se množství obdélníků a linek.

Nové funkce

- Možnost vložit do diskuze odkaz a formátovat text (tučné apod.).
- Přidat každému příspěvku v diskuzi odkaz, ať se na něj dá odkazovat.
- Vylepšit vyhledávání, které by mělo umožňovat hledat podle autora, rubriky nebo data vydání a přehledněji řadit výsledky.
- Vylepšit navigaci ve fotogaleriích.
- Zpřehlednit přehled diskuzí.
- Zprovoznit tisk článků, krátkých zpráv a diskuzí.
- Zavést štítky (tagy) u článků a krátkých zpráv. (Štítky fungují jako alternativní navigace: Například u článku o rekonstrukci Masarykova náměstí by byl štítek „Masarykovo náměstí“. Po kliknutí na štítek se člověk dostane na přehled všech dalších článků, které tento štítek obsahují.)

Diskuze | 22 příspěvků (poslední 2. 9. 2008, 10:00)