OstravaBlog.cz | OstravaBlog - Moravskoslezský kraj se zřejmě osamostatní, má pro to důvody

Moravskoslezský kraj se zřejmě osamostatní, má pro to důvody

aneb Apríl na OstravaBlogu

1. 4. 2010, 6:15 | OstravaBlog | Krajští zpravodajové

Moravskoslezský kraj uvažuje o větší suverenitě v rámci České republiky, některé hlasy dokonce mluví o úplné samostatnosti. „Inspirovali jsme se úspěchy ostravských hokejistů a fotbalistů, kteří ukázali, že by nás klidně mohli reprezentovat,“ říká zdroj z vedení kraje.

Jak dodává další informátor, tato myšlenka se už ale v chodbách sídla hejtmana projednává delší dobu. Moravskoslezský kraj má totiž parametry srovnatelné s celostátní úrovní. „Však se podívejte na znečištění ovzduší. Na ty hodnoty, co máme my, se leckdy nevzmůže ani několikamilionový stát,“ vysvětluje odborník z krajské komise, jehož identitu OstravaBlog.cz zná.

Jeho kolega ze sportovního odboru dodává, že poslední výsledky ostravských fotbalistů a hokejistů, kteří dokázali v důležitých utkáních porazit pražské týmy, vedení kraje v tomto nápadu jen utvrdily. „Sice při nás stálo štěstíčko, ale nebylo by krásné, kdybychom měli svou vlastní fotbalovou a hokejovou reprezentaci a poráželi jiné státy? Ti kluci na to mají, to mi věřte,“ svěřil se zastupitel.

OstravaBlog.cz při svém pátrání zjistil, že se už dokonce pracuje na nové hymně. Sice to může vypadat jako plýtvání penězi, když už jedna Slezská hymna existuje, ale vysvětlení kulturní komise odráží všechny kritiky jasnou vizí. „Ta píseň musí být aktuální a autentická. Proto jsme požádali DJe Aldu, aby předělal svou ódu City in Motion tak, aby ji dokázaly zpívat i davy na havířovském květinovém pochodu pod vedením Michala Davida,“ stojí v krajském vyjádření.

Pokud v semifinále vyřadí vítkovičtí hokejisté i Slavii, je DJ Alda a dětský sbor připravený zazpívat novou hymnu přímo před hokejovým stadionem. „A bude to velká show! Ocelárny nám slíbily, že jsou připraveny zvýšit výrobu, takže to bude i s kouřovými efekty,“ říká promotér akce.

Reklama