Diskuze k článku Trháky a propadáky roku 2008

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)xxx | 13. 1. 2009, 13:40

to Frantisek Dobrota

Podle mě Felixův příspěvek jen zapadá do úrovně místní politické diskuse, která tu probíhá od podzimních krajských voleb. Je to stejná úroveň jako výkřiky o "KSČSSD", "myslivci, či komunistovi Palasovi" a o "hlupácích co se nechají koupit za 30 korun".

(odkaz)Frantisek Dobrota | 13. 1. 2009, 12:28

Felix

Snad se sem nehodlaji nastehovat "diskuteri" z idnes a novinek :-(

(odkaz)Hancock | 13. 1. 2009, 0:09

ad. Felix

jedine co se k tomu da rict je: vzpomenme na KSC 1948-1989 ;)

(odkaz)Ladin | 12. 1. 2009, 15:57

Jarnemec: díky za připomenutí toho Krokodýlího ocasu

Ještě ke Stodolní, možná už to tady bylo, ale tady je zajímavý blog jana há (už z roku 2005!):
http://jan_havlena.bloguje.cz/238520-stodolni-na-konci-roku-2005.php

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 8. 1. 2009, 22:37

pro pandu

Nechci vám vyvracet váš pohled, ostatně od toho je tady diskuze, aby každý napsal svůj názor k tématu/obsahu článku, ale vycházíte z nepřesných informací:

K budově knihovny: knihovna se měla začít stavět v polovině roku 2006 (výsledky arch. soutěže na její podobu kraj vyhlásil v říjnu 2004). Pak došlo k odložení, stavět se mělo v roce 2007, nejpozději do února 2008. A opět nic.

To samé se týká Ostravice. Tam přesný termín sice znám nebyl a asi ani dlouho nebude, ale projekt se odkládá i kvůli věcem, které se na veřejnost nedostaly. Ostatně OstravaBlog o projektu informoval už v roce 2004 (a už tehdy byl projekt dopodrobna připraven).

S jatkami je to složitější, každopádně to, že jatka dále chátrají, je ostudou nejen jejich majitele, ale i města. Mělo by se snažit se s majitelem domluvit a hlavně napravit svou dřívější chybu. To, že někdo udělal chybu a dělá se, že nic a že se to tak prostě stalo a necháme jatka zchátrat, je ostudné.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 8. 1. 2009, 22:23

pro Ladina

Máte pravdu, zastavení výstavby vzhledem k její kvalitě je spíše "trhák", ale ostatně v článku naznačujeme, jak to s kvalitou nové výstavby je. Na druhou stranu ne všechno je špatně a u některých projektů může být škoda, že vlastně žádný stavební boom v Ostravě nezačal, resp. opět se odkládá.

(odkaz)panda | 8. 1. 2009, 20:22

Politika je ale mimo ... šlo o to ukázat, že Neřešený stav jatek, budova vědecké knihovny, nábřeží Ostravice není žádný propadák neboť za jeden může někdo, kdo vedl město před více než 10 leti a dnes s tím, bohužel, nikdo nic neudělá a ostatní věci jsou připraveny nebo se připravují ...

Takže opakuji, že největší propadák je ten, že se k moci vrátili lidé - vrahové

(odkaz)panda | 8. 1. 2009, 20:19

ano, vlastník se zavázal že jatka opraví. Mělo to být ale ve smlouvě - tudíš je to špatně :-( ale určitě to není propadák roku 2008 ale roku kdy byly prodány. :-)

A to, že je u moci KSČSSD .. za to mohu lidé, kteří nemohou zaplatit "trapných" 30korun ... Nebo si snad někdo myslí, že je volil člověk se středním příjmem, nebo dokonce člověk vzdělaný . že by skočil na populismus? Když polovina slibů je nereálná :-)

(odkaz)Ursus | 8. 1. 2009, 19:25

Na názoru na propadák roku se přesně shoduji s Pandou.

(odkaz)Rdm | 8. 1. 2009, 19:00

panda

1) ale vlastník se při koupi zavázal, že jatka opraví. Pravděpodobně je však smlouva špatně postavena a město v ní nemá žádné páky, kterými by mohlo vlastníka donutit - tzn. mělo by vyvodit důsledky ve vlastních řadách nebo je to opět dílo korupce.

Jinak bych doporučil, abyste bezdůvodně neobviňoval nějaké skupiny lidí, z toho, že je u moc KSČSSD, protože tak akorát od někoho dostanete do držky. :)

(odkaz)panda | 8. 1. 2009, 17:09

Nechci nějak očistovat chyby města, ale když tu tak píšete o Neřešený stav jatek, budova vědecké knihovny, nábřeží Ostravice tak bych chtěl k tomu chtěl něco napsat:

1. Neřešený stav jatek - k tomu bohužel není co dodat - soukromá budova.

2. budova vědecké knihovny - v roce 2008 vedení kraje vyčlenilo na tento rok peníze pro výsavbu a má se začít stavět. Jak s touto skutečností naloží KSČSSD nevím. Možná se knihovna rozplyne v poplatcích u lékaře. Kdo ví. Každopádně peníze na to mají být.

3. nábřeží Ostravice - v roce 2008 zahájilo město tvorbu projektu. Je nutno si uvědomit, že se nedá začít stavět hned, když si to někdo vymyslí ... Peníze by z EU také měli být.

Stačí se jít zeptat a navštívit radnici - myslím, že se Vám bude, tak jako mne, určitě někdo věnovat. :-)

Pro mne je nejhorším propadákem roku to, že se po 20 letech dostali do vedení kraje komunisté a to je kvůli lidem kteří kouří, chlastají pivo a nemají 30korun na lékaře nebo důchodcům kteří častěji než doktora navštěvují už jen Kauflandpři slevách.

(odkaz)aggu | 8. 1. 2009, 16:37

kofáč, acid, bogota,... a hlavně:
klid!!!

(odkaz)Hancock | 8. 1. 2009, 14:05

U Pecivalu, to je jedno z mala dobrych mist na stodolni ;)

(odkaz)jarnemec | 8. 1. 2009, 13:20

to Ladin:

Ta hospoda se jmenovala "U krokodýlího ocasu". Malby dělaly holky Prusalisové...

ps k poslední větě: A kruci!!! :-)))

(odkaz)Rdm | 8. 1. 2009, 11:48

naja

Ale o tom to tak trochu je. Stodolní byla pro jistý typ lidí, ale komerce, tento typ lidí vytlačila. Stodolní již není a nebude to co bývala.

(odkaz)Ladin | 8. 1. 2009, 8:58

naja

To máš těžko najo, kdo chodil dříve do Černého pavouka nebo do jiných zaniklých hospod (jak se jmenovala ta hospoda s těmi egyptskými malbami na stěnách, ta byla moje nejoblíbeněnjší jednu dobu?), tak prostě spokojený s těmi dnešními podniky není.

Jinak dobrý nápad to hodnocení roku, já bych sice něco přesunul : třeba nové logo a zastavení výstavby (vzhledem k její kvalitě) do trháků, ale to je věc názoru.

Kdybych to hodnocení rozšířil na OstravaBlog, tak trhákem roku na OB jsou pro mě příspěvky Jarnemce :-)

(odkaz)naja | 7. 1. 2009, 19:49

Kdo vidí zprofanovanost a tuctovost Stodolní ulice, ať tam nechodí. Prece je zjevne, ze ta ulice je pro jiste typy lidi. A Ti tady evidentne neprispivaji.. je jich pomerne dost a maji Stodolni radi a vyhovuje jim. JA bych tam taky radsi videl jiny lidi, jiny typ klubu... ale budme radi aspon za to, ze to je na jednom miste vsechno.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 7. 1. 2009, 19:42

pro MiP

Pravda, konkrétně na svinovské mosty jsme nemysleli, ale i ty by se daly přidat pod bod "Neřešený stav jatek, budova vědecké knihovny, nábřeží Ostravice a další".

(odkaz)MiP | 7. 1. 2009, 19:09

K propadákům

by slušelo přidat svinovské mosty - ale takových tradičních propadáků by asi bylo povícero?

(odkaz)Afro | 7. 1. 2009, 17:43

S odstavcem o Stodolní souhlasím, ale myslím, že pokud někdo hledá kulturu a kvalitní zábavu, existuje mnoho dalších míst, které by mu mohly vyhovovat. Jen jsou od sebe o něco málo vzdálenější.

Zobrazeny všechny příspěvky (20)