Diskuze k článku Miroslav Novák o Černé kostce

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Ladin | 21. 9. 2012, 14:42

to Alex: jo, možná jsem to mohl formulovat lépe, ale celkově mě to vaše neustálé poučování a mentorování, co je ještě všechno v česku špatné nadzvedává, entschuldigung Alexi.

Jinak ale ta má námitka platí, ať je to vaše vlastní myšenka, nebo Kellerova. Pokud studenti volí stranu prosazující stipendia, můžu si to vysvětlit buď negativně (jako Keller nebo vy, předpokládám že s ním souhlasíte, když jste ho uváděl): deklarují příslužnost k elitě, nechají se opít rohlíkem, volí v rozporu se svými zájmy. Ale já tvrdím, že tady může být jiný důvod, studenti mohli volit v souladu se svými dlouhodbými zájmy, se kterými podle nich sitpendium nemusí být v rozporu.

(odkaz)Alex | 21. 9. 2012, 13:59

pro: LADIN

Tam, kde teď pobývám častěji než v Česku, by se takovému diskutujícímu jako Vy na jeho slovní ekvilibristiku odpovědělo známým (v té jazykové oblasti) citátem (z Fausta): Du gleichst dem Geist, der du begreifst.

(odkaz)Alex | 21. 9. 2012, 13:52

pro: LADIN

Měl byste se snažit porozumět textu, než odpovíte. Já jsem neuváděl, že studenti volí v rozporu se svými zájmy, zmiňoval jsem studii sociologa Kellera, který toto prohlásil. Výslovně jsem na něho odkázal. A nepodsouvejte mi něco (navážení se, co je a není altruistické...), co v mém textu není, co si jen bezdůvodně vymýšlíte. Jedna z nejhloupějších metod české diskuse - "najít" něco, co nebylo řečeno, a oponovat tomu.

(odkaz)Ladin | 21. 9. 2012, 11:21

to Alex

Uvádíte, že studenti volili TOP v rozporu se svými zájmy, ale co když je to pouze váš názor. Třeba volili v souladu se svými dlouhodobými zájmy, bez ohledu na okamžitý prospěch. Nebo je to na vás moc altruistické, a takoví přece ti Češi, do kterých se tady navážíte, být nemůžou, že?
Slíbit školy a zdravotnictví zadarmo může každý, nejlépe komunisté a čssd - to je samozřejmě v zájmu každého, jenže je to utopie.

(odkaz)Alex | 20. 9. 2012, 23:57

příslušnost k "elitě"

Já jsem to slovo dal přece do uvozovek. Neříkám, že je to elita. Jen se svou volbou, která je v rozporu s jejich zájmy (např. student, žijící u nemajetných rodičů, volí TOP a je pro školné na VŠ, aby tak deklaroval svou příslušnost k "elitě", která na to má, ač je to v rozporu s jeho zájmy). Najděte si to u Kellera, dá se to vyhledatř. Středoškoláci volící DSSS jsou jinou kategorií, poněkud blbější, neboť se jako "elita" dovedou svou volbou vyhradit jen vůči cikánům. V Česku volby vždy dopadnou blbě, lidé odvolí a pak budou nadávat, že volili špatně. Vždyť si zvolili parlament a mají teď vládu, která už nemá legitimitu (většina ji nepodporuje). To byli tak hloupí, že nevěděli, koho volí? Proč se pak diví, že se stále zvedá DPH, uvažuje o zvýšení regulačních poplatků, zavádění nadstandartní péče ve zdravotnictví pro někoho atd. Češi se dají velmi snadno jako masa manipulovat.

(odkaz)Miv | 20. 9. 2012, 21:59

to Alex

Někde jsem viděl průzkumy mezi středoškoláky a poměrně výrazně se tam prosazovala DSSS. Nevím jak to koresponduje s příslušenstvím k elitě.

(odkaz)Alex | 20. 9. 2012, 17:32

Mladí si fandí

Nevyjadřuji se k tomu, kdo volil Nováka a Palase. Jen jsem komentoval to, že nemusí být pravda, že vzdělaní se tím rohlíkem opít nenechají. Zabýval se tím (volbou mladých a vzdělaných) prof. Keller. Zjistil, že i ti mladí, kteří žijí u rodičů, nemají úspory, spíš dluhy a jsou ohrožení (i když mají VŠ) nezaměstnaností, nosí nos nahoru, fandí si a označují se za vrchol společnosti. Ve volbách pak volí tak, aby svou příslušnost k "elitě" deklarovali. Volí proto v rozporu se svými zájmy. Tolik sociolog Keller¨a jeho průzkum.

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2012, 15:51

Alex

To jako, že mladí a vzdělaní volili Palase s Novákem? To se mi nějak nezdá. :-)

(odkaz)Alex | 20. 9. 2012, 13:37

Nechat se "opít rohlíkem"

V Česku došlo k tomu, že lidé ve volbách volí v rozporu se svými zájmy. Proč a jak se to stalo, o tom podrobně psal socilog Keller. A platí to kupodivu právě na ty mladé a "vzdělané".

(odkaz)MoB | 20. 9. 2012, 12:13

Hezky kličkuje

Evidentně knihovnu nechce... ono taky proč, že? Nedají se za to koupit hlasy a popularita. Hloupí do knihovny nechodí a vzdělaní se nedají tak snadno opít rohlíkem.

Zobrazeny všechny příspěvky (11)