Diskuze k článku Vít Slováček o Černé kostce

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Max | 12. 10. 2012, 20:25

Black BOX

Black BOX je hnus, stejně jako Karolina, viděl jsem to ve Švédsku a je to jak ledová krabice, co se do Ostravy vůbec nehodí.

(odkaz)Jar. Němec | 4. 10. 2012, 6:03

Dodatečné otázky z 19. 9. bez odpovědi:

Tvrdíte, že reálné náklady na "Černou kostku" převyšovaly odhad soutěžního architektonického návrhu. Předpokládaná cena navrhovaného řešení stavby dle podmínek arch. soutěže v r. 2004 však splněna byla. Konečné náklady byly zvýšeny teprve v průběhu přípravy a obsahují např. i náklady na parkovací dům, který nebyl v zadání arch. soutěže. Ing. arch. Dalibor Babák, předseda ČKA k tomu v r. 2009 řekl: "Náklady, uváděné v soutěži v r. 2004, nebyly v závazných podmínkách soutěže; ve stadiu soutěžního návrhu nelze jejich výši přesně specifikovat; stavba byla navíc rozšířena o zmíněný parkovací objekt." (http://cernakostka.cz/index.php?petice=reakce&detail=17) Nelze opomenout ani index zvýšování cen mezi lety 2004 a 2008, případně let následujících. Vzhledem k situaci současného trhu lze předpokládat nižší náklady, což se nedávno prokázalo např. i u ostravské stavby "Trojhalí" na Karolině.

Jak by měl kraj v těchto případech postupovat?

Jaký máte názor na prezentování nákladů na stavbu a provoz budovy během tohoto volebního období?

Jaký máte názor na občanskou iniciativu za Černou kostku (cernakostka.cz) a na tomto serveru zveřejňované informace?

Zobrazeny všechny příspěvky (3)