Třinec kazí český florbal

11. 3. 2009, 0:03 | Sport > | Ondřej Stratilík

Na českou florbalovou extraligu sice není vidět tak jako na její hokejovou a fotbalovou sestřičku, ale přesto se v ní dějí věci, které by si všeobecnou známost zasloužily. Teď bohužel v negativním smyslu slova a může za to „tým“ Třince.

Pokud budete hledat v Česku nejdynamičtěji se rozvíjející sport, pokaždé skončíte u florbalu. Počet jeho registrovaných hráčů vyrostl za několik let geometrickou řadou a neexistuje jediná základní škola, která by v tělocvičně neměla dvě branky, sadu hokejek a plastový míček. Ostrava a Praha se staly českými centry florbalu s největším počtem týmů. Stačí se podívat na aktuální reprezentační výběr, kde většinu tvoří hráči původem ze severní Moravy či hlavního města. O to víc zamrzí současné prohřešky Třince.

Tým SK FBC Třinec vznikl v roce 2000 a hned v první sezóně vyhrál svou regionální soutěž. Postupně na sebe nabaloval další úspěchy, v roce 2005 se sloučil s týmy FBC Lázně Darkov (bývalé družstvo 1. SC Ostrava, které už bylo na Třinec díky sponzorům napojeno dříve) a SK IBK Frýdek-Místek. Vyvrcholením byla sezóna 2006/2007, kdy tým bez větších problémů vstoupil do celostátní extraligy. Sen se stal skutečností, jenže to je vše.

Stačí se podívat na aktuální tabulku a zjistíte, že něco není rozhodně v pořádku. Třinec prohrává zápasy rozdílem třídy: například aktuální ligové střetnutí s brněnskými Bulldogs skončil 2:14 a Třinci patří poslední místo s žádným získaným bodem a hrozivým skórem 71:217.

Samozřejmě že nevidíme do zákulisí, ale fakta jsou jasná: je pravidlem, že Třinec vyjíždí na zápasy v malém počtu hráčů a konečné skóre je velké fiasko. Těžko říct, proč hráči na tréninky a turnaje kašlou. Vždyť extraliga je přece snem každého kluka s plastovou hokejkou.

Jenže hráči Třince nekazí jen svou pověst, ale snižují úroveň celé soutěže. Jako soupeř rozhodně nemotivují ke kdovíjak vysokým výkonům. Kdo hraje s Třincem, má zkrátka zaručené body, a tak proti němu staví místo mužů jen dorostence či juniory nebo rovnou celý B tým.

Nelze se proto divit florbalistům dalších mančaftů, kteří už i do médií několikrát prohlásili, že se těší, až havířovský Pegres v play-down vyklepe Třinec, a tým tak spadne o ligu níž. Posuďte sami, diskuzní fórum na stránkách třineckého florbalu je hodně „výživný“ materiál ilustrující současný stav.

Třinec skutečně kazí český florbal. Do hry nepřináší nic nového, způsobuje jen komplikace, jeho bodové skóre je strašné. Hráči si zkrátka nedokáží vážit extraligové příslušnosti. A tak by měli uvolnit místo dalším.

Pokud chcete vidět smutné odcházení Třince anebo lépe řečeno florbalová jatka, v sobotu 14. března začíná v havířovské Slavii první zápas extraligové play-down mezi místním Pegresem a Třincem.

Diskuze | 1 příspěvek (poslední 11. 3. 2009, 14:04)