Volejbalisté DHL Ostrava postoupili do playoff Ligy mistrů

Ostravští se utkají s francouzským týmem Tours VB

1. 2. 2007, 17:43 | Sport > | Aleš Pur

Volejbalistům DHL Ostrava se podařil historický úspěch, postup do vyřazovací části Indesit Ligy mistrů. Po středečním domácím vítězství nad Panathinaikosem Atény v poměru 3:2 museli Ostravští čekat na výsledky ostatních zápasů. Nakonec rozhodl v jejich prospěch rozdíl pouhého jediného setu. Černý Petr zůstal v rukách Podgorici.

Volejbalisté DHL Ostrava ani tak neměli postup jistý, museli totiž ještě čekat, jak dopadne volba pořadatelství turnaje Final Four. Pořadatele turnaje měl nahradit nejlepší tým ze čtvrtých míst ve skupinách, a tím byla právě Ostrava. Pokud by pořadatelství dostal klub, který nepostoupil do playoff, Ostravě by se dveře mezi elitu uzavřely. Dnes odpoledne bylo rozhodnuto. Turnaj uspořádá Dynamo Moskva a DHL tak postupuje do playoff. Následný los ostravskému týmu přiřknul francouzský tým Tours VB.

Tours VB vyhrál Ligu mistrů v roce 2005, vloni se stal francouzským vicemistrem a zvítězil v národním poháru. V letošní sezóně se mu tolik nedaří, aktuálně je až na 8. místě ligy. V kádru nastupuje mnoho reprezentantů, francouzští nahrávači De Kerkgret a Patin, univerzál Ruette, smečař Frangolacci, brazilský blokař Sloboda a ze Srbska je to například Boškan. V týmu v minulosti hráli i čeští hráči Petr Pešl a Jiří Popelka.

DHL Ostrava sehraje první utkání na své půdě 14. února. O týden později jej bude čekat bouřlivá atmosféra ve Francii.

Diskuze | zatím žádný příspěvek