Volejbalisté Ostravy jsou mistry!

29. 4. 2006, 0:00 | Sport > | Jiří Popiolek

5. finále Kooperativa extraligy volejbalu: VK DHL Ostrava – VK Kladno 3:0 (-22, -21, -19), série 4:1

Volejbalisté DHL Ostrava to dokázali a jsou po osmatřiceti letech mistry extraligy! V pátém finálovém zápase jednoznačně přehráli tým Kladna 3:0, když o vyrovnaném průběhu se dá hovořit snad jen v prvním setu. Ve zbývajících dvou Ostravští dominovali a už v jejich průběhu si proti odevzdanému soupeři vybudovali až osmibodový náskok, který do konce bez problémů udrželi.

Zaplněná, stojící a skandující hala Sarezy v Ostravě- Přívoze mohla po o něco málo více než hodině hry po vydařeném smeči Davida Konečného vybuchnout nadšením, stejně jako o několik minut později, když kapitán mužstva, Jakub Zvolánek, přebíral od předsedy volejbalového svazu Antonína Lébla pohár pro vítěze. Osmiletá trpělivá a usilovná práce trenéra Jaroslava Tomáše tak slavila úspěch a mužstvo poskládané okolo veterána Přemysla Kubaly, s dalšími výraznými osobnostmi extraligy – Burrowem, Chingem, Konečným, Kustem, Cerhou nebo Správkou – došlo k zaslouženému triumfu.

Ostravu čeká příští rok prestižní volejbalová Liga mistrů a OstravaBlog po významném rozšíření sportovní rubriky bude o účinkování českého mistra nejen v ní, ale také v extralize pravidelně informovat.

Diskuze | zatím žádný příspěvek