Volejbalisty DHL Ostrava čeká prestižní Liga mistrů i obhajoba titulu

20. 9. 2006, 17:06 | Sport > | Dimitrios Vlasakudis

Klub DHL Ostrava zúročil minulou sezónu sedm let práce. Volejbalisté Ostravy vyhráli nejvyšší domácí soutěž a letos je kromě obhajoby prvního místa čeká Liga mistrů. „Pro ostravskou sportovní veřejnost je to velká událost,“ řekl předseda správní rady DHL Ostrava František Kopecký. Diváci budou mít příležitost podívat se na zápasy se špičkovými evropskými týmy. Ostrava bude žít volejbalem.

Liga mistrů přitom nebyla hned jistá. Klub potřeboval finance, nakonec se ale zapojilo i město a DHL Ostrava tak mohl vstoupit mezi elitu evropského volejbalu. „Člověku až běhal mráz po zádech, když jsme slyšeli naše jméno při losování skupin,“ uvedl František Kopecký. Los nemají Ostravští snadný. Utkají se s řeckým, německým a srbským mistrem, španělským vicemistrem a italským Cuneem, které trenér DHL Ostrava Jaroslav Tomáš označil za mužstvo světové úrovně.

Liga mistrů je hlavní důvod, proč tady zůstali někteří hráči, kterým končila smlouva, například oba Američané Ching a Burrow,“ prozradil kapitán Přemysl Kubala. „Určitě se těšíme. Jsme ale nováčci, úspěch bude každé vítězství,“ dodal Kubala. Jeho slova potvrzuje trenér Jaroslav Tomáš: „Postup bude velice složitý, ale budeme se rvát. Srbský Novi Sad je papírově hratelný soupeř, ale například na Cuneo nemáme.“

Kádr díky stabilizaci pro Ligu mistrů neprošel výraznějšími změnami. Odešli tři hráči. Jedlička na hostování na Slovensko, Zvolánek do Švýcarska a nahrávač Kust do Francie. Přišli Marek Tomáš, Zdeněk Ledvoň a slovenský reprezentant Juraj Zaťko, který by měl nahradil Kusta. „Je mu sice 19 let, ale nebojím se toho. Je příslibem do budoucna,“ řekl trenér Jaroslav Tomáš.

Domácí ligové zápasy bude DHL Ostrava hrát tradičně na stadionu Sareza v Ostravě – Přívozu na Hrušovské ulici. Lístky budou stát 50 korun, zlevněné pro důchodce, děti a studenty 30 korun. Na zápasy Ligy mistrů se Ostravští budou přesouvat na zimní stadion v Ostravě – Porubě na Čkalovově ulici. „Podmínky nám nedovolují odehrát zápasy Ligy mistrů na domácím stadionu. Proto budeme hrát Ligu mistrů v Porubě, byť víme, že to bude pro hráče problém kvůli orientaci při hře. Na druhou stranu bude moct přijít co nejvíce diváků,“ uvedl předseda správní rady DHL Ostrava František Kopecký. Lístky na Ligu mistrů budou stát 100 korun, zlevněné 50. V prodeji bude i balíček pěti vstupenek na všech pět domácích zápasů Ligy mistrů. Jedna vstupenka pak vyjde na 75 korun. „Rádi bychom, aby diváci zaplnili stadion a abychom hráli dobrý volejbal,“ řekl trenér Jaroslav Tomáš.

První domácí ligový zápas odehraje DHL Ostrava v sobotu 23. září od 17.00 proti Brnu. Ve středu 27. září čeká ostravské volejbalisty utkání v Aténách proti Panathinaikosu. První domácí zápas Ligy mistrů bude ve středu 4. října od 17.00. DHL Ostrava vyzve německý Friedrichshafen.

Diskuze | zatím žádný příspěvek