Diskuze k článku Baníkovští fanoušci bojkotovali speciální vlak, pojedou příště s námi?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)centos | 16. 8. 2009, 12:56

ČD se nesnaží vyjít vstříc baníkovcům, ale ostatním.

(odkaz)MiB | 16. 8. 2009, 0:16

A do mě... :-D

Osobně mám s baníkovskými "fanoušky" taky jednu nemilou zkušenost ... myslím, že loňský výjezd do Olmíku ... na Hlaváku se vlak nafutroval ožralými pobudy a to si troufnu tvrdit bylo tak 90 % těchto pseudofanoušků. Normální = slušní cestující bez lahváčů v ruce - byli očividně okouzleni výkvětem Ostravy, který se jede bavit po svém.

Naštěstí dobrá polovina z těchto "opic" - tak se opravdu chovali - po 20 minutách ve svém delíriu usnula ... ale smradu bylo z těch jejich výparů i tak dost.

Pro tuhle pakáž bych navrhoval jednoznačně ty dobytčáky, i to je pro ně luxus.

S Ondrou souhlasím, článek je o tom, že se jim snaží vyjít vstříc i např. ČD, které chtějí zajistit jak bezpečí cestujícím, tak svému vozovému parku - prasata do 5. vozové ... a na těch 90 % si trvám...

Pokud se jedu někam bavit ... sportem/divadlem/poezií/... nemusím se kvůli toho střískat jak zákon káže ... a pak se podle toho chovat ...

A opravdu zajímavá věc ... nejvíc těhle prasat/blbců/debilů (veterinářsko-medicínské názvosloví:-)) a osobně doufám, že i impotentů - je z řad FOTBALOVÝCH fanoušků ... ještě jsem neviděl střískaného fanouška třeba Danzasu Ostrava ... :-DDD

(odkaz)Wojtech | 15. 8. 2009, 10:10

Pokud teda autor clenku chtel pouze napsat o tom jak se vypravuji spesialy pro fanousky, tak nechapu proc tam psal svuj zazitek. Protoze prave tim a tim podtitulem Pojedou priste s nami? znovu jen lidi nuti nenavidet Banikovske fanousky a nechodit tak na Cesky fotbal. A tento autor asi ani Banik nema rad a fotbal nesleduje. Jinak by vedel jak to na takovych vyjezdech chodi toto plati i pro ostatni co ho tady podporovali.
Co se mi libi jeste mene a neni to jen tady na diskuzi, je to jak kazdy odpurce Banikovskych fanousku na jakykoliv nazor Banikovce, jak to chodi a jaci lide se objevuji mezi nimi reaguji porad a porad stejne, Tak si udelejte mezi sebou poradek. To by jsme kazdy si meli poradit s neprizpusobivými Ostravaky, protze delaji ostudu Ostrave. Dele to tady rozebirat nebudu. nema to cenu

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 22:41

Charles

Pominu to, že fanoušci žádné posvěcení klubu nechcou a ani nepotřebují. Zajímá mě tohle: Proč by to klub měl odmítat? K čemu by to vedlo? Co by se změnilo, kdyby to odmítl?
Třeba tenhle pokřik si s chutí zařvu při hromadném skákání (ke kterému se mimochodem vedení v zápase se Spartou připojilo..) a v chaos verzi na výjezdech. Nemám potřebu na někoho na ulici řvát "Banik pyčo", takže to jindy nepoužívám.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 19:15

to Charles

Jde o to, že pan Stratilík mi vyčítá, že dávám příklad, který se jeho článku netýká a zároveň má podobný příklad ve svém článku. To si poněkud protiřečí. Pan Stratilík má pocit, že příspěvky v diskuzi Baníkovců se nedrží hlavního tématu. Tohoto tématu se ale nedrří ani jeho samotný článek ...

(odkaz)Jiří Popiolek | 14. 8. 2009, 18:52

Ondrovi

Podívej, pokud napíšeš do titulku sugestivní otázku "...pojedou příště baníkovští fanoušci s námi?", (rozuměj - s námi, s normálními lidmi), musíš počítat s tím, že spoustu lidí naštveš. Jelikož jsem fanoušek Baníku, znamená to pro mě, že se se mnou (nebo s Alešem) stydíš - bojíš - sednout ve vlaku do jednoho kupé, případně bys mě nejraději strčil do dobytčáku jenom proto, že fandím Baníku. A neříkej mi, že to není paušalizace, která je přesně tím mediálním honem, o kterém jsem psal.

Obecně je známo, že na delší výjezdy jedou ti, kdo opravdu pro klub dýchají, vytváří se choreo, nic se neničí, všechno dopadá v klidu. Čím je zápas blíž, tím víc se bohužel nabalují ti, co jim jde o fotbal až v poslední řadě. Nevidím ale důvod, proč bych o tom měl psát, kdo chce, najde si to na www.banicek.com.

To, že by si slušní fanoušci měli udělat s neslušnými pořádek, to snad nemyslíš vážně. To je, jako bych ti řekl: "hele, tvůj spolužák támhle vykrádá auto, běž s ním udělat pořádek, chodíš s ním do stejné třídy, postarej se o to, je to tvoje povinnost." Od toho je tady policie. Jak už jsem napsal, dav je vždycky pro svou anonymitu rizikový - a je úplně jedno, o jaký typ davu se jedná. Že se spousta agresivních individuí převléká za fotbalové fanoušky, je bohužel realita, která by se měla řešit doživotními zákazy vstupu na stadion, mastnými pokutami a v případě recidivy natvrdo vězením. Bohužel, policie to řeší tak, že za nadšeného potlesku médií šikanuje normální fanoušky - je to jednodušší. Čili až se policie začne v tomto případě chovat tak, jak se chovat má, podobných problémů ubyde. Nezmizí nikdy, ale ubyde jich.

A k tomu bodu dva - o klidu na stadionu v článku nepadlo ani slovo, ale zato někdo vytáhl v diskusi zase ten nesmysl, jak se lidé bojí vodit děti na fotbal, tak jsem na to reagoval.

Žádného citlivého místa ses u mě nedotkl, stejně nikdy na výjezdy nejezdím vlakem, jenom jsi mě normálně naštval.

(odkaz)Charles | 14. 8. 2009, 18:37

Centos: vtipné, takže pokud by hrozilo, že se shorší vztahy mezi klubem a fanoušky, má raději klub přitakat na kdejakou kravinu kterou si lidi vymyslí?

Na Ostravsku je tradičně vyjadřování surovější než v jiných částech republiky, a ač je to hrozné a měli bychom se za to stydět, bude trvat léta vývoje společnosti než se to změní.

Miv: Pan autor vložil svůj osobní zážitek, při tvorbě publicistického stylu, zejm. eseje, fejetonu, úvahy, jde o zcela zavedený a správný postup.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 16:12

pro pana Stratilíka

PS: to škatulkování není příliš příjemné, viďte?

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 15:35

Ondřej Stratilík, Rado

"Z jakeho duvodu tedy utkani Sparty a Baniku patri mezi nejrizikovejsi??"
Protože se ty dva tábory navzájem nanávidí? Proč není rizikový třeba teď zápas s Jabloncem?

"Je chybou i vedení Baníku, že neodmítlo onen slavný baníkovský pokřik."
A jaký by to podle tebe mělo dopad, mimo zhoršení vztahů mezi fans a klubem?

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 15:31

pro pana Stratilíka

Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | Dnes 14. 8. 2009, 12:42 - jste psal: "Pojdme tedy diskutovat ne o tom, proc vas vsichni hazi do jednoho pytle, ale jak udelat to, aby vas tam nehazeli. "

Reagoval jsem na tuto větu (která se nachází až na konci Vašeho příspěvku ;) ). Pokud něco píšete, měl by jste očekávat reakci, nebo jste to napsal jen tak zbůhdarma? Píšete tak i svoje články?

Moje poznámka o Kladně ve Vás měla vyvolat otázku, zda-li by jste jako novinář píšící o nějakém tématu, neměl snažit utvořit objektivní náhled na základě více zážitků než jednoho. Když říkáte, že téma vašeho článku je: "PROC FANDOVE NEJELI SPECIALNIM VLAKEM" proč do článku vkládate zážitek z jízdy normálním vlakem?

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 15:17

ad sprostost

Jen tedy dodám, že dle mého způsob mluvy nevypovídá o IQ natolik, jak by si mnozí asi přáli. Nejsem sociolog (nebo jiný -olog), ale že v Ostravě jsou zavedena slova, která se tady jako sprostá snad ani neberou, ale jinde ano, je imho pozůstatek těžké roboty, která tady byla. To pak jde tak nějak samo. Že tak někdo mluví ve vlaku s kamarády, je jeho věc. Na úřadu by pak asi mluvil jinak..

(odkaz)Ondřej Stratilík | 14. 8. 2009, 15:10

pro Miva

Pane mentore Mivo,

diky za zaskatulkovani. Proc bych mel psat o klidne jizde na Kladno, kdyz jsem tam nejel? Pisu o tom, co jsem zazil na vlastni kuzi, vymyslet si, i kdyz jsem podle Vas bulvarni novinar, nebudu.
Pokud budu nekdy budoucnu psat reportaz o ceste s fandy, pojedu s nimi. Ovsem tenhle text byl uplne o necem jinem - PROC FANDOVE NEJELI SPECIALNIM VLAKEM.

Ne o tom, ze neco nekde rozbili nebo hulakali.

Verte, ze ne vsechno co se vam na textu nelibi, se da pojmenovat Vasim oblibenym slovem bulvarni.
Neni nakonec trochu zavadejici i Vas prispevek, kdy si z meho textu berete jen jednu pasaz a na ni pak stavite svou rozhorcenou reakci "jak-jste-si-mohl-dovolit-vsechny-fandy-do-jednoho-pytle"?
Nepodlehejte zkratkovitemu cteni, ktere jste si zrejme vybudoval u barevnych novinovych textu, ale ctete pomalu a do konce.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 14:47

pro pana Stratilíka

Pane Stratilík,

Možná jste to nezaznamenal, ale mnozí z diskutujících se snaží právě v této diskuzi udělat něco pro to, aby nebyli házeni do jednoho pytle s výtržníky. Celý problém má totiž dvě stránky, což zřejmě nechcete (nebo nejste schopen) pochopit. Jedna strana je tolerování výtržníků sportovními kluby, které nezamezí vstup nejradikálnějších fanoušků na stadión. Také policie dostatečně nekonná při postihování přestupků. Druhá strana pak je u bulvátních novinářů oblíbené zjednodušování problému, kde "fanoušek Baníku = hlučný a nebezpečný vandal". Vy jako bulvární pisatel trpíte právě zjednodušováním a my se Vám snažíme vysvětlit, v čem je tento pohled mylný. Existuje totiž velké množství fanoušků, kteří neházejí lahve z okna vlaku a netahají za záchranné brzdy. Proč nenapíšete něco o klidné jízdě s fanoušky na zápas s Kladnem? Není to dostatečně bulvární?

S fanoušky je jednáno jako s méněcennými tvory. Místo, aby se problém řešil okamžitým a důsledným postihováním vandalů na místě činu, používají se méně namáhavé techniky preventivní buzerace a omezování osobní svobody, které problém ještě zhoršují. Lidé s omezeným chápáním, kteří navíc na stadiónu nikdy nebyli, pak k takovým postupům přikyvují a tleskají především díky bulvární masáži jejíž jste Vy součástí.

(odkaz)Rado | 14. 8. 2009, 13:32

Sice diskuze pomalu sklouzává někam jinam, ale sprostá mluva a Ostrava patří k sobě. Nelíbí se mi to, bohužel je to tak a je to smutné konstatování. Stejně tak jako korupce, úplatky, tak i sprostá mluva už je společensky akceptována. Je to chyba, ale problém je ve výchově a rozumný člověk se ke sprostým slovům neuchýlí. Je chybou i vedení Baníku, že neodmítlo onen slavný baníkovský pokřik. Fotbal mám rád, ale hrubé chování, výtržnictví a sprosté chování na hřiště ani na tribuny nepatří.

A "sprostá" image Ostravy je druhá stránka věci, který taky městu nepomáhá. Dle vlastních zkušeností vím, že z mnoha sportovních či jiných akcích v ČR jsou nejsprostější, mnohdy i nejprostější lidé z Ostravska. Upozorňovat na sebe pouze sprostými výkřiky a počty vypitými pivy, to není hrdinství, pouze lidská omezenost. Ale jak říkám, problém je ve výchově, já říct v mládí sprosté slovo, přiletěla by mi jedna zleva, druhá zprava, ale bylo by jich pravděpodobně mnohem víc a k tomu bych si ještě měsíc nesedl na zadek.

(odkaz)Coppola | 14. 8. 2009, 13:08

pro Jakob:

Nedávno jsem jel vlakem z Prahy do Ostravy. Jela v něm parta asi sedmi mladíků, evidentně Ostraváků (poznal jsem to podle přízvuku i podle toho, že vystupovali v Ostravě), Baníkovci to nebyli, protože se žádný zápas nehrál. Po cestě vypil každý z nich pár piv, celkem hlučně se spolu bavili a často přitom padala slova jako p***, k****, apod. Souhlasím s vámi že to svědčí o IQ člověka.
A to tedy asi Ostraváci nemají moc na výši...

Mimochodem používání sprostých slov ve veřejně přístupné internetové diskusi také zřejmě svědčí o IQ člověka... Co se asi skrývá pod vámi použitou zkratkou "wtf"?? :)

(odkaz)Poly | 14. 8. 2009, 13:03

2 jakob

Si ještě jednou a důkladně přečti, co jsem napsal. Pokud to tam nenajdeš, tak speciálně pro tebe: je tam, že sprostá mluva svědčí o inteligenci jakéhokoliv jedince (volně řečeno). Každý se však může bavit jak uzná za vhodné, a pokud k tomu chce užívat sprostá slova, je to jeho věc, pokud vím, tak to není ani přestupek ani trestný čin. Psal jsem taky, že sprostá mluva není jen výsadou Baníkovců, ale obecně současné mládeže. Nedávno jsem jel v tramvaji a byla tam skupinka 5 asi 15-ti letých kluků. Bavili se o filmech a vždy předvedli nějakou ukázku z toho filmu, co se jim tam líbilo. Byli opravdu hodně hluční a mnohým lidem se to určitě nelíbili, alespoň z výrazu jejich tváře, ale určitě by jim nikdo nezakazoval jezdit s ostatními cestujícími. Proto říkám, že když někdo mluví sprostě, tak to není důvod na speciální vlak, i když proti nim nic nemám, a je mi to úplně jedno. Jde mi jen o to, že je to Baníkovec, tak to vadí a hned si toho každý všimne, kdyby to byla parta mladých kluků, tak je to každému jedno. Tedy, pokud nerozlívali pivo, pokud nerozbíjeli láhve, nikoho fyzicky neobtěžovali či neuráželi, tak na tom nic není. Jen to svědčí o výši jejich IQ.

(odkaz)Jakob | 14. 8. 2009, 12:46

Poly

wtf???
To se mi snad zdá, příteli. Co je podle vás argument?? Kdyby rozbili okno?
Chápu, že v momentu, kdy v kupé nebo velkoprostorovém vagónu cestuje jen jedna parta, sprostá slova se používají, ale pokud jedu mezi ostatními cestujícími, svědčí to o IQ člověka.
A to tedy asi Baníkovci nemají moc na výši...

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 14. 8. 2009, 12:42

pro Jirku Popiolka

1. Muzes mi rict, z jakeho duvodu jsem si mel ten zazitek odpustit? Pisu na blog a je to k tematu (jako jeden z duvodu, proc vypravovat specialni vlaky pro fandy). Vubec nevim, o jake medialni honicce (kterou prizivuju) je tady rec.
Pokud jsi nekdy s Banikovci nekam jel (treba do Jablonce, kdyz mluvis o delsi trase), pridej vlastni historku. Ale mozna mas pravdu, do Olomouce delaji ve vlaku binec a pak usnou. (Vychazim z textu na www.chachari.cz, kde sami pisou, ze se jeste pred nastupem do vlaku stihnou "posilnit").
2. Vubec nechapu, proc tu tohle pises, o tom v textu nebyla rec.
3. Aha, takze ti "fanousci", se kterymi je problem, ve skutecnosti nejsou fanousci, ale jen agresori, co si oblikli dresy. Tak proc pak jezdi na fotbal s ostatnimi fandy? proc si to ti ostatni, dobri, s nimi nevyridi, at jim nekazi povest?
Uz mam dost toho, jak mi tu v diskuzi pisete, ze ti spatni jsou "krypli", "agresivni vandraci", vetsina z vas je dobrych. Z jakeho duvodu tedy utkani Sparty a Baniku patri mezi nejrizikovejsi?? Kvuli jednomu agresivnimu vandrakovi s banikovskou salou asi ne.

Jeste jednou pripominam, ze umyslem clanku bylo zjistit, proc a jak CD vypravuji specialni vlaky a proc jej fanousci 2. srpna nevyuzili.
Zrejme jsem se vas, fanousku Baniku, dotkl na citlivem miste.
Pojdme tedy diskutovat ne o tom, proc vas vsichni hazi do jednoho pytle, ale jak udelat to, aby vas tam nehazeli.

(odkaz)Paw | 14. 8. 2009, 12:11

Já jsem teda neregistroval že se v Ostravě mluví sprostěji než jinde... Taková mluva spíš svědčí o IQ dotyčného, ne o reigonu ze kterého pochází.

(odkaz)Poly | 14. 8. 2009, 11:48

2 adéla

Sice mi to přijde trochu divné, vy jedete z Bělotína do Ostravy a cestou přistupují fanoušci Baníku, když se zápas hrál v Olomouci a přitom mezi Olomoucí a Ostravou jezdí několik přímých spojů. Pominuli tento fakt, tak jen to, že mluvili sprostě a měli pivo, není žádný argument. Příště si sedněte k do kupé k nefanouškům, nějakým teenagerům, a uvidíte, že ta mluva není jen u Baníkovců. Tím se nechci nikoho nějak zastávat, asi to svědčí o jejich inteligenci, ale jestli se chcete ohánět tímto, tak pak už opravdu nevím. A jen tak na okraj, co jiného dělali kromě vulgární mluvy, že se s nimi nedá jezdit?

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 81