Diskuze k článku Baníkovští fanoušci bojkotovali speciální vlak, pojedou příště s námi?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Hankok | 9. 11. 2009, 14:39

Coppola

Ja se ptám co to bylo za frakci ? Ožralové kteří se vždy přifaří ke slušným? Nebo kdo ? zajímá mě odpověď

(odkaz)Coppola | 9. 11. 2009, 12:52

to Ladin, Hankok

Co jste tím chtěli říct, to je mi vážně záhadou.

Celá tato diskuse byla o neházení fanoušků Baníku do jednoho pytle. A jen se objeví nějaký incident, už to děláte opět.

(odkaz)Karel | 9. 11. 2009, 12:34

:)) Asi tak nejak.
Uz maji clanek i tu, hned prvni

(odkaz)Hankok | 9. 11. 2009, 12:22

jj, to byli určitě zase ti ožralci, kteří se vetřeli mezi pravé fans a skrývají se v davu a dělají ostudu těm slušným ;)

(odkaz)Ladin | 9. 11. 2009, 10:57

tomu říkám nacvičené choreo, to muselo stát úsilí..

(odkaz)centos | 21. 8. 2009, 16:36

Hankok

Nevím, co měli v plánu. Třeba se jen proběhnout :) Ale nepřišlo mi, že by chystali nějaký útok na fotbalisty nebo tak.
Trest by dostali už i za toho jednoho, i když menší. Davová psychóza zapracovala a ostatní se přidali..

Násilí jak násilí.. Chápu lovení šál do sbírky a přizpůsobuju se tomu. Ne že bych je někomu bral, to nedělám, ale v jiném městě šálu třeba schovám. Ztráta šály je pro dotyčného ostuda. Ale s násilím nesouhlasím vůbec a kdo někoho napadne JEN proto, že má na sobě jiné barvy, je chudák.

(odkaz)Hankok | 21. 8. 2009, 16:23

ad. centos

No, možná se nikomu nic nestalo, nikomu nic neublížilo. Nechápu však, proč se chtěli dostat na plochu a byli jak zvěř. Protože nejaký mamlas vběhl na hřiště a byl následně zpacifikován ?? To je důvod ?

Co se týče Jablonce, k tomu nemám žádné info, jen z média. Kde není zmíněno, že by to byla potyčka mezi fanoušky. Z toho soudím, že to byl "civilista". Ono, i kdyby nebyl, pro mě je neustále nepochopitelné, že jiná klubová příslušnost je podnětem k fyzickému násilí. V těchto "kulturách" to tak asi prostě chodí, ale i přesto, pro mě je to nepochopitelné.

(odkaz)centos | 21. 8. 2009, 16:15

Hankok

Tam se v podstatě nestalo nic, co by někomu ublížilo. Myslím to v tom videu. Liberečtí říkali, že kolem lítaly kameny, a to už je větší problém. Co k tomu chceš slyšet? Podle mě za to může ten, co tam běhal sám - spustil ostatní. Včera se mi i zdálo, že někteří fans na tribunách z toho moc nadšení nebyli.
Bude za to asi tvrdý trest..

K tomu Jablonci, soudit může jen ten, kdo tam byl. Pokud, jak jsem četl, jablonečtí provokovali a jeden z nich dostal, tak dobře mu tak. Stejně jako ti policajti nebyli asi napadeni pro nic za nic.. To už je ale jiná liga a stávat by se to nemělo, pokud není dotyčný debil nebo ožralý, že neví, co dělá.

(odkaz)Miv | 21. 8. 2009, 13:20

to Hankok (nebo Hancock?)

Myslím, že Bosák k tomu ve svém komentáři řekl vše ...

(odkaz)Hankok | 21. 8. 2009, 13:07

No, ono by se tu muselo promazat asi vice veci, protoze se resi i veci kolem toho. Pravda, trochu offtopic to je. Nicmene bych se rad zeptal zdejsich slusnych fanousku co si mysli o tomhle, jaky je duvod k tomu, ze se deje a nekdo dela tohle: http://www.youtube.com/watch?v=a2kpl3WJqxA&feature=player_embedded

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 21. 8. 2009, 12:55

to Hankok

Bylo to mimo téma, pak by se diskuze rozpadla. Praha a srbští fanoušci se tématu netýkají. Odkazy zakázány nejsou - viz stovky různých odkazů, které tady v diskuzích jsou. Ale musí to být k tématu.

(odkaz)Hankok | 21. 8. 2009, 12:54

No pěkně kluci

Odkazy jsou tu zřejmě zakázány takže jen fragment článku: "Na jablonecké přehradě zaútočili fanoušci proti muži v zeleném tričku. Bili ho pěstmi a trhali mu oblečení," popisuje Knopová. Zelená je totiž klubová barva jabloneckých fotbalistů.

nějací fanoušci Baníku v Jablonci napadli náhodného týpka, jen proto, že měl zelené tričko...??? to fakt ohromné... !! Doufám, že mě nikdo v Ostravě nezmlátí proto, že na sobě budu mít třeba červené tričko...

(odkaz)Hankok | 21. 8. 2009, 12:29

proc mi zmizel prispevek ?

(odkaz)centos | 18. 8. 2009, 21:05

Proti spravedlivému potrestání nebude ta slušná většina namítat asi nic..

(odkaz)Miv | 18. 8. 2009, 20:31

http://fotbal.sport.cz/fotbal/gambrinus-liga/154886-ostravskemu-fandovi-hrozi-za-utok-na-policistu-az-pet-let-vezeni.html

Zkrácené řízení - není co řešit. Snad se s novými zákony bude dařit řešit problémy s fanoušky lépe než dodnes ...

(odkaz)centos | 18. 8. 2009, 14:56

Demolice nejsou tím, čím se zdají být. To bys právě věděl, kdybys měl "štěstí" jako třeba já, když jsem si po návratu ze zápasu v Edenu musel v novinách přečíst snůžku lží o zničených dopravních prostředcích, a dokonce i samotném nádraží.

Mimochodem k předešlému přípěvku: Výjezd do Olomouce je je na tyto ožralé zjevy nejjistější - je to blízko.

"ještě jsem neviděl střískaného fanouška třeba Danzasu Ostrava"
Já jsem nikoho takového neviděl ani střízlivého.

(odkaz)MiB | 18. 8. 2009, 13:41

centos

Na tyhle akce nejezdím...ale každopádně mám informace z míst, ke kterým není možno se jen tak dostat...

(odkaz)centos | 17. 8. 2009, 9:02

Kolikrát jsi byl na výjezdu?

(odkaz)MiB | 17. 8. 2009, 0:24

centos

Tím, že vyjde ČD vstříc ostatním cestujícím, tak zabrání tomu, aby hodní vandalové z Bazalů demolovali jejich vlaky a pak jim musela pořádková jednotka skropit ty jejich ožralé ksichty pendrekama ;-)

(odkaz)centos | 16. 8. 2009, 12:56

ČD se nesnaží vyjít vstříc baníkovcům, ale ostatním.

(odkaz)MiB | 16. 8. 2009, 0:16

A do mě... :-D

Osobně mám s baníkovskými "fanoušky" taky jednu nemilou zkušenost ... myslím, že loňský výjezd do Olmíku ... na Hlaváku se vlak nafutroval ožralými pobudy a to si troufnu tvrdit bylo tak 90 % těchto pseudofanoušků. Normální = slušní cestující bez lahváčů v ruce - byli očividně okouzleni výkvětem Ostravy, který se jede bavit po svém.

Naštěstí dobrá polovina z těchto "opic" - tak se opravdu chovali - po 20 minutách ve svém delíriu usnula ... ale smradu bylo z těch jejich výparů i tak dost.

Pro tuhle pakáž bych navrhoval jednoznačně ty dobytčáky, i to je pro ně luxus.

S Ondrou souhlasím, článek je o tom, že se jim snaží vyjít vstříc i např. ČD, které chtějí zajistit jak bezpečí cestujícím, tak svému vozovému parku - prasata do 5. vozové ... a na těch 90 % si trvám...

Pokud se jedu někam bavit ... sportem/divadlem/poezií/... nemusím se kvůli toho střískat jak zákon káže ... a pak se podle toho chovat ...

A opravdu zajímavá věc ... nejvíc těhle prasat/blbců/debilů (veterinářsko-medicínské názvosloví:-)) a osobně doufám, že i impotentů - je z řad FOTBALOVÝCH fanoušků ... ještě jsem neviděl střískaného fanouška třeba Danzasu Ostrava ... :-DDD

(odkaz)Wojtech | 15. 8. 2009, 10:10

Pokud teda autor clenku chtel pouze napsat o tom jak se vypravuji spesialy pro fanousky, tak nechapu proc tam psal svuj zazitek. Protoze prave tim a tim podtitulem Pojedou priste s nami? znovu jen lidi nuti nenavidet Banikovske fanousky a nechodit tak na Cesky fotbal. A tento autor asi ani Banik nema rad a fotbal nesleduje. Jinak by vedel jak to na takovych vyjezdech chodi toto plati i pro ostatni co ho tady podporovali.
Co se mi libi jeste mene a neni to jen tady na diskuzi, je to jak kazdy odpurce Banikovskych fanousku na jakykoliv nazor Banikovce, jak to chodi a jaci lide se objevuji mezi nimi reaguji porad a porad stejne, Tak si udelejte mezi sebou poradek. To by jsme kazdy si meli poradit s neprizpusobivými Ostravaky, protze delaji ostudu Ostrave. Dele to tady rozebirat nebudu. nema to cenu

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 22:41

Charles

Pominu to, že fanoušci žádné posvěcení klubu nechcou a ani nepotřebují. Zajímá mě tohle: Proč by to klub měl odmítat? K čemu by to vedlo? Co by se změnilo, kdyby to odmítl?
Třeba tenhle pokřik si s chutí zařvu při hromadném skákání (ke kterému se mimochodem vedení v zápase se Spartou připojilo..) a v chaos verzi na výjezdech. Nemám potřebu na někoho na ulici řvát "Banik pyčo", takže to jindy nepoužívám.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 19:15

to Charles

Jde o to, že pan Stratilík mi vyčítá, že dávám příklad, který se jeho článku netýká a zároveň má podobný příklad ve svém článku. To si poněkud protiřečí. Pan Stratilík má pocit, že příspěvky v diskuzi Baníkovců se nedrží hlavního tématu. Tohoto tématu se ale nedrří ani jeho samotný článek ...

(odkaz)Jiří Popiolek | 14. 8. 2009, 18:52

Ondrovi

Podívej, pokud napíšeš do titulku sugestivní otázku "...pojedou příště baníkovští fanoušci s námi?", (rozuměj - s námi, s normálními lidmi), musíš počítat s tím, že spoustu lidí naštveš. Jelikož jsem fanoušek Baníku, znamená to pro mě, že se se mnou (nebo s Alešem) stydíš - bojíš - sednout ve vlaku do jednoho kupé, případně bys mě nejraději strčil do dobytčáku jenom proto, že fandím Baníku. A neříkej mi, že to není paušalizace, která je přesně tím mediálním honem, o kterém jsem psal.

Obecně je známo, že na delší výjezdy jedou ti, kdo opravdu pro klub dýchají, vytváří se choreo, nic se neničí, všechno dopadá v klidu. Čím je zápas blíž, tím víc se bohužel nabalují ti, co jim jde o fotbal až v poslední řadě. Nevidím ale důvod, proč bych o tom měl psát, kdo chce, najde si to na www.banicek.com.

To, že by si slušní fanoušci měli udělat s neslušnými pořádek, to snad nemyslíš vážně. To je, jako bych ti řekl: "hele, tvůj spolužák támhle vykrádá auto, běž s ním udělat pořádek, chodíš s ním do stejné třídy, postarej se o to, je to tvoje povinnost." Od toho je tady policie. Jak už jsem napsal, dav je vždycky pro svou anonymitu rizikový - a je úplně jedno, o jaký typ davu se jedná. Že se spousta agresivních individuí převléká za fotbalové fanoušky, je bohužel realita, která by se měla řešit doživotními zákazy vstupu na stadion, mastnými pokutami a v případě recidivy natvrdo vězením. Bohužel, policie to řeší tak, že za nadšeného potlesku médií šikanuje normální fanoušky - je to jednodušší. Čili až se policie začne v tomto případě chovat tak, jak se chovat má, podobných problémů ubyde. Nezmizí nikdy, ale ubyde jich.

A k tomu bodu dva - o klidu na stadionu v článku nepadlo ani slovo, ale zato někdo vytáhl v diskusi zase ten nesmysl, jak se lidé bojí vodit děti na fotbal, tak jsem na to reagoval.

Žádného citlivého místa ses u mě nedotkl, stejně nikdy na výjezdy nejezdím vlakem, jenom jsi mě normálně naštval.

(odkaz)Charles | 14. 8. 2009, 18:37

Centos: vtipné, takže pokud by hrozilo, že se shorší vztahy mezi klubem a fanoušky, má raději klub přitakat na kdejakou kravinu kterou si lidi vymyslí?

Na Ostravsku je tradičně vyjadřování surovější než v jiných částech republiky, a ač je to hrozné a měli bychom se za to stydět, bude trvat léta vývoje společnosti než se to změní.

Miv: Pan autor vložil svůj osobní zážitek, při tvorbě publicistického stylu, zejm. eseje, fejetonu, úvahy, jde o zcela zavedený a správný postup.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 16:12

pro pana Stratilíka

PS: to škatulkování není příliš příjemné, viďte?

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 15:35

Ondřej Stratilík, Rado

"Z jakeho duvodu tedy utkani Sparty a Baniku patri mezi nejrizikovejsi??"
Protože se ty dva tábory navzájem nanávidí? Proč není rizikový třeba teď zápas s Jabloncem?

"Je chybou i vedení Baníku, že neodmítlo onen slavný baníkovský pokřik."
A jaký by to podle tebe mělo dopad, mimo zhoršení vztahů mezi fans a klubem?

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 15:31

pro pana Stratilíka

Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | Dnes 14. 8. 2009, 12:42 - jste psal: "Pojdme tedy diskutovat ne o tom, proc vas vsichni hazi do jednoho pytle, ale jak udelat to, aby vas tam nehazeli. "

Reagoval jsem na tuto větu (která se nachází až na konci Vašeho příspěvku ;) ). Pokud něco píšete, měl by jste očekávat reakci, nebo jste to napsal jen tak zbůhdarma? Píšete tak i svoje články?

Moje poznámka o Kladně ve Vás měla vyvolat otázku, zda-li by jste jako novinář píšící o nějakém tématu, neměl snažit utvořit objektivní náhled na základě více zážitků než jednoho. Když říkáte, že téma vašeho článku je: "PROC FANDOVE NEJELI SPECIALNIM VLAKEM" proč do článku vkládate zážitek z jízdy normálním vlakem?

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 15:17

ad sprostost

Jen tedy dodám, že dle mého způsob mluvy nevypovídá o IQ natolik, jak by si mnozí asi přáli. Nejsem sociolog (nebo jiný -olog), ale že v Ostravě jsou zavedena slova, která se tady jako sprostá snad ani neberou, ale jinde ano, je imho pozůstatek těžké roboty, která tady byla. To pak jde tak nějak samo. Že tak někdo mluví ve vlaku s kamarády, je jeho věc. Na úřadu by pak asi mluvil jinak..

(odkaz)Ondřej Stratilík | 14. 8. 2009, 15:10

pro Miva

Pane mentore Mivo,

diky za zaskatulkovani. Proc bych mel psat o klidne jizde na Kladno, kdyz jsem tam nejel? Pisu o tom, co jsem zazil na vlastni kuzi, vymyslet si, i kdyz jsem podle Vas bulvarni novinar, nebudu.
Pokud budu nekdy budoucnu psat reportaz o ceste s fandy, pojedu s nimi. Ovsem tenhle text byl uplne o necem jinem - PROC FANDOVE NEJELI SPECIALNIM VLAKEM.

Ne o tom, ze neco nekde rozbili nebo hulakali.

Verte, ze ne vsechno co se vam na textu nelibi, se da pojmenovat Vasim oblibenym slovem bulvarni.
Neni nakonec trochu zavadejici i Vas prispevek, kdy si z meho textu berete jen jednu pasaz a na ni pak stavite svou rozhorcenou reakci "jak-jste-si-mohl-dovolit-vsechny-fandy-do-jednoho-pytle"?
Nepodlehejte zkratkovitemu cteni, ktere jste si zrejme vybudoval u barevnych novinovych textu, ale ctete pomalu a do konce.

(odkaz)Miv | 14. 8. 2009, 14:47

pro pana Stratilíka

Pane Stratilík,

Možná jste to nezaznamenal, ale mnozí z diskutujících se snaží právě v této diskuzi udělat něco pro to, aby nebyli házeni do jednoho pytle s výtržníky. Celý problém má totiž dvě stránky, což zřejmě nechcete (nebo nejste schopen) pochopit. Jedna strana je tolerování výtržníků sportovními kluby, které nezamezí vstup nejradikálnějších fanoušků na stadión. Také policie dostatečně nekonná při postihování přestupků. Druhá strana pak je u bulvátních novinářů oblíbené zjednodušování problému, kde "fanoušek Baníku = hlučný a nebezpečný vandal". Vy jako bulvární pisatel trpíte právě zjednodušováním a my se Vám snažíme vysvětlit, v čem je tento pohled mylný. Existuje totiž velké množství fanoušků, kteří neházejí lahve z okna vlaku a netahají za záchranné brzdy. Proč nenapíšete něco o klidné jízdě s fanoušky na zápas s Kladnem? Není to dostatečně bulvární?

S fanoušky je jednáno jako s méněcennými tvory. Místo, aby se problém řešil okamžitým a důsledným postihováním vandalů na místě činu, používají se méně namáhavé techniky preventivní buzerace a omezování osobní svobody, které problém ještě zhoršují. Lidé s omezeným chápáním, kteří navíc na stadiónu nikdy nebyli, pak k takovým postupům přikyvují a tleskají především díky bulvární masáži jejíž jste Vy součástí.

(odkaz)Rado | 14. 8. 2009, 13:32

Sice diskuze pomalu sklouzává někam jinam, ale sprostá mluva a Ostrava patří k sobě. Nelíbí se mi to, bohužel je to tak a je to smutné konstatování. Stejně tak jako korupce, úplatky, tak i sprostá mluva už je společensky akceptována. Je to chyba, ale problém je ve výchově a rozumný člověk se ke sprostým slovům neuchýlí. Je chybou i vedení Baníku, že neodmítlo onen slavný baníkovský pokřik. Fotbal mám rád, ale hrubé chování, výtržnictví a sprosté chování na hřiště ani na tribuny nepatří.

A "sprostá" image Ostravy je druhá stránka věci, který taky městu nepomáhá. Dle vlastních zkušeností vím, že z mnoha sportovních či jiných akcích v ČR jsou nejsprostější, mnohdy i nejprostější lidé z Ostravska. Upozorňovat na sebe pouze sprostými výkřiky a počty vypitými pivy, to není hrdinství, pouze lidská omezenost. Ale jak říkám, problém je ve výchově, já říct v mládí sprosté slovo, přiletěla by mi jedna zleva, druhá zprava, ale bylo by jich pravděpodobně mnohem víc a k tomu bych si ještě měsíc nesedl na zadek.

(odkaz)Coppola | 14. 8. 2009, 13:08

pro Jakob:

Nedávno jsem jel vlakem z Prahy do Ostravy. Jela v něm parta asi sedmi mladíků, evidentně Ostraváků (poznal jsem to podle přízvuku i podle toho, že vystupovali v Ostravě), Baníkovci to nebyli, protože se žádný zápas nehrál. Po cestě vypil každý z nich pár piv, celkem hlučně se spolu bavili a často přitom padala slova jako p***, k****, apod. Souhlasím s vámi že to svědčí o IQ člověka.
A to tedy asi Ostraváci nemají moc na výši...

Mimochodem používání sprostých slov ve veřejně přístupné internetové diskusi také zřejmě svědčí o IQ člověka... Co se asi skrývá pod vámi použitou zkratkou "wtf"?? :)

(odkaz)Poly | 14. 8. 2009, 13:03

2 jakob

Si ještě jednou a důkladně přečti, co jsem napsal. Pokud to tam nenajdeš, tak speciálně pro tebe: je tam, že sprostá mluva svědčí o inteligenci jakéhokoliv jedince (volně řečeno). Každý se však může bavit jak uzná za vhodné, a pokud k tomu chce užívat sprostá slova, je to jeho věc, pokud vím, tak to není ani přestupek ani trestný čin. Psal jsem taky, že sprostá mluva není jen výsadou Baníkovců, ale obecně současné mládeže. Nedávno jsem jel v tramvaji a byla tam skupinka 5 asi 15-ti letých kluků. Bavili se o filmech a vždy předvedli nějakou ukázku z toho filmu, co se jim tam líbilo. Byli opravdu hodně hluční a mnohým lidem se to určitě nelíbili, alespoň z výrazu jejich tváře, ale určitě by jim nikdo nezakazoval jezdit s ostatními cestujícími. Proto říkám, že když někdo mluví sprostě, tak to není důvod na speciální vlak, i když proti nim nic nemám, a je mi to úplně jedno. Jde mi jen o to, že je to Baníkovec, tak to vadí a hned si toho každý všimne, kdyby to byla parta mladých kluků, tak je to každému jedno. Tedy, pokud nerozlívali pivo, pokud nerozbíjeli láhve, nikoho fyzicky neobtěžovali či neuráželi, tak na tom nic není. Jen to svědčí o výši jejich IQ.

(odkaz)Jakob | 14. 8. 2009, 12:46

Poly

wtf???
To se mi snad zdá, příteli. Co je podle vás argument?? Kdyby rozbili okno?
Chápu, že v momentu, kdy v kupé nebo velkoprostorovém vagónu cestuje jen jedna parta, sprostá slova se používají, ale pokud jedu mezi ostatními cestujícími, svědčí to o IQ člověka.
A to tedy asi Baníkovci nemají moc na výši...

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 14. 8. 2009, 12:42

pro Jirku Popiolka

1. Muzes mi rict, z jakeho duvodu jsem si mel ten zazitek odpustit? Pisu na blog a je to k tematu (jako jeden z duvodu, proc vypravovat specialni vlaky pro fandy). Vubec nevim, o jake medialni honicce (kterou prizivuju) je tady rec.
Pokud jsi nekdy s Banikovci nekam jel (treba do Jablonce, kdyz mluvis o delsi trase), pridej vlastni historku. Ale mozna mas pravdu, do Olomouce delaji ve vlaku binec a pak usnou. (Vychazim z textu na www.chachari.cz, kde sami pisou, ze se jeste pred nastupem do vlaku stihnou "posilnit").
2. Vubec nechapu, proc tu tohle pises, o tom v textu nebyla rec.
3. Aha, takze ti "fanousci", se kterymi je problem, ve skutecnosti nejsou fanousci, ale jen agresori, co si oblikli dresy. Tak proc pak jezdi na fotbal s ostatnimi fandy? proc si to ti ostatni, dobri, s nimi nevyridi, at jim nekazi povest?
Uz mam dost toho, jak mi tu v diskuzi pisete, ze ti spatni jsou "krypli", "agresivni vandraci", vetsina z vas je dobrych. Z jakeho duvodu tedy utkani Sparty a Baniku patri mezi nejrizikovejsi?? Kvuli jednomu agresivnimu vandrakovi s banikovskou salou asi ne.

Jeste jednou pripominam, ze umyslem clanku bylo zjistit, proc a jak CD vypravuji specialni vlaky a proc jej fanousci 2. srpna nevyuzili.
Zrejme jsem se vas, fanousku Baniku, dotkl na citlivem miste.
Pojdme tedy diskutovat ne o tom, proc vas vsichni hazi do jednoho pytle, ale jak udelat to, aby vas tam nehazeli.

(odkaz)Paw | 14. 8. 2009, 12:11

Já jsem teda neregistroval že se v Ostravě mluví sprostěji než jinde... Taková mluva spíš svědčí o IQ dotyčného, ne o reigonu ze kterého pochází.

(odkaz)Poly | 14. 8. 2009, 11:48

2 adéla

Sice mi to přijde trochu divné, vy jedete z Bělotína do Ostravy a cestou přistupují fanoušci Baníku, když se zápas hrál v Olomouci a přitom mezi Olomoucí a Ostravou jezdí několik přímých spojů. Pominuli tento fakt, tak jen to, že mluvili sprostě a měli pivo, není žádný argument. Příště si sedněte k do kupé k nefanouškům, nějakým teenagerům, a uvidíte, že ta mluva není jen u Baníkovců. Tím se nechci nikoho nějak zastávat, asi to svědčí o jejich inteligenci, ale jestli se chcete ohánět tímto, tak pak už opravdu nevím. A jen tak na okraj, co jiného dělali kromě vulgární mluvy, že se s nimi nedá jezdit?

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 11:01

Že se v Ostravě mluví oproti jiným částem republiky sprostě, to snad vysvětlovat nemusím, ne? A mluvení sprostě a pivo je fakt chabý argument..

(odkaz)Rýša | 14. 8. 2009, 10:51

to centos

Kurvy, piče ap. to je ostravská mluva? Kde?
Nedivím se Adéle a ostatním rodičům, kteří mají malé děti. A jestli takovéto výrazy někdo bere jako normální mluvu v Ostravě, tak se nedivím, proč má Ostrava takové renomé.

(odkaz)Jiří Popiolek | 14. 8. 2009, 10:50

Příliš subjektivní, Ondro

Tak jo, jako dlouholetý fanoušek Baníku cítím povinnost se taky vyjádřit.
1. Ty osobní zkušenosti sis měl odpustit, Ondro, opravdu. Celá tahle mediální honička na fanoušky Baníku je s prominutím k zblití - a ty ji jenom přiživuješ. Je třeba velice rozlišovat, kdo je fanoušek Baníku, a kdo ne. De*ilů, co se chtějí jenom s prominutím ožrat a porvat, se najde všude dost - a výjezd do blízkého města je k tomu bohužel ideální příležitost. To, že to nejsou fanoušci Baníku (a jsou tam jenom proto, že je přilákala anonymita "masové" akce), ale jenom idioti, co si berou baníkovské šály, je jiná věc, kterou už bohužel nefanoušci masírovaní Novou a podobnými bulváry nevnímají. Na druhou stranu ti každý baníkovec potvrdí, že čím dál se s Baníkem jede, tím je to poklidnější a bezproblémovější výjezd.
2. To, že Bazaly je místo hrůzy, kam je o strach vodit děti, je obrovský mýtus. Z vlastní zkušenosti ti můžu potvrdit, že chodím na fotbal poměrně pravidelně pětadvacet let a nikdy za tu dobu se mi nestalo, že bych se přiblížil místu, kde bych mohl dostat přes hubu. Fakt ne. A to sedím povětšinou na ochozech dost blízko kotle. Mediálně vzrušivé obrázky baníkovců bijících sparťany (a naopak) jsou sice sugestivní, ale běžného fanouška se takové akce v podstatě nedotknou. Čili představa, že každé fotbalové utkání je riziko, ze kterého můžeš přijít s kdovíjakou újmou, je naprostá, totální blbost.
3. Agresivní partičku, která tě zmlátí, můžeš potkat kdekoli a kdykoli, jenže v okamžiku, když si takovy dement vezme baníkovskou šálu, je lehce identifikovatelný s klubem a fanoušky, kteří jsou v tom nevinně. Osobně říkám - každý projev agrese nebo protizákonného jednání by se měl okamžitě a nemilosrdně trestat. Jenomže policie to řeší trošku jinak - často se vybíjí na obyčejných fanoušcích (kordony, bezdůvodná napadení apod.), u kterých je to v podstatě bez rizika, že by mohla přijít odplata, ale zato ji všichni pochválí, jak se zachovala rázně, protože zakročila proti té "zběři".
A podobné články její činnost svou paušalizací v podstatě jenom posvěcují.

(odkaz)centos | 14. 8. 2009, 10:30

Pivo a otřesná (v podstatě ostravská) mluva = otřesný zážitek a nutnost speciálního vlaku. Panebože! :))

(odkaz)adéla | 14. 8. 2009, 7:47

Shodou náhod jsem 2.8. cestovala vlakem z Bělotína DO Ostravy. Cestou přistoupilo asi 6 mladých mužů s baníkovskými šálami, čepicemi a pod.. Bágly cinkaly lahvemi, v každé ruce otevřený lahváč a fekální slovník. Velmi otřesný zážitek!!! Ve vagonu byly rodiny s malými dětmi. Jak asi rodiče vysvětlí zhruba 4telé holce, co je ku... a pi... Tyhle výrazy totiž ti mladí mužové používali nejvíc. Mám pocit, že kdyby jim ty výrazy někdo zakázal, tak by celou cestu do Ostravy mlčeli.
Takže - speciální vlaky pro ně? Jednoznačně ANO! Aspoň do doby, než se naučí chovat jako lidi.

(odkaz)Poly | 13. 8. 2009, 18:55

pro p. Stratilíka

Já nevím, čtu to již po několikáté, ale podrobnosti o tom, jak probíhá sestavování speciálních vlaků je tam opravdu poskrovnu. Pokud jste tohle zamýšlel, tak dle mého názoru, se Vám to rozhodně nepovedlo, ono už i hlavní nadpis se bije s podnadpisem. Mě totiž přijde, že spíše rozebíráte ten bojkot speciálního spoje do Olomouce, než abyste se zaobíral fakty ohledně sestavování těchto vlaků, na to tam je snad jeden odstavec.

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 18:45

Ondřej Stratilík

Týmový duch? O čem to mluvíte?

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 18:44

kalda

Ne. Dětí je tam každý zápas dost a nikdy se nikomu nic nestalo. http://tinyurl.com/nbhs3b
Třeba na minulém zápase kolem nás procházely dvě holky asi tak kolem třiceti let a s sebou měly další tři malé holky, asi ve věku kolem pěti a s tričkama "Konflikní tým" na sobě. Vypadaly docela spokojeně. Bát se něčeho a kvůli tomu nejít na fotbal, to je nesmysl.

(odkaz)kalda | 13. 8. 2009, 18:39

centos

A nemyslis si,ze treba tatkove se synem na fotbal uz nechodi,protoze se boji??

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 18:37

pro Vojtecha

Znovu, stejně jako většina vašich kolegů, hledáte v článku něco, co tam není. V textu jsem se snažil objasnit, jak probíhá sestavování speciálních vlaků. Špínu po nikom neházím. Nemám sílu to vysvětlovat každému Baníkovci zvlášť...

Zaráží mě, že ti "špatní" mezi vámi jsou podle vás "krypli" nebo "agresivní vandráci". Tomu říkám týmový duch...

Ano, před těmi sedmi lety jsem je mohl okřiknout, ale jako každý malý kluk v mém věku jsem se bál těch pivních lahví, co měli podnapilí "krypli" a "agresivní vandráci", kteří tehdy tvořili většinu, v ruce.

Pokud jsem vás já zklamal, vy jste tady zase diskutující v řadě věcí utvrdil...

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 18:31

Přesně tak, někdo se tady moc dívá na televizi, místo aby si na ten fotbal zašel a udělal si svůj názor. Ale to už bychom po některých chtěli moc.

(odkaz)Miv | 13. 8. 2009, 17:32

to Charles

"Normální člověk má ..." tak nevím jaká je přesná definice normálního člověka. V čem jste tak normální?

(odkaz)Vojtech | 13. 8. 2009, 17:22

necumte tak na tu televizi, nectete ty clanky a vyrazte radsi na Banik

(odkaz)Charles | 13. 8. 2009, 17:19

Zcela souhlasím s autorem článku. Normální člověk má z baníkovců strach, i když se mezi nimi najdou slušní lidé. Asi jako má člověk strach jít v noci ghettem, i když ne každý z tamních obyvatel ho přepadne. Fotbal se zvrhl v davové šílenství - přesně podle hesla panem et circenses, stačí lidem dát obživu a nějakou lacinou zábavu kde se můžou vyřvat a jsou spokojení.

Někdo zde uvedl, že za špatnou pověst Baníku můžou lidé z Čech. Vůbec to není pravda, myslím, že i značná část Ostravanů na něj shlíží s despektem. Přesněji ne na klub, ale na to, jak se prezentuje řada jeho fandů.

(odkaz)Vojtech | 13. 8. 2009, 17:13

Pane Stratilik vas clanek me zvedl, ze zidle pisete, ze budete hazet vsechny fanousky do pytle dokud si mezi sebou neudelaji poradek. A proc bych to delal jak uz tady nize nekdo psal od ostatnich cestujicich me oddeluje jen barvy Baniku. Vlakem nejedu abych delal chuvu nebo vychovateli nejakemu kryplovi co se opije a dela bordel. Nemyslite? Stejne tak jste pred 7 lety mohl tyto lidi okriknout vy? hmm?? A pokud opravdu chcete videt bengal, pral bych vam jet s fanousky Sparty na zapas do Banske Byystrice asi pred 20 lety. Dokumentuje to film Proc. Zklamal jste me, ze bez presne podlozenych informaci hazete spinu na jine Ostravaky

(odkaz)Miv | 13. 8. 2009, 16:57

generalizace problému

Pane Stratilík, opět jste svým článkem nezklamal. Místo aby jste se snažil o nějakou analýzu problému a pohled ze všech stran, zjednodušujete a navazujete na zaběhnutá klišé. Navíc Vám toto zjedodušování připadá v pořádku (viz. vaše poznámky v diskuzi). Žurnalista by se měl snažit o trochu hlubší pohled, ne?

Tolerování výtržnictví některých fanoušků je spíše chyba v celém systému, kdy se kluby ve spolupráci s policii nesnaží těmto fanouškům zamezit vstup na zápas (také nejsou příliš motivovány). Řešení existují (viz. Anglie), ale nikdo je zatím příliš neaplikuje. Těžko si lze představit, že jednotlivci z řad fandů tuto situaci nějak změní.

to Paw: nejsem zvíře, stejně jako Vy nejste horník i když jste z Ostravy ;)

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 16:06

kalda

Já to vidím jako buzeraci. Ne nijak hroznou, ale jde o princip. Vy byste si vybral tento vlak, kde byste byl v obležení policistů, ve vagonu daleko nižší kvality, nebo za prakticky stejnou cenu byste jel jiným, lepším? Jinak já jsem tu vstupenku měl, a vybral si jiný. A zprávy byly takové, že přímo na místě se další lístky ještě budou prodavát.

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 16:03

Já se nedivím. Jen jsem psal, že už mě to nebaví, a o pisateli si pak taky myslím svoje.

(odkaz)kalda | 13. 8. 2009, 16:03

centos - bojkot

a proc vam tak jde o tu platnou vstupenku?vzdyt v olomouci uz pro vas volne stejne nebyly

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 16:01

pro Centose

Pokud to není vaše starost, tak se potom nedivte, že je tady pořád ten "jeden pytel" na všechny fanoušky.

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 15:59

A k tomu bojkotu - byla to zatím jednorázová záležitost. Ale pokud budou chtít i nadále kontrolovat vstupenky před tím, než fanoušky do tohohle vlaku pustí, tak určitě ne poslední.

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 15:57

Mně je docela jedno, jestli má někdo obavy, nebo ne. Dost často jsou navíc podloženy lži novinářů. Mě, jakožto fanouška jedoucího na výjezd, od ostatních cestujících odlišují jen baníkovské barvy. Jestli je mezi "námi" nějaký agresivní vandrák, tak mě to sice mrzí, ale jinak to není moje starost. Nebo co od nás čekáte?

(odkaz)Coppola | 13. 8. 2009, 15:55

Rozhodněte se nejdřív mezi sebou? Zbláznil jste se? Co je mi do toho, co někde nějaký výtržník dělá? Co já s ním mám společného? To, že náhodou jedeme na stejný zápas a fandíme stejnému klubu? No a co? Taky máme společné to, že jsme oba z Ostravy... a předpokládám, že z Ostravy jste i vy. Uplatníme opět jeden pytel a budem ty speciální vlaky aplikovat na všechny ostraváky, dokud se nerozhodnou mezi sebou, jak chtějí, aby je ostatní viděli?:)

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 15:54

pro Polyho

1. Úmyslem článku není házet špínu na fanoušky Baníku, ale trochu zjistit, jak probíhá příprava speciálních vlaků pro fanoušky, viz podtitulek.

2. To, že si z článku vezmete jen dvě věty, je pro mě zarážející.

3. Nehledejte v textu to, co tam není.

(odkaz)Poly | 13. 8. 2009, 15:52

pro p. Stratilíka

Já taky netvrdím, že fanoušci Baníku jsou svatoušci. Ale myslím si, že tento článek rozhodně není objektivní a že se opět snaží vyvolat negativní reakce vůči nim i přesto, že vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů. Prostě rýpat do Baníku je moderní. Jen je zarážející, že většinou to vycházelo odněkud z Čech, pokud už hážeme špínu sami na sebe, aniž by byl důvod, tak to není zrovna to nejlepší.

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 15:45

pro fanoušky Baníku v diskuzi

Pojďme se tedy bavit o tom, proč mají normální cestující obavy z toho, aby s nimi v jednom vlaku nejeli fotbaloví fanoušci.
Ten špatný obrázek, který se pak mění v "jeden pytel", jak říkáte, si bohužel způsobujete sami. Rozhodněte se nejdřív mezi sebou, jak chcete, aby vás ostatní viděli.

(odkaz)Coppola | 13. 8. 2009, 15:41

Fanoušky do jednoho pytle házíte. Je to z toho článku cítit, že máte obavu aby fanoušci Baníku náhodou nejeli společně s námi, slušnými lidmi. Ta vaše obava pramení z nějaké 7 let staré zkušenosti. To, že na drtivou většinu zápasů Baníku žádné speciální vlaky nejezdí a fanoušci tak jedou normálními vlaky a problémy nejsou, v článku nezmiňujete. Stejně tak nezmiňujete, že bez problému proběhl i ten poslední výjezd, kdy speciální vlak bojkotovali a jeli normálními vlaky... Za to zmiňujete 7 let starou zkušenost.:)

(odkaz)Ondřej Stratilík | 13. 8. 2009, 15:41

reakce na: Poly

O tom, že byl lístek možný jen se vstupenkou, je celý jeden odstavec. Pokud už nebyly pro ostravské fanoušky lístky k dispozici na místě utkání, tak proč by tím vlakem měl jet někdo, kdo nemá lístek?

Jak píšu v textu, velká část fanoušků jela vlastními auty.

Rozdováděný fotbalový fanoušek v davové psychóze je skutečně jiná kategorie než třeba ostatní cestující jedoucí z návštěvy nebo studenti s krosnami, na tom se snad shodneme?

(odkaz)Poly | 13. 8. 2009, 15:33

pro p. Stratilíka

Pane Stratilík, když píšete (ne doslova) o tom, že fanoušci Baníku jsou, s prominutím hovada, a že se neumí chovat, že by měli jezdit speciálními vlaky a že teď onen speciál bojkotovali, tak by stálo taky za to napsat, jak se to projevilo, když jeli normálními spoji. To je podle mě to B, které myslel zřejmě Tomas. Navíc jste se jen okrajově zmínil, že nástup byl možný jen se vstupenkou na zápas. To mi přijde taky divné, pokud mám lístek do vlaku, tak nevím, proč se ještě prokazovat lístkem na utkání. Navíc si myslím, a i z nadpisu mi to vyplývá, že je kategorizujete do nějaké jiné skupiny než mezi lidi, viz "pojedou příště s námi?". Si myslím, že lepší by bylo např. s ostatními cestujícími apod. Ale to jen bokem.

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 14:45

reakce na: -WJW-

Máte pravdu, od té doby jsem už spoj s fotbalovými fanoušky nevyhledal. Zážitky mám však dodnes... A když o tom píšu, tak proč si nevzpomenout?

A za to, že jak říkáte někdo hází fanoušky do jednoho pytle (což jsem v textu ani nenaznačil), si můžou zřejmě jen oni sami. Škoda slov, jak jste napsal.

(odkaz)centos | 13. 8. 2009, 14:41

-WJW-

Ano, taky mě ta paušalizace (viz Charles tady dole) nebaví. btw taky patřím k těm, kteří speciál bojkotovali a jeli jiným (v mém případě hned tím dalším) spojem. V našem vagoně bylo plno, z toho většina nebo polovina baníkovci. A cesta proběhla naprosto v klidu..
S policisty ve vlaku nemám špatné zkušenosti; horší je to pak na nádraží, kdy vytvoří kordon a po více než dvou hodinách stání na slunku vám pak ani nedovolí zajít si koupit s sebou do vlaku pití..

(odkaz)-WJW- | 13. 8. 2009, 14:21

kalda - bylo to první, co mě napadlo, sice ne zrovna to nejpřesnější, v podstatě mi ale šlo o to, že už mě nebaví stále znova a znova číst podobné články, kdy se hází všichni do jednoho pytle, navíc když to píše někdo, kdo kdysi někam jel... škoda slov...

(odkaz)kalda | 13. 8. 2009, 14:16

wjw

z vesnicke zabavy muzes odejit kdykoliv,z rozjeteho rychliku uz to tak jednoduche neni..
ale moc nevim,proc tady ty dve veci srovnavas..

(odkaz)-WJW- | 13. 8. 2009, 14:03

No já zase "novákům" a podobným chytrákům přeji zažít cestu (s jízdenkou) v těchto luxusních vyhrazených vozech s milým a ochotným policejním doprovodem, který neomezuje ve volném pohybu po vlaku apod...
A propo - před 7 lety jsem byl na vesnické zábavě a porvalo se to tam. Škandál! Doufám, že to tam nadobro zavřeli a nejlépe i ostatní podobné zábavy, nepřál bych vám to zažít, ještě dnes mám husí kůži...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis, redakce OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 14:01

pro Tomáše

To, kolik Sigma dala lístků nebo nedala, vůbec nesouvisí s tématem článku. V článku to navíc uvedeno je, kromě toho jsme to připomněli v této reportáži: http://ostravablog.cz/sport/banik/fotoreportaz-taktika-a-snaha-vysla-banik-doma-znovu-vyhral/. Dále doporučuji k přečtení komentář http://ostravablog.cz/komentare/policie-mimo-stadiony-konecne-snazit-se-musi-kluby/.

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 13. 8. 2009, 13:36

reakce na: Tomas

Můžete mi říct, kde vidíte tu "neobjektivitu"?
Jestli tím myslíte to, že vám Sigma dala jen minimální počet vstupenek (o čemž je mimochodem v textu řeč), nemá vůbec vliv na objektivnost mého článku. To je další problém.

(odkaz)Tomas | 13. 8. 2009, 13:21

článek

Tento článek zdá se mi být velmi neobjektivně napsaný. Když autor říká A, měl by také zmínit B, aneb jak se zachovalo vedení fotbalové SK Sigma Olomouc co se týče situace kolem vstupenek pro fanoušky hostujícího týmu. A reakce typu...když všechno všude zničí...svědčí jen o tom, že daný pisatel píše o něčem, co viděl v reportáži TV Nova. KING BANIK

(odkaz)Coppola | 13. 8. 2009, 12:59

Když si koupí jízdenku ať si jedou čím chtějí. Samozřejmě za předpokladu, že budou respektovat přepravní řád českých drah. Kdo ho dodržovat nebude, toho může zaměstnanec českých drah vykázat, když ho cestující neuposlechne, tak až pak je prostor pro zásah policie.
Nevím jakou roli by v tom měl hrát klub. Pan Bruzl se vyjádřil naprosto správně.

(odkaz)Paw | 13. 8. 2009, 12:31

Jsou to zvířata, jednou jsem s nima jel v šalině a fakt mi to stačilo. Takhle se nechovají ani šimpanzi v ZOO před krmením...
Co se týče ČD, dobytčáky pro ně. Ale zase chápu že každý kdo si koupí lístek má nárok na normální vlak, bez ohledu na to, kam jede a proč...

(odkaz)Juhele | 13. 8. 2009, 11:27

Ignoranství baníku je zaražející. vedení týmu s fanoušky asi necestuje, jinak by takovou blbost jejich mluvčí neřekl

(odkaz)Charles | 13. 8. 2009, 10:42

"Nebudu jezdit vozy páté či horší kategorie" - no tak to mě dostalo. Při jejich chování, neustálém ničení majetku (vlaky, vozy MHD, uliční mobiliář atd. atd.) je i desátá kategorie příliš dobrá.

Zobrazeny všechny příspěvky (81)