Diskuze k článku Čeká Ostravu pomalá smrt?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)centos | 2. 7. 2012, 13:49

Skvělé, moc se těším.

(odkaz)Jar. Němec | 2. 7. 2012, 7:43

to Coppola a aggu: OK :-) Takže udělám (po CoO) prázdninovou sérii zahraničních měst z "ostravského pohledu". (ps: Výlet do NY - jednoznačně doporučuji!)

A všem čtenářům přeji tímto krásné léto a dobrou náladu.

(odkaz)Coppola | 1. 7. 2012, 19:00

Dobrý nápad s těmi fotkami z New Yorku. Mohla by to být celá nová rubrika s fotkami ze zahraničních měst... Pro poučení jak můžou vypadat i obdobně velká i obdobně průmyslová města jako Ostrava by to bylo výborné. :-)

(odkaz)aggu | 1. 7. 2012, 16:30

NY vs OVA

@JN: NY? za sebe hlasuji YES ;) Je zajímavé, když jsem se o NY bavil s kamarádem z Texasu (native ;) a řekl jsem mu že bych se hrozně rád o prázdninách do NY podíval, tak na mně začal zírat.. "Cože? Do NY? Do té špíny? Ty ses zbláznil? :-)) Hned jsem i vzpomněl na OVU :-)

(odkaz)Jar. Němec | 1. 7. 2012, 15:18

to aggu:

Děkuji za odkaz, perfektní. Plně s vámi souhlasím, to by bylo třeba udělat :-D

ps k tématu článku:
Na NY mě zaujaly např. stromy všude v ulicích. ("máme tedy deset stop pro chodce, pět stop pro stromy, třicet stop pro auta a na druhé straně zase pět pro stromy a deset pro chodce. ") To, "že se dá celý projít pěšky" potvrzuji :-) a bylo při tom velice dobře vidět rozdíly mezi konkrétními částmi.

Jestli by vás (tím myslím čtenáře) zajímal můj pohled na NY a vůbec jiná města, mohu připravit fotoreportáž, resp. několik fotoreportáži - mám dost fotek, které jsem si fotil s myšlenkou na mou milovanou Ostravu, takže by to bylo tak trochu i o ní.

(odkaz)aggu | 1. 7. 2012, 14:55

V NY pochopili, že město je pro lidi. V Ostravě bude třeba násilí ;)

Vím, že se opakuju, ale prosím tento článek vytisknout, přečíst Kajnarovi, Madejovi a Vltavskému, pak stočit do ruličky a omlátit jim ho o hlavu. Děkuji.

http://www.lidovky.cz/na-domech-je-nejdulezitejsi-chodnik-d6l-/ln-bydleni.asp?c=A120618_134001_ln-bydleni_ter

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 30. 6. 2012, 12:36

Nové rozdělení daní obcím. Velká města dostanou méně peněz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2012/06/20/jak-se-zmeni-prijmy-obci-z-dani/

(odkaz)tomas | 22. 5. 2012, 17:55

Petr P

Naprostý souhlas

Neustálým remcáním na to, jak se tady máme špatně nic nezpravíme. Podle mně je cestou nápravy náš aktivní a tvořivý přístup k řešení problémů. Tedy né kritizovat, že je venku nepořádek, a že ta či která stavba chátrá, ale vzít se a jít ten nepořádek uklidit.

Takže ať si každý kritik pro sebe odpoví na otázku: Jak JÁ nezištně přispívám svou prací k tomu, aby se nám tady žilo lépe?

(odkaz)krmič | 22. 5. 2012, 17:37

Petr P

Naprostý souhlas.

(odkaz)Petr P | 22. 5. 2012, 17:04

Alex: nemyslím, že bych se vyjadřoval jako hulvát, do toho mám myslím ještě hodně daleko. Ostrava potřebuje lidi optimistické a ne takové, kteří jen nadávají jak je všechno špatné. Já netvrdím, že je zde vše nejlepší, ale nejhorší to taky není, já jsem zde maximálně spokojen. Je zde vše, co k životu potřebuji.
Také netvrdím, že lidi co odcházejí jsou idioti, jsou to takoví, co zde asi spokojeni nebyli, tak šli. Proto píši, že když se tady někomu nelíbí, tak ať jde tam, kde je to perfektní... Na tom přece není nic špatného.
A zajímalo by mne, podle čeho tvrdíte, že je život v Ostravě rok od roku horší, když zde nežijete, jen zde v intervalech dojíždíte? Co konkrétně je tak špatné a nevyhovující? Děkuji.

(odkaz)Jar. Němec | 22. 5. 2012, 15:03

to Alex:

Musím s vámi plně souhlasit, i s příspěvky v diskuzi o Karolině (téma Světlík) a částečně i o soudech k tématu Ostravice.

K tomuto tématu: Ano, životní podmínky se horší - nemyslím tím nyní životní prostředí, ale podmínky k životu, k výchově dětí, k možnostem, které dávají i okolní daleko menší (chudší) města k dispozici, k občanské vybavenosti a ke stavu toho mála co tu dnes je. Musím bohužel přiznat, že i Havířov je na tom daleko lépe.

Nemíním se spokojovat s nízkou kvalitou služeb (ať veřejných, tak soukromých), nechci se spokojovat s něčím, s čím nesouhlasím... Na mnoho drobnosti zde není, to málo co tu je, se neudržuje a přitom se utrácí za předražené zakázky...

Jak jsem napsal v http://ostravablog.cz/komentare/nocni-mury-primatora-petra-kajnara/ "Pokud radní hledají podporu u obyvatelů města, musí si uvědomit, že každý Ostravan město podporuje již jen tím, že tu ještě bydlí."

(odkaz)Alex | 22. 5. 2012, 13:27

Proč takový tón?

"Pokud se Vám a Vám podobným tady nelíbí, zbalte si svoje švestky a klidně ..... odjeďte. Nikdo Vás tady myslím držet nebude, takové tady nepotřebujeme..." - kde a kdy jsem už taková slova slyšel? Je neuvěřitelné, že se tak vyjadřuje mladý (podle svého prohlášení) člověk. Že by podobné hulvátsví a zášť vůči opačným názorům byla ostravským "specifikem"? Mohl by nám autor říct, jaké lidi Ostrava potřebuje, když ví, které ne? Přece všichni ti lidé, kteří rok co rok odcházejí, nejsou idioti, kteří by šli pryč z plezíru. A už dávno nekončí všichni v Praze, kde už také je problém uchytit se. Ostravu navštěvuji v určitých intervalech a shledávám život v ní rok od roku horší. Nedivím se, že obyvatel ubývá.

(odkaz)Petr P | 22. 5. 2012, 12:19

Forhend, Forhend...

Pokaždé, když tady čtu tady bláboly na to jak je Ostrava špatná, jak tady nic není, jak je tady málo práce, jak je špatně placená, jsem se držel a jen se nad tímto pousmál. Ale už mi to nedá.Pokud se Vám a Vám podobným tady nelíbí, zbalte si svoje švestky a klidně do té světoborné, neskutečně luxusně placené a zábavou oplývající Prahy odjeďte. Nikdo Vás tady myslím držet nebude, takové tady nepotřebujeme... Já myslím mladý jsem, nikam odsud nejdu a mám spoustu přátel, kteří jsou tady maximálně spokojení... A jsou to v drtivé většině vysokoškoláci...
řekněte mi, které další podstatné věci pro život v Ostravě chybí?? A zábava?? Hmm to by mě taky zajímalo... O platech se nemá cenu bavit, když Ostrava není hlavní město ani sídelní město státních institucí, to je logické a všude na světě, kromě samozřejmě nejvyspělejších ekonomik.
A pokud chce omýlat stále dokola životní prostředí, tak už je to dost trapné... od dob všemocných se myslím změnilo k lepšímu o 1000% a těch pár dnů v zimě, kdy je smog jde přežít. A smogové situace má i Vaše slavná perfektní Praha...

(odkaz)aggu | 22. 5. 2012, 12:12

...

Přidalo se malým obcím, to je určitě fajn. Ale jinak je to jako o té koze a vlkovi. Problém se stejně nevyřešil. Politici nemají odvahu na to přiznat, že v ČR jsou, a zatím pořád budou, někteří rovní a někteří rovnější. Možná až někdo vysvětlí proč Pražan bere na hlavu o 50% víc než Ostravan, a důvod pro tuto nerovnoprávnost vloží nejlépe do Ústavy, bylo by to fajn. Politici by pak už byli jenom zloději, teď to jsou zloději a pokrytci.
@forhend: je to od srdce, ale imho mimo mísu ;) S tzv. přerozdělováním rozpočtu to nemá nic společného. Respektuji, že v Ostravě nesídlí super zaměstnavatelé jako ČEZ nebo Microsoft, ty podmínky byly od startu v Praze jiné, a ostravští politici na vytváření lepších podmínek v Ostravě kašlou. Ale jinak připosranost lidí a kvalita politiků je všude stejná od Aše po Hrčavu.... Jak mám ale respektovat stát, který se společně vybraným měšcem peněz zachází tak, jak zachází?

(odkaz)jan | 22. 5. 2012, 11:49

to forhend

Výstižné, přesné, pravdivé!!!

(odkaz)forhend | 21. 5. 2012, 20:06

Vypadá to tak. Co by tu mladí hledali?

Práce málo a když, tak o poznání hůře placena, než v Praze, zábavy pomálu a další, podstatné věci pro život Ostravy, ale co hlavní, zůstala tady tzv.OSTRAVSKÁ PŘIPOSRANOST, datující se z mamulovských dob a velmi vyšlechtěna a zdokonalena za dobu toho "skvělého"europoslance!!! Bohužel, ty následující suity se pouze vezou (maximálně jim to vyhovuje) a hrabou a nějaká Ostrava je jim u prdele!!! Tak proto............................

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 21. 5. 2012, 15:30

Velká města přijdou o miliardu, obce si polepší, Gazdík může slavit

" Praha by podle kompromisu ... měla přijít ročně o 650 milionů, Brno o 203, Ostrava o 158 a Plzeň o 90 milionů korun ročně." http://zpravy.idnes.cz/ods-a-top-09-se-dohodly-na-financovani-obci-a-mest-fre-/domaci.aspx?c=A120521_102352_domaci_kop#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

(odkaz)Vladimír | 20. 2. 2012, 22:30

Dlouhotrvající aktivita magistrátu

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/moravskoslezsky/clanek.phtml?id=733913#utm_medium=newsbox&utm_source=atlasHP&utm_content=position-5

Na jednu stranu Fukušima, na druhou stranu hrušovská průmyslová zóna, to jsou forfry, tady se pořád něco děje.... 8=D

(odkaz)aggu | 17. 2. 2012, 9:25

Porovnání hospodaření měst a obcí v ČR za 2010 (data MFČR)

protože jsem jeliman, kopíruji sem do správného vlákna ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/580/mfcr20101231.jpg/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 1. 2012, 15:26

to martin:

Souhlasím až na to, že na plzeňském nábřeží, hned naproti muzea má vzniknout pod taktovkou spol. Amádeus Real, která v Ostravě nechala řízeně zdevastovat Ostravicu/Textilii, obchodní centrum: http://plzen.idnes.cz/obri-dum-kultury-v-plzni-zrejme-padne-nahradi-ho-obchodni-centrum-arena-13t-/plzen-zpravy.aspx?c=A110219_1535717_plzen-zpravy_meb

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 66