Diskuze k článku Čeká Ostravu pomalá smrt?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)martin | 22. 1. 2012, 14:23

vzor pro Ostravu

Podívejte se na Plzen krásné město , nadnárodní společnosti mají za městem a v centru města se snaží podpořit malé živnostníky , v nedělí je město plné turistu , krásné stylové restaurace a obchůdky kultura atd

(odkaz)Martin | 22. 1. 2012, 14:16

No chce se mi blit když projíždím kolem

No chce se mi blit když projíždím kolem toho betonového konzumního masakru který si necháme nasrat do centra města .to v žádném jiným městě neexistuje všude jinde se snaží nadnárodní společnosti stavě za městem už tak je ta naše Ostrava v prdeli a sami si to děláme jednoho krasného dne toho budeme litovat a bourat to , jak Němci ve východním Německu bourali paneláky Ostravaci by si měli uvědomit že velké nadnárodní společnosti devastujou malé živnostníky a mi si je nasereme do centra města .Takové malé obchůdky půjdou rychle do prdele Ostravo spamatujse město černé .

(odkaz)petr | 21. 1. 2012, 19:28

nová karolina masakr Ostravy

Toho jednoho dne budeme litovat , nasrat si takovej masakr do centra města pane bože to snad ne konzumní devastace v centru města to by v jiném městě neprošlo ale v Ostravě ano .Město konzumu město obchodaku a nezaměstnanosti .

(odkaz)aggu | 21. 12. 2011, 11:50

Nepropadejte trudomyslnosti, Pavle :-) V době recese toho magistrát nemůže až tolik pokazit. I když se snaží co to dá...

(odkaz)Pavel | 21. 12. 2011, 10:31

ne pomalá ale rychlá

Ostravě nehrozí pomalá smrt ale rychlá. A nedělá to nikdo jiný než magistrát. Vždyť podívejte se na ty vánoční trhy. už i tady nebojím se říct je korupce. magistrát vybral JEDNU cateringovou firmu aby prodávali medovinu atd. hrůza a děs - 0,04 za 20 nebo 25. vždycky se dávala medovina 1dcl. za 25 ta se dá sehnat jen na kuřím rynku. A podívejte se jak se vyprazdňují obchody. Magistrát si myslí že Karolina je nějaká výhra. Je to děs a hnus nákupní středisko v centru města .

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 23. 11. 2011, 10:06

" V Moravskoslezském kraji žije stále méně lidí. Za posledních dvacet let jich ubylo skoro osmatřicet tisíc, což je počet obyvatel například Třince nebo České Lípy. Už loni ztratil primát nejlidnatějšího kraje v České republice a pokles pokračuje." http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A111122_154442_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)aggu | 16. 11. 2011, 21:30

@JN: a to se vyplatí...

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 16. 11. 2011, 17:14

Obligace rychle utracené miliardy

"Úskalím ostravských obligací je také to, že si město jejich splacení zajistilo na tehdejší kurz 31,60 koruny za euro. " http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-dluh20111116.html

(odkaz)aggu | 26. 10. 2011, 16:44

Občas zabrouzdám na stránky Českého statistického úřadu a momentálně tam mají pověšená zajímavá data z celé ČR (po krajích) za 1. pololetí 2011. Home page MSK je na http://czso.cz/xt/redakce.nsf/i/home
Co mě donutilo zlehka zvednout obočí je např. statistika volných pracovních míst za první půl rok: MSK (dostupné na http://czso.cz/csu/2011edicniplan.nsf/krajpubl/801302-11-q2_2011-xt): tab. B:
MSK 5500, Středočeský 4200, Praha 6200, Jihomoravský 2800... O struktuře volných míst se člověk nedočte, ale z prostého počtu je zjevné, že práce v MSK by nějaká byla ;)


(odkaz)džordž | 17. 10. 2011, 18:54

Samozřejmě, že čeká!

Pokud zdejší politikové nezačnou něco smysluplného dělat pro toto město, tak zhyne!!! Proč jsou s většíma akcema tady takové obrovské problémy? Namátkou dálnice, laguny, Karolína, Rudná aj., aj., aj.?

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 10. 2011, 9:01

kampaň Obce lidem:

http://www.obcelidem.cz/

(odkaz)mertho | 13. 10. 2011, 16:13

To Jura

To je slabota, já si myslím, že by měli naopak platit za to že chodí do práce, nesměli by jezdit v ničem lepším než felicie, oblečení jedině ze secondhandu a stravování výhradně v armádě spásy.

(odkaz)krmič | 13. 10. 2011, 13:50

Jura z Ostravy

S tím bych docela souhlasil. Ale obávám se, že by se tím zase až tak moc neušetřilo. Jen miliony, ne miliardy.

(odkaz)Jura z Ostravy | 13. 10. 2011, 10:14

Čím míň, tím líp

Já bych naopak Ostravě dal ještě méně peněz, než je počítáno od r. 2013. Úspory by se mohly dělat především ve vedení města. Všichni radní včetně primátora by dostali průměrný plat (který stejně většina lidí nemá, takže by na tom byli hodně dobře), dále, pokud nemají vlastní bydlení by po dobu mandátu dostali přidělen městský byt v paneláku, a to podle velikosti rodiny (svobodný = garsonka, ženatý a bezdětný = 1+1 atd.), dále by dostali tramvajenku na ostravské zóny zadarmo, aby mohli jezdit do práce na magistrát. A nakonec by fasovali dva obleky na mandátní období (podobně jako dělník ve fabrice fasuje monterky). Nic víc. Navíc po dobu mandátu by bylo vhodné, aby neměli žádný další příjem, ale toto již může ovlivnit zřejmě jen zákon.
Dále, na veřejných pozemcích určených pro výstavbu veřejných budov, jako má být třeba vědecká knihovna, by se stavěl obyčejný, klidně panelový dům. Nedělala by se žádná předražená a bombastická soutěž mezi "renomovanými" architekty. Možná, světe div se, by už dávno většina "plánovaných" budov dávno stála, vyšla by o spoustu peněz levněji a z estetického hlediska by tyto budovy stejně byly srovnatelné s "architektonickými skvosty" moderních budov, které se tady dnes staví/nestaví (rozuměj: moderní "architektura" ve stavebnictví = betonová nebo prosklená krabice, nejčastěji šedivá nebo neidentifikovatelná barva).
Pak by taky konečně mohlo dojít k tomu, že vyžírky typu současných politiků ve vedení města, kteří si přijdou na pěkné peníze jednak svým mandátem a dále třeba účastí v dozorčích radách či jiných podobných příjmech zjistí, že ta "veřejná" funkce jaksi nesype tolik, kolik by si pánové představovali. Načež svoji kandidaturu v dalších volbách "zabalí" a šanci snad konečně dostanou lidé, kterým nejde ani tolik o prachy, jako spíš opravdu o prospěch města, ve kterém žijí.

(odkaz)Tomas M. | 22. 9. 2011, 8:04

Coppola: díky moc za ukázku výpočtu regionálního HDP. Moc zajímavé...

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 21. 9. 2011, 11:35

Odkazy k tématu:

http://sov.tranovice.org/dokumenty%5B1409%5D-%5Bcz%5D-aktuality
http://www.smscr.cz

to Coppola: bod. 2: Jak jsem ve svém komentáři "Noční můry..." zmínil, jednání probíhala na různých úrovních, více jak 8 let. ODS ani ČSSD tomuto tématu nevěnovala prioritu = nebyla politická vůle, to se změnilo s přístupem TOP09, resp. Starostů a nezávislých. To nic nemění na faktu, že návrh zákona prošel celým procesem a je součásti vládní koaliční dohody. Zástupci přes šest tisíc obcí a měst (+ SMS ČR, SPOV apod.) tlačili do vlády své požadavky a současný návrh je kompromisem mezi politickou vůli a požadavky. To, že "velká čtyřka" to celou dobu ignorovala a ozvaly se až nyní, je druhá věc... Viz můj text.

(Prosím neřešme tu jednotlivé strany či snad vládu - téma je RUD a kampaň Ostravu nedáme)

(odkaz)Coppola | 21. 9. 2011, 10:45

pro Petr Martiňák

Pane Martiňáku.
1) Argumentovat Prahou a jejími příjmi na obyvatele nemá moc smysl, protože Praha je na rozdíl od menších obcí také krajem a jsou v té částce zahrnuty tedy i tyto příjmy, o to víc je to srovnání matoucí.

2) Tvrdíte, že nový zákon o rozpočtovém určení daní se vytvářel několik let a je to jen kompromis. Já se ptám kdo ho vytvářel a mezi kým došlo ke kompromisu. Ze stavu který je nyní, to vypadá, že to několikaleté připravování probíhalo jen mezi starosty menších obcí a TOP09... ostatní jsou evidentně proti (velká města i ostatní koaliční strany)

3) Jaké konkrétní nedostatky v řízení ostravské MHD jsou? Prosím konkrétně. Podle mě je naopak ostravská MHD podfinancovaná. Obecně argument o vyřešení výpadku příjmů, zlepšením hospodáření, kulhá. Samozřejmě se asi dá představit, že Ostrava lepším hospodařením ušetří řádově desítky milionů korun ročně, ale 900 milionů? To by mě zajímalo jak. A dokonce bych byl i pro, ať si velká města najmou auditory, kteří ty možnosti úspor odhalí...

4) Tvrdíte, že "Český statistický úřad uvádí, že Praha se na celkovým HDP v rámci České republiky podílí 24% to je ale nesmysl, protože do toho je zahrnut celý ČEZ, RWE Transgas, Telefónica, Agrofert Holding, Unipetrol, Čepro, Tesco a desítky dalších a pokud vím tito vyrábějí hodnoty úplně jinde a ne v Praze."
To ale není pravda, regionální HDP se totiž počítá takto: http://panda.hyperlink.cz/cestapdf/pdf09c6/kahoun.pdf
Čili zjednodušeně: příjmy multiregionálních společností jsou na regiony rozpočítávány podle počtu zaměstnanců v daném regionu a jejich mzdové prostředky. Podobně se rozpočítávají vládní výdaje, atd. Pokud by se HDP počítalo tak jak tvrdíte vy, tak by byla Praha sama proti sobě, protože kvůli vysokému HDP přichází například o možnost účasti ve většině evropských rozvojových projektů... Čili primátor Prahy tím argumentuje správně.

(odkaz)aggu | 21. 9. 2011, 9:15

rdm: i vy máte pravdu, ale opět píšete o nečem jiném ;)

(odkaz)marian | 21. 9. 2011, 7:12

to rdm

ty jsi ale komunista

(odkaz)Rdm | 21. 9. 2011, 0:04

aggu

Nevím proč by měly být devastující. Jistě, bude potřeba se ale zbavit těch zkorumpovaných krys. Opravdu není potřeba srovnávat Prahu, kde je ta korupce trošku na vyšší úrovni (opencard), ale i u nás se nenecháme zahanbit:

1) masarykovo náměstí - předražený odpad, který nejde ani vyreklamovat, takže oprava zase za peníz
2) nová karolina - 2x urbanistická soutěž
3) nová karolina - roční zpoždění ve výstavbě bez pokuty pro MD
4) nová karolina - dvojhalí bude opravovat město a ne MD
5) nám. e beneše - prodáno na splátky bez jasného termínu výstavby
6) věžáky tieto tower pokračují po velkém zpoždění

všechny uvedené (ale ne všechny existující) body přímo nebo nepřímo poškozují město a stojí ho tak peníze a to všechno proto, že vedení města je neschopné a zkorumpované.

Řešení tedy není v tom bojovat o RUD a zachování peněz pro Ostravu, ale bojovat proti korupci a to tvrdě. Osobně bych za korupci trestal stejně jako za vraždu.


Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 66