Diskuze k článku Karolina před kolaudací

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)vaclav | 21. 4. 2012, 18:21

Holé nic

Je to jen krabice konzumu, katastrofa pro ostravany je taky to, jaká obsada sedí na radnici.
Ale lidem to očividně nevadí.

(odkaz)Rýša | 22. 3. 2012, 8:59

Rýša

Ladin: skvělé postřehy

Fred: Já si zase myslím, že nynější podoba NK se hodně liší od původního vítězného projektu. I když i tam byly kostky, nepřipomínalo to ale JE v takovém rozsahu jako nyní po dokončení v reálu. Stále si nemohu zvyknout, tak jako na ruinu Ostravice hned vedle.

Typický kontrast NOVÉHO a ZANEDBANÉHO v těsném sousedství. V Ostravě vidno na každám kroku.....

Jako třeba prostranství vedle stavby IBC MSK , které vyhrálo soutěž NEJLEPŠÍ STAVBA MSK 2010. Prostranství zanedbané, plné odpadků, rozbitý chodník,, špatně značený přechod ke Stodolní na rozbité vozovce plné děr ( bezpečnost chodců i řidičů hned u bezpečnostního centra - výsměch na entou)

A to jsou věci, které mi vadí v Ostravě snad ještě víc než momentálně obří monstrum NK. Na to se dá časem zvyknout, ale na nepořádek, neudržovaná prostranství, na chodníky, po kterých se nedá chodit, na rozbitou dlažbu, na odpadky podél hlavních ostr, komunikací, na špinavé podchody, na neudržovanou zeleň, na zanedbané výlohy přímo v centru, atd. atd. na to se zvyknou nedá, i když kolik těchto ostravských bordelů chodíte nebo projíždíte denně.
3.nej město Česka by se mělo zamyslet a začít pro lepší životní prostředí Ostravanů něco dělat a ne se jen chválit nabarvenými fasádami paneláků a několika domů v centru a stále stejnou frází, že ostrava je jedno z nejzelenějšch měst republiky. I to je jen výsměch občanům, kteří tady dýchají nej vzduch.....

(odkaz)Ladin | 22. 3. 2012, 7:32

@ diverzní akce: výborné, škoda že jsem o tom nevěděl.

@ aggu, fukušima x fukušima II: přirovnání mi nevadí, srovnávání s Osvětimí mi připadá přehnané. Ano byla to hrůza, ale především kvůli tsunami, Fukušima samotná především na několik generací vypálila a zničila kus země, to má taky společné, kromě vzhledu, s ostravskou Fukušimou.

@fred: Myslím frede, že lidi byli zděšení už z vizualizace, teď se jenom naplnily jejich obavy. Displeje ani barva obkladů už nic nezachrání. Beru to jenom poslední díl tragikomedie, která začala změnami územního plánu rukou Ing. Sedleckého.

(odkaz)Fred | 22. 3. 2012, 6:35

No podle me to vypada na vizualizacich prakticky stejne. Co se tyce OMA tak ti navrhovali jen jiny tvar "domu". Par zmen co jdou videt na prvni pohled - budova neni pruchozi z lavky, obkladove panely jsou bile a ne stridane sedo-bile, "dom" nema puvodni tvar, ale je z nej kostka, chybi displeje po obvodu. Nechapu to zdeseni lidi, protoze masa objektu je stejna jako na prezentacich, ktere jsou zname poradne dlouho. Sam nechavam soudy na dobu po dokonceni zastavby Karoliny. Ono to nevypada vubec tak hrozne, pokud clovek vleze do ulice mezi ono centrum a obytny dum...

(odkaz)Jar. Němec | 22. 3. 2012, 2:29

z FB Antikvariát a klub Fiducia:

"Reportáž z dnešní speciální utajené akce - omlouváme se, že musela být do poslední chvíle utajená, ale kdyby se vyzradila dopředu, nemohla by se nikdy uskutečnit. O tom svědčí i zásah policie, která se bezdůvodně pokoušela zatknout šéfredaktora Ostravablogu Jaroslava Němce, který pouze LASEROVÉ SHOW přihlížel. Laser show musela být přerušena již po osmi minutách. Celý pokus o zatčení s odkazem policie na to, že je J. Němec podezřelý z toho, že je "hledaná osoba", natočila Česká televize, kousek jsme také natočili my na foťák. Dodáme ráno. Dodáme také podrobnosti k celé akci. K iniciativě se připojila řada osobností, například historik umění Rostislav Švácha, režisér Radovan Lipus či fotograf Viktor Kolář."

Reportáž na: http://zpravy.idnes.cz/recesiste-opet-prekrtili-novou-karolinu-na-fukusimu-p0a-/domaci.aspx?c=A120321_212116_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 3. 2012, 2:24

Bohužel, pro buzeraci a obcházení zákona ze strany Policie ČR, vzhledem k tomu, že Ostravablog.cz natáčel akci http://www.facebook.com/novafukusima, vyjde reportáž mírně opožděně... Reportáž o postupu Policie ČR očekávejte brzy... ;-)

(odkaz)aggu | 21. 3. 2012, 23:47

;) Forum tragédie není, jenom urbanistická hloupost. Místo nečeho podstatného tam vyrostl obyčejný obchoďák, jakých je ve světě spousta. Opravdová tragedie je na magistrátě...
Kdo četl třeba poslední Respekt, tak zjistil že to v Japonsku opravdu nebyla žádná sranda, nechybělo málo, a bylo po Tokiu... Asi to mám hozené trochu jinak, tak sorry za OT ;)

(odkaz)j.ree | 21. 3. 2012, 23:18

Tak ony i ty finalni vizualizace jsou dosti odlisne od toho, co tam stoji ted. A k tomu oznaceni Fukusima - aggu, asi nechtic jsi se sam uzemil - ano, jde o oznaceni mista tragedie, a ta tragedie stoji prave na uzemi karoliny ;)

Mam proto i navrh reseni, tak jak bychom prejmenovali Ceskou piratskou stranu na "Stranu", tak i Forum bych prejmenoval na "To". Pak by se mohly uzivat vyrazy a vety:
-Kam jdes?
- Tam.

- Co prave delas a kde jsi?
- Jsem v tom.

apod..

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 21. 3. 2012, 18:54

Na Karolině má OB momentálně své fotografy, zítra ráno očekávejte aktuální fotografie z interiéru a VIP večírku. Připravujeme také videa z dnešní tiskovky atd.

(odkaz)Ladin | 21. 3. 2012, 18:42

To je sníh aldíku :-)
na vizualizacích byly jinčí věci, třeba velkoplošné displeje nad vchody, atd atd.

(odkaz)aldik | 21. 3. 2012, 15:28

Pěkné, akorát na vizualizacích to nebylo takové bílé. :-/

(odkaz)Martin | 21. 3. 2012, 10:24

Pan Václavíik

Z rozhovoru je evidentní, že pan architekt těžce hledá argumenty PRO a snaží se chytat "stébla". Uvidíme, zda za ty tři roky nebude litovat, že propůjčil své jméno obhajobě projektu, který mnohým "otevírá kudlu v kapse".

(odkaz)Coppola | 21. 3. 2012, 9:07

aggu

To je trochu přehnané. To, že ten název někdo použije přeci neznamená nějakou neúctu nebo zlehčování dotyčné události...

(odkaz)občan Ostravy | 21. 3. 2012, 7:45

pro aggu

Ano, mám stejný názor jako Vy na daný název, který jsem použil! Nicméně chci poukázat, že více se zaměřujeme a komentujeme co se děje mimo nás než u nás! Je v nás dělat "chcacha" a "týýýjooo" u druhých než u nás samotných!

(odkaz)aggu | 21. 3. 2012, 7:36

na název Fukušima začínám být lehce alergický.... je to místo japonské tragédie, používat ho z legrace je imho stejné jako z legrace používat jméno Osvětim...

(odkaz)Fukušima | 21. 3. 2012, 7:17

architekti

Víte nějak nechápu postoje zdejších architektů. Dá se říci, že se vyjadřují jen k tomu co nedělají. Ohledně Karoliny se nikdo nevyjádřil k tomu co se tam děje! Každý čekal na svůj díl koláče a je fakt, že, když Kotek projektuje 99% pro město (stadiony a Ostravici) a Václavík má taky něco od Kajnara , tak asi těžko budou kritizovat svého chlebodárce na jiné zakázce. Ani větší projekce veřejně nevystoupili proti svému investorovi!
A pražský manažer Pleskot se z Vítkovic jen směje :-)
Sakra architekti nebojte se, že přijdete o zakázky a dejte jasně a veřejně na vědomí svůj postoj a ne jen se blbě křenit ze TV jako Kania v Sama doma!!!

(odkaz)j.ree | 9. 3. 2012, 15:39

zajimavy rozhovor, jak to vidi "ti druzi". Me stve, ze se dnes sklobetonu rika moderni material. A taky nesouhlasim s panem RV priliz mnoha vecech (uz vidim, jak si s igelitkama zajdu na masarykac dat kafe apod..)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/167402-v-ostrave-se-dokoncuje-obrovske-centrum-nova-karolina/

(odkaz)Martin | 25. 2. 2012, 23:07

Pěkné fotky!

I ošklivá místa se dají evidentně vyfotit s elegancí.

(odkaz)Tomas | 21. 2. 2012, 23:41

Rýša: K tomu, aby bylo centrum živé tak jak popisujete (kouzelník, divadlo, výstava...) nepotřebujeme přece peníze města. Je to o občanské aktivitě. Pokud lidé sami nebudou takové činnosti v centru provozovat, tak se centrum nezaplní. Navíc pokud se podobní akce nechá organizovat město, tak to skončí jako ta loňská letní akce, která stála několik milionů a sestávala ze stanu, ve kterém se jen neefektivně protočily peníze.

(odkaz)Rýša | 20. 2. 2012, 21:12

krmič

Ne, nejde o nějakou povinnost....,samozřejmě jsem to myslel jinak. V prosinci jsem na náměstí zavítal i o sobotách nebo nedělích, protože se tam něco dělo....,tak jsem to myslel.
Mimochodem, nejsem Ostravák. Do Ovy ale dojíždím denně a není mi jedno, co se tu staví a co se likviduje. A jak to vypadá v místě mého bydliště se zajímám taky. A pokud je to v mých silách, snažím se, aby to vypadalo co nejlíp.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 41