Diskuze k článku Karolina před kolaudací

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Hana Štrbová | 16. 2. 2012, 21:46

Co s tím?

Vždyť tam měly být školy, galerie, kulturní centrum atp.! Je to hnus, hnus, HNUS! Drzost našich radních nezná mezí? Kdo jim to dovolil, takhle zničit kus našeho města? Pletou si účel svých funkcí s mocí! Protože něco takového dovolit a dokonce zprostředkovat může jen bezcharakterní ignorant. Je mi to líto. To co se v Ostravě staví za bakelitová monstra nemá obdoby! Že se nestydíte, vy, kteří k tomu dáváte souhlas!? Chci vědět, kdo to je! Nechci obchoďáky, nechci kanceláře (volných prostor na ně je spousta), chci galerie, divadla, školy, knihovny, prostory a peníze na provozování amatérského umění, pěkné a estetické prostředí, volné plochy, kde můj zrak nebude narážet na krabice z hnusných materiálů (ještě k tomu polepené reklamou, před níž není úniku, protože oči mít zavřené nemohu, omezují mou svobodu a působí stejně jako smog na tělo, tak tento reklamní smog na duši. Chci parky a zeleň všude, kde se dá, vyřešenou dopravu. Já si nechci zvykat, že veškerá tvůrčí produkce musí mít velké publikum, které ji zaplatí! A nejde o publikum, ale o osobní a kulturní rozvoj. Naši úředníci musí jednou pochopit, že vnitřní kultura každého občana zvyšuje kulturu státu a bezprostředně oblasti v níž žije. Ty vnitřně zmrzačené lidi prostředím a tím, co se jim nabízí mají na svědomí zpotvořené ekonomické politiky. Za kulturu se považují povrchní mega podívané. A zábava v obchoďáku. Kultura ztratila význam svého pojmu. A na to má vliv i to, co se postaví nebo nepostaví na zelené (černé :)) louce nebo jiném volném prostoru v Ostravě. Počínaje estetickým a konče zoufale promarněnou příležitostí změnit život k lepšímu. Navíc pro mě není omluva, že někde něco takového stojí, tak může i u nás. Nemůže! Nedali jsme k tomu našim zastupitelům souhlas. Je to na žalobu za zradu svých voličů. A to povědomí tu chybí, protože se dějí a staví takovéhle věci a upřednostňují pofidérní ekonomické cíle, které jsou špatně nastaveny a pomýlené už ze své podstaty. Myslela jsem vnitřně zmrzačené lidi a mládež všeobecně-vychovávané takovýmto prostředím. Ano od úředníků očekávám, že vidí dál, protože jsou kulturnější a jejich cílem je obecné blaho, které není v bezprostředně blízké vidině budoucnosti pofidérního obchoďáku nacpaného zbožím a apatickými kupujícími, protože se neumí jinak seberealizovat. Jsem vzteklá, že nerealizovali původní schválený návrh a dopustili tenhle paskvil. A za to zodpovědnost mají. A opravdu jsem věřila, že jsou natolik frajeři, že dokážou, že Ostrava má na to být samostatně myslícím regionem bez podlézání Praze, která na nás kašle. A vím, že ostraváci ten kulturní potenciál mají. Bez tohoto přesvědčení bych nemohla dělat, to co dělám. Jen jsem doufala, že to vědí i naši představitelé a tím pádem nejsme jen malá kulturní bojůvka.

Zobrazen 41. až 41. příspěvek z 41