Diskuze k článku Kraj odmítl komunikovat s novináři týdeníku Respekt

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)aggu | 9. 9. 2010, 14:10

no tak aspoň doufám že s Palasem a jeho ksčssd nebudou na revanš komunikovat jeho voličové... na párky a pivo už nemají peníze, takže jsou vlastně bez programu :-)

(odkaz)Rýša | 9. 9. 2010, 8:23

Rdm

:-)
možná, že tam bude i knihovnička....

(odkaz)Rdm | 8. 9. 2010, 20:50

tak aspoň konečně víme, kam se poděla část peněz EU, určených pro stavbu knihovny...

(odkaz)Rado | 8. 9. 2010, 9:24

V dnešním politickém klimatu je všechno možné. A s tak děravými zákony lze špinavé peníze rázem udělat čistými.Podívám-li se na to, že boj s korupcí je veškerý žádný a klientelismus neskutečně velký, tak si myslím, že Palas není jediný. Myslím si, že se to táhne přes celé politické spektrum. Tím ho samozřejmě nechci omlouvat, ba naopak, pokud neprokáže původ peněz, měl by ze své funkce odejít. Ale tak se nestane, jsme v ČR, ne někde v západní Evropě a bohužel věřím, že z něj ještě občané udělají senátora.

(odkaz)jarnemec | 8. 9. 2010, 8:55

anketa

Jak Palas naspořil na penzion? Hejtman zatím mlčí http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A100908_1446877_ostrava-zpravy_jab

(odkaz)jarnemec | 7. 9. 2010, 19:21

Palasův palác

Pohled na Palasův penzion láká davy. Sousedům nevadí
http://ostrava.idnes.cz/clanek.asp?c=A100906_221403_domaci_abr

(odkaz)j.ree | 13. 1. 2010, 23:47

Vzduch a firmy

Moravskoslezský kraj bude moci při smogové situaci regulovat malé a střední firmy, překročí-li limity pro vypouštění takzvaného polétavého prachu

"Moravskoslezský kraj bude moci při smogové situaci regulovat malé a střední firmy, překročí-li limity pro vypouštění takzvaného polétavého prachu" ...

Jak rikam, male firmy jdou sikanovat snadno, ale na NH nema nikdo

(odkaz)wo.ls | 9. 1. 2010, 15:14

to Frantisek Dobrota

Díky za ten odkaz na Mapu znečištění ovzduší. Ty dramatické tmavé barvy v Ostravě mi objasnily, proč, ač jinak nejsem astmatik, se často, když přijedu domů, ve 3 hodiny ráno budím záchvatem dusivého kašle.

(odkaz)Miv | 6. 1. 2010, 13:47

to Rado

Jak je vedle v baráku milý soused co přeměňuje veškerý spalitelný domácí odpad na popel ve svém kotli, pak je Mittal docela sranda. Házení odpovědnosti na politiky, město a nadnárodní společnosti je sice jednoduché, ale v mnoha případech jsou to právě jednotlivci, kteří zásadně znečišťují ovzduší ve svém okolí. Řekl bych, že mícháte jabka s hruškama. Postihování malých ryb (domů, které topí plastem a jiným odpadem) nemá nic společného s regulací společností jako je Mittal. Na pilu by se mělo tlačit v obou případech. Takhle bych mohl obhájit i ten Mittal, kdybych řekl, že v prvé řadě by všichni měli přestat jezdit autem, což je dnes hlavní zdroj znečištění v mnoha městech.

Kontrola kotlů mi taky připadá trochu ujetá. Bojím se, že ničeho jiného ale naše krajská 'elita' není schopna.

(odkaz)Jan Há | 6. 1. 2010, 13:38

Souhlasim, ze s kontrolami je to slozite a ze tech smradochu je vice (a neni to jen Mittal, ale taky treba osobni a nakladani automobil. doprava - 1.ledna jsem si napr. nechtene uzil smradu z vyfuku milovniku ohnostroje v O.-Jih, bylo jich docela dost)... Na druhou stranu je pro me neomluvitelne, kdyz si nekdo spaluje ty nejvetsi hnusy, zvlaste kdyz je inverze... Jak ale na ne? Hazet jim letacky do schranek o dioxinech? Podavat na ne udani? Fakt nevim... Ja osobne reseni nemam... V. Belohradsky pise o iracionalni spolecnosti racionalnich jedincu...

(odkaz)Rado | 6. 1. 2010, 13:21

Spíše než vození se po malých rybách bych spíš viděl v síti velké ryby, viz. Mittal, jak psal j.ree. Ano, také vím o pár lidech, kteří topí vším možným, ale stačilo by, aby příslušná obec vydala nějakou místně-příslušnou vyhlášku, čím topit a je to. A kontrolovala výstup, čili kouř ne popel, jak jsem někde četl, protože ani ekotopiva, která si můžete běžně koupit, nejsou na sto procent čistá. Také jsem už narazil na hřebík ve dřevě, náhodou by přišla kontrola a cizím zaviněním bych platil pokutu, to ne?

Je mnoho průmyslových řešení, jak kontrolovat kouř, ale aby mi někdo lozil do baráku, díval se na to, čím topím, co jsem spálil, to už je trochu moc. Ale říkám, nejdřív ať jdou na řadu velké ryby, potom ty malé, i když vím, že bude x důvodů a výmluv, proč není možné velkého znečišťovatele postihnout. Např. Mittal je velká ryba, která drží Ostravu v šachu, neboť s růstem a pádem Mittalu roste a padá celá Ostrava.

A taky dodávám, že ekologie by měla být přímo úměrná výkonnosti ekonomiky a tržní síle občanů, protože se západními cenami, normami, nařízeními, ale východoevropskými platy se to dělá velmi špatně. Až bude mít český důchodce důchod jak ten německý či rakouský, dělejme zde tvrdá ekologická řešení, ale když český důchodce tak tak vyjde s důchodem, tak topí tím, co mu půjde pod ruku. Nechci obhajovat tyto případy, ale všechno je to o nějaké ekonomicko-ekologické rovnováze, která když není, vede ke stávajícím výsledkům.

(odkaz)Miv | 6. 1. 2010, 13:12

to Frantisek Dobrota

Myslim, ze by nebylo spatne, kdyby ta mapa byla rozsirena i na Polskou stranu. Tam by vysel najevo jeden z hlavnich zdroju znecisteni v cele oblasti severni moravy. Pocitam, ze v Katovicich by jim ani nestacila stupnice ...

(odkaz)Ladin | 6. 1. 2010, 10:24

Souhlasím s Janem Há, že by se s tím lokálním topením něco dělat mělo, je to určitě velký problém a citlivá záležitost. Ale pokud vidím, že ten zákon píše Novák, kterému přes rameno radí doktor Recman a ing. Palas, nevěští to nic dobrého.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 6. 1. 2010, 9:36

j.ree - souhlasim

A kdyz uz jsme u tematu, tak jeden nevesely odkaz:
http://portalh.chmi.cz/http://pr-as3.chmi.cz:7777/IskoPollutionMapView/faces/pollutionmapvw/viewMapImages.jsf

(odkaz)j.ree | 5. 1. 2010, 22:06

dodatek

obyc lidi se daji "sikanovat" snadno, ale proc teda porad nevidim vysledky u slavneho eNHcka?

(odkaz)j.ree | 5. 1. 2010, 22:04

jojo, co jsme volili to mame

KSCSSD se uz zacina vybarvovat. Spehovat, spehovat, spehovat. Tahle myslenka je nikdy neopusti ...
Proto kdyby radeji lidi misto nadavani u pivka zvolili nekoho jineho a ne jen porad dokola ods a ksccsd ... Zijeme to ve smutnem kraji

(odkaz)wo.ls | 5. 1. 2010, 13:31

pro Jana Há

Mi se tedy nelíbí, že se chtějí lidem přehrabovat v kotlích (zase o člověka více o kterém nic neví, kterého si má člověk pustit do baráku).
Ať raději vymyslí nějaký měřák do komína, co bude měřit co kdo vypouští. Třeba nějakou jednorázovou pojistku, co se znehodnotí, když váš komín začne konkurovat NHčku. Nemusíte si nikoho pouštět do baráku a místo toho co pálím, budu zodpovědná za to co vypouším do vzduchu.
No ale to je tady asi off topic.

(odkaz)Jan Há | 5. 1. 2010, 12:59

To Ladin a spol.

No... uvidime, co z toho bude... ale jinak souhlasim de facto s touto informaci:

http://www.arnika.org//novinky/moravskoslezsky-kraj-chce-prosadit-prime-kontroly-topenist-v-domacnostech

Taky mi neni lhostejne co druzi pali v kamnech a co pak dycham nebo pada vsude kolem... http://www.ekoporadna.cz/wiki/doku.php?id=znecisteni:jake_skodliviny_vznikaji_palenim_komunalniho_odpadu_predevsim_plastu_v_domacich_kamnech_a_kotlich

(odkaz)chachar | 5. 1. 2010, 11:57

bože, zač jsme trestání

kozel zahradníkem se dal na zákonodárství

(odkaz)Ladin | 5. 1. 2010, 9:26

Známý porubský ekolog a dopravní expert Novák se dal na tvorbu zákonů, spaste svoje duše.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/spalujete-cvicky-cssd-a-kscm-navrhuji-kontrolu-doma_153950.html

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 34