Diskuze k článku Kraj odmítl komunikovat s novináři týdeníku Respekt

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Poly | 10. 12. 2009, 11:12

2 evžen k.

Není nic jednoduššího, než si pořídit záznam rozhovoru s daným novinářem.

(odkaz)flu | 10. 12. 2009, 10:30

evžen k.:

kraj jako samospravna verejnopravni korporace, ktera vykonava verejnou moc a je financovana z verejnych zdroju, se zkratka nemuze chovat jako soukroma osoba a rozhovor "jen tak" odmitnout.

a pokud by to respekt nasledne prekroutil ci zkreslil, tak existuje cela rada zpusobu, jak se proti tomu ucinne branit. a rekl bych, ze kraj by mel mit ve svych radach odborniky jak na komunikaci s medii, tak na prislusne oblasti prava, jakoz i prostredky na to, aby se branil. pokud tohle nezvladaji, je to smutne.

(odkaz)Mautycka | 10. 12. 2009, 9:13

Existuje neco jako autorizace rozhovoru. Kdo nechce mluvit s novinari, pusobi dojmem, ze ma co schovavat... Jak z toho asi vyjde takhle?

(odkaz)evžen k. | 10. 12. 2009, 8:11

Nejsem sice žádný fanda vedení kraje a města, ale v tomhle se jim ani nedivím. Nabídka redakce (přeložena) zní: "Uděláme s vámi rozhovor, ten šikovně sestříháme (v tom jsme mistři) a vyjdete z toho s psí hlavou". Kdo by o to stál?

(odkaz)Ursus | 10. 12. 2009, 0:56

Kdo není vidět, nic nezkazí, kdo nic nezkazí, bude populárním, a tak je Palas nejpopulárnějším politikem, přestože vlastně vůbec nikdo neví, co konkrétního (prospěšného) udělal (a knihovně víme svoje).
Bohužel kraj nekomunikuje, vláda schválila šílený pseudorozpočet a ČSSD ty volby stejně vyhraje. Je mi z toho smutno. Asi po novém roce začnu navštěvovat kurzy angličtiny, při případné emigraci by se mohly hodit. :(

(odkaz)flu | 9. 12. 2009, 10:18

Hm, ale presto vsechno je nimrod Palas druhym nejpopularnejsim hejtmanem v CR.

http://www.novinky.cz/domaci/185355-nejoblibenejsim-hejtmanem-je-hasek-nejhure-si-vede-rath.html

Podobne vyzkumy verejneho mineni sice beru s rezervou, ale i tak to o necem vypovida. Prinejmensim o tom, ze kdo nic nedela, nema co zkazit, a je tedy popularni. Nejak si totiz nevybavuji, ze by se (krome mensi kontroverze s cernou kostkou a kauzy zdravotnickych poplatku) MS kraj za ten rok oranzove vlady v necem zasadnim viditelne angazoval. Proto se mozna boji neprijemnych otazek - ukazalo by se totiz, ze (vice)kral vyzkumu verejneho mineni Palas je ve skutecnosti nahy.

(odkaz)jarnemec | 8. 12. 2009, 16:10

"V předminulém čísle jsem se tu zmiňoval o skandální nekomunikativnosti Moravskoslezského kraje, a že zvažujeme možnost, že budeme kraj žalovat za odmítnutí svobodného přístupu k informacím. Velice příjemně nás překvapilo, že se nám ozvalo hned několik právníků, kteří nabízeli pomoc zdarma, protože se s něčím podobným také ještě nesetkali. Děkujeme. Nepříjemně nás však překvapilo, když se nám ozvalo i několik obyvatel tohoto kraje, kteří potvrzují, že úřad je nepřátelský nejen k novinářům, ale také k nim. Na právní analýze se už nicméně pracuje." http://respekt.ihned.cz/c1-39290840-editorial-bod-pro-levici

(odkaz)Patrik Šíma | 8. 12. 2009, 12:37

Marxista Zaorálek označil Bakalu za gaunera, protože z toho prodeje asi nic neměl :)
A já označuji za gaunery RPG, protože to co dělají nájemníkům hraničí se zločinem.

(odkaz)franta | 8. 12. 2009, 11:30

*** Příspěvek vymazán. Prosím, diskutujte slušně a bez urážek. Redakce ***

(odkaz)jarnemec | 8. 12. 2009, 10:29

"Zaorálek si evidentně myslí, že lidé jsou jen jakési loutky, za kterými lze přijít, něco jim nařídit a oni to půjdou splnit."

http://respekt.ihned.cz/zblizka/c1-39358750-zaoralkuv-pad

(odkaz)Patrik Šíma | 7. 12. 2009, 23:39

Komunista Palas

Tak Palas má s Respektem svou historii. Kdysi psali o kauze Setuza, kde náš komunista figuroval. Zaorálek je taky komunista tělem i duší, takže je jasné odkud vítr vane.
Nedávno někde zveřejnili, že kraj tak nějak celkově na své obyvatele komunikačně sere a dokonce nejvíce ze všech krajů.
Pro voliče to je jasný signál, volit někoho jiného. Já už mám slibotechen a starých struktur dost, takže budu volit raději menší stranu, například Českou pirátskou stranu.

(odkaz)slezan | 7. 12. 2009, 22:19

to snad není možné...

Tak to je totální úpadek Lubomíra Zaorálka, moc mu už úplně zatemnila rozum... Jak může někdo spojovat spor mezi majitelem periodika a jednoho poslance s žádostí novináře o rozhovor s představiteli kraje? Já nevolil ani Zaorálka ani Palase, ale jsem obyvatelem Moravskoslezského kraje a chci, aby kraj na otázky novinářů odpovídal. Zodpovídá se kraj Zaorálkovi nebo obyvatelům kraje? Doufám, že Respekt podá žalobu a že z toho bude mít místní ČSSD pěknou OSTUDU !!! :-)

(odkaz)Rdm | 7. 12. 2009, 20:41

Nejhorší je, že právě takovýto přístup, kdy jsou vysocí činitelé arogantní, odmítají jakoukoliv komunikaci, lžou a kradou, vede k tomu, že lidi ztrácejí trpělivost a "diplomatická" řešení se odsouvají na úkor násilí. Je jen otázkou času, kdy nejprve násilné demonstrace s rozbíjením všeho co se dostane pod ruku přejdou v ozbrojené aktivity nějakých radikálních skupin.

(odkaz)wo.ls | 7. 12. 2009, 20:02

naši krajští, městští a ostatní "vládci"...

...by si měli přečíst toto:
http://www.apa.org/journals/features/psp7761121.pdf

Je to studie s názvem "Unskilled and Unaware of It: How Difficulties in Recognizing One's Own Incompetence Lead to Inflated Self-Assessments"

Neboli pěkně česky (omluvte prosím kostrbatost překladu):
Nezpůsobilý a nevědíc o tom: Aneb jak problém s rozpoznáním své vlastní neschopnosti vede k nabubřelému sebehodnocení.

Zobrazen 21. až 34. příspěvek z 34