Diskuze k článku Krajské volby 2012

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.

(odkaz)Kristýna | 14. 10. 2012, 14:35

ten, kdo nešel volit,protože ho to nezajímá, stejně to nemůže změnit a líp už nebude si asi neuvědomuje,že tím posílá do pekel všechny, včetně sebe ... kvůli těmto výsledkům jem rád,že jsem nešel volit? co je to za myšlení? ten kdo nešel toho se situace netýká? opravdu si to někdo myslí? se sklopenou hlavou pozná, že se ho to týká .. je nám smutno po nesvobodě .. dalo by se jmenovat,ale snažší bude říci všeho? chceme to zase zpět? ne? a stejně se nejde volit? ... zbývá jen zakroutit hlavou ...

(odkaz)Kristýna | 14. 10. 2012, 14:27

červení dostali pořád stejně hlasů... bohužel ale nebylo dost těch jiných,proto je to takhle ... x let lidi bojovali za právo volit, teď, když ho máme,70 procent nejde ... líp už asi nebude,ale může být klidně i hůř ... levice nás potopí všechny ... stačí aby se to tady pár lidem,co dávají pracovní místa nevyplatilo a nezaměstnanost stoupne ... snad nikdo si nemůže myslet,že se o ně stát postará a bude všechno ok :D to je k smíchu ...

(odkaz)Rýša | 14. 10. 2012, 12:19

Coppola

...... když se mi něco nelíbí, tak se to snažím změnit...

Jistě!!! To jsem chtěl desetiletí, kdy jsem s nadějí šel ke každým volbám. O tom to ale není. Dokud se něco tam nezmění a je jedno jestli je u vesla pravice či levice, tak to lepší nebude.
Vám se to taky nelíbí, tak jste šel letos zase volit, tak jako já šel k volbám teď už předposledním. Myslíte, že budete spokojený? Když ano, tak vše ok. Já jsem spokojený nebyl, byť jsem volil lidi, o kterých jsem si myslel, že to myslí dobře a dokonce jsem jednoho znal osobně. Panebože, peníze změnily i jeho!!! Pochopil jsem, že tam se myslí jen na sebe, aby za tu dobu jim neunikla ani koruna!!! na nás budou dělat úsměvy zase před volbami, teď už na nás kašlou, věřte mi.
Takže, dokud nebude něco změněno tam, a´t už sametem nebo krví, volit nejdu!!!

Vlastík: Komunisty jsem zařil od mládí. Vyrůstal jsem v té zrůdné společnosti. V9m, co mají na svědomí v padesátých letech, kdy mučili dokonce i své lidi. Takže nejsem nadšen a nevítám to, že mají tolik hlasů. Ale za to vše nemohi já, že jsem k volbám nešel, ale ty strany, které to zapřičínily. Svoji nelidskostí a hamižmostí za každou cenu. Je mi ze všech stran. které mají na svědomí tenhle nemorální stav naší společnosti, na blití.

(odkaz)Coppola | 14. 10. 2012, 9:46

Rýša

Možná se mýlím, ale ty strany dostávají peníze podle počtu mandátů ne podle počtu voličů. Takže ikdyby nešel volit nikdo, jen předsedové stran, stejně se jim rozdají stejné peníze ze státního rozpočtu.
Tedy vaši argumentaci vůbec nechápu. Podle mě není řešením ignorace. Naopak, když se mi něco nelíbí, tak se to snažím změnit...

(odkaz)Vlastík | 14. 10. 2012, 9:46

to Rýša

A za to se Vy a Vaše děti možná brzy dočkáte praktiky komunistů, které jsme my zažili před rokem 1989. Nebudete moci vycestovat bez doložek, Děti budou moci studovat , jen když splní kádrovací body např. třídní původ rodičů apod. O omezení osobních svobod nemluvě.
Ale je pravda ,že za tento stav voleb nese vinu pravice. Jejich způsob komunikace mezi sebou, korupční kauzy,arogance vůči nám voličům,hulváctví.
Komunisté se musí jen smát, jak jim vládní garnitura pomalu předává moc.
Je mi to líto.

(odkaz)Rýša | 14. 10. 2012, 9:10

nenežranci

Už jen kvůli tomu jsem rád, že jsem nevolil:

Strana Počet po volbách 2012 Roční příspěvek (v milionech Kč)
ČSSD 205 48,7
KSČM 182 43,2
ODS 102 24,2
KDU-ČSL 61 14,5
STAN 25 5,9
TOP 09 19 4,5
Starostové pro Liberecký kraj 13 3,1
Strana zelených 9 2,1
Severočeši.cz 9 2,1
Jihočeši 2012 9 2,1
Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst 7 1,7
SNK ED 7 1,7
SPOZ 7 1,7
hnutí Nezávislí 5 1,2
hnutí Změna 5 1,2
Alternativa 4 0,95
Východočeši 4 0,95
Volba pro město 1 0,24
Nestraníci 1 0,24
Celkem 675 160,28

ČTK

Více než 2160 miliónů jen do stranických pokladen. To si ti rádoby politici ze svých královských platů a výhod nemohou platit členské příspěvky sami??? Když tak jim jde o ta místa a proto dělají vše - i přes nekalé zúsoby???
Alespň mám čisté svědomí, že jsem nevolil žádného vyžírku, i když mám špatný pocit z voleb, že zase jen a jen ty samé strany. Ale vlastně je to úplně fuk. Co by se změnilo, kdyb vyhráli třeba Piuráti???? Jak se říká: Velké h a malé o , jen by měli penízky do stranické pokladny.......zadara!!!
Takže gratuluji všem, kteří šli volit, že svým hlasem přispěli, aby se strranické pokladny zase pěkně naplnily......

(odkaz)Ladin | 10. 10. 2012, 8:26

úspěchy koalice ČSSD a KSČM

aktualne.cz: http://aktualne.centrum.cz/domaci/podzimni-volby-2008/krajske-volby/clanek.phtml?id=759832

(odkaz)Rýša | 7. 10. 2012, 19:25

j.ree

proč bych Vás hanil.....jenom malou poznámku....ostatní tedy ty menší strany jsou v něčem lepší než ty dosavadní velké??? Respektive lidé v nich jsou lepší než v těch velkých??? Jak mám poznat, že tam opět a zas nelezou jen kvůli těm královským platům a výhodám???
Já budu mít čisté svědomí jen tehdy, když k volbám konečně nepůjdu. Co se změní Stranou pirátů, stranou Moravanů, stranou Koalice Strany soukromníků ČR a Konzervativní strany atd. atd. Jsou snad v těchto malých stranách kandidáti, kteří po zvolení své sliby by splnili či by zase mysleli jen a jen na svou bezednou kapsu a kapsy svých nejbližších a kapsáře kamarádíčků???!!!
Ne, pro mne volby skončily volbami posledními. To, co jsem doufal, se nestalo je to jen a jen horší a politici z kterékoliv strany nenažranější.....

(odkaz)j.ree | 7. 10. 2012, 16:08

@Rysa

Presne o to tady ale jde. Tim, ze nepujdete volit nahravate starym stranam, kteri si tak budou moct dovolit pokracovat dal rozbredavat stav nasi politiky i spolecnosti. Mozna me budete hanet, ale volme Piraty ...

(odkaz)Rýša | 7. 10. 2012, 12:25

NEVOLIT!!!

http://ostrava.idnes.cz/celo-kandidatky-moravskoslezskych-lidovcu-bylo-koupene-tvrdi-lekar-1ia-/ostrava-zpravy.aspx?c=A121005_1837123_ostrava-zpravy_jog

Je to hnus. A takové praktiky nejsou zřejmě jen v této straně!!!
Rozhodně k volbám už nejdu. myslím si, že jedině tak můžu mít čisté svědomí, že jsem nezvolil někoho, kdo sliboval a teď si za můj hlas žije královsky a na sliby vyloženě se.e.

(odkaz)Rýša | 7. 10. 2012, 12:22

NEVOLIT!!!

http://ostrava.idnes.cz/celo-kandidatky-moravskoslezskych-lidovcu-bylo-koupene-tvrdi-lekar-1ia-/ostrava-zpravy.aspx?c=A121005_1837123_ostrava-zpravy_jog

Je to hnus. A takové praktiky nejsou zřejmě jen v této straně!!!
Rozhodně k volbám už nejdu. myslím si, že jedině tak můžu mít čisté svědomí, že jsem nezvolil někoho, kdo sliboval a teď si za můj hlas žije královsky a na sliby vyloženě se.e.

(odkaz)Ladin | 4. 10. 2012, 17:16

díky redakci za rozhovory, dobrý pokus.
Ještě připomínám, že naše hrdiny můžeme spatřit i dnes večer na čt 24: 21:00 Otázky Václava Moravce Speciál

(Ps, kalkučka ČPS 55%)

(odkaz)Jar. Němec | 4. 10. 2012, 7:08

Volební model pro ČT: Na severu Moravy je levice suverénní

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/198168-volebni-model-pro-ct-na-severu-moravy-je-levice-suverenni/

(odkaz)Jana | 2. 10. 2012, 18:51

volby

U mne také vyhrává ČPS, jen by se měla více zviditelnit. Ne každý umí pracovat s internetem. Třeba se domluvit s vedením Librexu v Ostravě a představit nám své kandidáty. Není nad osobní setkání,tak to kdysi udělal Ostravak a jsme rádi,že ho máme na Obvodu Ostravy a magistrátu.

(odkaz)aggu | 2. 10. 2012, 17:42

u mně vyhrála ČPS (67% shoda) ;)
chtělo by to ale víc otázek.

(odkaz)Jar. Němec | 2. 10. 2012, 9:58

Pomůcka:

http://volebnikalkulacka.cz/

(odkaz)aggu | 21. 9. 2012, 10:14

Nevolit by bylo fajn, pokud by tomu byl volební systém uzpůsoben, třeba když je účast pod 50%, jsou volby neplatné. Ale on není ze známých důvodů. Takže volit je třeba. Hlavně v obecních a krajských volbách. Alternativy tu jsou (kromě DSSS samozřejmě ;)
Volit menší zlo už není nutné ;)

(odkaz)Jar. Němec | 21. 9. 2012, 9:01

to Rýša:

Chápu Vás, také jsem využil v senátních volbách právo "nevolit". Jelikož jsem nechtěl volit nikoho z kandidujících, tak jsem se "zdržel" volby. Do kraje kandiduje v MSK 21 stran, hnutí a koalic. Opravdu si nelze vybrat?

Myslím si, že hlavní výhrou velkých stran je, že lidé k volbám nechodí. Je to důkazem jejich "dobré" práce. Myslím si, že vhodným protestem je volit jiné alternativy.

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 47