Diskuze k článku Masarykovo náměstí jako prostor kutilské kultivace

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:18

* NA VAŠÍ POZOR RYCHLÉ PŘIPRAVENÍ V PLNÉ BEZPEČNOSTI NA 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Olga | 15. 6. 2014, 18:27

Ja vas chapu ze vas to stve kdyz chodite okolo ruiny jak jste psal.. A ze zijete v tomto meste tak Vas to trapi tady. To je vsechno jasne. jen jsem chtela vlastne obecne vyjadrit, ze se vubec neztotoznuju s tim pesimismem a nastvanosti, kterou tady neustale ctu. Vy pisete o vlastnim meste a hezkyho a hrdyho je toho tady pramalo. Ja jsem ted zila deset let jinde a do Ostravy pravidelne dojizdela, videla jsem, jak to funguje jinde a o to vic jsem ted na ostravu hrda, i kdyz ja byla vzdy:-) proste si nemyslim, ze je to tak spatny jak to vas tady hodne vidi! Podle meho je to daleko lepsi, mozna vas hodne nema srovnani tak jsou tak kriticti. Kdyz si ctu reakce Klary na divadlo tak je mi doslova zle a divim se, ze tohle vubec muze psar, kdo ji dava pravo??? Jinak propagace ostravy a vsechny ty predmety ktere se daji v info centru koupit, jsou uzasne, tohle nema zadne jine mesto, a podle meho je to skvele. Ale nikdo to tady nevidi:-( uz nebudu do techto diskuzi prispivat, jen je mi pak z toho smutno a nikomu tady stejne jeho nahled nevyvratim, ja sama vim, jaka je Ostrava a to je pro me podstatne.

(odkaz)Rýša | 15. 6. 2014, 13:48

Aha, takže jiná města mají podobné problémy, takže se v Ostravě tří vykřičníků vlastně ani nic tak nestalo.....
Já žiji ale tady a dotýká se to mne. Já platím daně tomuto městu. Já každý den a už několik dlouhých let chodím kolem ruiny v centru, Já každý den a už několik let chodím rozbitými a záplatovanými chodníky v centru. Ne v jiných městech, ale v tomto. V Ostravě 3!.
Nejsem pesimista, jen vidím reálně a štve mne to. To odložení rekonstrukce (měli si firmy ohlídat a určitě museli vědět, co se za firmy přihlásily a firma, která vyhrála, co je zač) také může trvat další desetiletí.
Nejsem hrdý, jsem z tří vykřičníků docela zoufalý.....

(odkaz)Olga | 10. 6. 2014, 22:38

Ostrava a tri vykricniky jsou super!!! Pro me jednoznacne hrdost a proto tri vykricniky. libi se mi moc! A jestli se ted rekonstrukce odlozi protoze by material nebyl dostatecne kvalitni, je v poradku, at se to radeji udela poradne a pozdeji nez hned a spatne. A mimochodem, mate pocit, ze jina mesta podobne problemy nemaji??? ze je to jako specifikum Ostravy?? to nemuzete myslet vazne!! tohle je obecne cesky "standard", ze nekdo chce na necem vydelat. tak to nevztahujete apriori tak, ze v Ostrave je to na nic, me ten pesimismus co tady obecne panuje tak rozciluje, ze to nemuzu rozdychat.

(odkaz)Rýša | 10. 6. 2014, 15:23

Ostravské 3 :-( :-( :-(
anebo :-) :-) :-)
To logo je pro Ostravu jako ušité. A dělali ho Pražáci :-) :-) :-) :-(

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 22. 5. 2014, 23:34

Harmonikář na Kuřím rynku. Vadí někomu?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/21775916/harmonik%C3%A1%C5%991BW%2B.jpg

(odkaz)jarnemec | 21. 5. 2014, 14:09

Ach jo...

Když jsem viděl na fotce vznikající plot na Mlýnské ulice před Fiducií v režii Technických služeb a konšelů z Moravské Ostravy, nelze si nevzpomenout na závěr textu o Masarykáči z roku 2008: "...připomíná spíše odstavnou plochu kutilsko-hypermarketového obchodu. Možná právě tam začíná a hlavně končí povědomí našich radních a nejen jich."

(odkaz)krmič | 20. 11. 2012, 10:28

Alex

A potom že prý centrum nežije! :-)
(Ano, včera tam ten žebrák zase byl.)

(odkaz)Alex | 19. 11. 2012, 18:52

Žebráci jsou asi "dekorativnější"

Ráno cestou od Imperialu k náměstí jsem nedávno po pár krocích narazil na žebráka, seděl u domu s nohama do chodníku a vedle něj v dece pospával pes. Tiše hrál (ten žebrák) na foukací harmoniku, před sebou měl hliníkový hrnek na mince. Seděl tam takhle a hrál i v poledne, když jsem se kolem vracel zpět. Takže až se radnici podaří zlikvidovat poslední stánek, možná těch žebráku přibude. Všiml jsem si, že z Ostravice už začínají na střeše růst keře, docela velké. Vhodná kulisa k tomu, jak to tam kolem vypadá...

(odkaz)Tomas | 19. 11. 2012, 10:42

Oboustranná škoda.

(odkaz)Jar. Němec | 19. 11. 2012, 9:10

Stánkaře z Masarykova náměstí v centru Ostravy vytlačují květináče http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/stankare-vytlacuji-kvetinace-20121119.html

(odkaz)Rýša | 23. 8. 2011, 21:57

Coppola

Když radním nevadí v centru města rozpadající se Ostravica, vedle chátrající Palace, vedle katedrály zničený Fenix, zničená Elektra,neutěšený stav celé Nádražní, atd, atd, tak ostudná dlažba je jim už zcela fuk. Stačí si přečíst článek: Každý tam jenom kecá, kecá, kecá, kecá, samá výmluva, nic konkrétního, nikdo nic nezjistil, vyšetřování odloženo, atd.atd., kecy, kecy, kecy, kecy.....................jak dlouho ještě?

(odkaz)Coppola | 23. 8. 2011, 21:24

http://zpravy.idnes.cz/zanovni-dlazba-v-centru-ostravy-se-rozpada-podivejte-se-na-ostudu-mesta-1a5-/domaci.aspx?c=A110823_1639451_ostrava-zpravy_jog
Tak ostuda už je celostátní. Udělá s tím Kajnar něco aspoň teď? Nebo jako obvykle zůstanou kamarádíčci z Tchasu bez trestu?

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 13. 5. 2011, 13:43

ps to Neva: Tato záležitost je věcí obvodu MOaP, ne MMO. (A než o někom budete psát, že by se mohl "dostat do opravdového dění rozhodování" apod., tak si ověřte co vlastně dělá ;-)

Tímto bych všechny poprosil vést v tomto vlákně diskuzi o Masarykovém náměstí a jeho "kultivaci". Diskuzi s osobními tématy směřujte prosím zde: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/ctenari-o-sobe-volna-diskuze-na-libovolne-tema

K tématu: Je zvykem, že o výtvarných dílech do veřejného prostoru rozhoduje veřejná výtvarná soutěž, pokud jde o dar městu tak o umístění rozhoduje příslušná komise apod. (nástroje jsou, druhá věc je obsazení komisí, ale to je již jiná diskuze). Vede to k tomu, že příslušné výtvarné práce budou vhodně umístěné a budou především kvalitním příspěvkem do veřejného prostoru.

V tomto konkrétním případě jde o práce, které svým vyzněním a umístěním neodpovídají významu prostoru sousedícímu u hlavního náměstí.

Další věcí je, že obvod MOaP uvažoval, viz odkaz níže, o úpravě Farské zahrady, kde tyto plastiky měly být a kde by se dalo nad jejich umístěním "mávnout rukou" – což jim však neubere na kýčovitosti, jen je to rozdílný prostor. Výsledek je ten, že na Masarykáči jsou nevhodně umístěné kýčovité plastiky a Farská zahrada je stále v hrozném stavu.

to Neva: Takže k vašemu dotazu: Neměly by, jelikož si myslím, že naše město si zaslouží lepší. Což neodporuje tomu, že tyto by mohly být umístěny jinde, kde by jejich prvoplánovost tolik nevadila (když už musí být někde umístěny).

(odkaz)Neva | 13. 5. 2011, 11:59

J. Neměc

Škoda, že jste nekandidoval za jinou stranu, než tu pirátskou, mohl jste se dostat do opravdového dění rozhodování. Pak by mě zajímalo, jak byste koaličně řešil tyhle různé úpravy náměstí.
Takhle ty Vaše kritiky na všechno, co dělá či nedělá MMO, jsou také výkřikem do tmy. Čili nic nového.
Např. v Trutnově jsou vystaveny úžasné bronzové sochy levhartů na prostranství těsně vedle nového divadla. Na chodníku, jsou úchvatné a lidi se u nich fotí ze všech stran.
Proč by tedy nemohly tyhle naše "kýče" zdobit Vámi kritizovaný plácek na našem náměstí. Já už to fakt nechápu.
Přeji vám všem ostatním krásný víkend.

(odkaz)aggu | 13. 5. 2011, 11:33

po zničeném okolí Baziliky a teď po tom zaplácávání proluky výtvarnem a kytičkama bych začal uvažovat o prohlášení zodpovědných radních za nesvéprávné nakládat s veřejným prostorem.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 13. 5. 2011, 11:20

Ke kýči např.: http://www.novinky.cz/kultura/107066-tomas-vlcek-kyc-je-nemoc-nezodpovedneho-sneni.html či zjednudušené definice na http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%BD%C4%8D

to Coppola: Ano, minimálně dokud na parcele vzniklé asanací historické zástavby v r. 1968 pro účely výstavby velkoprodejny nevznikne něco jiného (momentálně jde o blokaci kvůli špatným smlouvám podepsaných v minolosti mezi soukromým investorem a městem = dlouho tam se tam nic nepostaví). Jinak plný souhlas - k plastikám viz také tenhle projekt http://ostravablog.cz/foto/farska-zahrada-krok-od-centra-presto-nenapadna-a-opustena/ (tam by tolik nevadili, jinak můj názor viz text).

to aggu: Jde o rozhodnutí nového vedení obvodu (Ostravak+ČSSD, viz i citace Mouky z Ostravaka v článku MS Deník).

to marjan: Příště aspoň nějakou argumentaci, takto to je jen bezobsažný slaboduchý "výkřik" porušující pravidlo diskuze (bod č. 3) ;-)

(odkaz)Coppola | 13. 5. 2011, 9:46

Ti andělé tam mají být na stálo?
Pokud by to bylo na pár měsíců, pro zviditelnění studentských prací, tak jsem pro. Pokud na stálo, tak se jedná opět o krok mimo - na stálo se něco takového hodí někam do parku nebo na sídliště, ne na centrální náměstí.

(odkaz)aggu | 13. 5. 2011, 9:10

spíš nešťastné místo. kultura v režii technických služeb...

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 107