Diskuze k článku Masarykovo náměstí jako prostor kutilské kultivace

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)marjan | 13. 5. 2011, 7:12

to nemec

kýč? no, ještě jsem to neviděl naživo, ale myslím, že vy jako neúspěšný výtvarník by jste měl radši držet zobák, protože to vypadá, že z vás mluví frustrace a závist.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 13. 5. 2011, 0:31

Kýč je mezi námi...

aneb kultivace Masarykáče pokračuje i za nového vedení Moravské Ostravy... http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-masarykac-zdobi-andele20110512.html ... ale pořád mnohem lepší než ty odporné květináče.

(odkaz)Rado | 22. 11. 2010, 12:00

Myslím si, že při současném stavu české společnosti a kultury ve veřejné správě se takových smluv dočkáme ještě několik. Nevím o žádné osobě, která by byla za své pochybení kdy vůbec klepnuta přes prsty. Nějak se tomu naše splečnost brání trestat viníky. Otázkou je proč? Odpověď vidím v tom, že se na magistrátě dělá politika, ne věci pro město. A pokud je průser, tak to koaliční dohody nebo strana nějak zakryje. Systém v politice, já na bráchu, brácha na mě se osvědčil, tak proč ho nevyužívat. Jen mě napadá, jak dlouho bude ještě trvat tento stav než se věci obrátí k lepšímu a člověk se vrátí k prvorepublikovým hodnotám.

(odkaz)jarnemec | 22. 11. 2010, 9:51

‎"... město nemělo svůj požadavek na českou žulu jasně uvedený ve smlouvě, jinak by záměna kamene podvodem byla." http://ostrava.idnes.cz/masarykovo-namesti-pokryva-nekvalitni-dlazba-z-ciny-podvod-to-vsak-neni-1oy-/ostrava-zpravy.asp?c=A101119_1485512_ostrava-zpravy_stk

Kolikrát se ještě město (obvod) musí "poučit"? ... viz např. špatná smlouva při prodeji Jatek, viz špatná smlouva u pozemku vedle Masarykova nám. apod. Všechny tyhle a další kauzy mají jedno společné – špatné smlouvy, za které nikdo nenese odpovědnost, ačkoliv je podepsal.


(odkaz)jarnemec | 16. 11. 2010, 12:27

Podvod na 'Masarykáči'? Odloženo

http://moravskoslezsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/podvod-na-masarykaci-odlozeno20101115.html

(odkaz)aggu | 12. 11. 2010, 15:03

zřejmě se (a oprávněně) domnívá, že český volič nemá paměť.
a redaktor článku je zřejmě natolik neschopný, že mu to při rozhovoru okamžitě nevmete zpátky do obličeje.

(odkaz)jarnemec | 12. 11. 2010, 13:17

Dnešní rozhovor s Kajnarem v MF Dnes

Kajnar: "To, jak náměstí vypadá, je věc architektů. Na to se musíte zeptat lidí, kteří na radnici seděli v letech 2002 až 2006."

Aha... a nebyl Kajnar v tomto období náhodou náměstkem pro investice ;-)

(Jen pro připomenutí co napsal v r. 2008: http://www.jarnemec.com/blog/index.php/2008/07/20/o-mysickach-a-kocourech/)

(odkaz)Rado | 2. 11. 2010, 8:39

Nic nového pod sluncem, akorát bych článek přenesl do celostátní rubriky a v MfDnes vytiskl na titulní straně, ať bije do očí a ví o něm i v jiných částech ČR. Abych pravdu řekl, nevěřím, že se něco stane, magistrát měl s Tchasem nadstandardní vztahy a kdo ví, kdo je komu zavázán. Navíc i kdyby bylo náměstí zcela v pořádku, tak oproti jiným to není až taková bomba. Ostraváka to potěší, světoběžníka moc ne. Když se člověk podívá, že uběhlo 20 let a jak vypadá centrum, je toho prachbídně málo. Důvody známe, ale tolik let je velmi dlouhá doba, aby stav věcí byl jiný, než ve skutečnosti je.

(odkaz)jarnemec | 1. 11. 2010, 18:33

Mělo být chloubou, je spíše průšvihem. Ostravské náměstí

http://ostrava.idnes.cz/melo-byt-chloubou-je-spise-prusvihem-ostravske-namesti-pj3-/ostrava-zpravy.asp?c=A101101_1475745_ostrava-zpravy_jab

(odkaz)jarnemec | 21. 10. 2010, 16:29

Květináče již i u katedrály

Aneb "kultivace" okolí katedrály pokračuje... :-(

(odkaz)Frantisek Dobrota | 27. 5. 2010, 10:21

opravnena kritika

Tak pokud jde o ty neposkozene useky, tady bych si s prominutim dovolil malou kritiku nasich radnich. Tohle by totiz mohli prezentovat na oficialnim webu mesta nebo v radnicnich novinach, ktere nam laskave nechavaji dorucovat do nasich postovnich schranek. Nebo mozna jsem ty informace prehlidnul a pak si sypu popel na hlavu. A pro nas, moderni Ostravaky, by tam mohly byt i gps souradnice techto krasnych lokalit :-)

OT PS. doufam, ze to pocasi vydrzi a jak atleti, tak i divaci si uziji dnesni Tretru

(odkaz)Mautycka | 26. 5. 2010, 13:42

Řemeslo má zlaté dno...

...a pos***ý dekl, říkává moje babička.
Chodník na Opavské kolem Vozovny je opravdu úplně nový, strašně si tam s tím dali na čas, půl roku jsme brodili štěrkoblátem, a pak na to nasázeli tohle, bez výplní. Ale pánbůh zaplať aspoň za to, že už tam člověk při dešti nepotřebuje rybářské holínky do půli stehen :-D

(odkaz)jarnemec | 26. 5. 2010, 13:25

to Frantisek Dobrota:

Myslím, že několik hromad zatím nepoškozené (a neukradené) dlažby najdete např. za kostelem sv. Václava ;-) Hlídá je tam Jan Nepomucký, který "to má nahnuté" (viz článek v Protimluvy před lety), a to přestože kus hradby za ním nedávno opravili...

No a ta dlažba kolem městské brány se mi zdála provedena dobře, aspoň na první pohled, možná je to tím, že investor není nějaká "správa" placená z veřejných financí... A navíc tam je velice vtipně udělán u přechodu reliéfní dlažba pro nevidomé - místo běžně používané červené barvy je zde použito černé :-)

Oproti tomu propadlou dlažbu kolem pěti stromů (kdyby to bylo u jednoho, tak to chápu jako nehodu, takto je to vyloženě vadné u všech pěti - někde je asi chyba v provedení...) na Střelniční za vtipnou nepovažuji, ještěže ty větve stromků jsou tak nízko... a tak se tam asi nikdo nepropadne...

(odkaz)Rýša | 26. 5. 2010, 11:22

Fr.Dobrota

Máte pravdu :-), rád se naladím na pozitivní strunu. Stačí napsat, které úseky a kde?

Jinak. Nejedná se jen o špatné opravy nám. nebo chodníků v Ostravě. Ale např. v Hlučíně bylo opraveno náměstí a už se musí opravovat znovu.
http://www.hlucinsko.tv/2010-04-16-oprava-nerovnosti-na-mirovem-namesti-v-hlucine.html

Jak psal Rado,... kdysi se říkalo, že řemeslo má zlaté dno, dnes má také, i když myšleno jinak. A zdá se, že je to čím dál horší.
Stejně si myslím, že za současnou nekvalitu a šlendrián může korupce. Ty peníze se totiž musí někdy projevit. A kde jinde, než na kvalitě materiálu a práce. Všude je slyšet, jak všichni dělají vše proti korupci. Hlavně teď před volbami.
A přitom u nás nekvete nic stále a pořád, jen korupce.

(odkaz)Ladin | 26. 5. 2010, 10:48

Dobrota: dobrý ! :-)

(odkaz)Frantisek Dobrota | 26. 5. 2010, 10:34

No jo, nejenom cesty (napr. loni nove udelany kruhac mezi Duhou a Kolibou ma dost der), ale i chodniky a namesti se u nas v Ostrave delaji kvalitne.

Ale jinak mne napadlo, kolik je tady zase skarohlidu. Vzdyt nektere useky tech vydlazdenych ulic jsou prece bez zavad, zkuste veci videt pozitivne. Ze se nestydite, vy skarohlidi !!! :-D

(odkaz)jarnemec | 25. 5. 2010, 22:01

"Město coby investor celé akce se rozhodlo dlažbu u zhotovitele reklamovat. Žádá ho, aby bezplatně odstranil vady díla, to znamená, aby celé náměstí znovu předláždil." http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20100525_masarykovo_namesti_dlazba_vymena_ostrava.html

(odkaz)Tom | 25. 5. 2010, 20:18

Poly:

ten chodník na opavské se mi zdá že je úplně nový. A taky mi příjde ze spáry nebyly ničím vyplněné, křivý je až až a téměř každá kostka se vikle. Fakt nechápu jak toto mohl někdo přebrat jako hotovou práci.

(odkaz)Rado | 25. 5. 2010, 19:38

Stejně si myslím, že ona kauza bude zasahovat i do magistrátu a někdo v tom bude mít prsty a svůj vlastní business, protože není to tak dávno, co býval Tchas výhradím zhotovitelem městských zakázek. A nutno podotknout, že to protěžování nebylo z důvodu, že by odvedená práce byla nadčasově kvalitní.

Jinak souhlasím s Polym, že chodníky jsou obecně problémem Ostravy. Jen si tak v duchu říkám, že jsem dělal asi něco špatně, když jsem si před deseti lety dláždil sjezd u domu a doposud se mi dlažba nehla ani o fous :o) A to kolikrát na ní stála i tatrovka se šterkem.

(odkaz)Rýša | 25. 5. 2010, 19:24

Jak dlouho asi budeme chodit kolem té díry?
Moc si nedělám iluze, že reklamace této šlendriánské práce bude vyřízena rychle. Spíše si myslím, že tak nějak po našem...že stačí díru kol dokola opáskovat a zase budeme mít na drahý čas v Ostravě podobný kout, jako stovky dalších...

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 107