Diskuze k článku Městská galerie Ostrava

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:17

* ZÍSKEJTE SVÉ ÚVĚRY VE VŠE BEZPEČNOSTI. na 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Jana K. | 3. 12. 2015, 7:58

Ostrava - město blbců?

Doporučuji rozhovor v Zápisníku padlých. Tohle už je na CHOCHOLOUŠKA. Takže město v čele s Macurou neví, kam tam galerie půjde, nic není vyřešeno, ale rozpadlá jatka (i průměrný stavař vám řekne, že na té "budově" není co rekonstruovat) a kýčovitá, zcela utilitární budova hypermarketu, mají býti tou ideální základnou pro Městkou galerii Ostrava - bratru za 300 mil. Kč. A aby toho nebylo málo, jako přídavek je uveden další možný prostor pro Městskou galeirii Ostrava - ex OD Baťa na Masarykově náměstí, který je dnes z části okupován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. A ta největší perla na závěr - současný ředitel Městské galerie (PLATO) tvrdí, že dočasně mohou fungovat bez prostoru. Co mi to jen připomíná?

(odkaz)Jana K. | 30. 11. 2015, 12:17

Tomu nevěřím! Přes Babku ad . nejde vlak. A pro připomenutí: kdo málem "položil život" za zřízení Městské galerie v Gongu? Nebyla to Piperková, nebyl byl to Kajnar, nebyl to paradoxně Jůza, Weber ad.? Vše je dohledatelné. Městská galerie v Bauhausu - NE!!! V objektu bývalého Bati - NE!!! Městská jatka - ano, ALE!!! Ta stavba-ruina jatek je v takovém stavu, že je lepší postavit repliku.

(odkaz)jarnemec | 30. 11. 2015, 12:03

Městská galerie se zřejmě přestěhuje do centra. Podle materiálu předloženého ostravským zastupitelům minulou středu není vítkovický Gong pro provoz městské galerie vhodný. Uvažuje se o objektu bývalého Bati, Bauhausu či městských jatek. http://www.krasnaostrava.cz/ostrava-se-zrejme-docka-mestske-galerie-jako-prispevkove-organizace-mohla-by-se-prestehovat-do-centra/

(odkaz)Jana K. | 30. 11. 2015, 8:24

Běžte do kelu!

Takže Divadlo Petra Bezruče bylo, je a bude spol. s r.o. a doslova ukradená "Městská galerie" v SOUKROMÉM OBJEKTU bude (je?) příspěvkovou organizací? Jestli je to pravda, nedaří se mi tu reportáž ČT otevřít, tak běžte do kelu - jeden vedle druhého, vč. všech těch Jůzů, Piperkových, Weberů ad., kteří za vznikem "Městské galerie" ve šrotišti stojíte.

(odkaz)jarnemec | 30. 11. 2015, 1:42

Městské galerie se statusem příspěvkové organizace

Zastupitelé schválili zřízení příspěvkové organizace, díky které vám budeme moci nadále zprostředkovávat setkání s výtvarným uměním, literaturou i hudbou. Ředitel galerie Marek Pokorný v reportáži hovoří například o bývalém Baťovi či městských jatkách, případně objektu bývalého Bauhausu. Reportáž začíná v 22. minutě: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/415231100031127-udalosti-v-regionech/

(odkaz)jarnemec | 10. 7. 2014, 20:08

@ Alex:

Nestačí to napsat v jednom vlákně?

K Trojhalí snad jen tolik, že se tu jistě časem objeví fotoreportáž z tohoto "náměstí".

K těm vámi zmíněným 10 mil. - Myslel jste dotaci města "Městské galerii", asi... Co to má společného (ta částka) s Trojhalím?

(odkaz)Alex | 10. 7. 2014, 16:22

Trojhalí den před otevřeím

...a na blogu kde nic tu nic...
Co na to ostravská intelektuální kavárna? V podstatě to byl umělý "problém", vyvolaný tou tolikrát citivanou roční částkou 10 mil. korun. Je dost jiných věcí v Ostravě hodných pozornosti. Co kupřikadu říct 13 letému, který se ptá proč vše v centru vypadá tak hnusně? Dosud nic podobného nikde totiž neviděl. Tu pravou "městskou galerii"máte kolem kostela sv. Václava a všude kolem. To je i vaše vizitka.

(odkaz)jarnemec | 3. 1. 2014, 13:24

Ilona Rozehnalová: Ostravská pohádka o zlém městě a městské galerii. 2.1.2014, http://www.krasnaostrava.cz/ilona-rozehnalova-ostravska-pohadka-o-zlem-meste-a-mestske-galerii-2-1-2014-zdroj-artalk-cz/

(odkaz)Pepa | 20. 6. 2013, 11:49

Ty zavěšené tiskovky jsou síla. Ing. Piperková lže jak tiskne a ještě se nestačí divit. A ten příklad s DPB je do nebes volající. To, že není Divadlo Petra Bezruče p.o. způsobuje, že každý herec s alespoň elementárním pudem sebezáchovy z DPB uteče. Ale jak je vidět, veřejnost, resp. oVčany to nezajímá.

(odkaz)jarnemec | 16. 6. 2013, 21:13

Quo vadis městská galerie?

Město chce na provoz galerie dát ročně štědrých 10 milionů korun, to je obrovská šance, vždyť je to víc, než má na výstavní aktivity k dispozici třeba Rudolfinum. Právě proto bychom ale měli požadovat, aby za tyto peníze dostalo skutečně evropskou kvalitu. V opačném případě to – diplomaticky řečeno – zavání tunelem. http://www.rozhlas.cz/ostrava/poznamka/_zprava/monika-horsakova-quo-vadis-mestska-galerie--1224538

(odkaz)jarnemec | 13. 6. 2013, 13:45

Renovace ostravského Trojhalí musela být zastavena

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/renovace-ostravskeho-trojhali-musela-byt-zastavena-20130613.html

(odkaz)aggu | 30. 5. 2013, 21:38

Možná by bylo lepší ty výkřiky (ohavné, ztrátové, nevhodné) doložit fakty ;) Bez legrace, hodně lidí by zajímalo jak hospodaří třeba zrovna Vítkovice Aréna, a.s., když nemají čas dohledávat to na netu ;) Na druhou stranu, to že město vlastní PKS, stadion nebo Dům Kultury mě až tak dramatické nepřipadá. Ani to, že by byly částečně dotovány, od toho město chci. A znova opakuji, jestli činnost GVUO hodnotíte jako chaotické výstavky, tak vzbuzujete pobavení.

(odkaz)Pepa | 30. 5. 2013, 18:51

Palác kultury a sportu - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes Aréna - koupeno městem z donucení - opakované rekonstrukce a ohavné přístavby - vysoce ztrátové - pro město velká finanční koule

Hotel Atom - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes Clarion - koupeno městem z donucení - ztrátové - rekonstrukce městem - nevýhodný prodej - v součanosti opět ztrátové - v ově je přehotelováno v kategorii 4*

Dům kultury VŽ - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes DKMO - koupeno městem z donucení - ztrátové - nutná generální rekonstrukce - ztrátové pro většinu akcí nevhodné

Gong - kdo bude financovat provoz a energii???????????? Vítkovice a.s ze zisku??????????????? kdo bude financovat celou oblast DV za 10, 15, 20 let??????????????? Město????????????? Provoz nezaplatí 4 koncerty a 5 kongresů.

Dům umění - pěkné výstavky - koncepce živelná, chaotická - krásná budova, ale drasticky neudržovaná - drastické okolí galerie - nesmyslná kancelářká budova větší než výstavní prostory - megalomanské sny o přístavbě zničující pro současnou budovu - koncepce postavená na falešném mediálním obrazu

(odkaz)aggu | 29. 5. 2013, 13:28

@Pepa: věřím, že z Vaší strany to je, zejména ohledně GVUO, jen trolling.

(odkaz)Pepa | 29. 5. 2013, 12:41

Sakra!A kdo bude platit provoz všech těch kulturních budynků,které město kupovalo z donucení.ČEZ Aréna, Dům kultury apod. Ať si to vezmě Světlík zpět a neotravuje s Gongem.Jůza ať raději mlčí.Dům umění vede od desíti k pěti.V zadním traktu mu hnijou dveře a popelák má přivázaný řetězem u vchodu.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 29. 5. 2013, 12:23

Čeští experti kritizují vznik městské galerie v Ostravě a nový materiál sdružení Trojhalí

http://www.krasnaostrava.cz/dalsi-experti-kritizuji-vznik-mestske-galerie-v-ostrave-a-aktualni-materialy-trojhali/

(odkaz)Jar. Němec | 23. 5. 2013, 11:36

Kritika nad ostravskou galerií neutichá, otevírá se už v září

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/kritika-nad-ostravskou-galerii-neuticha-otevira-se-uz-v-zari--1214708

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 17. 5. 2013, 8:53

Veřejná odborná debata o ostravské městské galerii

http://www.krasnaostrava.cz/verejna-odborna-debata-o-ostravske-mestske-galerii/

(odkaz)Jar. Němec | 21. 3. 2013, 11:32

Šéf Vítkovic Světlík se naštval na kritiky, opustí sdružení Trojhalí

http://ostrava.idnes.cz/sef-vitkovic-svetlik-se-nastval-na-kritiky-opusti-sdruzeni-trojhali-1js-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130321_1904182_ostrava-zpravy_jog

ps: Těmi "miliony" (v odkazovaném článku) myslel Světlík i žádost své společnosti o odpuštění členského příspěvku (5 mil.) za rok 2012?

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 29