Diskuze k článku Městská galerie Ostrava

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jana K. | 3. 12. 2015, 7:58

Ostrava - město blbců?

Doporučuji rozhovor v Zápisníku padlých. Tohle už je na CHOCHOLOUŠKA. Takže město v čele s Macurou neví, kam tam galerie půjde, nic není vyřešeno, ale rozpadlá jatka (i průměrný stavař vám řekne, že na té "budově" není co rekonstruovat) a kýčovitá, zcela utilitární budova hypermarketu, mají býti tou ideální základnou pro Městkou galerii Ostrava - bratru za 300 mil. Kč. A aby toho nebylo málo, jako přídavek je uveden další možný prostor pro Městskou galeirii Ostrava - ex OD Baťa na Masarykově náměstí, který je dnes z části okupován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. A ta největší perla na závěr - současný ředitel Městské galerie (PLATO) tvrdí, že dočasně mohou fungovat bez prostoru. Co mi to jen připomíná?

(odkaz)Jana K. | 30. 11. 2015, 12:17

Tomu nevěřím! Přes Babku ad . nejde vlak. A pro připomenutí: kdo málem "položil život" za zřízení Městské galerie v Gongu? Nebyla to Piperková, nebyl byl to Kajnar, nebyl to paradoxně Jůza, Weber ad.? Vše je dohledatelné. Městská galerie v Bauhausu - NE!!! V objektu bývalého Bati - NE!!! Městská jatka - ano, ALE!!! Ta stavba-ruina jatek je v takovém stavu, že je lepší postavit repliku.

(odkaz)jarnemec | 30. 11. 2015, 12:03

Městská galerie se zřejmě přestěhuje do centra. Podle materiálu předloženého ostravským zastupitelům minulou středu není vítkovický Gong pro provoz městské galerie vhodný. Uvažuje se o objektu bývalého Bati, Bauhausu či městských jatek. http://www.krasnaostrava.cz/ostrava-se-zrejme-docka-mestske-galerie-jako-prispevkove-organizace-mohla-by-se-prestehovat-do-centra/

(odkaz)Jana K. | 30. 11. 2015, 8:24

Běžte do kelu!

Takže Divadlo Petra Bezruče bylo, je a bude spol. s r.o. a doslova ukradená "Městská galerie" v SOUKROMÉM OBJEKTU bude (je?) příspěvkovou organizací? Jestli je to pravda, nedaří se mi tu reportáž ČT otevřít, tak běžte do kelu - jeden vedle druhého, vč. všech těch Jůzů, Piperkových, Weberů ad., kteří za vznikem "Městské galerie" ve šrotišti stojíte.

(odkaz)jarnemec | 30. 11. 2015, 1:42

Městské galerie se statusem příspěvkové organizace

Zastupitelé schválili zřízení příspěvkové organizace, díky které vám budeme moci nadále zprostředkovávat setkání s výtvarným uměním, literaturou i hudbou. Ředitel galerie Marek Pokorný v reportáži hovoří například o bývalém Baťovi či městských jatkách, případně objektu bývalého Bauhausu. Reportáž začíná v 22. minutě: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/415231100031127-udalosti-v-regionech/

(odkaz)jarnemec | 10. 7. 2014, 20:08

@ Alex:

Nestačí to napsat v jednom vlákně?

K Trojhalí snad jen tolik, že se tu jistě časem objeví fotoreportáž z tohoto "náměstí".

K těm vámi zmíněným 10 mil. - Myslel jste dotaci města "Městské galerii", asi... Co to má společného (ta částka) s Trojhalím?

(odkaz)Alex | 10. 7. 2014, 16:22

Trojhalí den před otevřeím

...a na blogu kde nic tu nic...
Co na to ostravská intelektuální kavárna? V podstatě to byl umělý "problém", vyvolaný tou tolikrát citivanou roční částkou 10 mil. korun. Je dost jiných věcí v Ostravě hodných pozornosti. Co kupřikadu říct 13 letému, který se ptá proč vše v centru vypadá tak hnusně? Dosud nic podobného nikde totiž neviděl. Tu pravou "městskou galerii"máte kolem kostela sv. Václava a všude kolem. To je i vaše vizitka.

(odkaz)jarnemec | 3. 1. 2014, 13:24

Ilona Rozehnalová: Ostravská pohádka o zlém městě a městské galerii. 2.1.2014, http://www.krasnaostrava.cz/ilona-rozehnalova-ostravska-pohadka-o-zlem-meste-a-mestske-galerii-2-1-2014-zdroj-artalk-cz/

(odkaz)Pepa | 20. 6. 2013, 11:49

Ty zavěšené tiskovky jsou síla. Ing. Piperková lže jak tiskne a ještě se nestačí divit. A ten příklad s DPB je do nebes volající. To, že není Divadlo Petra Bezruče p.o. způsobuje, že každý herec s alespoň elementárním pudem sebezáchovy z DPB uteče. Ale jak je vidět, veřejnost, resp. oVčany to nezajímá.

(odkaz)jarnemec | 16. 6. 2013, 21:13

Quo vadis městská galerie?

Město chce na provoz galerie dát ročně štědrých 10 milionů korun, to je obrovská šance, vždyť je to víc, než má na výstavní aktivity k dispozici třeba Rudolfinum. Právě proto bychom ale měli požadovat, aby za tyto peníze dostalo skutečně evropskou kvalitu. V opačném případě to – diplomaticky řečeno – zavání tunelem. http://www.rozhlas.cz/ostrava/poznamka/_zprava/monika-horsakova-quo-vadis-mestska-galerie--1224538

(odkaz)jarnemec | 13. 6. 2013, 13:45

Renovace ostravského Trojhalí musela být zastavena

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/renovace-ostravskeho-trojhali-musela-byt-zastavena-20130613.html

(odkaz)aggu | 30. 5. 2013, 21:38

Možná by bylo lepší ty výkřiky (ohavné, ztrátové, nevhodné) doložit fakty ;) Bez legrace, hodně lidí by zajímalo jak hospodaří třeba zrovna Vítkovice Aréna, a.s., když nemají čas dohledávat to na netu ;) Na druhou stranu, to že město vlastní PKS, stadion nebo Dům Kultury mě až tak dramatické nepřipadá. Ani to, že by byly částečně dotovány, od toho město chci. A znova opakuji, jestli činnost GVUO hodnotíte jako chaotické výstavky, tak vzbuzujete pobavení.

(odkaz)Pepa | 30. 5. 2013, 18:51

Palác kultury a sportu - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes Aréna - koupeno městem z donucení - opakované rekonstrukce a ohavné přístavby - vysoce ztrátové - pro město velká finanční koule

Hotel Atom - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes Clarion - koupeno městem z donucení - ztrátové - rekonstrukce městem - nevýhodný prodej - v součanosti opět ztrátové - v ově je přehotelováno v kategorii 4*

Dům kultury VŽ - původní vlastník Vítkovice a.s. - dnes DKMO - koupeno městem z donucení - ztrátové - nutná generální rekonstrukce - ztrátové pro většinu akcí nevhodné

Gong - kdo bude financovat provoz a energii???????????? Vítkovice a.s ze zisku??????????????? kdo bude financovat celou oblast DV za 10, 15, 20 let??????????????? Město????????????? Provoz nezaplatí 4 koncerty a 5 kongresů.

Dům umění - pěkné výstavky - koncepce živelná, chaotická - krásná budova, ale drasticky neudržovaná - drastické okolí galerie - nesmyslná kancelářká budova větší než výstavní prostory - megalomanské sny o přístavbě zničující pro současnou budovu - koncepce postavená na falešném mediálním obrazu

(odkaz)aggu | 29. 5. 2013, 13:28

@Pepa: věřím, že z Vaší strany to je, zejména ohledně GVUO, jen trolling.

(odkaz)Pepa | 29. 5. 2013, 12:41

Sakra!A kdo bude platit provoz všech těch kulturních budynků,které město kupovalo z donucení.ČEZ Aréna, Dům kultury apod. Ať si to vezmě Světlík zpět a neotravuje s Gongem.Jůza ať raději mlčí.Dům umění vede od desíti k pěti.V zadním traktu mu hnijou dveře a popelák má přivázaný řetězem u vchodu.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 29. 5. 2013, 12:23

Čeští experti kritizují vznik městské galerie v Ostravě a nový materiál sdružení Trojhalí

http://www.krasnaostrava.cz/dalsi-experti-kritizuji-vznik-mestske-galerie-v-ostrave-a-aktualni-materialy-trojhali/

(odkaz)Jar. Němec | 23. 5. 2013, 11:36

Kritika nad ostravskou galerií neutichá, otevírá se už v září

http://www.rozhlas.cz/ostrava/aktualne/_zprava/kritika-nad-ostravskou-galerii-neuticha-otevira-se-uz-v-zari--1214708

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 17. 5. 2013, 8:53

Veřejná odborná debata o ostravské městské galerii

http://www.krasnaostrava.cz/verejna-odborna-debata-o-ostravske-mestske-galerii/

(odkaz)Jar. Němec | 21. 3. 2013, 11:32

Šéf Vítkovic Světlík se naštval na kritiky, opustí sdružení Trojhalí

http://ostrava.idnes.cz/sef-vitkovic-svetlik-se-nastval-na-kritiky-opusti-sdruzeni-trojhali-1js-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130321_1904182_ostrava-zpravy_jog

ps: Těmi "miliony" (v odkazovaném článku) myslel Světlík i žádost své společnosti o odpuštění členského příspěvku (5 mil.) za rok 2012?

(odkaz)Jar. Němec | 20. 3. 2013, 19:15

Beseda o městské galerii v Ostravě

http://youtu.be/siJ0lBDS5hw

(odkaz)Jar. Němec | 11. 3. 2013, 10:52

plný souhlas:

"Jednoduše řečeno. Opět - jako už mnohokrát - jsme svědky nestandardního postupu města, politických manipulací, lží a netransparentních dohod. A především donebevolající nekompetentnosti našich regionálních zástupců.

Nemám nic proti Dolní oblasti Vítkovic, patřím k zarytým příznivcům rekonstrukce této industriální památky. Budeme tam ale časem stěhovat i všechny ostravské univerzity, Národní divadlo moravskoslezské nebo třeba zoologickou zahradu?

Ostrava se prostě bude muset rozhodnout, zda chce být oním evropským kulturním městem, bez ohledu na to, zda tento titul při své kandidatuře získala, nebo zda ve způsobu rozhodování bude inklinovat spíše k politickým praktikám blízkým východu Evropy. " http://www.rozhlas.cz/ostrava/poznamka/_zprava/monika-horsakova-kunsthalle--1185035

(odkaz)Jar. Němec | 10. 3. 2013, 16:36

Úterní beseda veřejnosti s primátorem Ostravy Petrem Kajnarem na téma městské galerie se uskutečnila v Divadle loutek Ostrava. Na otázky odpovídali také náměstkyně primátora Simona Piperková a ředitel zájmového sdružení právnických osob Trojhalí Karolina Petr Šnejdar. http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-bude-mit-svou-mestskou-galerii

(odkaz)Jar. Němec | 26. 12. 2012, 20:40

Prohlášení k projektu Městské galerie Ostrava v galerii Gong a v Trojhalí

https://www.pirati.cz/regiony/moravskoslezsko/tiskove-zpravy/mestska_galerie

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 12. 2012, 12:24

Prohlášení Ostravské organizace SZ k projektu Trojhalí - městská galerie Ostrava.

http://www.zeleni.cz/regiony/moravskoslezsky/tiskove-zpravy-msk-sz/trojhali-mestska-galerie-ostrava/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 12. 2012, 12:23

Městská galerie bude v Trojhalí a Gongu

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/mestska-galerie-bude-v-trojhali-a-gongu-20121215.html

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 9. 12. 2012, 13:33

Kunsthalle Mannheim : Architecture Competition Germany

http://www.e-architect.co.uk/frankfurt/kunsthalle_mannheim.htm

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 5. 12. 2012, 11:48

Ktématu na idnes.cz

Umělci chtěli, ať Ostrava zřídí galerii. Proti Trojhalí ale protestují http://ostrava.idnes.cz/spory-o-umisteni-mestske-galerie-v-ostrave-fkz-/ostrava-zpravy.aspx?c=A121205_1863247_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 5. 12. 2012, 11:33

Koncept provozu budov Trojhalí Karolina

Na FB stránkách Nová Fukušima je zveřejněn "Koncept provozu budov Trojhalí Karolina" http://www.facebook.com/media/set/?set=a.310423995725992.54779.207998145968578&type=1

Zobrazeny všechny příspěvky (28)