Diskuze k článku Městská hromadná doprava v Ostravě a její financování

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Katerina | 10. 10. 2016, 21:19

Vandali v nocnich tramvajich

Dobry vecer
Prosim o odpoved?Jezdim nocni tramvaji 00:19 z hlavniho nadrazi z prace,nastupuji sice 2 policajti ale zastavku pred stodolni vystupuji a u Karoliny nastupuje ta nejvetsi verbes ozralych a zfetovanych spoluobcanu.Uz 3x v 1 tydnu se musela volat policie dokonce sanitka kvuli 1 muzi kteremu rozbili hlavu.Muzete s timto problemem neco udelat aby policie jezdila ve vsech nocnich vozech?Nez se opravdu jednou stane neco horsiho nez jenom rozbita hlava.Dik K.H

(odkaz)pavel | 6. 11. 2014, 12:43

Nemusíte platit. Zdarma jsou, ale pouze 4 ostravské zony

(odkaz)Alenka Pyšková | 6. 11. 2014, 12:00

jízdní

Dotaz: musím platit v MHD v Ostravě - mám nad 70 let a nebydlím v Ostravě? Děkuji

(odkaz)Tom Z. | 4. 10. 2014, 17:23

Re: stiznost....

Paní Sopková,
v SPP (Smluvních přepravních podmínkách) je jasně napsáno, že ve vozidle smí být přepravován jen jeden dětský kočárek a výjimečně a mimo dobu zvýšených přepravních nároků (myslí se dopravní špička, což čas 15.47 bezesporu je) může řidič zvážit přepravu dalších kočárků. Řidička tedy jednala v právu, protože v případě nehody nebo jiného problému by vše šlo za ní. Ohledně způsobu jednání nemohu soudit, na místě jsem nebyl a pokud máte pocit, že jednala nepřiměřeně obraťte se se stížností přímo na DPO, např. na webových stránkách, tady na blogu se ničeho nedovoláte.

(odkaz)renata sopkova | 4. 10. 2014, 7:00

stiznost na chovani ridicky

dobry den.chtela bych si stezovat na ridicku tramvaje c.15 smer dubina-vyskovice v 15.47h.chtela jsem nastoupit z kocarkem,ale uz tam jeden byl podotykam maly sportovni.ridicka vyletela z te sve kabiny a zacla brutalnim stylem kricet ze neni povinna vozit kocrky a at si jdu pesky.v jednu chvili jsem mysleka ze dostane infarkt.podle me do vozu muzou nastoupit dva kocarky a potom zalezi na ridicovi jestli povoli dalsi.podle meho zjisteni se takhle ridicka chovala celou cestu.nevim jestli si vybijela na nas zlost z male vyplaty nebo z jinych duvodu,ale jeji chovani bylo nepricetne.myslim ze takovi lide by nemeli co delat za volantem a jeste kdyz ma zodpovednost za cestujici.nervove labilni clovek by mel mit jinou praci nebo radsi zadnou a uz vubec ne z takovou zodpovednosti.Preji hezky den.Sopkova

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 2. 2014, 13:26

@ Bohumír Bystroň:

Prosím o dodržování pravidel diskuze:

"3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků."

(odkaz)Bohumír Bystroň | 14. 2. 2014, 19:34

Hovada vyžrané rušíé spoje

Hovada tlusté bachaté,smradlavé ruší spoje,aby se lidé nemohli dostat na vlak a museli potom čekat na vlakovém nádraží dvě hodiny,protože autobusy ty bachraté hovada,co si vozí své smradlavé,špekaté prdele autem,zruší spoje.A chudáci,co na ty jejich smradlavé bachora vydělávají jezdí do práce makat a kolikrát se nemají ani jak do práce dostat.Hlavně,že ty svině nezapomenou zdražit jízdné!Hnus!Jak si vůbec ty svině mohou brát komunisty do huby,když jsou 100x horší!

(odkaz)Neva | 7. 4. 2011, 8:02

Jo, přesně...

pokuty platit !!!
Díky ní skončilo jedno přátelství, před pár lety mi kamarád vykládal o zlých (řekl peprnější výraz) exekutorech, kteří mu vnikli do bytu a oblepili nábytek žlutými papírky jen proto, že jeho syn kdysi nezplatil pokutu za černou jízdu. Ten však různě putoval nejen časem, ale i několika zeměmi, pracoval i v Rusku, takže ho věřitel nemohl najít, a tudíž zavítal k rodičům dlužníka. Když jsem u vyprávění této anabáze jen tak tiše špitla, jestli to tak trochu nezavinil synáček, díky jehož nezodpovědnosti se toto všechno nemuselo stát, tak mi kamarád vynadal, že jsem stejná sv...ě jako ti hnusní úředníci a přestal se mnou mluvit, doslova.

(odkaz)adéla | 7. 4. 2011, 7:50

Pokuty

A nepodceňovat to... Znám několi případů, kdy nezaplatili a po letech se nestačili divit, když místo původních 200 Kč pokuty měli platit několi tisíc. Hezky tam naskakuje penále, úroky z penále, manipulační poplatky a nakonec vám přičtou i silvestrovské datum. Ve výsledném efektu můžete skončit s exekucí :-(.

(odkaz)Vladimír | 6. 4. 2011, 12:31

Zákaznické centrum

ad katka:
Skutečně se toto oddělení nachází v budově ředitelství DPO (pod Frýdlantskými mosty na křižovatce Poděbradovy a 28.října), honosně se nazývá Zákaznické centrum. K vyřízení nepotřebujete žádné obsílky, stačí nahlásit jméno a zaplatit 8=((

(odkaz)tutu | 6. 4. 2011, 11:44

hmm chybička

Mě naposledy chytil revizor před mnoha lety, když jsem si zapomněl koupit měsíčník. Asi to přestěhovali.

(odkaz)Charles | 6. 4. 2011, 9:43

Už ne, teď by to mělo být přímo v ředitelství DPO...

(odkaz)tutu | 6. 4. 2011, 7:26

to Katka

Zajít přímo do budovy kde se to platí a tam to zaplatit. Je to na ulici 28. Října mezi skeletem a Frýdlantskými mosty. Stojí tam dva stejné domy, tak v jednom z nich. Je tam logo DPO

(odkaz)katka | 5. 4. 2011, 22:45

Pokuta

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak je to s těma sazbama za pokuty první jsem měla platit 789 kč , nedodržela jsem termín zvedlo se mi to na 1013 kč ale ztratila jsem složenku nevíte jak mam postupovat dál nebo v jaké hodnotě se pohybují další částky na zaplacení ? děkuji předem za odpověd

(odkaz)Slezan | 1. 2. 2011, 17:48

E-karta (alias Moravskoslezská karta) - Nová značková služba DPO

Tisková zpráva:
http://www.dpo.cz/aktuality/tisk_z/soubory/11_02_01a/11_02_01a.pdf

(odkaz)VanesaEvomia | 23. 1. 2011, 19:35

Dating ruidoso downs. After dating divorce kid.

Cam chat free live now web. Dating wortham. Dating westphalia.
Dating huntingdon. ęŕđňčíęč ýđîňčęŕ ńęŕ÷ŕňü. Dating hilliard.
Dating marysvale. Dating socastee. Dating state college.

(odkaz)Rdm | 11. 1. 2010, 16:33

darkangel

bez urážky, ale kamiony jsou taky dlouhé a těžké vozidla a nevšiml jsem si, že by jejich řidiči nějak extra porušovali předpisy. Chápu, že s těžkou tramvají/autobusem plným lidí, je horší manévrovatelnost, ale z praxe byste už měla vědět, jak svou jízdu přizpůsobit tak, aby jste nevhučela do křižovatky na červenou. Obzvláště, když jezdíte pořád na stejné trase, by to přizpůsobení mělo být pro Vás jednodušší (než třeba pro toho kamioňáka), protože "znáte" intervaly na semaforech...

(odkaz)darkangel | 11. 1. 2010, 12:02

vy ste ale asi profíci,co?

nedá mi to abych nezareagovla na příspěvek dodržování předpisů a dodržování předpisů II. Pánové, asi máte ujeto hodně kilometrů s prosředkem hromadné dopravy osob nebo aspoň s kamionem, že můžete posuzovat práci řidičů MHD, že? Napadlo vás někdy třeba že takové vozidlo je napřiklad trochu težší než obyčejný osobák? Někdy to prostě dobrzdit nedokážeme a s tím už se nic nedá dělat. A nebo to dobrzdíme a převrátíme třeba kočár ve voze, či třeba ve voze někdo upadne. Copak byste udělali asi vy? Zcela jistě byste zabrzdili, že? Nebo třeba to, že když vezmete v potaz délku 28mi metrů tak řidič jede na právě se rozsvítivší oranžové světlo, kdežto cestující vzadu ve vozidle už vidí červenou. napadlo vás někdy zamyslet se třeba takhle? No a co závěrem? Běžte si to zkusit frajeři a pak posuzujte něčí práci.

(odkaz)Marty | 7. 1. 2010, 23:33

Dodržování předpisů II.

Postavte se na kteroukoliv frekventovanou křižovatku (např. 28. října x Výstavní) a 10 minut sledujte tramvaje.
Schválně, kolik jich projede na Stopku na semaforu? Mnohdy se už rozjíždějí auta na zelenou z Výstavní nebo Novinářské a tramvaj ještě "vhučí" do křižovatky.

Sám jsem byl svědkem nehody, kdy to tramvaj "naprala" do favorita odbočujícího už na zelenou šipku doleva...
Takže pane Tapere, bohužel nic nového. :-/

(odkaz)Jan Taper | 7. 1. 2010, 21:35

Dodržování předpisů

Dne 7.1.2010 řidič autobusu č,X50 v 11hod 30 min.při vyjíždění z vedlejší silnice
na silnici Slovenskou - kde je povolená rychlost 90km nedal na této křižovatce přednost osobnímu vozidlu jedoucímu po Slovenské, jehož řidič musel na kluzké
vozovce prudce brzdit, aby zabránil havárii.
Mají řidiči DPO vůbec autoškolu, když neznají a nedodržují předpisy??
Nedával ani blinkr pči výjezdu z kruhového objezdu.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 139