Diskuze k článku Obrazem: Ostravica

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Helka | 21. 7. 2020, 23:07

Kde kupujete dobrý a pěkný oblečení? Já fakt už nevím, kde koupit. Narazila jsem ale na www.nerio.cz, kde mají jak spodní prádlo, tak i sportovní oblečení a šaty. Líbí se mi pár věcí, ale ráda bych názor, zda už někdo odtud objednával a jaká je dodací lhůta. Díky

(odkaz)Občan | 2. 4. 2014, 18:17

Další shopping center

Hmm, ta věda je už sice klíšé - ale zase další obchodní centrum? Nevětším, že by jakkoliv prosperovalo v blízkosti Nové Karoliny. Musely by tam být naprosto jiné značky - úplná diferenciace. To ale neznamná, že to bude druhé Laso, ve kterém skoro prodávají vietnamci.

Osobně si umím představit (pokud možno) podzemní parking, dole maximálně jedno patro obchodů, kavárem apod. a tím myslím hlavně supermarket, např. Billa. Rozhodně ne ale víc obchodů než přízemí. Zbytek office place. Jiné využití nebude prosperující a k tomuto názoru nepotřebuji žádná čísla, stačí někdy myslet hlavou.

(odkaz)Pepa | 3. 7. 2013, 12:34

Nejlepší bude čekat, nejlépe na jachtách v Chorvatsku. Kajnar a jeho spolek prosere všechno na co sáhne.

(odkaz)jarnemec | 3. 7. 2013, 12:24

"Nelíbí se mi to. Když vám na střeše domu roste zeleň, tak je opravdu něco špatně," podotkl Lukáš Černohorský, jeden z iniciátorů petice na záchranu Ostravice-Textilie, kterou podepsalo bezmála šest a půl tisíce lidí.

Na to, jak řízení dopadnou, čeká petiční výbor, který o sobě dal naposledy hlasitěji vědět na začátku roku. Tehdy poblíž bývalé Ostravice a na dalších místech centra města rozmístil transparenty s nápisy jako "Dárek Ostravici??? Demolici!!!" "Až správní řízení skončí, budeme na jejich výsledky reagovat," řekl Lukáš Černohorský.

http://ostrava.idnes.cz/modni-dum-ostravica-textilia-zarusta-keri-fjc-/ostrava-zpravy.aspx?c=A130703_1947788_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)aggu | 1. 7. 2013, 22:15

@Martina

Děkujeme za opravdu smysluplný a objevný příspěvek, který nám všem otevřel oči. Papa.

(odkaz)Martina | 1. 7. 2013, 15:07

Po delší době jsem včera navštívila Ostravu, nedělní Ostravu, a musím souhlasit s kritiky tohoto města. Nad Ostravou byl jeden velký černo - červený mrak z NH, centrum špinavé, hlavně Masarykovo náměstí, u OD Baťa jsem si zvrtla kotník. Nakoukla jsem do Domu umění a bylo mi řečeno, že jsem v 15hod. teprve 4 návštěvnicí dne. Prošla jsem okolí kolem katedrály, která se rozpadá, v okolí schnou stromečky a našla jsem i tři zdechlé holuby. Otraváci, vzpamatujte se, fakt je to vaše město hrozné. Furt melete o Evropském městě kultury a sportu a ve výsledku jste úplně rezignovali na tvář města. U Textilie jsem ukápla slzu a přes poblitou Stodolní a ještě poblitější podchod jsem běžela na vlak.

(odkaz)Opavák | 22. 6. 2013, 15:10

Ostrava sobě

Ostravský architekt Ostravákům servíruje jedu hroznou vizi za druhou. Docela se divím, co za peníze je schopen někdo udělat a ještě to prezentovat jako "dobro" pro Ostravu. Kdyby to navrhoval a prosazoval někdo mimo Ostravu, tak budiž, ale ostravák (za peníze) udělá vše!

(odkaz)Rýša | 21. 4. 2012, 21:17

Píšu jen za sebe - děs!!!

(odkaz)vaclav | 21. 4. 2012, 18:16

To se tam vůbec nehodí

Je to jen další krabice z architektonického hlediska holé nic. Vůbec to nezapadá do staveb v centru, stejně jako Fukušima, ještě že kavárna Elektra se alespoň vrací, sice né v původní podobě.

(odkaz)Alex | 21. 4. 2012, 16:59

Ten nárožní dům se mi líbí. Je zbytečné trvat na zachování stavby F. Neumanna, nic proti tomuto architektovi, dělal ale projekty především na objednávku dle vkusu majitelů a typově jde o běžnou stavbu z počátku minulého století. Nový dům na jejím místě je navržen dobře. Stačí zachovat opravdu unikátní středovou stavbu Frommerové a klidně něčím novým nahradit i stavbu vídeňských architektů z roku 1912. Zde by mne zajímal názor a posudek statika, prý se stavba uvnitř otřásá při průjezdu tramvají a odevšad uvnitř opadávájí kusy zdiva. Samozřejmě zrekonstruovat a obnovit se dá vše, pokud nehraje roli cena, je ale rozumné požadovat po někom aby do takové stavby investoval stovky milionů? U stavby z roku 1929 jsem pro, u těch zbývajících to pokládám za požadavek neoprávněný. Pokud jde o místo po Německém domě, mělo by se nechat prozatím prázdné.

(odkaz)Coppola | 21. 4. 2012, 0:32

Ta přístavba na místě dnešního náměstí E.Beneše, to je hrůza, která patří někam na periferii, ne do centra města.

(odkaz)Michal | 20. 4. 2012, 14:03

Proč neobnovit původní vzhled interiérů?

Očividně není nic jednoduššího, než na místo Neumannova nárožního domu umístit další, po architektonické stránce naprosto příšernou a prapodivnou krabici. Kdybych měl nad hlavou v budově od Frommerové ten do očí bijící květinový vzor, netrvalo by dlouho a zešílel bych. A už vůbec nerozumím tomu, proč je ten nový interiér v tak studených, neosobních barvách. Původní interiéry Ostravice byly v příjemných teplých barvách díky dřevěnému obložení zdí a sloupů (jehož části jsou mimochodem dodnes dochovány v nárožní budově, viz http://www.facebook.com/photo.php?fbid=175635505792337&set=a.175375905818297.33599.175346565821231&type=3&theater) Teprve až Kamil Kolek dlažbu i dřevěné obložení v budově od Frommerové před jejím znovuotevřením odstranil a umístil všude sádrokarton, do přízemí bílou dlažbu a do pater koberce.
I přesto je uvnitř dodnes dochována řada původních interiérových prvků - kromě zmíněného dřevěného obložení je to například i žulová dlažba, části keramických a mramorových obkladů a v nárožní budově také polotočité schodiště s kovovým secesním zábradlím. Určitě by nebylo přece tak složité onen původní vzhled interiérů alespoň zčásti obnovit.

(odkaz)Mautycka | 20. 4. 2012, 12:09

Hezké

Mně se to líbí. Do stávající zástavby a v porovnání s původní podobou Ostravice je to sice jako pěst na oko, nicméně je to jeden z těch lepších návrhů, které v souvislosti s Ostravou vidím. Alespoň bych si troufla nazvat autora architektem, na rozdíl od těch, kteří stojí za fukušimou - ti umějí asi jenom kreslit úsečky podle pravítka.

(odkaz)Jar. Němec | 20. 4. 2012, 11:15

to Jiří Tom:

Komplex budov Ostravica-Textilia zachránit lze. Nejsou ve stavu nutné asanace a ještě dlouho nebudou, pokud se jim dá aspoň minimální péče.

(odkaz)Jiří Tom | 20. 4. 2012, 11:12

prosím vás

pokud už takový dům, jako tam chátrá, nelze zachránit, navrhoval bych na jeho místě nestavět NIC, vysázet tam pár stromů a nechat tam park. Kdo potřebuje další obří obchodní komplex? Lidé přeci nejsou jen chodící peněženky (navíc teď docela prázdné, viďte...)... potřebujeme vstřícný, laskavý životní prostor, ne další svatostánek marnosti, lidé, prosím vás...

(odkaz)krmič | 19. 4. 2012, 21:41

Rekonstrukce

rohového domu se mi velice líbí. Opravdu. Tu černou a skleněnou přístavbu na místě bývalého Německého domu by si (samozřejmě podle mého názoru) raději měli nechat od cesty.

(odkaz)centos | 19. 4. 2012, 21:16

obchody

Já si hlavně nedokážu představit, že by v Ostravici (rozšířené!) byly znovu obchody. (Leda by průměrný Ostravák vzal rozum do ruky a bojkotoval Fukušimu, což by byla dobrá věc.)
Ostravica má zvuk a je blízko MHD. Podle mě by to odneslo Laso..
Jenže co místo toho? Knihovnu? To není rentabilní a město na to nemá peníze. Upřímně nevím, jak z toho ven.

(odkaz)MoB | 19. 4. 2012, 17:35

Jak na to tak koukám, tak s tímto projektem Ostrava celkem o nic nepřišla...

Zobrazeny všechny příspěvky (18)