Diskuze k článku Ostrava je v bodě zlomu (video)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)krmič | 23. 5. 2015, 12:31

vilma
Jestli jste někdy nahlédla do místních plátků, tak Nádražní se opravuje kvůli podzemí - kanalizace, plyn atd. V žádném případě ne kvůli vzhledu.

.
Čím by se podle vašich představ měl zabývat biskup? To by mě opravdu zajímalo.
Já myslím, že stavem dláždění rozhodně ne.

(odkaz). | 23. 5. 2015, 9:38

Nemůžu házet přesná čísla, ale katedrála zase (jak jinak v Česku, kde se všechno rozkrádá za bílého dne) z peněz EU, něco přihodilo i město (částky si můžete dohledat), něco dalo i samotné biskupství. Okolí katedrály nehodnotím, BO to Svozil, Bo to parkoviště. Bo to Ostravaci. Já jsem z celého Ostravsko-opavského v rozpacích. Když je někdo biskup, tak má (měl by mít) nějakou váhu, nějakou prestiž, nějakou koncepci, představu, moderně se říká vizi. V Ostravě ne! Stačí se podívat na okolí sv. Václava. Na sídlo biskupství a jeho okolí. Bo Ostrava.

(odkaz)vilma | 23. 5. 2015, 8:47

Že se opravuje zrovna Nádražní - divné, napřed snad měli dokončit opravu
pěší zóny z Masarykova náměstí směrem k divadlu A.Dvořáka a kolem Černé
louky též směrem k divadlu, vypadá to tam hrozně, to Nádražní proti tomu
byl upravený bulvár. Je to prostě úplně debilně vedené ty opravy - asi
tam na nádražní bydlí někdo vlivný z města a chce to tam mít hezké. A katedrálu
si snad opravuje církev - to proboha snad nejde z městských ale restituovaných
církevních peněz ne?

(odkaz)krmič | 20. 5. 2015, 20:26

Protože v Ostravě je všechno špatné, zeptám se - co je špatně na opravě Nádražní ulice a katedrály?

Odpovím si sám:
Ty peníze se měly vrazit do divadla, kde tím pádem chybí. Zejména v baletu.
:-)

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 17:09

Nejsem na Brno alergicka, ake myslim, ze stran nej tady uz snad vse bylo receno. Olomouc mam moc rada, historicke centrum je krasne a jsme tam pomerne casto, a jejich vanocni trhy jsou prekrasne. Tramvaji jEm
Tam jela myslim to bylo v rijnu a nejak nevim co je na jejich zastavkach jiheho. A co se tyce samotnych tramvajovych vozu, tak ty ostravske jsou vsechny bud nove nebo renovovane, v Olomouci jsem jich novych moc nevidela ale je fakt ze jsem se na tohle nezamerila.
Ale v Olomouci zacinaji pomalu resit to
Same co Ova, udajne diky Santovce ubyva lidi v centru a meni se obchody z mesice na mesic...
Jenze prave Vas problem je, ze Vy vidite problemy pouze v Ove, jinde ne.
A co se tyce Hlavni tridy a okoli je naprosto skvela a unikatni, prave to, co nikde neni, i v detskych poradech na Decku na tuhle architekturu upozornuji, ze je ojedinela a stoji za to ji videt, ale Vase vnimani je komunisticka deka... No co k tomu dodat??? Proste jak tvrdim, diskuze s Vami - nonsense.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 16:06

V Porubě? Na Lenince? Nedávno. Já proti té čtvrti nic nemám, je zelená, vím že tam jsou nejdražší a nejžádanější byty v Ostravě, ale vždy když se tam ocitnu, tak na člověka padne bolševická deka a prchám. Ale uznávám, že je tam bydlení pěkné a bez smradu (na rozdíl od MOaP). A nechápu, proč z koho se chcete pominout? To jako že jsem ta blbá a velká p....a? Když už jste byla v tom Blansku a Olomouci (Brno už vynechme, na něho jste evidentně alergická), tak se podělte o zážitky. Já si myslím, že i největší pesimista musí konstatovat, že Olomouc má ve srovnání s Ostravou dobrých deset let náskok. Už jen ty jejich "chytré" zastávky, ale i moc pěkné dostavby kolem ulice Palackého či dobře opravený Prior (i když škoda, že se nezlikvidoval úplně, protože i opravený tam moc nesedí). Ještě pár let a skutečně moc pěkná, příjemná metropole. Ostrava jde přesně opačným směrem.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 15:27

Byla jste se Jako K. Nekdy projit po Porube? Treba po Hlavni tride a okoli?? Ja se z Vas asi jednou pominu:-( minuly vikend jsme byli v Brne, Blansku a taky Olomouci, kdyz to teda chcete vedet:-)

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 14:21

Dobře, cestujte hodně a rádi. Můžete mi proto říci, kde jste byla naposledy. Ale srovnávejme, prosím, nesrovnatelné. Ostrava je město, prozatím krajské, i když nezaslouženě (do budoucna tuto funkci přeji Opavě, a to přesto, že s Opavou nemám nic společného), takže ji srovnávejme například s kraj. městy. Já jsem byla dlouho trpělivá, ale to co se z Ostravy stalo (vinou konkrétních lidí) a jací lidé se opět dostávají ke korytům (většinou bývalí StBáci, komouši a ti kterým po amnestii leden 2013 bylo vše odpuštěno - Pražák, Otava, Koláče a kupa dalších), mi už lezou krkem. Ostrava má v současnosti nejhnusnější centrum, nejhorší a nejméně upravené parky a parčíky, nejhorší komunikace a chodníky (i v Ústí vědí, co je to kultivovaná dlažba). Je toho už tolik, že je mi až špatně. A nejhorší je, že lidé jako jste Vy všechny ty ostravské nešvary považuji za jakýsi bonus.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 14:06

Cestujeme hodne a radi, a proto absolutne nechapu, kde ty vase nazory berete. Ja s nimi nesouhlasim a nikdy souhlasit nebudu. Me jste ale total jedno Vy i Vase nazory, co me deprimuje, je to, ze to tady lidi ctou, a mozna neznali muzou nabyt dojmu, ze tady zijeme na Marsu, coz prave vubec neni pravda. A k me smule, jste naprosto k nezastaveni:-(:-(:-(:-(

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 13:58

Teď je otázka s jakými kraji, že? Opět jde vidět, že v rámci ČR moc necestujte a když ano, tak nic nevidíte (nechcete vidět?). Dnes už i Ústí nad Labem vypadá lépe než Ostrava. nebo zajeďte si do Olomouce vlakem. Šok, ale pozitivní. Nádraží se momentálně rekonstruuje, ale když vyjdete z budovy - máte naprosto velkoměstský dojem. Prostranství před olomouckým nádražím považuji za nejpodařenější v ČR, směle strčí do kapsy Prahu. nebo si vezměte pěkné Pardubice, krásný Hradec Králové, Liberec, Plzeň, Budějovice, Jihlavu (až na ten Prior uprostřed náměstí). Celá Jižní Morava je naprosto kouzelná. Bohužel, Ostrava je nemocná, vážně nemocná. Vše je v lidech. Město je nastaveným zrcadlem jejich rezidentů.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:56

OU - doplnění

Nebo ta modrá fasáda na Brafce (Bráfova ul.) - děs. Nebo ta zničená, do hnusného polystyrenu zabalená budova dnešní PřF, rovněž na Bráfce. Jednalo se o stavbu v pozdním Bruselském stylu s efektním nástupním prostorem - vše zničeno.

Nebo ten rektorát OU na Dvořákově ul. Větší nápis ZÁKAZ KOUŘENÍ na kvaních dveřích se už nenašel, že?

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 12:53

A já, milá Jano K., právě to, že je tady historicky "mix" lidí, vnímám jako velmi pozitivní, právě ve srovnání s jinými kraji. Víc nemá cenu to rozpitvávat a polemizovat, v žádném případě ne s Vámi.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:38

A aby bylo jasno. Každá profese je nutná, každé profese si vážím. Ale tím, že do Ostravy byla posílána ta největší lůza z Haliče, ze Slovenska, z celých Čech, nebo se do Ostravy chodilo za trest, nebo za nový byt s dobrým platem, tak to všechno způsobilo, že ti lidé a jejich potomci nemají žádné návyky. Tam já hledám největší problém současné Ostravy. Ono i ten lampión z DOV je původem z Opavy.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:25

A to si jako myslíte, že se architektura studuje pouze v ČR? Ale i v ČR: paní Olga je ve středním věku, takže když by neměla příjem a studovala, potřebovala by zaplatit sociální, zdravotní a další výdaje spojené se studiem. Ale celé to bylo myšleno jako nadsázka. A nehodlám se s vámi přít. Aula VŠB byla sprostě oškubána o architekta a pro budovy OU platí to samé. Zkuste navštívit interiér FF na Reální ulici - myslím, že se leknete, kde jste to ocitnul. Nebo ten jejich dvůr (taktéž na Reální). Přitom to mohlo být nádherné zasklené atrium, kde by byla studovna, společenský prostor apod. 95% Ostraváků pochází z dělnických a hornických rodin a byť mají jejich potomci VŠ (pochopitelně ne všichni), ten dělnický oder si nesou i další generace. Proto tak Ostrava vypadá.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 12:22

Zvláštní, už Vilma používá i stejné výrazy jako Jana K. ... kam tady to až povede???!!!

(odkaz)vilma | 20. 5. 2015, 12:12

No myslím, že ten Lindin sprostý výrok by seděl spíš na Olgu. Něco tak
hloupě paničkovského a hlavně nedomokratického jako je psaní Olgy
mě absolutně nebaví, nevím proč tu opravdu neskončí , když tím furt
jen vyhrožuje , to ona je troll. Dělá ze sebe děsnou kulturku a zatím
souhlasí s tím Lindiným sprostým a nekulturním pojmenováním Jany K.
To je mi Olgo úroveň, no aspoň je vidět, jaká jste doopravdy, jak jste se
hloupě odkopala.

(odkaz)krmič | 20. 5. 2015, 12:01

ad 18.5. 2015, 11:21

Trochu logiky, Jano K., k tomu zaplacení několika semestrů architektury. To vás nenapadlo, že ti, jejichž výtvory se VÁM (!) nelíbí, vystudovali tu architekturu celou? (Nebo aspoň průmyslovku stavebního směru? :-))

A není u nás školství bezplatné?

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 9:19

Jako K. Vy jste opravdu extra primitiv, ja uz pro to nemam jiny vyraz, musela bych pouzit ten Lindin z nedavne doby! Souhlasim s nim naprosto!!!!! Vy vite opravdu naprosto vsechno o vsem a o vsech, nema prazadny smysl, dokud Vy tady budete, o cemkoli tady diskutovat. Amen, domluvil jsem:-)

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 8:43

Jo! A proto se o tu omítku (její barevnost) zajímal i NPÚ, pracoviště Ostrava. Olgo, teď jste se pěkně odkopala, protože to vaše bydlení a žití v Brně asi nebylo tak žhavé. Kriste pane, ženo bláznivá, viděla jste někdy budovu knihovny FF MU (je to pouze knihovna jedné fakulty), nebo viděla jste jak vypadají budovy ostatních fakult MU. O ostatních budovách brněnských VŠ raději nemluvě. A teď to porovnejte s OU nebo s tou zgychanou, bez architekta postavenou, aulou VŠB. Nebo víte co, porovnejte jak se staví brněnská VUT a ostravská VŠB. S vám je to beznadějný případ. Jste-li opravdu Olga, která žila deset let v Brně, tak jste tam asi s prominutím leštila záchody a nevytáhla hlavu z prdélky.

(odkaz)Olga | 19. 5. 2015, 22:23

To Jana

Vidite, pani Jano, nez jsem Vam stihla odpovedet, Jana K. Vam to rekla sama, je to nadsazka, se mnou by prece nikam nesla. To Vy jste na tom lepe, s Vami ano:-)
Kazdopadne je to tu cim dal vetsi marast... Vynorila se dalsi takova Jana K., pokud to teda neni jedna a tataz osoba, Vilma, a predhaneji se, ktera z nich napise vetsi hnus. Ted uz se dostaly i k nove fasade FF OU a ja to musim rozdychavat, protoze si fakt rikam, kdy tohle tady skonci?!?!?! Budova prokoukla a ten "sokl" dole je obzvlast hezky. Ale vsichni si tu precteme od Jany K. Jak je to opet na nic. Je uz to az k smichu, a trapne, co tu predvadi.

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 120