Diskuze k článku Ostrava je v bodě zlomu (video)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jana K. | 20. 7. 2015, 13:01

Zkuste navštívit prostor před Domem umění v neděli, kdy je tam zaparkováno relativně málo aut. A zaměřte se na detaily. Já když to tam vidím, tak bych plakala, nebo bych i přistoupila na ten váš asfalt - ALE bez boulí!!! (Těch jsem si dostatečně užila na třídě 28 října.). V Ostravě má téměř každý druhý plnou hubu keců o kulturnosti a ve výsledku stojí vlakokůň před Novou radnicí a bezprostřední okolí Domu umění působí jako někde na Ukrajině. (A to té Ukrajině možná křivdím.)

(odkaz)krmič | 20. 7. 2015, 12:32

Sypu si popel na hlavu,

nepochopil jsem váš text, "boční vchod od ČSOB" jsem mylně považoval za vchod do té banky. Moje chyba, od nebo do, Dalmácie nebo decimálka :-) Tím se vysvětluje ta soukromá budova.

Co se týká dlažby, nejsem dlaždič, nevím. Ale když už je o tom řeč, jako starý churavý člověk jsem dospěl k poznání, že i špatný asfalt je lepší než jakákoli dlažba. Třeba na to někdy taky přijdete, jestli se dožijete vyššího věku.
(Mám i jiné důvody pro asfalt, které raději neuvedu, abyste mě nepovažovali za cvoka :-))

(odkaz)Jana K. | 20. 7. 2015, 12:03

to krmič

Ano, ta dlažba je hodně špatně - ať už výběrem typu dlažby či celkovou úrovní pokládky.

Boční vchod do Domu umění - směrem od banky.

Dům umění není soukromá budova a díky "genialitě" pana Mgr. Beránka celá GVUO (Dům umění a Nová síň v Porubě) spadla pod kraj, takže opravdu nemá nic společného s panem Macurou. I když být pod Novákem, nebo pod Macurou je jako prašť a uhoď. (Ani jeden z nich, před nástupem do svých funkcí, pořádně nevěděl, kde se ten ostravský Dům umění nachází...)

(odkaz)Olga | 14. 7. 2015, 20:12

Pane Krmici, opet krasne a vtipne napsano:-) super!

(odkaz)krmič | 14. 7. 2015, 12:10

Jana K. | 11. 7. 2015, 16:03

Šel jsem okolo a zvědavost mi nedala zkontrolovat některé z věcí, které tak urazily Janu K.
Ano, u Domu umění je popelnice. Normálně bych si jí vůbec nevšiml, ale pro opravdové milovníky umění to musí být těžké duševní trauma, to uznávám.
Že se tam dlažba zrovna opravuje, to je špatně?
Ale zajímavý je názor na ty dveře ČSOB. Kovové dveře by mohly být poškrábané, oprýskané, zkorodované. Ale v žádném případě ne ztrouchnivělé! Předmětné dveře jsou čisté, bez jediného škrábance. Ale přece něco, taková divná věc. Na několika pantech chybí krytky, vypadá to opravdu škaredě. Asi to upadlo samo, kdo by kradl malý plastový čtvereček? Tady šlendrián výrobce. Podle Jany K. určitě ostravská firma! (Nebo spíš německá s výrobou v Číně ? :-))

Podstatné ovšem je, že za vše špatné může Macura!
Mezi povinnosti primátora přece patří kontrolovat popelnice i dveře v soukromých (!) budovách.

(odkaz)Clown Ferda | 12. 7. 2015, 20:52

Těch pár dnů se přece dá vydržet bez spánku!

Mám Colors moc rád. Nemusím nikam chodit, jen vyjdu na balkon a slyším lépe, než kdybych byl "v sále". Hlasitost je přiměřená, zvuk jasný a čistý - pokud zvukaři konají jak mají.
Bohužel přes vzrostlé stromy nevidím na pódium, takže mám jen poloviční zážitek. Ale polovičním vstupné platit nehodlám. Ať se s tím fesťákem odstěhují někam do pr... Prahy!
[;>))

(odkaz)Olga | 12. 7. 2015, 11:20

Jano, v nove kasne u Janackova divadla v Brne, se bohuzel, koupou taky, tohle neni argument typicky pro Ostravu. Vy jste proste zaujata. Konkretne toto je problem cele CR a zejmena vetsich mest, protoze tam se neviditelni, ja
Bych spis rekla, velmi viditelni, stahuji.

(odkaz)Jana K. | 12. 7. 2015, 11:07

Milá Olgo, mi ten festival nevadí, ale neměl by se prezentovat jako nejhlavnější pilíř "kulturní" Ostravy. (Potom to dopadne tak, že pro takové Madeje, Piperkové a spol. to byla/je ta jediná ostravská kultura.) Je to velký, letní, čtyřdenní festival. (A velký byznys!) Nic jiného v tom nehledejme. A co se týče paní Holušové, tak tuto osobu jsem odepsala - nejméně tři roky zasedá v umělecké radě NDM a dodnes nenašla tu odvahu říci, že než sledovat úpadek největší kulturní instituce města a kraje, tak raději bez ní... Nebo mi snad chcete říci, že ani ona neví, že je členkou umělecké rady NDM? Možné je všechno. Zejména v Ostravě!!! Ty Katovice Vám doporučuji.

Máte pravdu, na včerejším Masarykáči byla cítit radost - neviditelní se koupal.

(odkaz)Olga | 12. 7. 2015, 10:30

Mila Jano K., to, ze Vy nemuzete Colours vystat, neznamena, ze pani Holusova s temi trzbami nema pravdu a taky to neznamena, ze se na ne desetitisice lidi netesi!!! Je to jen dobre, ze tady jsou.
A vse ostatni jste tady uz opakovala tisickat, rikam, ja nerozumim tomu, kdyz Vas to tady vsechno tak stve, proc tady jeste jste!? Prece musim zit tam, kde se citim dobre, ja treba jedu autem pres Porubu, jdu se podivat do centra na Masarykac, jdu do ZOO atd atd.. A vsude citim radost, skutecnou radost...ve Svete techniky a Gongu mimo jine taky. Pak mam samozrejme jiny pohled na Ostravu, nez mate Vy, proto nechapu, jak se muzete tak tyrat.

(odkaz)Jana K. | 12. 7. 2015, 9:50

To Olga

Já když jsem viděla paní Holušovou na TV Polar, jak tvrdí že ten nejsvětovější festival na zeměkouli je téměř neziskový a dle odhadů guvernéra ČNB (až se divím, že o ty odhady nepožádala Bureše) přinese do regionu až půl miliardy Kč (všechny hotely jsou plné, všem rostou tržby), tak jsem konečně pochopila, že taková baronka Prášilka, zasedající v umělecké radě NDM, ledacos přehlídne. A to že má to její "přehlédnutí" např. pro NDM až hrůzostrašné následky - to už v Ostravě nikomu nevadí. Historie a tradice jsou v dělnické Ostravě nicneříkající pojmy. Nicméně Vám Olgo doporučím jediné: zajeďte si do Katovic - ještě před deseti dvanácti lety otřesné město - rozlítané SKUTEČNĚ MEZINÁRODNÍ letiště, koncertní síň o které můžeme nejen Ostravě, ale i v celé České republice pouze snít, obdobný komplex jako je DOV v režii Rakouských architektů a hlavně všude živo. A až tam budete, nezapomeňte "popojet" do dalších, ve srovnání s Ostravou, mega metropolí - Wroclav, Poznaň. Tam možná KONEČNĚ pochopíte, že Ostravě ujel vlak!!!

PS.
Je dojemné, jak průmyslové podniky v průběhu MS v hokeji, nebo v průběhu čtyřdenního!!! Colours zapnou filtry a Ostrava je najednou tak "čisťoučká", barevňoučká, zeleňoučká a příjemňoučká. Ale po zbytek roku je to absolutní katastrofa - dnes ráno opět chuťovka z Biocelu Paskov, minulý týden v proběhu veder, půl dne žlutý pruh nad celou Ostravou vycházející z chemičky. Kdo uteče, ten zvítězí!!!

(odkaz)Olga | 11. 7. 2015, 18:11

Ze Vy se Jano K. Neodstehujete jinam...??? Proc tady stale
Drepite a pak takhle zle pisete?? V centru se opravuje, kam se clovek podiva, Colours pristi tyden, Festival v ulicich tentokrat opet v centru, proste bezva! Ale Vy neeee, Vy stale melete tu svou ohranou, uz doslova smesnou.

(odkaz)Jana K. | 11. 7. 2015, 16:03

Právě jsem se vrátila z procházky, během které jsem navštívila širší historické centrum Ostravy, vč. Sadové ul. A řeknu vám - hrůza!!! Když totiž přeskočím hloučky barevných spoluobčanů, suché-mrtvé!!! stromečky na pěší zóně v úseku od "Asa" po Baťu, lidovou tvořivost na Masarykově náměstí, právě dokončovanou rekonstrukci katedrály na které je snad ta nejsprostší střechová krytina na světě, Obchodní dům Ostravica, v nádherné (s dochovaným interiérem) Kavárně Palace prodej zánovních aut, jatka a Polský Dům, tak skončím u Domu umění...
Doslova pod vlivem pana Němce, admina tohoto blogu, jsem navštívila právě probíhající výstavky, které jsou slušné, i když zásluhou mini pidi prostoru venkovsky působící, ale pěkné. Ovšem to bezprostřední okolí Domu umění je nekomentovatelné!!! Další ostravská hrůza!!! Paradoxně chválím zmizení stromů-pahýlů, ale co má jako znamenat ta dlažba? A ten popelák neustále přivázaný řetězem u hlavního vchodu? (Dům umění Ostrava je asi jediným domem umění v ČR, který má přivázaný popelák u hlavního vchodu.) A co ty boční dveře (možná slepé, nevím) od ČSOB, které jsou jsou celé ztrouchnivělé. A co to "atrium"? To je jako vtip? No jistě, je to lepší než to bývalo - přerostlé "tujki" a přerostlá tráva, ale to současné dřevěné "pódium", tři konvenční plastiky, pruh vysoké trávy a naprosto nemožné z černého plastu!!! provedené "sedačky" ve stylu Ikea působí opravdu nepatřičně, spíše jako pěst na oko!. Ale aby toho nebylo málo, tak z římsy vyrůstají dvě malé břízky (asi vzpomínka na Ostravu osmdesátých let, kdy náletové dřeviny měl v centru snad každá třetí dům). Řeknu vám na rovinu, raději nikam nechodit a sedět doma, protože procházka centrem = naštvanost (a to ještě používám velmi mírné slovo).

(odkaz)... | 2. 6. 2015, 19:50

Petr

Petře,ale tak vypadá jen Ostrava! Ostatní česká města jsou pěkná.Prosím,neposuzuj podle Ostravy ostatní města!Ostrava je extrém! Tam se líbí jen Olze a těm podobným.

(odkaz)aggu | 1. 6. 2015, 18:59

@Petr

A?

(odkaz)Petr | 1. 6. 2015, 13:24

Byłam w Ostrawie i naprawdę z utęsknieniem wracałam do Katowic

Mają niemal identyczną liczbę mieszkańców, po dużym parku i szeregu pogórniczych zabytków. Ale to Ostrawa słynie w Europie ze swojej artystycznej i postindustrialnej duszy. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego w ten sam sposób nie mówi się o Katowicach.

Miasto artystów, studentów, dobrej zabawy, zabytków technicznych o znaczeniu europejskim i najwyższej wieży ratuszowej w całym kraju. Próbując uniknąć sobotniego sprzątania, w miniony weekend wybrałam się do Ostrawy. To tylko 75 kilometrów od Katowic, a jak przekonywali znajomi, "zupełnie inny świat".

Na wysokości 73 metrów poczułam się jak w Katowicach
Sobotę spędziłam w czeskich Beskidach, metropolię Moraw Północnych zostawiłam na niedzielny deser. Do centrum dotarłam około godz. 17. Choć miałam spore wątpliwości, czy aby na pewno to centrum, bo poza wyludnionym, zadrzewionym deptakiem prowadzącym do Nowego Ratusza z wysoką wieżą widokową, nic więcej o bytności w centrum dużego miasta nie świadczyło.

Przez chwilę poczułam się jak w rodzinnej Dąbrowie Górniczej, która też ma problem z realizacją centrotwórczej funkcji, a ostrawska Radnica ze swoim socrealistycznym wizerunkiem na myśl przywiodła mi Pałac Kultury Zagłębia. Nie ma co, mają przynajmniej windę na taras widokowy. Nie mogłam nie skorzystać.
Na wysokości 73 metrów poczułam się jak w Katowicach. Z góry Ostrawa robiła wrażenie swoją rozległością (jest o 49 tys. km kw. większa niż stolica województwa śląskiego) i architektonicznym eklektyzmem. Zdobione kamienice dziwnie odstawały od szarych gmaszysk. Po wrzuceniu 10 koron do lunety okazało się, że te pierwsze są o wiele mniej zdobne niż nasze katowickie, te drugie zaś zasłaniają pierwsze. Słowem: architektura mnie nie zachwyciła. Ba, wiele jej brakuje do katowickiej!

W niedzielę w tak duży mieście nie ma gdzie zjeść
Przyszedł czas na późny obiad. I w tej kwestii nie było najlepiej. Nie wybiła jeszcze godz. 18., a wszystkie sklepy (to jeszcze w niedzielę można zrozumieć) i restauracje, które mijałam po drodze, były zamknięte na cztery spusty. Choć pewnie nawet gdyby były otwarte, miałabym wątpliwą ochotę przestąpienia progu któregoś z punktów gastronomicznych. Odstraszająco działały choćby wytarte zdjęcia fastfoodowych posiłków na witrynach. Czy to możliwe, że w niedzielę w tak dużym mieście nie ma gdzie zjeść?
Ostatnim ratunkiem miała być słynna Stodolni, "ulica, która jest symbolem dobrej zabawy i miejscem, które nigdy nie śpi" - jak przeczytałam w którymś z przewodników turystycznych. Ale nawet ona nie zdołała uratować mojego wrażenia o opiewanej u nas Ostrawie. Nie dość, że była o połowę krótsza od Mariackiej, to jeszcze ogródki piwne (oferujące Bóg wie czemu przede wszystkim irlandzkiego guinnessa zamiast naprawdę niezłych czeskich napitków) świeciły pustkami.
Zwiedzanie słynnego Zamku Śląskoostrawskiego po tym, co usłyszałam w centrum turystycznym, już sobie darowałam. "Trudno do niego dojechać, bo trwa remont ulicy, a i sam zamek po szkodach górniczych zapadł się 14 metrów pod ziemię i jest w tej chwili budowany od początku" - uprzedził mnie urzędnik.

Zatęskniłam za Katowicami
Nie sądziłam, że to kiedykolwiek napiszę, ale pierwszy raz z utęsknieniem wracałam do Katowic. We wtorek około godz. 18 przechodziłam obok Galerii Katowickiej. Widziałam tabuny mijających się przechodniów, słyszałam zagraniczne rozmowy. Wszystkie sklepy i restauracje były otwarte, przy ul. 3 Maja wyelegantowany pan w kapeluszu grał na klawesynie, obok balony rozdawał klaun z wymalowanym od ucha do ucha uśmiechem, a na tle galerii młoda para pozowała do pamiątkowych zdjęć. I tylko w jednej kwestii Ostrawa wyprzedza Katowice. Urzędnik z tamtejszej informacji turystycznej śpiewająco mówił po polsku, w katowickim biurze nie ma zaś osoby, która znałaby nawet podstawy czeskiego.

Drodzy Czesi, serdecznie zapraszam do Katowic. To tylko 75 kilometrów od Ostrawy, a "zupełnie inny świat".

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/...Bylam_w_Ostrawie_i_naprawde_z_utesknieniem_wracalam.html...

http://forum.gkw24.pl/viewtopic.php?p=211971&sid=a01496e47a4babcca67a0491a2e3e338#p211971

(odkaz)Rob | 25. 5. 2015, 15:14

Garáže

To zase byla včera ostuda v televizi s těma garážema v centru Ostravy.Bylo by dobré tam poslat Olgu,aby tam zase našla něco pozitivního,třeba že jsou tam pěkně urovnané cihly a že ta první garáž je moc pěkná a je to taková první vlaštovka...

(odkaz)jarnemec | 23. 5. 2015, 23:17

Katedrála je kulturní památka a pro Ostravu velice významná (psali jsme o ni např. v roce 2007: http://ostravablog.cz/foto/monumentalni-katedrala-bozskeho-spasitele/)

Je absolutně logické, že na kulturní památku (navíc takového významu) může vlastník požádat o dotace na opravu památek... Oprava katedrály: "Celkové náklady jsou vyčísleny na 60 miliónů korun. Regionální rada Moravskoslezsko schválila dotaci ve výši 31.448.798,54 Kč. Dále je podána žádost na dotaci 9 miliónů Kč z Fondu Přeshraniční spolupráce ČR-PR. Zbývajících 20 miliónů bude poskytnuto ze sbírek a darů a také z finančních náhrad, které uhradí diecéze z majetkového narovnání se státem."

Město dlouhodbě (bohužel čím dál menší částkou) dotuje opravu kulturních památek na svém území. Z těchto dotací se opravil postupně nejeden kostel, kaplička apod. A je to velice dobře.

Je nutné, když čtu komentáře níže, také připomenout, že je v rámci těchto dotací nutná fin. spoluúčast vlastníka.

Dále bych doporučil některým níže diskutujcím, prostudovat jak funguje církev, na co lze žádat různé dotace, kdo je může žádat apod, a teprve poté zde něco vyplodit ;-)

(odkaz)vilma | 23. 5. 2015, 22:50

Vždyť podzemí řešil za velké prachy už Zedník a zadlužil město.
A na katedrálu že dala peníze EU a dokonce město - tož to je neskutečný
bordel, vždyť církve dostaly v restitucích miliardový majetek, je jejich,
tak ať se o něho starají za s v o j e peníze a netahají peníze další ze státu,
kdo jim to proboha přiklepnul?

(odkaz)krmič | 23. 5. 2015, 16:57

To, co píšete, opravdu nemá s úřadem biskupa skoro nic společného. To pouze ilustruje vaši hloupost (Bo - nejste náhodou taky z Ostravy? A ta tečka, to je ta za K?) Biskup je církevním představeným diecéze, ne údržbářem nějakého přiblblého náměstí. (Bohužel si nevzpomínám, která že církevní autorita to svého času prohlásila, že Církev se nemá starat o kamení.)
Ostatně ta diecéze je Ostravsko - Opavská a Opava je nám vzorem, ne? :-)

(odkaz). | 23. 5. 2015, 15:52

To by se panáček divil, čím se inteligentní a vnímavý biskup dokáže zabývat. Ale protože v Ostravě máme Bo biskupa, okolí katedrály je parkoviště a vypadá Bo Ostrava, okolí biskupství je také Bo Ostrava, Farská zahrada vpadá /neexistuje/ Bo Ostrava a sv. Václava musela zachraňovat občanská iniciativa za finanční injekce Bo Ostrava. Bo biskup Ostravsko -opavské diecéze asi nemá sv. Václava před okny. Bo Ostrava. Bo Ostrava. Bo Ostrava. Bo ostravská blbost by se dala krájet. Ale teď je biskup Bo miliardář, tak se to snad Bo změní.

(odkaz)krmič | 23. 5. 2015, 12:31

vilma
Jestli jste někdy nahlédla do místních plátků, tak Nádražní se opravuje kvůli podzemí - kanalizace, plyn atd. V žádném případě ne kvůli vzhledu.

.
Čím by se podle vašich představ měl zabývat biskup? To by mě opravdu zajímalo.
Já myslím, že stavem dláždění rozhodně ne.

(odkaz). | 23. 5. 2015, 9:38

Nemůžu házet přesná čísla, ale katedrála zase (jak jinak v Česku, kde se všechno rozkrádá za bílého dne) z peněz EU, něco přihodilo i město (částky si můžete dohledat), něco dalo i samotné biskupství. Okolí katedrály nehodnotím, BO to Svozil, Bo to parkoviště. Bo to Ostravaci. Já jsem z celého Ostravsko-opavského v rozpacích. Když je někdo biskup, tak má (měl by mít) nějakou váhu, nějakou prestiž, nějakou koncepci, představu, moderně se říká vizi. V Ostravě ne! Stačí se podívat na okolí sv. Václava. Na sídlo biskupství a jeho okolí. Bo Ostrava.

(odkaz)vilma | 23. 5. 2015, 8:47

Že se opravuje zrovna Nádražní - divné, napřed snad měli dokončit opravu
pěší zóny z Masarykova náměstí směrem k divadlu A.Dvořáka a kolem Černé
louky též směrem k divadlu, vypadá to tam hrozně, to Nádražní proti tomu
byl upravený bulvár. Je to prostě úplně debilně vedené ty opravy - asi
tam na nádražní bydlí někdo vlivný z města a chce to tam mít hezké. A katedrálu
si snad opravuje církev - to proboha snad nejde z městských ale restituovaných
církevních peněz ne?

(odkaz)krmič | 20. 5. 2015, 20:26

Protože v Ostravě je všechno špatné, zeptám se - co je špatně na opravě Nádražní ulice a katedrály?

Odpovím si sám:
Ty peníze se měly vrazit do divadla, kde tím pádem chybí. Zejména v baletu.
:-)

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 17:09

Nejsem na Brno alergicka, ake myslim, ze stran nej tady uz snad vse bylo receno. Olomouc mam moc rada, historicke centrum je krasne a jsme tam pomerne casto, a jejich vanocni trhy jsou prekrasne. Tramvaji jEm
Tam jela myslim to bylo v rijnu a nejak nevim co je na jejich zastavkach jiheho. A co se tyce samotnych tramvajovych vozu, tak ty ostravske jsou vsechny bud nove nebo renovovane, v Olomouci jsem jich novych moc nevidela ale je fakt ze jsem se na tohle nezamerila.
Ale v Olomouci zacinaji pomalu resit to
Same co Ova, udajne diky Santovce ubyva lidi v centru a meni se obchody z mesice na mesic...
Jenze prave Vas problem je, ze Vy vidite problemy pouze v Ove, jinde ne.
A co se tyce Hlavni tridy a okoli je naprosto skvela a unikatni, prave to, co nikde neni, i v detskych poradech na Decku na tuhle architekturu upozornuji, ze je ojedinela a stoji za to ji videt, ale Vase vnimani je komunisticka deka... No co k tomu dodat??? Proste jak tvrdim, diskuze s Vami - nonsense.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 16:06

V Porubě? Na Lenince? Nedávno. Já proti té čtvrti nic nemám, je zelená, vím že tam jsou nejdražší a nejžádanější byty v Ostravě, ale vždy když se tam ocitnu, tak na člověka padne bolševická deka a prchám. Ale uznávám, že je tam bydlení pěkné a bez smradu (na rozdíl od MOaP). A nechápu, proč z koho se chcete pominout? To jako že jsem ta blbá a velká p....a? Když už jste byla v tom Blansku a Olomouci (Brno už vynechme, na něho jste evidentně alergická), tak se podělte o zážitky. Já si myslím, že i největší pesimista musí konstatovat, že Olomouc má ve srovnání s Ostravou dobrých deset let náskok. Už jen ty jejich "chytré" zastávky, ale i moc pěkné dostavby kolem ulice Palackého či dobře opravený Prior (i když škoda, že se nezlikvidoval úplně, protože i opravený tam moc nesedí). Ještě pár let a skutečně moc pěkná, příjemná metropole. Ostrava jde přesně opačným směrem.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 15:27

Byla jste se Jako K. Nekdy projit po Porube? Treba po Hlavni tride a okoli?? Ja se z Vas asi jednou pominu:-( minuly vikend jsme byli v Brne, Blansku a taky Olomouci, kdyz to teda chcete vedet:-)

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 14:21

Dobře, cestujte hodně a rádi. Můžete mi proto říci, kde jste byla naposledy. Ale srovnávejme, prosím, nesrovnatelné. Ostrava je město, prozatím krajské, i když nezaslouženě (do budoucna tuto funkci přeji Opavě, a to přesto, že s Opavou nemám nic společného), takže ji srovnávejme například s kraj. městy. Já jsem byla dlouho trpělivá, ale to co se z Ostravy stalo (vinou konkrétních lidí) a jací lidé se opět dostávají ke korytům (většinou bývalí StBáci, komouši a ti kterým po amnestii leden 2013 bylo vše odpuštěno - Pražák, Otava, Koláče a kupa dalších), mi už lezou krkem. Ostrava má v současnosti nejhnusnější centrum, nejhorší a nejméně upravené parky a parčíky, nejhorší komunikace a chodníky (i v Ústí vědí, co je to kultivovaná dlažba). Je toho už tolik, že je mi až špatně. A nejhorší je, že lidé jako jste Vy všechny ty ostravské nešvary považuji za jakýsi bonus.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 14:06

Cestujeme hodne a radi, a proto absolutne nechapu, kde ty vase nazory berete. Ja s nimi nesouhlasim a nikdy souhlasit nebudu. Me jste ale total jedno Vy i Vase nazory, co me deprimuje, je to, ze to tady lidi ctou, a mozna neznali muzou nabyt dojmu, ze tady zijeme na Marsu, coz prave vubec neni pravda. A k me smule, jste naprosto k nezastaveni:-(:-(:-(:-(

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 13:58

Teď je otázka s jakými kraji, že? Opět jde vidět, že v rámci ČR moc necestujte a když ano, tak nic nevidíte (nechcete vidět?). Dnes už i Ústí nad Labem vypadá lépe než Ostrava. nebo zajeďte si do Olomouce vlakem. Šok, ale pozitivní. Nádraží se momentálně rekonstruuje, ale když vyjdete z budovy - máte naprosto velkoměstský dojem. Prostranství před olomouckým nádražím považuji za nejpodařenější v ČR, směle strčí do kapsy Prahu. nebo si vezměte pěkné Pardubice, krásný Hradec Králové, Liberec, Plzeň, Budějovice, Jihlavu (až na ten Prior uprostřed náměstí). Celá Jižní Morava je naprosto kouzelná. Bohužel, Ostrava je nemocná, vážně nemocná. Vše je v lidech. Město je nastaveným zrcadlem jejich rezidentů.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:56

OU - doplnění

Nebo ta modrá fasáda na Brafce (Bráfova ul.) - děs. Nebo ta zničená, do hnusného polystyrenu zabalená budova dnešní PřF, rovněž na Bráfce. Jednalo se o stavbu v pozdním Bruselském stylu s efektním nástupním prostorem - vše zničeno.

Nebo ten rektorát OU na Dvořákově ul. Větší nápis ZÁKAZ KOUŘENÍ na kvaních dveřích se už nenašel, že?

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 12:53

A já, milá Jano K., právě to, že je tady historicky "mix" lidí, vnímám jako velmi pozitivní, právě ve srovnání s jinými kraji. Víc nemá cenu to rozpitvávat a polemizovat, v žádném případě ne s Vámi.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:38

A aby bylo jasno. Každá profese je nutná, každé profese si vážím. Ale tím, že do Ostravy byla posílána ta největší lůza z Haliče, ze Slovenska, z celých Čech, nebo se do Ostravy chodilo za trest, nebo za nový byt s dobrým platem, tak to všechno způsobilo, že ti lidé a jejich potomci nemají žádné návyky. Tam já hledám největší problém současné Ostravy. Ono i ten lampión z DOV je původem z Opavy.

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 12:25

A to si jako myslíte, že se architektura studuje pouze v ČR? Ale i v ČR: paní Olga je ve středním věku, takže když by neměla příjem a studovala, potřebovala by zaplatit sociální, zdravotní a další výdaje spojené se studiem. Ale celé to bylo myšleno jako nadsázka. A nehodlám se s vámi přít. Aula VŠB byla sprostě oškubána o architekta a pro budovy OU platí to samé. Zkuste navštívit interiér FF na Reální ulici - myslím, že se leknete, kde jste to ocitnul. Nebo ten jejich dvůr (taktéž na Reální). Přitom to mohlo být nádherné zasklené atrium, kde by byla studovna, společenský prostor apod. 95% Ostraváků pochází z dělnických a hornických rodin a byť mají jejich potomci VŠ (pochopitelně ne všichni), ten dělnický oder si nesou i další generace. Proto tak Ostrava vypadá.

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 12:22

Zvláštní, už Vilma používá i stejné výrazy jako Jana K. ... kam tady to až povede???!!!

(odkaz)vilma | 20. 5. 2015, 12:12

No myslím, že ten Lindin sprostý výrok by seděl spíš na Olgu. Něco tak
hloupě paničkovského a hlavně nedomokratického jako je psaní Olgy
mě absolutně nebaví, nevím proč tu opravdu neskončí , když tím furt
jen vyhrožuje , to ona je troll. Dělá ze sebe děsnou kulturku a zatím
souhlasí s tím Lindiným sprostým a nekulturním pojmenováním Jany K.
To je mi Olgo úroveň, no aspoň je vidět, jaká jste doopravdy, jak jste se
hloupě odkopala.

(odkaz)krmič | 20. 5. 2015, 12:01

ad 18.5. 2015, 11:21

Trochu logiky, Jano K., k tomu zaplacení několika semestrů architektury. To vás nenapadlo, že ti, jejichž výtvory se VÁM (!) nelíbí, vystudovali tu architekturu celou? (Nebo aspoň průmyslovku stavebního směru? :-))

A není u nás školství bezplatné?

(odkaz)Olga | 20. 5. 2015, 9:19

Jako K. Vy jste opravdu extra primitiv, ja uz pro to nemam jiny vyraz, musela bych pouzit ten Lindin z nedavne doby! Souhlasim s nim naprosto!!!!! Vy vite opravdu naprosto vsechno o vsem a o vsech, nema prazadny smysl, dokud Vy tady budete, o cemkoli tady diskutovat. Amen, domluvil jsem:-)

(odkaz)Jana K. | 20. 5. 2015, 8:43

Jo! A proto se o tu omítku (její barevnost) zajímal i NPÚ, pracoviště Ostrava. Olgo, teď jste se pěkně odkopala, protože to vaše bydlení a žití v Brně asi nebylo tak žhavé. Kriste pane, ženo bláznivá, viděla jste někdy budovu knihovny FF MU (je to pouze knihovna jedné fakulty), nebo viděla jste jak vypadají budovy ostatních fakult MU. O ostatních budovách brněnských VŠ raději nemluvě. A teď to porovnejte s OU nebo s tou zgychanou, bez architekta postavenou, aulou VŠB. Nebo víte co, porovnejte jak se staví brněnská VUT a ostravská VŠB. S vám je to beznadějný případ. Jste-li opravdu Olga, která žila deset let v Brně, tak jste tam asi s prominutím leštila záchody a nevytáhla hlavu z prdélky.

(odkaz)Olga | 19. 5. 2015, 22:23

To Jana

Vidite, pani Jano, nez jsem Vam stihla odpovedet, Jana K. Vam to rekla sama, je to nadsazka, se mnou by prece nikam nesla. To Vy jste na tom lepe, s Vami ano:-)
Kazdopadne je to tu cim dal vetsi marast... Vynorila se dalsi takova Jana K., pokud to teda neni jedna a tataz osoba, Vilma, a predhaneji se, ktera z nich napise vetsi hnus. Ted uz se dostaly i k nove fasade FF OU a ja to musim rozdychavat, protoze si fakt rikam, kdy tohle tady skonci?!?!?! Budova prokoukla a ten "sokl" dole je obzvlast hezky. Ale vsichni si tu precteme od Jany K. Jak je to opet na nic. Je uz to az k smichu, a trapne, co tu predvadi.

(odkaz)Jana K. | 19. 5. 2015, 13:47

Kde má stát nová vědecká knihovna? Desítky osobnosti se přou v anketě Ostravanu (ostravan.cz)

Nechci být sprostá, ale zástupce FF OU žádám o bobříka mlčení. Vím, že to s knihovnou možná nesouvisí, ale ten váš příšerný "hotelově-kýčovitý" vchod na Reální, příšerné interiéry budov na Reální, ten neskutečně zgychaný dvorek - ano, tam, kde mohlo být krásné atrium, ale to by musel mít někdo invenci a nerozkrádat dotace. Nebo ten zgychaný vchod na Čsl. legií (ještě nedávno - krásné původní lítačky s původní žlutou vitráží), nebo ta zgychaná barva omítky v sousedství katedrály. OU se celých 25 let nezmohla na pořádnou aulu a promoce má v bolševickém kulturáku a inaguraci rektora na Hlubině. A takoví lidé chtějí radit, kde má být knihovna?

Jediný kdo odpověděl jasně, chlapsky, nealibisticky - Jirka Surůvka.

(odkaz)Jana K. | 19. 5. 2015, 9:14

To Jana a vilma

Nemáte pravdu, Jano. Ráda bych se někdy setkala s panem Dušanem, s paní Vilmou, ale i s Vámi či s panem Ferdinandem. Ale v případě Olgy se jednalo o mírnou nadsázku, protože s takovou dámou bych se sejít nechtěla ani z donucení.
***

aggu kraluje na www.msstavby.cz
Vaše názory, paní Vilmo, jsou mi čím dál tím více sympatičtější. Nemám totiž ráda lidi, kteří si něco nalhávají a tlachají blbosti - tlučhubů je plná Ostrava!!! Z Ostravy dnes absolutně nic nevyzařuje - kromě industriálního smradu. Člověk ani nemá dojem, že v Ostravě působí dvě univerzity s několika tisíci studenty. Prostě nic, prázdnota a tlučhubové na každém druhém rohu. Já už vidím jenom ty tmavé, kteří se množí jako kobylky (včera jsem viděla nejméně 6 těhotných neviditelných - každá měla po boku manžela / partnera, tlačila kočár s ročním dítětem a kolem každé z nich pobíhalo nejméně pět dalších harantů). Věřte, že Ostrava je časovaná bomba. A stejně jako Vy jsem už alergická na kecy lidí, kteří přijíždějí z Prahy a radí. Proč tady tedy nežijí? Proč se pan Lipus nevrátí do Ostravy a nepomůže činohře NDM, která je doslova v době. Konec konců, i zdejší amin, pan Němec, má v životopise napsáno - PRACUJE A ŽIJE V PRAZE A ČÁSTEČNĚ V OSTRAVĚ. Trošku mi to připomíná Marxe, ten také dělal socialistickou revoluci, ale z pařížské kavárny.

(odkaz)vilma | 19. 5. 2015, 0:03

Demence je agu například návrh na černou dlažbu na Černé louce prezentovaný
panem Vltavským v loňském roce. Naštěstí se tam neděje nic, není tam sice moc
pěkně, ale zatím zeleno. Vy jste architekt, jsem pochopila z vašich dřívějších
článků, zastávejte se , možná jste s Cyrilkem Vltavským spoluzodpovědný
za devastující stav Ostravy. Hlavně že se furt vydávají prachy za projekty - které
se ovšem nerealizují. Ale vy se nabalíte že? Lidi nejsou blbí, měla by si vás
vzít na paškál policie. Zrušit je třeba útvar hlavního architekta, je na hov..

(odkaz)Jana | 18. 5. 2015, 23:36

Paní Olgo, být Vámi, tak bych vzala Janu K. za slovo,nechala se vzít od ní za ruku a prošla se po hlavním nádraží, o zaplacení semestru architektury ani nemluvě. Aspoň budete vědět, s kým máte tu čest polemizovat. Ale dopředu Vám řeknu, jak to dopadne. Jana K. Vám ruku nepodá a na hlavní nádraží s Vámi nikdy nepůjde.

(odkaz)aggu | 18. 5. 2015, 15:00

demence...

(odkaz)vilma | 18. 5. 2015, 14:28

Ostrava není v žádném bodě zlomu, Ostrava je v pr...., ze které, bojím se,
už nikdy nevyleze. Magistrátu je asi lhostejná - nevím, co tam všichni ti
úředníci dělají, ale na město kašlou. Hlavně ten útvar hlavního architekta,
jak se honosně nazývá a vede ho už tolik let furt jeden zcela neschopný
člověk - na co tam vlastně je, co je jeho náplní, zakázky vyhrávají většinou
brněnští architekti a brněnské stavební firmy. Jak je toto možné? To Brno
by nikdy nedovolilo. Neskutečný bordel je na naší radnici, tam to všechno
začíná a končí. A proto na žádný zlom k lepšímu nevěřím - už ne.

(odkaz)Olga | 18. 5. 2015, 12:48

Mila Jano K., prominte, ale s Vami ja vazne polemizovat nebudu. Priznacne to napsal pan Clown v predchozim prispevku, tady uz clovek nemuze napsat vlastne nic, na vse Vy reagujete tim svym hnojem a okamzite to rozmetate.
Vcera odpoledne okolo 15 hodiny to na hlavnim nadrazi vubec nevypadalo, jak Vy tady popisujete:-):-) tot vse.

(odkaz)Jana K. | 18. 5. 2015, 11:21

To Olga

Já mám sto chutí vás vzít za ruku, zaplatit vám několik semestrů architektury ( nebo i večerní průmyslovku stavebního směru) a hlavně vám na místě ukázat, co je na ostravském nádraží špatně. Milá Olgo, na nádraží Ostrava - Přívoz je špatně úplně všechno. Když pominu estetické hledisko - kýčovité opláštění, zničená vytráž - mozaika, zničená kašna, krtince před nádražím, posunutí trolejbusové stanice o dobrých 100 metrů, bez krytí... Tj. za deště či za mrazu více než problém...

A teď modelová situace - vystoupíte na hlaváku (přijela jste např. z Hranic na Moravě):

1. SMRAD na zblití
2. Špinavé a neudržované nástupiště (v zimě se ta banda ignorantů nesnaží ani k mezinárodním rychlíkům z Vídně či z Varšavy odhrnout nafoukaný sníh... Klasická solná kaše, břečka, typická Ostrava!!! Lepší boty si okamžitě zničíte.
3. Jedny (a to ne ještě vždy funkční!!!) eskalátory, pouze směrem nahoru...
4. Nadchod - něco příšerného, asfaltová podlaha pamatuje snad i Mamulu, špinavá okna, žvýkačky, plivance a do toho velkoformátové panely, které lákají do úžasných ostravských hotelů - výsměch a parodie v jednom.
5. Hala - byla by možná slušná, nebýt to v Ostravě!!!, kde lidová tvořivost a nevkus vítězí.
6. Neochotný personál, ale to je problém celé Ostravy.
7. Taxi Ostrava - raději mlčím.
8. Kolorit neviditelných a celá řada dalších podivných existencí už dávno přehlížím , ale dvakrát jsem byla okradena.
9. Přivoz celý zčernal, takže "romantickou" procházku či ubytování v samotném Přívoze nedoporučuji!!!
10. V čase mezi 20 až 6 ranní se nádraží Ostrava - Přívoz vyhněte, obloukem. Volte raději Svinov nebo Stodolní, ale ta už také stojí za prd. - špinavý, pozvracený podchod + dost nebezpečná Stodolní.

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 18. 5. 2015, 8:39

Zírám...

- co dokáže jedna zhnusená osoba (troll) udělat s blogem, kde bývala debata na rozdíl od jiných blogů, zabývajících se politikou ještě nedávno smysluplná, byť občas vášnivá jako Šuleřovy "Vášnivé povahy".
Blábolení se rozlézá po celém blogu, troll nachází své oponenty (cíle) a debata je pak už jen o [cenzurováno].
Už se nepokouším psát cokoliv "k věci", jen občas nakouknu, jak se Janě K. daří otravovat ovzduší. Stále stejné schema.

Že se tady nic "nevyřeší" je snad každému jasné, ale on si tady nikdo ani nemůže postěžovat nebo se rozdělit o svou radost - troll to v zárodku zlikviduje. Taková "Panenka, která říká ne."

Škoda.

(odkaz)jarnemec | 18. 5. 2015, 8:12

Tak co tedy bude s Ostravicí Textilií?

http://www.undg.cz/1907/tak-co-tedy-bude-s-ostravici-textilii/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 18. 5. 2015, 8:01

Blokován není nikdo a nikde

Je nastavaná pouze automatická antispamová ochrana a blokované jsou některé výrazy (většinou jde o anglické slova). Podle databáze bloknutých spamů (kde občas kvůli blokovanému výrazu může být příspěvek uložen a čekat na ověření) však Vilmo žádný takto blokovaný příspěvek nemáte.

(odkaz)Olga | 17. 5. 2015, 15:51

Velmi zridka vyuzivame hlavni vlakove nadrazi, obvykle jezdime ze Svinova, ktery je teda opraveny krasne. Dnes jsem ale byla na hlavnim nadrazi a mile me prekvapilo, jak to tady vypada, opravdu nevim, proc tady nekdo nize, uz to nebudu dohledavat kdo, na jeho podobu nadaval. Ja jsem mile prekvapena.

(odkaz)Werner Ullmann ostravablog.cz | 16. 5. 2015, 22:27

Vilmo kdo by Vás blokoval

(odkaz)vilma | 16. 5. 2015, 19:47

no fakt příspěvek na diskusi divadla nejde odeslat, tady jo. velmi divné.

(odkaz)vilma | 16. 5. 2015, 19:46

to mě admin zablokoloval či co

(odkaz)Olga | 14. 5. 2015, 16:08

Zadna zlata klec, Jano K. ,vy mate opravdu jaksi pokriveny pohled, protoze tady vyjmenovavate fakta, ktera plati pro celou republiku obecne, neni to zadne specifikum Ostravy. Ja nevidim opravdu zadny rozdil ve skladbe lidi tady a jinde, kdyz to vztahnu napr na takovou materskou skolu, tak jsem zazila v Brne rodiny, kdy dite prislo do skolky v teplacich, v normalnich kalhotech malokdy, a pak ty, ktere davaly sponzors dary, stejne tak je to tady. Ale uplne stejne. A stejne tak jsou lide, kterym se nechce pracovat vsude, ne, ze neni prace. Konkretni znamy stolar hleda zamestnance uz pul roku, a proste neni sance, lidem se nechce, protoze se predstavuji za nic modre z nebe, nebo vubec nic neumi. A to plati vsude.
Aggu Vam to formuloval odborne a se statistikou, ja to pisu, jak mi zobak narost:-)

(odkaz)Jana | 14. 5. 2015, 15:02

Jsme s manželem důchodci a nestěžujeme si. Není to na vyskakování, ale zajdeme si třeba na Challenger Prosperita-tenis,občas do divadla za důchodcovské lístky,dokonce i na Janáčkův máj na p. Plachetku. Rádi chodíme do Komenského parku, kde to opravdu žije, kolaři, bruslaři maminky s dětmi, je to tam moc pěkné,nakrmíme kačeny a jsme spokojeni. Hlavně, to zdraví, aby fungovalo. A věřím, že až se opraví pěší zóna od Masarykače směrem k Paláci, že se zaplní i ty nebytové prostory na této zóně. Kavárničky přibývají, a to v bývalém DMku, nebo na Puchmajerové u DJM. Škoda restaurace Pelikán, z které byl krásný výhled a Marianny, kde dobře vařili. Těch dobrých restauracích by mohlo být více.

(odkaz)aggu | 14. 5. 2015, 12:54

Nevidím. Neslyším. Tvrdá data ČSÚ jsou sladký sen. Chápu.
Máte stejný problém jako Olga, jen s opačným znaménkem. A jako bonus sklon k diletantskému chápaní faktů. Své poznatky o "průměrné ostravské rodině a jejím společenském postavení" extrapolujete "do nekonečna a ještě dál", jak praví klasik. Já bych to nazval, tak nějak normálně, jako blábolení.

(odkaz)Jana K. | 14. 5. 2015, 12:38

Žijte si ve sladkém snu. Já kolem sebe vidím lidi, kteří žií z huby do huby, lidi kteří když se jen trošku zmůžou utíkají směr frýdecko-místecko, Beskydy (v lepším případě), jiné kraje, Praha (v horším případě). Já jsem řešila Olgu, která na ostravské poměry žije ve zlaté kleci. Protože píše-li Olga pravdu, tak rozhodně nepatří mezi normální ostravské rodinky. To ani náhodu. Já vím moc dobře jak vypadá průměrná ostravská rodinka. Nic pěkného to není. Příjmově, ale i z hlediska společenského postavení se měla průměrná ostravská rodina nejlépe pře rokem 1989. Přes to vlak nejede.

(odkaz)aggu | 14. 5. 2015, 12:12

Milá Jano K, klišé z novin jsou jedna věc, Vaše legrační kritika pro kritiku věc druhá, a věc třetí je ta, že ve skutečnosti má MSK 4.-5. nejvyšší platy v rámci celé ČR, a to je do MSK samozřejmě započítáván i chudý západ kraje a karvinsko. Takže si nemyslím, že, co se peněz a kupní síly týče, by si Ostrava měla na co stěžovat. Na rozdíl třeba od olomoucka nebo karlovarska.
A to platí i pro srovnání platů v mediánu (to k Vašemu blábolení ohledně "nůžek" a životní úrovně). Pokud teda chápete význam slova medián.
Pro vás extra, celá ČR je na tom, co se platů týče úplně stejně - mezi kraji jsou vcelku minimální rozdíly. Jsou jen dvě výjimky - Střední Čechy (vysoký nadprůměr) a Karlovy Vary (hluboký podprůměr). Jestli je to špatně, nebo dobře, už je mimo tuhle off topic "veselici".

(odkaz)Jana K. | 14. 5. 2015, 11:33

Olgo váš problém spočíváí v tom, že patříte (alespoň na ostravské poměry) do velmi dobře situované vrstvy. Nechci vás nazývat rozežranou paničkou, protože by to byla urážka, ale rozmazlená jste, o tom vůbec nepochybuji. Uvědomila jste si někdy, že 98% Ostraváků na vaši životní úroveň nikdy nedosáhne? Nebude to tím, že žijete ve "zlaté kleci" a neuvědomujete si, že průměrní Ostraváci doslova přežívají z měsíce na měsíc a z huby do huby? Jste asi hodně odtržená od reality! A nepište mi, že máte známé, kteří se mají ještě lépe apod. Pár bohatých se v Ostravě najde, ale co ten zbytek, že... To je ta největšéí tragédie Oatravy, že jsou zde nůžky životní úrovně rozevřeny nesrovnatelně víc e než například v Hradci Králové nebo v Brně. Ostrava je na tom hodně špatně. Źijete ve zlaté kleci a vůbec nevíte, co to je normální všední Ostrava!!!

(odkaz)aggu | 14. 5. 2015, 8:14

Stadionek třídy A protože my v Brně na to máme zdroje. Jinými slovy sportoviště pro studenty VUT, kteří nechodí na pivo.
Prostě Brno. Už toho raději nechte ;)

(odkaz)Olga | 14. 5. 2015, 6:49

To Bob

Omlouvam se, zrejme tedy se stadionem nemam pravdu, nemam problem se omluvit. To, ze o nem nevim, bude zrejme tim, ze jsem nezaznamenala, ze by se na nem neco delo, bych ho zaregistrovala. Ale to uz je fuk, uz v tom nebudu pokracovat, opravdu ma pan Ullmann pravdu, nema to uroven.

(odkaz)Bob | 14. 5. 2015, 6:06

Olgo,vy jste tomu teď dala s tím atletickým stadionem v Brně.
Brno, nejenom že atletický stadion má,ale spňuje třídu A
(Olympijské parametry)
Takové stadiony jsou jen tři na světě.
Ostrava-Vítkovice má třídu B.

(odkaz)Olga | 14. 5. 2015, 0:00

Pan Ullmann ma pravdu, je to trapas, co se tu rozpoutalo. Ale na druhe strane, Michalovi a nicku "tecka" se neda nez alespon kratounce nereagovat. Vilma tomu teda taky dava korunu, ale od te jsem si tu uz precetla jak jsem uplne blba a admin nikdy nereaguje na nic. Ja nikomu nenadavam, jen pisu sve nazory. Byt se mi, uprimne, chce napsat : Michale, jdete do..... Aspon bych si ulevila. Mily Michale, Majales se konal u tady i v Praze, a urcite i v ostatnich mestech, ktera maji univerzitu, takze nic svetoborneho. A jestli se konaji slavnosti vina, je zbytku republiky akoraz tak jedno, protoze pokud to neni clovek, kterej se o toto zajima, ai se nedozvi, ze se neco takoveho na BVV deje. Kdezto na Tretru a Colours do te Ostravy prijede i ten Brnak, a strasne si to chvali! My jsme ostatne v dobe, kdy jsme v Brne bydleli, jezdili na Tretru se zajezdem, kazdy rok. Ale jak psal pan Ullmann, vyjmenovavanim kde je co, se tady akorat shazujem. Co me ale fakt mrzi, kdyz ty hnusne zvasty pisi sami Ostravaci, on to ale ostatne krasne napsal pak Skala. Ja nesnasim titulky tipu, ze Ostrava je v bode zlomu... Co je to za kravinu??? Nikdo okolo me to tak nevnima, jen tech par silencu, kteri blijou tady! Byli jsme minuly tyden v centru na obede a kave a restaurace na Masarykaci plne, krasne to v nich zilo. Opravuje se katedrala i Nadrazni, na FB Ova je v centru jsem dnes videla dalsi dum ktery se opravuje atd atd. Tak jste proboha vsichni mimo??? Ze mame problem v podobe Ostravice a Palace, mame, ano, ale take se to resi, a jedno vyresi, ale neni kvuli tomu cele centrum k nicemu! Oprava 28.rijna od Imperialu se taky zrealizuje, jen se odlozila. Ale v centru je jedna nova kavarna za druhou, ale centrum taky neni jen Masarykac ale i jeho okoli.
Takze me proste prijde, ze jsou to tu obcas bludy nad bludy, jako byste se predhaneli, kdo jich vyplodi vic. Ale je mi jasne, ze se doctu v reakci, ze nejvetsi exod jsem
Ja:-):-) Klidne si to tady myslete, me je to vyzne sumak!!!! Ja vim, ze mam pravdu, a nikdo z vas tady me nepresvedci o opaku.

(odkaz)vilma | 13. 5. 2015, 22:49

Otázka je co s tím, já vím, že naříkat a kritizovat nepomůže. Ale co zmůže
obyčejný občan? Jak může přispět k nápravě. Cítí se bezmocný a proto
si vylévá svůj pocit bezmoci aspoň takto, aby ulevil své nespokojenosti
a zklamání, chtěl by žít v hezčím městě a prostředí a nechce to řešit
stěhováním jinam. Chtěl by nějak pomoci, ale fakt neví jak. Má ještě Ostrava
naději?
Jak píšete, peníze jdou jinam, ale pak je to špatně nastavené, přece by zisky
podniků které vydělávají v Ostravě měly jít taky na zvelebování a bohatnutí
Ostravy a ne někam jinam, jak to mohl někdo dopustit. V tom bude zakopaný pes.

Nemá cenu si přece nasazovat růžové brýle jako Olga a chválit co k chválení
není a vidět Ostravu jako ona, tak si nalhávat jak se říká do vlastní kapsy - to je nesmysl. Třeba se pohybuje v lepší ostravské zóně ale když jde do divadla Antonína Dvořáka,což tvrdí, tak přece musí vidět to nesmírně hrozně zpustošené okolí - zničenou Černou louku - na té se podepsal nejvíc Colours , polorozbořenéděsivě vypadající domy, prázdné a opuštěné jako po či ve válce (jediná slušná budova je býv. Brouk a Babka). Bude-li pokračovat k náměstí
Masaryka tak též hrůza, chodník-cesta pěší zóna až k náměstí - katastrofa,
žádný život - obchod sem tam. Atd. na Zámecké ten obří obchod Vietnamců
už tam dávno neměl být ani ve Fénixu. No je toho hodně.

(odkaz). | 13. 5. 2015, 22:14

.

Michale, pozor! :-) Olga kromě úžasné rodiny, manžela - právníka, vystudované vysoké školy, lyžování v Itálii, chození do tanečních pro dospělé, jezdí hrát i golf. A Ostravu miluje, dokonce i manžela - právníka -rodilého Brňáka přesvědčila k tomu, že s ní utekl z Brna do Ostravy. Čtenáře by možná zajímalo jak dlouho to ten její manžel v Ostravě vydrží. Dávám tomu maximálně pět let. Olga je pojem.


Paní Vilmo, bohužel máte pravdu. Ostrava je v děsném srabu. Macura z Karviné v Ostravě bydlí, ale... Ten má dlouhé vedení... Kam jsou všechny vybrané peníze z daní? Mittal bydlí v Londýně, Bakala ve Švýcarsku, Otava v Praze atd. Světlík podojí stát přes "Diag Human". A českých občan přes dotace z EU zaplatí filtry Mittalovi, útlum Paskova Bakalovi, DOV Světlíkovi. Zedník sice spustil Fujkušimu, ale máte pravdu, že byť svérázně, pro Ostravu dýchal.

(odkaz)vilma | 13. 5. 2015, 22:03

No bohužel to moc zábava není pokud jde o stav Ostravy. Strašně mě bolí
jak vypadá, ty příšerné rozpadlé budovy ve středu města ne někde na periferii
ty chodníky bordelářské, prázdné obchody - celkový dojem dost hrozný.
Stačilo by pokud to ještě jde opravit, zaplnit prázdné budovy, dát jim zpátky
využití a život a hned by to bylo všechno veselejší. Prostě pořádek a čisto.
Nic mimořádného - prostě tak jak je to v některých městech a menších
/Nový Jičín, Opava/. Vzpomínám a ne jenom já, že to snad za socializmu
bylo živější a pořádnější město než teď. Proč to nevadí našim představitelům
na magistrátě? Možná proto, že v Ostravě nebydlí a je jim to fuk. Kam jdou
všechny ty vybrané peníze z daní? Jsou asi rozkradené. Ještě nejvíc se dělo
s městem něco za Zedníka.

(odkaz)Michal | 13. 5. 2015, 22:02

Sranda musí bejt,nebo u Vás byť.

(odkaz)aggu | 13. 5. 2015, 21:53

No dyť říkám, je tu občas zábava...

(odkaz)Michal | 13. 5. 2015, 21:29

Werner

To celé začala Olga,já jsem jen četl a s otevřenou pusou žasl,co to píše za žvásty.
Musel jsem už reagovat,to nešlo jen mlčky číst.Věděl jsem že v Čr je taky Vídeň,ale že je tady ještě jedno Brno v kterém žila Olga a já jsem si ho spletl v tom v kterém žiju já,jsem prostě nevěděl.

(odkaz)Michal | 13. 5. 2015, 21:19

Olga

Díky Olgo za opravu,rozplývat se je opravdu s tvrdým y,je vidět,že jste opravdu inteligentní,už proto že jste se odstěhovala do Ostravy.
Už to samo sebou je vrchol inteligence.A divím se,že se Vám v Brně něco líb po těch článcích co jste tady usmolila,protože mě se v Ostravě líbí jen přeškrtlá cedule Ostrava ,když jedu pryč.
Rondo vypadá mnohem líp lež ta vaše rakev,která se mi vůbec,ale vůbec nelíbí.Jen má větší kapacitu,ale po estetické stránce je to hnus!
Pod Palackým vrchem v Brně je atletický stadion(nevím v čem,ale takové jsou jen 3 na světě):v Londýně v Pekingu a v Brně (né v Ostravě)
Na Výstavišti je zhruba 20-30 mezinárodních výstav ročně,k tomu byl minulej týden Majáles,před tím Slavnost vína,,začínají Soutěžní středoevropské ohňostroje,potom Shakespearovské slavnosti,MS motorek atd.
Petře,máte pravdu,každé město má nějaký problém,ale nebude tady hlásat Olga s Cikánského města,že Ostrava je v pohodě a Brno je špinavé a stagnuje.Víme moc dobře všichni že nejhorší životní prostředí v evropě má Ostravsko,děti s alergiemi tam nemůžou dýchat ani žít.A já asi vezmu bič a všechny ty Ostraváky co se do Brna nastěhovaly,šlehnu a řeknu:běžte na zpět:Olga řekla že je to u Vás super,co tady vůbec děláte,běžte na zpět.
Olgo,prosím zkontrolujte chyby,díky.

(odkaz)Werner Ullmann ostravablog | 13. 5. 2015, 20:33

Jako malé děti

Nevěřil bych, že kromě divadelníku tady někdo rozpoutá taková diskuzi. Můj názor- jste jako malé děti. Brno je lepší bo…ne Ostrava je lepší bo….ne Brno, ne Ostrava, ne Brno, ne Ostrava, ne Brno, ne Ostrava, ne Brno, ne Ostrava a tak furt dokola. Zešíleli jste nebo máte takovou úroveň. Tak či tak je to hrůza. Někdo tady napsal, že ostravablog je mrtvý, ne není, ale zemře pokud zde budou takové imbecilní diskuze. Děláme to na vlastní náklady, ale rádi. Pokud někdo píše, že už jsme po smrti ať se přidá a budeme umírat spolu . Ať ví jaké to je

(odkaz)Olga | 13. 5. 2015, 10:28

Milý pane Skála, děkuji Vám za Váš příspěvek, napsal jste to moc hezky :-)

(odkaz)Petr Skála | 13. 5. 2015, 9:25

Pozdrav z Brna

Narodil jsem se v Brně, část života strávil v Ostravě a nyní jsem zpět ve svém rodišti. Mám rád obě města a tento blog je pro mne určitým spojením s minulostí. Proto jej rád čtu již několik let. Velmi se mě ale dotýká, jak zde někteří nevybíravě plivou na obě města. Nejhorší je, že ti co nadávají na Ostravu jsou pravděpodobně taky bývalí nebo i současní Ostraváci. Obě města mají své přednosti a své problémy. Obě mají i svoji krásu, chce to jen ji vidět a ne vypočítávat kolik čeho kde je. Většinou to stejně vyzní hloupě, protože pisatel o druhé straně většinou moc neví. Přesto si dovolím jedno srovnání, kterého jsem si všiml, když jsem se do Brna vrátil. V Brně se většinou o všem dlouho diskutuje, než se něco rozhodne. V Ostravě to jde ráz na ráz. Napřed jsem to považoval za slabinu Brna, ale po čase jsem změnil názor. Je lépe chvíli počkat, než řešit následky, často již neřešitelného.

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 23:36

To Michal

Jeste maly dovetek... Atleticky stadion Brno
Take nema, zatimco ten nas vitkovicky je ted zbrusu nove zrekonstruovan a zastreseny tribuny. To torzo za Luzankami je hruza, lepe receno smutek vsech Brnaku, kteri si ten stadion pamatuji v dobach jeho slavy.
Ale abych byla objektivni! Co se opravu vyborne povedlo, je nov Sono centrum, to je super a koncert v nem je zazitek! Udajne ma jednu z nejlepsich akustik v republice. A taky se mi moc libi "cervena svitici" knihovna u Campus Square.

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 23:08

Rozplyvat se pise s tvrdym y, naucte se gramatiku.
Prece ale nejde o to, ze v Brne je Spielberg a histore sahajici dal a tim je jeho architektura jina. To ze byla a asi stale jeste je Ostrava prumyslova,/ja bych dnes spis rekla technicka/ je fakt, ale proto je jina, ne horsi. Ma proste jiny potencial nez historii, a snazi se na nem vytezit , co to da. Z DOV se dari delat "muzeum", kam se dari tahnout turisty, a to neni jediny prumyslovy artefakt, ktery je takto vyuzit. VSB je stejne tak spickova jako VUT, tam prave tepe ta technika, chemie, pocitace, to je budoucnost. A ja prave vidim,ze v tomto Ova nezaspala a vzala to za spravny konec. Museli jsme se prizpusobit dobe, doly uz tady nejedou, ale mame jiny potencial, takze se rozvijime. Ale me opravdu prijde, ze Vy se ohanite jen minulosti, historickymi domy, kdyz to zjednodusim, ale vetsina toho,co se v Brne delo, proste skoncilo. Autosalon konec, vystaviste jako takove uz davno neni co to byvalo, FedCup ktery se tam parkrat hral, se uz taky hraje tady. Jak jste sam
Napsal, Brno nema takovou halu. Protoze Rondo vypada strasne, cosi se opravilo vevnitr,ale z venku je to des. O hlavnim nadrazi, ktere je brnenskym strasakem, se ani nebavim. Atd atd.
Proste si nemuzu pomoct,prominte, ale takhle to je. A to presto neznamena, ze Brno nemam rada, je to kus meho zivota, znam ho opravdu dobre a mam ho rada jake je, jen konstatuju fakta, ze by proste spouta veci mohla byt lip. Coz by samozrejme mohlo u v Ove, jenze tady jich tolik nevidim, no. A stale opakovani Mittal znecistuje... Byla jsem tam dvakrat na exkurzi, myslim, ze celkem dobre vim, jak funguji, co vse delaji pro ovzdusi, a delaji vic, nez narizuje unie. A patri sem, holt je to tak, jsou tu uz 50 let, a je to svym zpusobem ikona Ostravy, a nemyslim si, ze tak problematicka, jak to nekteri prezentuji.

(odkaz)Michal | 12. 5. 2015, 22:18

Olga

Mějte Ostravu ráda,to vám nikdo nebere.Reaguji na ty vaše lži o Brně.A neříkejte že Brno máte ráda,nemáte.Já jen ukazuji jak Ostravu vidí jiní lidi co bydlí jinde a občas do Ostravy přijedou.A je to opravdu zoufalé,jak to vaše město vypadá.Vám to ale nevadí a dokonce se Vám líbí,bohužel jen Vám Ostravákům.Neznáte pojem co je architektura a co je opravdu krásné,Vám stačí se rozplívat nad zateplenýma panelákama stavěné v reálném socializmu...A mimochodem co by asi tak řekl Pražák o Ostravě,co Olgo???
Asi to co chcete slyšet vy:Brno? Hnusné, poblité,špinavé,rozbité a škaredé město a Ostrava?
Krásné zelené město s budoucností,kde je čisto a kde to jede,že???

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 21:09

Bylo by opravdu zajimavy se zeptat Prazaka co si mysli o Brnu...:-) jednoho jsem pred nedavnym casem takhle slysela. Ale Praha je specificka, takze tohle bych nechala byt. Ostatne tahle pretahovana nema smysl, dokazujte sam sobe co
Chcete Michale, ja mam proste jasno, mam Ovu rada, a vidim, co se tady zlepsuje, tak jako v Brne jsem za ty roky videla tu stagnaci, ale Vam nikdy nevysvetlim, ze to neni zadna zast, je to proste konstatovani. Ja do Brna jezdim rada a casto a mam tam spoutu znamych, a oni opravdu nejsou tak omezeni jako Vy, nikdo nerika, ze jine mesto nema budoucnost a podobne blaboly...ale jak rikam, to Vam nevysvetlim.

(odkaz)Michal | 12. 5. 2015, 20:15

Olga

V Brně si nikdo nemyslí že je Brno pupek světa,to je jen opět Váš blábol,nebo si to pletete s Pražákama,tam si to opravdu myslí.A jsem rád že vy znáte jen inteligentní Brňáky kterým se Ostrava líbí a jak vy říkáte jede!
A já jen ty hloupé,kteří říkají: Ostrava je škaredá a nejede.
Díky za vysvětlení!

(odkaz)Michal | 12. 5. 2015, 20:04

Proč se nehraje v Brně MS?
Protože nemáme tak velkej stadion,ale nemyslím si že by MS
muselo vždycky být jen v 1 a 2 největším městě.
A nebo že by proto že Ostrava hraje lepší hokej než Brno???
To hanění a bláboly začala Olga.Pokud by něco takového o Brně
řekl Pražák nebo někdo z "normálního"města,tak se nad tím zamyslím,
ale ne Ostravačka.To co říká o Brně je vidět v Ostravě na každým kroku. Je zahleděná
do Ostravy a vidí jen to co chce vidět.Snaží se Vám všem vsugerovat jak je ta Ostrava skvělá,krásná a bez chyby.Prostě Ostrava hezká není a myslím že nikdy ani nebude.Musela by se zbourat,ekoligicky vyčistit a postavit znovu.Největší ránu Vám tam udělali Komunisti,té socialistické výstavby se jen tak nezbavíte a jak čtu i myšlení zůstává...

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 15:49

Nemam sebemensi duvod si nic vymyslet, ja mluvim a pisu pravdu a delam to pod svym pravym jmenem.

(odkaz). | 12. 5. 2015, 14:26

.

Olga pokračuje v chlubení, kromě úžasné rodiny, manžela - právníka, vystudované vysoké školy, lyžování v Itálii, chození do tanečních pro dospělé, jezdí hrát i golf. Jen tak mimochodem, je-li to všechno pravda, tak vás můžu ujistit, že s Ostravou nemáte noc společného. Protože takové rodiny v Ostravě nežijí.

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 14:04

To Krmic

To jste mi nahral na dalsi popichnuti:-) dekuji:-)
A tech golfovych hrist, ktera jsou v okoli Ovy....jedno krasnejsi nez druhe! Dalsi palec Ove nahoru.
Jak nize nekdo s nickem . Myslim psal, ze ma Brno proslapane, tak my zaciname proslapavat golfove hriste na Hukvaldech, a je to skutecny balzam na nervy.
Jinak je mi teda az smutno z toho, jak zle sem nekteri lide jsou schopni psat. Aggu to napsal opet skvele, ja na jeho dokonalou formulaci nemam, kdyz ten marastbtady ctu, to se mi vzdycky zvedne adrenalin.

(odkaz)krmič | 12. 5. 2015, 11:44

Jen tak popíchnu :-)

Zbožňovatelé Brna, proč se ten hokej nehraje v Brně?

Odpovím si sám: hokej je hra pro naprosté burany, blby a vylízance. Proto pasuje do Ostravy.
Brno je město lepších lidí, intelektuálů, které hokej nezajímá. (Co třeba golf?)
:-)

(odkaz)aggu | 12. 5. 2015, 10:56

.

Drazí a milí (., :-) Michal a spol.):
Jsem si myslel, že naznačit stačilo, ale ne ;) "Brněnské lepší kruhy, Brno jiná kategorie měst..." LOL. Chci ještě, go, brňané, vzhůru, go ;)
Jestli si myslíte, že z Vás mám legraci, tak asi ano, omlouvám se. Nevím čím to je, že se někteří lidé tak intenzivně snaží dávat svému okolí najevo, jak je: jejich město daleko lepší, jejich mobil daleko lepší, operační systém, rasa, víra, auto, hadry... Asi už dlouho nebyla válka, podvědomá reakce mávat vlajkou...
Když ty blbinky bez špetky rozhledu píšete, necítíte se přitom, ehm, trochu divně? Tiky v oku, ruce nebo tak něco?

(odkaz). | 12. 5. 2015, 9:00

.

"A Mittal - nemittal, Brno je proste jaksi "spinavejsi" jako mesto obecne, spinave kose v centru, fura bezdaku kteri zebraj u placeni za parkovne.... "

To že jste v Brně neuspěla, vč. vašeho manžela, ještě neznamená, že na něho musíte plivat. Já mám Brno prošlapané pěšky - jiná liga. Nemůžete srovnávat k definitivnímu úpadku odsouzenou Ostravu a Brno, které je v jiné kategorii měst. Srovnáváte nesrovnatelné. A to říkám z pozice člověka, který Brno nemusí!

(odkaz):-) | 12. 5. 2015, 8:41

:-(

V případě Ostravy, ale žádné "z médií, které mají na realitu "svůj pohled" - kombinace povrchnosti, lehce stravitelných klišé a účelnosti" neplatí!!! Ostrava je hnusná ihned, když vystoupíte na hlaváku - špína, smrad, debilos - kolik let se řeší ten odporný nadchod, kolik let se řeší eskalátor (y) (na hlavním je jeden!!! - ten druhý je v hale do "mezipatra"- potom opět pěšky), který ostravský debilos přesunul zastávku trolejbusů - v dešti se musí přecházet cca. 50 metrů po chodníku který není krytý, který ostravský debilos opláštil příjezdovou halu stříbrnými plechy, který ostravský debilos nehal nadělat krtince na travnaté ploše před nádražím, běžte se projít pěšky - Přívoz špína a cigoši, tramvaje - cogoši, v trolejbusech neustále hádky řidiče s cigoši, Moravská Ostrava - kolem bývaleho Čedoku - špína, opadané omítky, před zastaraým Imperialem cigoši. Ne, Ostrava nemá v sobě nic. Mrtvé město, plné úzkoprsých debibů na jedné straně a velkohubých tlučhubů na straně druhé. I hřbitovy jsou pěkné a škaredé. Ostrava je hnus. Stačilo se včera v podvečer podívat, co ten Mittal zase vypouštěl, na Moravskou Ostravou hřib černého kouře, nebo jak smrdí celý Přívoz i v pravé poledne.

(odkaz)Olga | 12. 5. 2015, 7:08

Vilmo nechte si sve nadavky jinam a pro nekoho jineho. Ja Vas take neurazim. To uz bylo podruhe.

(odkaz)vilma | 12. 5. 2015, 1:54

Tomu moc nerozumím, to že jako každý, kdo má jiný názor než Olga je
troll? Olgo vy jste fakt super blbá.

(odkaz)Olga | 11. 5. 2015, 21:27

To Aggu

Asi bych to lepe nenapsala! Teda urcite bych to lepe nenapsala!!! Dekuji Aggu:-) nemam duvod tady nekoho presvedcovat nebo se nejak dohadovat a ocernovat. Ja jen pisu vlastni zkusenost. A ta je proste jina nez ta od trolla. Jak jsem rekla, ja mam Brno rada, jestli to tady nekdo pochopil spatne. Ale faktem proste je, ze se tam " niv nedeje". Tady byl za posledni mesic FedCup, ted je hokej, bude Tretra a taky Colours. Mezitim jeste Janackuv Maj... Mohla bych pokracovat. V Brne skoncil uz i tem autosalon a o motorky se prou protoze jsou ve ztrate... A Mittal - nemittal, Brno je proste jaksi "spinavejsi" jako mesto obecne, spinave kose v centru, fura bezdaku kteri zebraj u placeni za parkovne.... A co se tyce tech cyklostezek, je jich tu opravdu hodne a hodne. A ja nemam ani za mak zkusenost, jakou pise Michal - troll, mam okolo sebe pozitivni lidi kteri maji Ovu radi, i ti z Brna!!! A to co tady o Brne pisu, sami uznavaji. Ale opravdu moje chyba, ze se necham vytrollovat:-)

(odkaz)aggu | 11. 5. 2015, 20:15

Michale, dva problémy. Za prvé, mě vůbec nezajímá debata s internetovými trolly, kteří živí svoji psyché " z názorů "jednotek" známých" a z médií, které mají na realitu "svůj pohled" - kombinace povrchnosti, lehce stravitelných klišé a účelnosti. A ten pohled je na první dobrou rozpoznatelný, i když je zkopírovaný, to mi věř. A za druhé, sorry, ale ty si na netu ještě nevyplodil vůbec nic pozitivního. Jestli ho používáš jako osobní bleskosvod, chápu, ale pro mě, zase, by to byla jen další zbytečná debata o tom, čemu je to Brno podobné. OMG.
PS: Už Seneca tvrdil, že přestěhováním se štěstí nikdo nedočká ;)

(odkaz):-) | 11. 5. 2015, 19:53

:-(

Hlavně že Macura jezdí v obepnutých gaťkách na kole, v tom smradu, a chválí cyklostezky na kterých nemá ani za nehet zásluhy. Jo, ovšem něco říci, mít nějakou vizi nebo odstranit ten hnusný kýč - vlakokoně - před Novou radnicí, to ne!!! Ale hesla typu my to zařídíme, my to odúřadujeme, ty nám jdou, že pane Macuro.

(odkaz):-) | 11. 5. 2015, 19:47

:-(

Teď zareaguje Jana, která vám vytře zrak. Tak nějak správně po Ostravsku - nejzelenější město, největší rozvoj, vše se zlepšuje. Brno, ale už i Olomouc jsou úplně někde jinde zásluhou intelektuálního podhoubí, které v těchto dvou městech existuje. V Ostravě, sorry, nic takového nevidím a hlavně necítím. Ale to taková Olga nikdy nemůže pochopit. Ostrava mi ze všeho nejvíce připomíná hřbitov na kterém panují Babka, Palyza, Novák, Světlík, Macura. Hřbitov!!!

(odkaz)Michal | 11. 5. 2015, 19:05

pro aggu

proboha včem si jsou Ostrava a Brno podobné??? Co vím tak Brno je podobné Linci nebo Lipsku,ale Ostravě?
A v čem nás Ostrava válcuje,to by mě teda vážně zajímalo???

(odkaz)Michal | 11. 5. 2015, 19:02

V Brně jsou taky Cikání,ale nejvíc jich je právě v Ostravě a v Ústí,proto je velice úsměvné jak píše Olga že v Brně je to samej bezdomovec a Cikán.
Ostrava se určitě zlepšila a opravila,tak jako každé město.Ale zateplený panelák architekturu nedělá,akorád už není tak škaredej.Nejvíc špíny je v Ostravě s tím nic nenaděláte,leda pokud ukončí činnost zbývající fabriky.Nám tady skoro nic nekouří,kromě aut.Ostrava nemá budoucnost a pokud lidi nejsou staří nebo patrioti,raději odcházejí jinam.Měl jsem v Ostravě kamaráda a už je taky pryč,říkal že se do Ostravy už nikdy nevrátí,protože to tam jde od 10 k 5.Asi před rokem u zákazníka,taky Ostraváci,nějaký akademický malíř s manželkou.Prý že v Ostravě se nedá žít,tam se jen přežívá...

(odkaz)Olga | 11. 5. 2015, 16:42

Kreten zustane kretenem, vic k tomu neni co dodavat. Ja jsem nepoucitelna, ze stale krmim trolly.

(odkaz)aggu | 11. 5. 2015, 16:39

OB je po smrti, ale občas se tu objeví někdo, kdo alespoň pobaví. Zbožňuju brněnské lepší kruhy. Ještě nějakou analýzu, prosím.
Díky, :-)

(odkaz):-) | 11. 5. 2015, 15:16

:-(

Kdyby jen Olga! To platí i pro aggu, clowna a další. Ostravaci = hlupaci. Na Ostravacích se dají štípat špalky dřeva a Ostravák vám ještě poděkuje, bo on je rad, že ma robotu. Mittal všechny Ostravaky zadusí, ae Ostravak mu poleze do zadku a škemrá o sponzoring. Srovnávat Brno s Ostravou může jen slepec, debil nebo Ostravak. Bože, Olgo, jde vidět, že jste do lepších brněnských kruhů ani nenahlédla.

(odkaz)vilma | 11. 5. 2015, 15:05

bože olgo, vy jste tak blbá.

(odkaz)Olga | 10. 5. 2015, 17:26

A jen tak na okraj, pro Michala, inteligentni Brnaci, se kterymi se ja stykam, maji prehled a uz davno si nemysli, ze jen Brno je pupek sveta! Neplati ze ja jsem Brnak, kdo je vic...

(odkaz)Olga | 10. 5. 2015, 17:23

Jana i aggu to napsali presne, trefne a pravdive! Nemam nic proti Brnu, jak jsem zde jiz drive take psala, mam ho dnes uz i rada. Ale opravdu me nikdo nebude poucovat o tom jake je. Zili jsme tam na to aby mi nekdo vnucoval svuj nazor, az moc dlouho a muj muz, Brnak jak poleno:-), ma nazor jako ja. Ale tohle neni diskuze na tema Brno x Ova! Jen jsem chtela rict, ze Ova se opravdu hodne hodne spravuje a vazne to neni jen muj nazor!

(odkaz)aggu | 10. 5. 2015, 17:09

Michal, Marie:
S Brnem se může srovnávat jakékoliv město.
Konec konců, jsou si s Ostravou v mnohém podobné. Včetně center obou měst. A co se atraktivních turistických cílů týče, Ostrava Brno v posledních letech těžce válcuje.
Podivná architektura? Co je třeba na Gočárovi nebo Neumannovi podivné?
Jen jedno nelze Brnu odepřít - mnohem "šikovnější" politiky. Jinak platí klasické, nuda v Brně.
PS: náražky na cigány si nechte do hospody nebo na pavlač.

(odkaz):-) | 10. 5. 2015, 15:02

:-(

Jak dceři daří v Brně? Jezdíš stále do Brně plnit babičkovské povinnosti? Dcera je šikovná, vím jak pomáhala Nekvasilovi a paní Golatové s konferencí. Sama paní Golatová nestíhá. Plánuje dcera další dítě? Jano někdy si dáme spicha na kafčo, jo! Někdy mě ser.š, ale jinak tě mám ráda.

(odkaz)Jana | 10. 5. 2015, 14:26

: -)

Myslím, že mohu říci svůj názor, na rozdíl od Vás píši pod jménem ne pod trolem, nebo značkou : -). A prosím, netýkat, pokud nezveřejníte své pravé jméno a povolání, abych věděla, že jsme si potykali. Je to slušnost.

(odkaz):-) | 10. 5. 2015, 12:13

:-(

Jano Kolářová, ex tajemnice opery NDM, nech toho!!!

(odkaz)Jana | 10. 5. 2015, 11:44

to Michal

Pane Michale, tak prrrrrrr. Já znám několik Brňáků, Liberečáků, kteří přijeli do Ostravy a říkají, jak se Ostrava zlepšila , kolik je tu zeleně. A jelikož jsem nedávno byla v Brně, tak Vám mohu říci, že je opravdu špinavější než Ostrava. O brněnském nádraží ani nemluvím. V centru Ostravy najdete krásné architektonické baráky, některé jsou již opravené, jiné se opravuji. Najdete zde kulturní i sportovní vyžití. Komenský park, Husův park, park M. Horákové., upravené prostranství kolem řeky Ostravice, cyklostezky., po nich se dostanete až do Beskyd. Každý obvod se snaží o úpravu svého okolí a i ty paneláky už nejsou tak šedé.Máme zde ještě velké mezery, třeba vyřešení problémů s obchodním domem Ostravica, hotelem Palace, jatkami, zabydlením centra, kde je hodně volných nebytových prostor. Ale to se určitě bude řešit. V Brně je více vysokých škol, takže to tam více žije, ale pokud vím, tak Romové nejsou jen v Ostravě, ale i v Brně. Tak jak Vy jste patriot Brna, tak já jsem patriotkou Ostravy.
A mohu Vás ubezpečit, že nehulím a v Ostravě žiji ráda. Ani o turisty nemáme nouzi a troufnu si říci, že naše ZOO je mnohem krásnější.

(odkaz)Michal | 10. 5. 2015, 11:00

Paní Olgo co to hulíte?
Co to tady píšete za žvásty o Brně? Tomu přece nemůžete věřit ani sama?
Jak se proboha můžete srovnávat s Brnem? Vy se můžete srovnávat s Třincem,Karvinou nebo s Chemnicem,ale ne s historickým Brnem!Vždycky když jedu pracovně do Ostravy nestačím se divit jak je ta Ostrava škaredá,špinavá plná cikánů.Všude jen paneláky a podivná architektura která nemá hlavu ani patu.Nevím kde jste vzala že Brňáci si myslí že Ostrava je skvělé město.Já tady žiju od malička a neznám ani jednoho.Brňáci si myslí o Ostravě že je to nehezké a nezajímavé město někde u Polska kam se nejezdí a proč taky.A já jim to můžu jenom potvrdit.

(odkaz)Starý clown | 8. 5. 2015, 23:54

To Jana atd.

Teď se Honzo jmenujete Marie? [;>)

(odkaz)Olga | 8. 5. 2015, 16:56

Pridavam se k nazoru Adely. Mam naprosto stejnou pozitivni zkusenost s reakcemi lidi z jinych mest na Ostravu. Zrovna vcera a dnes reakce lidi z Brna a Boskovic, konkretne... Reakce typu : "Ostrava se stava skvelym mestem, plno zelene, kultury, to, co se podarilo udelat z DOV, je super, mam ji rad... ". Ja ji mam taky rada! A jsem rada, ze jinde to vnimaji stejne:-) Marie je dalsi Jana K. Jak vidim:-):-) nema smysl na ty hnusy, co tady vyplodila, reagovat. Celkove si myslim, ze centrum se spravuje, a jelikoz si vsichni uvedomuji, ze je potreba ho ozivit, bude to lepsi a lepsi, protoze je to lepsi a lepsi uz dnes. Jen skeptici jako Marie plivou hnusy. A s Karolinou nemam vubec zadny problem. Chodim stejne tak do Karoliny, jako do centra. Naopak si myslim, coz jsem tady uz nekde psala, ze s ohledem na jina podobna centra v republice, je Karolina uzasna, naprosto jina a skvela. Neni tuctova jako vsechna jina nakupni centra v republice.
Musim rict, ze kdyz nekdy ctu ty nazory tady, rikam si, ze ti, co je pisi, asi nebyli za hranicemi Ostravy, protoze jinak by to psat nemohli. " ono je to totiz vsude stejne", naosano s nadsazkou... Vcera jsem stravila den v Brne, a koukala okolo sebe, pri placeni v oparkovneho na me bafl bezda zda mu dam penize, mesto spinave, omsele, a cernych tolik, ze jsem se nestacila divit... Ale ja se nedivim, ja tam deset let zila, ja to znam. A proste znova opakuju, ze ten nadech "spiny" proste Ova nema, rikejte si, co chcete. A tepe to tu uzasne, my kolikrat nevime, co driv podniknout... Takze, opravdu, nektere prispevatele, jako je treba Marie/troll??/ opravdu nechapu.

(odkaz)Marie | 8. 5. 2015, 12:01

To jste tam vydržel hodně dlouho. Restituce = 1991, 1992, 1993... Asi Vám divadlo vyplácelo pěkné odměny, že. Radek Lipus je trošku (dost) pózer, v tom s Alexem souhlasím, a centrum Ostravy za socíku jsem také zažila = cigoši na každém rohu, vexloši před Tuzexy, štětky v Paláci, Imperialu, Fénix i Elektra od konce 70-tých let úpadek, z dnešního pohledu pajzly. Ostravaci jsou burani s tím nic nenaděláte a s Karolinou nemá pravdu ani za nehet. Přesto jsem překvapena, že zrovna pan Alex, který má podle všeho dost úroveň, šel do Karolíny na oběd. To i ten Impík, i když zastaralý, je lepší.

(odkaz)Marie | 8. 5. 2015, 11:49

To jste tam vydržel hodně dlouho. Restituce = 1991, 1992, 1993... Asi Vám divadlo vyplácelo pěkné odměny, že. Radek Lipus je trošku (dost) pózer, v tom s Alexem souhlasím, a centrum Ostravy za socíku jsem také zažil = cigoši na každém rohu, vexloši prřed Tuzexy, štětky v Paláci, Imperialu, Fénix i Elektra od konce 70tých let upádek, z dnešního pohledu pajzly. Ostravaci jsou burani s tím nic nenaděláte a s karolinou nemá pravdu ani za nehet.

(odkaz)Starý clown | 8. 5. 2015, 9:59

oprava

do roku 2010

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 8. 5. 2015, 9:53

Pane Alexi, Radek Lipus pochopitelně pravdu má.

Chodil jsem kolem Elektry večer z divadla a tančilo se tam do dvou do rána. Ve Fénixu jsem měl svatbu. Kolem kavárny Praha na náměstí T.G.M. (kdysi Lidových milicí) to žilo i o půlnoci. Divadla byla plná.
Ano fasády byly otřískané, proluky po bombardování pomalu zarůstaly mladými stromky a na průčelích domů byla komunistická hesla. Taky už omšelá. V centru jsem bydlel od svých šesti let do roku 1981, kdy restituovaný "Nesserothovic dům" koupil pan podnikatel a rozhodl se na něm vydělat majlant a to za rok či dva. Nasadil tam takové nájmy, že dům má prakticky prázdný.
Přes Fukušimu / Novou Karolinu chodím dva až čtyřikrát denně. Je to jediná rozumná cesta od Don Bosca k divadlu. Nehezký "hangár pro dvě vzducholodě" který přes velikou snahu developera (vynucení tramvajové zastávky např.) po úvodním úspěchu pomalu usíná. V luxusních obchodech nejčastěji vidím nudící se prodavačky, nějaký provoz je v "kavárnách " pod střechou haly a podzemí, tam je supermarket Albert.
Návštěvníci jsou jiní, než byli v centru kdysi. Většinou právě přespolní, v jejichž vesnici nic tak velkého nestojí. Auto odloží v podzemí, kabáty v šatně a pak se nadšeně rozhlížejí po obchodech, kde by si ledacos koupili, kdyby na to měli. Pak si něco dají v rychlém občerstvení (pizzerie je jenom pro opravdovou smetánku!), vyzvednou kabáty a auto a jedou domů. Místní většinou "Fukušimou" jen procházejí. Nakupují jinde a bavit se chodí také jinam.

I přesto mám Ostravu rád, žiji tu víc než kopu let. Jsem lokálpatriot. Ale když vidím, jak bolavým způsobem si město nechalo ukrást (zašantročilo) Městská jatka, OD Ostravica atd., je mi z těch "podnikatelů" nevolno. .A nijak mě neutěšuje, že většinou jejich megalomanské plány (na zbohatnutí) selhaly. Žvásty městského zastupitelstva už dávno neposlouchám. Jsou to z valné části jen předvolební sliby. Ty trosky, které tu po nich zůstávají jsou mementem. A Messiáš nikde...
===
Nadšenci jako Vy, pane Alexi, život do Ostravy nevrátí. Město není lunapark, který se po návštěvních hodinách, po vystoupení dvou kapel a kouzelníka prostě zavře a personál jde domů.

(odkaz)Alex | 7. 5. 2015, 15:43

Bod zlomu...

"Palác Elektra a Fénix byly plné života..." To pan Lipus, který pochází z Třince, kde i vystudoval střední školu, zažil osobně? Chodil do Fénixu nebo Elektry tancovat? Má vlastní zážitky? Proč taková póza!? To v Třinci si tak oblíbil kavárenský život? Možná v Ostravě něco zažil, když tam krátce pracoval, ale to už šla dolů. Ostatně i on odešel "za lepším", jako to udělaly tisíce jiných mladých lidí, tak proč ten údiv. Přijel jsem s rodinou do Ostravy na oslavy osvobození. V Komenského sadech a na nábřeží velmi pěkné. Také vojenské defilé Sokolskou jsme shlédli. Všichni byli nadšeni z toho, co viděli. Skvělá organizace. Ale v poledne jsme šli na oběd do Karoliny, ano, do té "Fukušiny", jak tedy někteří pořád omílají. Bylo tam plno lidí, ale v tom prosvětleném prostoru s mnoha výhledy nebylo nepříjemně. Zde se prorokoval úpadek, rušení obchodů, nezájem lidí atd.... Nic z toho se evidentně nestalo. Ostrava už možná je za tím bodem zlomu, ale Karolina na tom nijaké viny nemá.

(odkaz)Marie | 7. 5. 2015, 15:14

Adélo, Ostravu považuji za nejohavnější město v ČR, s dost děsným složením obyvatel. Ostrava je městem , kde se nežije, ale přežívání. Neshledávám na Ostravě nic pozitivního. A ti tmaví začínají Přivoz i Moravskou Ostravu okupovat. Dokonce i Sadová už končí ubytovnami pro černé. Hrůza.

(odkaz)krmič | 7. 5. 2015, 14:57

Ilustrační foto

Krása, bez přehánění!

Akorát mi jako neodborníkovi není jasné, proč je ve větším měřítku přerušený sloup osvětlení a náhle mizí dráty trolejového vedení. Ale odborníci jistě vědí, že to tak musí bejt :-)

(odkaz)krmič | 7. 5. 2015, 14:34

Marie

Pro mne jako důchodce je Ostrava naopak velmi příjemným místem k životu.
Nedělám si legraci, opravdu se mi líbí.

Jako největší zápor vidím ta hnusná LED svítidla na ulicích v mém okolí. Ale člověk musí leccos vydržet :-)

(odkaz)adéla | 7. 5. 2015, 14:23

Milá Marie,
minulý týden jsem měla návštěvu z Plzně. Nikdy v Ostravě nebyli a tak přijeli s tím, že jedou do hnusu... Odjížděli s tím, že se vrátí na více než ty tři dny... Asi to s tou nepříjemností nebude tak horké

(odkaz)Marie | 7. 5. 2015, 8:45

Nechci někomu brát iluze, ale Ostrava není příjemná. Stáří se podívat do ulic - složení obyvatel - jedna velká hrůza, každý druhý den smog - překročené limity, mnohdy i smrad, Přivoz opět zčernal, OU totálně selhala a neplní svou funkci, VŠB se vrátila do své předlistopadové podoby. Ostrava je město bez perspektivy a tlučhubácké, nekoncepční projekty typu DOV Ostravu ještě více pohřbívají. Ostrava je odepsaná.

Zobrazeny všechny příspěvky (120)