Diskuze k článku Ostrava v roce 2010: Díl první

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.

(odkaz)Osirak | 24. 1. 2011, 15:39

Opatrně

S konstatováními jako "útok dvou puberťáků" bych byl opatrný. Pokud se nepletu, tak druhý z podezřelých byl nakonec propuštěn s tím, že byl "pouze" svědkem.

(odkaz)Neva | 24. 1. 2011, 14:09

jarnemec

Ze slušnosti Vám odpovídám, že s Vámi nechci nahazovat jiné věci. A nebuďte zas tak zbytečně ješitný, každý máme prostě jiný názor, tak si z toho nic nedělejte.
Mějte hezké odpoledne, nebojte, já ho mám.

(odkaz)jarnemec | 24. 1. 2011, 11:16

to Neva:

Tentokrát jste pesimistka vy ;-)

Mě zajímal váš názor. Chcete počkat na další díly, jelikož by mohly "asi navazovat i další, třeba o kultuře, lidech" - tak napište své k prvnímu dílu (téma "Události všeobecného života") a nebrečte tu furt, že zde píšu pesimisticky a jen o architektuře ;-)

(odkaz)Neva | 24. 1. 2011, 10:58

jarnemec

Myslím si, že by možná bylo lepší počkat na vyjádření redakce OVblogu k otázce - co s blogem vůbec.
Jak už jednak vyplývá z názvu nejnovějšího článku "...Díl první", mohly by asi navazovat i další, třeba o kultuře, lidech, tudíž netřeba momentálně v díle prvním se rozdiskutovávat o jiných tématech, ta nám třeba redakce teprve přinese.
No a jednak mi již delší dobu blog připadá pouze jako jedna velká brečírna, která stále dokola omílá pár témat a nejde nikam kupředu. Vždy diskuse skončí stejně.

A v neposlední řadě mě mrzí na Vás, že je to hlavně Vaše dílo, neustále poukazovat jen a jen na nešvary, na nichž jste si tu postavil svoji vlastní volební kampaň.

Ostravablog byl kdysi místem, kde se psalo o dění Ostravy jako takové. Vytratil se humor, vtip, nadsázka, fotky, zavedl jste tu více politiky a pesimismu než je zdrávo.
Tento blog nebyl žádným odborným bulletinem víceméně na téma architektura.
Nebudu tedy nic nahazovat, počkám si na další díly. První se mi nelíbí.

(odkaz)jarnemec | 24. 1. 2011, 10:09

to Neva: Co třeba? Zkuste něco nahodit. ;-) Každopádně souhlasím, slábne to tu :-(
to Charles: Jinak z kultury bych něco našel, z rozvojem města to vidím bohužel opačně :-(

(odkaz)Neva | 24. 1. 2011, 8:11

Charles

Přečtěte si znovu článek a můj příspěvek, reagovala jsem na text.
Ale ano, opravdu si nemyslím, že je tu všechno špatně.

(odkaz)Tomáš J. | 21. 1. 2011, 19:33

Hm, samé pesimistické zprávy, politika a špatné ovzduší, to není příliš záživné čtení. Je samozřejmé, že tyhle věci nikoho netěší, ale rozhodně bych čekal i nějaké pozitivní zprávy z oblasti rozvoje města a kultury. Doufám, že se toho dočkám v příštích dílech.

(odkaz)Slezan | 21. 1. 2011, 14:43

Rasismus

Jen malá obecná poznámka. Slovo rasismus je v současném mediálním prostředí jedním z nejvíce zneužívaných slov nezřídka sloužící pouze k veřejné diskreditaci nepohodlných osob.

(odkaz)Charles | 21. 1. 2011, 13:33

Neva: No ale co když to opravdu skoro všechno je "špatně?" MHD která přestává efektivně fungovat? Karolina, se kterou si někteří dělají co chtějí? Nulový rozvoj centra města? Ovzduší?

(odkaz)jarnemec | 21. 1. 2011, 10:56

Pozitivní zpráva ;-)

Moravskoslezský kraj "... definitivně neopouští projekt výstavby tzv. Černé kostky tedy projekt na výstavbu knihovny dle veřejné soutěže o návrh na zpracování urbanistického, architektonického, technického a provozního řešení novostavby Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě." http://cernakostka.cz/index.php?petice=kraj&detail=50

http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/cz/novostavba-moravskoslezske-vedecke-knihovny-v-ostrave-14487/

(odkaz)Ladin | 21. 1. 2011, 9:05

Nevím, co pořád máte škarohlídi. Palas se stal senátorem, Kajnar křeslo obhájil, jaké lepší zprávy by jste pořád chtěli :-)

Tento rok vypadá také slibně, loni to sice Ruprichovi o vlásek nevyšlo, ale letos už ekolog Madej konečně povýší na ministerstvo a zachrání tak ostravské ovzduší, a to je teprve leden....

(odkaz)Coppola | 21. 1. 2011, 8:10

Souhlasím s Nevou. Taky bych od místních čekal spíš pozitivní souhrn minulého roku, než kupu negativních zpráv, které jsme mohli celý rok sledovat v celostátních denících. Třeba se dočkáme v pokračování článku...

(odkaz)Neva | 21. 1. 2011, 8:01

Hoši z Ostravablogu

to jste si moc práce teda nedali, opsali jste stokrát omílané a samozřejmě opět nic pozitivního. Škoda.
Blog už nemá tu fajn šťávu, jako v začátku. Všechno je podle vás špatně, špatně, špatně........

Přeji aspoň všem příjemný víkend.

Zobrazeny všechny příspěvky (13)