Diskuze k článku Ostravská černá krychle začne vyrůstat tento rok. Problémy ale trvají

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Lookim | 26. 4. 2009, 22:38

ani v Praze

to Rýša..
Bydlím v pražských Letňanech a občas v Ově), jsem stále Ostravák.. a zajímalo by mě co a kde se ještě v Praze staví??.. konkrétně v Letňanech firma Central group zastavila projekt výstavby stovek nových bytů. všude kam se v hlavním městě člověk podívá tak se zastavilo! hrozilo i zastavení pražských okruhů což je nepřípustné!! nakonec se staví ostatně jako D1 na Ostravu, což je priorita ministerstva dopravy. MOžná někde zůstali jeřáby nebo se jen něco dokončuje a developeři vyčkávají.. A Brnem projíždím a nic nejde vidět(. vidím jako hru o čas a kdo z koho..

(odkaz)Rýša | 26. 4. 2009, 21:22

Tak jestli to Palas opravdu prohlásil, a podle zdejších reakcí nejspíš ano, nemám slov. Snad jenom k nám voličům...koho jsme volili a koho jsme to zvolili? Proboha!!! Pardon, ty vykřičníky patří za Ostravo!!!

Co se v nejbližších dnech ještě dovíme? Které stavby se odloží nebo nedodělají? V Ostravě je snad ta krize nejhlubší. Před čtrnácti dny jsem byl v Praze, minulý týden v Brně a tam se staví, zatímco tady se jenom demontují postavené jeřáby ...

(odkaz)áčko | 24. 4. 2009, 17:06

hmm

Ostrava resp. Moravskoslezský kraj se asi někdy v minulém životě museli něčím strašným provinit, že dokonce i vlastní obyvatelé se jim musí architektonicky mstít

(odkaz)Rado | 24. 4. 2009, 12:50

Sám v tomhle směru čekám, kdy se někdo z významnějších lidí či institucí v Ostravě ozve, ale nedělám si moc velké naděje. Jak napsal Tomin, ta nečinnost lidí hraje politikům do karet, a proto je Ostrava tam, kde je. V.......

Je zajímavé si pročítat i různá stavební a architektonická fóra a sledovat, jak si na tom Ostrava vede v porovnání s ostatními městy. Vede si mizerně, tolik pozastavených a neuskutečněných projektů nemá žádné jiné město v ČR. Vším, čím se chlubila před dvěma lety, tak stojí ladem.

Ale zpátky ke knihovně. On to ten Palas může udělat i tak, zrekonstruujeme nějaký panelák a je to. Možná kdybych věděl, že ostravská architektura je kvalitní, zpráva o tom přestavět nějakou budovu by mě až tolik nezdvihla ze židle, neboť bych si řekl, dobrá, máme zde hodně kvalitních architektů, adaptace bude jistě zdařilá. Ale s tím, co se zde staví za kýče, mám obavu, že to bude jen další stavba, který dokáže světu, že kvalitní architektura a Ostrava, že to jsou dva protichůdné pojmy.

(odkaz)Tomin | 24. 4. 2009, 8:17

Tak se dívám, že se to tu začíná bouřit. Pokud by měla být nějaká petice nebo demonstrace, tak se mnou můžete počítat taky, protože to co se děje v Ově už je do nebe volající. Nejdříve se všichni bijou do prsou, že stavba knihovny už je na spadnutí a najednou ze dne na den (a určitě né kvůli krizi) se všechno utne. To ať mi nikdo neříká, ale toto není normální. Rozhodně by se mělo něco udělat, protože to, že se nikdo do teďka neozval (ať už VŠ jak psal Rado nebo občané, kterým je to asi úplně jedno, hlavně, že jim zaplatí doktora)hraje politikům jenom do karet a je to taky hodně smutné.

(odkaz)aggu | 24. 4. 2009, 0:42

SHAME ON KÚMSK !!!

Palas si prostě pro vzoru Paroubka vyhodnotil, že 20000 ostravských intelektuálů je míň hlasů ve volbách než 30000 důchodců a 20000 nezaměstnaných. Takže jede stylem pastelkovné-guláš-michal david-lékarny-guláš. Kdo chce víc musí do Kanady anebo na lobotomii.

Znova prosím nějakého kulturnějšího myslivce aby mu na honu POLOPATĚ vylíčil jak MOC jsou tyto stavby potřebné. Jinou cestu nevidím, protože co by to řešili s kulturní veřejností když to mají pořešené s komunisty.

PS: začínám mít nejpříjemně vtíravý pocit, že politici (nejen v praze) úmyslně škodí lidem. To už není na odpověď v anketě "jsem nespokojený s politikou v ČR", oni už vážně ohrožují smysluplný život všech lidí, kteří chtějí dosáhnout dál než na ovladač TV. A není jich málo.

Vedení SVKOS by mělo tenhle nápad rezolutně odmítnout. Raději nic, než knihovnu v nějakém skladu.
Petice je už málo.

(odkaz)Ursus | 23. 4. 2009, 19:39

Máte pravdu, že tohle si ale o nějaký happening nebo "demonstraci" říká. Taky věřím tomu, že to půjde za půl miliardy, jak se Palas nechal slyšet, ale kvalita bude nejen architektonicky (o to mi jako bohemistovi ani až tak nejde), ale kvalitou služeb úplně někde jinde. :(

(odkaz)Ursus | 23. 4. 2009, 19:30

Uvažoval jsem, jak to napsat, ale skončil jsem na to, že "Palas je...", a následoval vulgarismus, který je tady nepublikovatelný, takže se snad jenom budu parafrázovat jeden výrok, který jsem slyšel: "Lůza má, co chtěla." Jen nevím, proč tím musím trpět i já. :(

(odkaz)Poly | 23. 4. 2009, 18:14

dodatek

Po dlouhé době se v Ostravě mohlo postavit něco, co by skutečně stálo za to, ale ani tady toto už nevyjde. Doufám, že se to Palasovi nepodaří prosadit. A to taky nechápu, píše se tam, že již mají z EU nějakých 600 mln Kč, tak proč to nepoužijí na první část výstavby. A dále, snad přece nemohou ty peníze jen tak přesouvat, když dostanu z EU peníze na konkrétní projekt, tak je nemůžu použít na něco jiného, snad.

(odkaz)Poly | 23. 4. 2009, 18:11

Dlouho jsem zde nic nepsal, ale toto mě již opravdu klidným nenechává. Jak tady píši ostatní, za Ostravu ani MS kraj se nebojuje tak jak má, resp. tak jako v ostatních. Mě přijde jako kdyby se zastupitelé báli a když vláda řekne ne, tak to tak nechají. Musí být prostě slyšet, lobbovat, musí se takovéto pře pořádně medializovat apod.

Já osobně si myslím, že by se měla sepsat nějaká petice, popř. demonstrace před krajským úřadem, protože toto již není možné, co se tady děje. Ale hlavně, že se bude platit za pacienty 30 Kč, že pane Palas.

(odkaz)Rado | 23. 4. 2009, 17:58

Vedení MS kraje, ať už to stávající, či minulé, bylo oproti jiným krajským vedením, bezzubé. Lobbovat se musí a je nutné být tvrdý a neústupný, což Tošenovský nebyl a Palas taky ne. A jak to již známe z běžného života, kdo jednou zaujme pozici toho, kdo stahuje ocas mezi nohy jako první, tak je nadobro ztracen.

Zde nebylo na výběr, koho volit, buď to byly tváře, které zevšedněly a nepřicházely s ničím novým, nebo zapůsobilo 30 Kč. A z obého nikdy nemohlo vzejít nic dobrého. Prostě náš kraj je v porovnání s jinými kraji takový otloukánek. A jak se říká, slibem nezarmoutíš, tak proč v nás neživit x let myšlenku na stavbu, na kterou by mohla být Ostrava poprvé pyšná a potom všechno v klidu zamést pod koberec?

Problém knihovny je i v tom, že je ve vakuu. Myslíte, kdyby se třeba v Brně či jiných městech řeklo, nebudeme stavět vědeckou knihovnu, že by to prošlo s takovým klidem a bez zájmu médií jako tady? Jako první by se ozvaly vysoké školy, v Ostravě se neozvala ani jedna, což je více než smutné.

Je prostě stálou starou pravdou, kterou mi říkají mí přátelé, že holt tady na Ostravsku či na kraji lidé neumí táhnout za jeden provaz. A nejednotnost v názoru dělá hodně...

(odkaz)nixi | 23. 4. 2009, 17:47

Praha je holt metropole a Ostrav černá díra...

bohužel a to jsem Ostravak, ale takto je to nejednodušší říct....Praha, Brno, Ostrava...stejně jako na SK Bratislava, kde se stavi a buduje, pak Košice, kde se občasněco postavi, jako v Brne a pak je Prešov, což je díra...no a to je bohužel i naše Ostrava. Když si uvědomím, jak mohla třída okoloskeletu vypadat...Knihovna, opraveny skelet, mrakodrap atd....no a ted nic...lobing naš region prostě nezvlada.

(odkaz)Mertho | 23. 4. 2009, 17:07

To Copolla

Problém je, že tak to v reálu funguje, proč si myslíte, že hejtman nebo jeho náměstci jsou v praze skoro častěji než na sídle v Ostravě, protože všechny peníze z hora se musí prolobovat a pohlídat, současná garnitura první neumí a bohužel i to co předchozí prolobovala, tak nepohlídá

(odkaz)Coppola | 23. 4. 2009, 15:35

to Mertho

Tak tenhle argument neberu. To můžete rovnou vyčítat ředitelce Vědecké knihovny, že za to může ona, protože je slabá a nedokáže prosadit prioritu pro svou knihovnu.:-D

Prostě je to debata o ničem. Jen jsem vám tím chtěl naznačit, že ne za všechno může "ten zlý satan" ČSSD.:)

(odkaz)Mertho | 23. 4. 2009, 15:26

To Coppola

Osekává, protože ji to kraj dovolí, takhle to funguje, kdo víc křičí ten víc dostane, pokud si střední čechy navymýšlí hromadu projektů, tak se peníze musí sebrat od jinud a proč ne od nás, když hejtman je slabý a neumí si prosadit pro svůj kraj priority.

(odkaz)Coppola | 23. 4. 2009, 14:01

to Mertho

Ještě k tomu dodejte, že voliči o prioritách rozhodli i v roce 2006. Protože výdaje na knihovnu a na dálnici osekala právě současná vláda v demisi...

(odkaz)Mertho | 23. 4. 2009, 13:43

Nechápu

Bohužel pláčete na špatném místě, v našem systému rozhoduje většina, jako v každé jiné demokracii, většina považuje za důležitější ušetřit 30 korun u doktora a nějaké dálnice nebo knihovny jsou pro ně naprosto nepodstatné. Takže můžeme nad tím brečet, nádavat, ale zkrátka tu před půl rokem obyvatelé rozhodli o prioritách a ty se budou ještě další skoro čtyři roky plnit.

(odkaz)Coppola | 23. 4. 2009, 13:03

Tak to je hodně smutné.:(
A ačkoliv měvětšinou půtky mezi ODS a ČSSD neberou, tak nyní musím absolutně souhlasit s Drobilem. Palas by měl odstoupit.
Jak jsem neměl Tošenovského rád, tak tento pán je ještě mnohonásobně horší...

(odkaz)Rado | 23. 4. 2009, 12:45

http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&id=6947&type=1

Zpráva od xxz je bohužel pravdivá a ukazuje to pouze a opět jen na dlouhodobou neschopnost města a kraje se o něco zasadit. Už jen to hledání vhodného objektu ve mě budí hrůzu, protože ač přemýšlím, jak přemýšlím, krom paneláků v OVě žádná reprezentativní budova není, protože to, co bylo, to se zbouralo.

Tři vykřičníky mají vzbuzovat a evokovat v lidech dynamický rozvoj a vývoj města, ale zatím to mě evokuje úplně jiného. Tři vykřičníky jako město beznaděje, které více než co všechno připomíná Kocourkov.

Ty informace, nečinnost a sliby, kterými je člověk v Ostravě neustále zavalen, ve mě vzbuzují nutkaní registrovat doménu www.hrobariostravy.cz, protože kalich hořkosti, který si den co den musí vypít občané Ostravy, brzy přeteče.

(odkaz)xxxz | 23. 4. 2009, 12:23

a bude ještě hůř

Hejtman Palas se vyjádřil, že kraj zcela a navždy ustoupí od projektu "černá krychle" a najde starší budovu, kterou pro knihovnu přestaví. Náklady budou jenom třetinové. Můžu dodat: a výsledek bude ještě mnohem horší, než jsme si vůbec dokázali představit.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 64