Diskuze k článku Ostravský projekt Jana Kaplického

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 18. 4. 2011, 17:17

Modrý motýl budí vášně. Ostravští politici tvrdí, že s Kaplickým nejednali
http://ostrava.idnes.cz/modry-motyl-budi-vasne-ostravsti-politici-tvrdi-ze-s-kaplickym-nejednali-1rd-/ostrava-zpravy.asp?c=A110418_1568704_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Slezan | 16. 4. 2011, 10:39

Aggu:

To je prave ten problem diskuze s Vami. Reknete-li totiz A (koho ne), pak byste mel rici i ono B (koho ano). To nijak nesouvisi s tim, koho bude kdo volit ve skutecnosti, nybrz jen s teoretickou nabidkou volicsky relevantni (!) alternativy, kterou ja (ac s vice nez dobrou pameti na nejruznejsi zakulisni pletichy, aferky a afery) ani pri nejlepsi vuli (az - prozatim - na jedinou vyjimku) zkratka nevidim. A jelikoz jste ani naznakem zadnou takovou neuvedl ani Vy sam, mam duvod se domnivat, ze i pres sve vzletne optimisticke fraze jste na tom naprosto stejne (spatne).

(odkaz)aggu | 15. 4. 2011, 21:59

slezan: koho volit si každý musí vyřešit sám ;) pro začátek postačí, když ostravákům nepřestane fungovat paměť...
popravdě řečeno je představa, jak politici typu mynáře, babky, svozila nebo sibinského bojují do roztrhání těla za kaplického motýla, dosti humorná, ni?
konec OT ;)

(odkaz)Jana | 15. 4. 2011, 21:17

paní E.Jiřičná

Také je mi líto,že zde nebude lávka od paní architekty E. Jiřičné. Byla jsem na besedě v Librexu.Moc zajímavá beseda. Nechápu,jak město mohlo dopustit,aby zde lávka nestala. Paní Jiřičná je velmi chytrá,renomovaná architekta. A přesně ví,co chce. Jak se krása dá zkloubit s užitečností. Musela často bojovat se slovy,to nejde,to bude drahé. A také cenu 200.mil ,kterou developer řekl ,považuje za nadsazenou.Dálo by se to zvládnout di 100 mil. Ale to mu se muselo chtít. Zlínská filharmonie může být pyšná na své radní,kteří paní Jiřičné důvěřovali. Teď jim můžeme jen závidět.

(odkaz)Slezan | 11. 4. 2011, 21:16

aggu:

Dobrá. Již víme, koho nevolit. Teď bych ještě rád slyšel odpověď na druhou část otázky - tudíž koho ano.
Aby bylo jasno, já osobně jsem např. velkým příznivcem stran ryze komunálních či regionálních (v případě vyvolání zdání jejich volitelnosti) a volba centrálních politických struktur mi na těchto úrovních nepřjde vhodná ani příliš blízká. Stále je zde ale problém s relativní "nevolitelností" takovýchto uskupení (ono známé "propadnutí hlasů") pro nedostatek finančních prostředků, jež mohou vložit do svého zviditelnění, čímž jsou proti svým "pražským" bohatším bratříčkům objektivně znevýhodněna. A ruku na srdce, kdyby např. takový Ostravak neměl natolik štědré mecenáše, díky nimž dostal možnost dostat se do obecného podvědomí lidí, nemáme ve městě v současné době jedinou opoziční stranu.

(odkaz)aggu | 11. 4. 2011, 17:11

asi bych nevolil ty, kteří si z Ostraváků dělají po dlouhá léta dobrý den.... takže ods, čssd, ksč rovnou do koše, nácky, kdu, komiky (zeman, bobošíková, janáčková) a místní top09 taky (dokud zde bude lukša), vv po harakiri už nejsou. pořád ale ještě pár stran a hnutí zbývá ;)

(odkaz)Slezan | 7. 4. 2011, 19:54

aggu:

"do 10-15 let se rozsvítí volební většině ostraváků a nebudou už volit lopaty a burany..."
A koho (rozuměj jaké strany či hnutí) byste tedy jako politologický guru (ne)doporučoval volit nám, "obyčejným" lidem? České Piráty :-)? Mi zde (rozuměj na ostravské centrální úrovni) všechna v tuto chvíli všechna "relevantní" volební uskupení - až na jedinou opoziční stranu, která není ochotna jen nečinně přihlížet zlodějinám za bílého dne a držet u toho hubu výměnou za teplá místečka v různých trafikách - připadají jako byznys projekty stvořené výhradně za účelem ždímání veřejných peněz do soukromých kapes. Tedy pokud byste měl nějakou konkrétnější radu, než-li věčné (a marné) čekání na Godota v podobě "osvícenějších voličů (volených)", byl bych Vám vděčen. Jinak si ale myslím, že hůře už stejně být nemůže.

K tématu architektury - toto je typická ukázka maloměšťáctví, téměř až vesničanství. Ostrava NENÍ město místního formátu , Ostrava NENÍ město mikroregionálního formátu, Ostrava NENÍ město okresního formátu, Ostrava JE město metropolitního formátu a z tohoto důvodu by se jako takov NEMĚLO podceňovat, NEMĚLO nehorázně podbízet a už vůbec by NEMĚLO plácat capiny o velkorysosti, ale napak MĚLO hrdě a bez z(nad)bytečné skromnosti realizovat všechny kvalitní a realizovatelné projekty bez ohledu na názor kulturních analfabetů stojících v jejím čele.

(odkaz)aggu | 7. 4. 2011, 16:29

lehce OT
btw dnes v denik.cz článek o rekonstrukci bělského lesa. Slíbeno s velkými pompami před lety. Dnes zastupiči (mj. mladý socdemokrat Lauko aka obdivovatel miliard utopených při budoucí rekonstrukci vítkovického stadionu pro FCB) zjišťují, že je to všechno na Ostravu MOC VELKORYSÉ. Zdá se mi, že sem to již několikrát slyšel. Jinými slovy: ostraváci, chcete Kaplického? Kubu? Kvalitní parky? Nic nebude, max. párek a pivo před volbama..
Arogance, neschopnost, deprivantství na jedné straně a lenost na druhé.

(odkaz)aggu | 7. 4. 2011, 15:02

to přijde.... ;) do 10-15 let se rozsvítí volební většině ostraváků a nebudou už volit lopaty a burany.... takže za 30-40 let už to tu bude fajne a pěkne.

(odkaz)Pavel | 7. 4. 2011, 13:01

Škoda

Město smutné a šedivé mohlo být veselejší a barevnější. Upocenost, závist a žárlivost - spolu s nedostatkem velkorysosti a odvahy - nemohou přinést nic, jen ty hrůzy a "něpodary", které tu zasviní prostor na věčné časy.

(odkaz)MoB | 7. 4. 2011, 12:20

Tož Ostrava

Muhehe... líbí se mi argument, že "Zástupci magistrátu podle něj nevěděli, že skromný Jan Kaplický je hvězdou velkého formátu" - na tom je vidět, jak je tu zaprděno. Za á ta budova by byla asi fakt pěkná a zajímavá, za bé si mohli o tom člověku taky něco zjistit... Zase můžeme říct, že jsme s ním pěkně vyrazili dveře, jako v Praze, aby si o sobě něco nemyslel :(

Šediví lidé se budou vždy obklopovat šedivými věcmi. O aktuální radnici to zřejmě platí stoprocentně, nejspíš znají barvy jenom z bankovek.

(odkaz)Redakce Ostravablog.cz | 7. 4. 2011, 11:49

k tématu:

Ostrava odmítla šanci mít ve městě unikátní dům od Jana Kaplického
http://ostrava.idnes.cz/ostrava-odmitla-sanci-mit-ve-meste-unikatni-dum-od-jana-kaplickeho-1ce-/ostrava-zpravy.asp?c=A110407_1563006_ostrava-zpravy_sot

(odkaz)Coppola | 7. 4. 2011, 11:17

Takže tohle by nikdy neprošlo a skleněný hranol prošel úplně bez problémů? Velká škoda. Nemám nic proti skleněným krychlím, ale zrovna na toto místo se podle mě současná budova moc nehodí - nerespektuje okolí, nerespektuje tvar ulice, návrh Kaplického i dříve zveřejněné vizualizace (tuším že od Orca) skvěle zapadaly do tvaru přilehlých ulic, mrzí mě, že to nevyšlo.

(odkaz)Martin | 7. 4. 2011, 11:05

Dobry clanek

Diky za nej!

Zobrazeny všechny příspěvky (14)