Diskuze k článku Divadlo Petra Bezruče se ohrazuje proti lživým obviněním hejtmana a prezidenta

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Ferdinand, starý clown | 10. 11. 2016, 14:38

oprava

...prokazuje úmysl...

(odkaz)Starý klaun Ferdinand | 10. 11. 2016, 14:30

...mlčeti zlato.

Inu, Hrad a spol. měli mlčet jak hrob. Těžko se prosazuje úmysl u něčeho, co se nakonec nestalo.

A pan generální Dvořák požaduje zvýšení TV poplatků, aby zbylo na "uměleckou tvorbu". Patrně jsou práva na Třicet případů majora Zemana hodně drahá.

Veřejnoprávní stanice by měla být stanicí informační. Nikoliv však propagandistickou, která prosazuje bůhví (ten to ví, je vševědoucí) čí zájmy. Sledovanost jejich nových uměleckých pořadů je ovšem dost pod průměrem.

Ostatně - ty pořady podle mého soudu také.

(odkaz)jarnemec | 9. 11. 2016, 16:55

Česká televize žádá od končícího Moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD) a prezidentské kanceláře omluvu za obvinění, že se měla podílet na údajně připravované provokaci...

https://www.novinky.cz/domaci/420191-ceska-televize-chce-omluvu-za-obvineni-z-provokace-vuci-prvni-dame-drzost-mini-hrad.html

(odkaz)krmič | 9. 11. 2016, 12:13

Promiňte OT,

ale vždycky mě praští do očí, když otevřu OstravaBlog, ta fotka. (Nemůžete už dát na titulní stranu něco jiného?)
Prosím, může mi někdo ze zdejších teatrologů vysvětlit, co ten pán drží v ruce?
Nesmyslné noviny s přilepenou úplně jinou, naprosto nesouvisející stránkou. Proč to fotograf svým záběrem zdůraznil?
To má nějaký stěžejní význam, který bych pochopil, jen kdybych shlédl celou inscenaci?
Nebo to má nějaký skrytý význam, známý jenom zasvěcencům?
Nebo je to jenom šlendrián líného rekvizitáře?

(odkaz)Starý klaun Ferdinand | 7. 11. 2016, 1:07

Jasně. Pardon.

(odkaz)Ferdinand, starý clown | 6. 11. 2016, 22:57

Hýbatelé a všeználkové

Pan Němec je, zdá se, spokojen s tím, že tahle sekce NDM se "nějak hýbe". Takže Jana K.je jako "propeler" docela užitečná. Záleží na tom, co kdo od svého blogu očekává. Já jsem na svém blogu trolly vyhubil. I když pak na nějakou dobu nastalo "mrtvolné digitální ticho".

To výrazivo IV. cenové skupiny ale bylo, myslím, zhola zbytečné. Stejně jak vidno zříti nefunguje.

(odkaz)Lobo | 6. 11. 2016, 10:00

Pane Němče, vy přece víte nejlépe, že ten, kdo na Vašem blogu spolehlivě zabíjí veškerou diskusi, není pisatel jadrných výrazů, nýbrž psychopatická grafomanka, naplňující hned několik diagnostických kritérii poruchy osobnosti.

Rozumím tomu, že jste udělal to, co jste udělat musel. Ale svém projektu jste tím neprospěl.

(odkaz)Lobo | 5. 11. 2016, 20:26

*** Příspěvek byl smazán pro hrubé porušení pravidel diskuze. V případě dalšího porušení, bude vaše IP adresa zablokovana. Děkuji za pochopení. Jar. Němec, OstravaBlog.cz ***

(odkaz)Jana K. | 5. 11. 2016, 14:10

Já jsem měla možnost s paní Zemanovou mluvit a vím, že je slušně řečeno neslaná nemastná. V podstatě se o nic nezajímá, není reprezentativní a divadlo (v tomto případě činohra) jí zajímá jako loňský sníh. Ale není v tom sama. V našem regionu, až na primátora Frýdku-Místku, politika v ostravských divadlech nepotkáte - jejich manželky jak by smetl. A já osobně žádný hon na pana Zemana nevidím. Naopak, já jsme ho do vzniku tzv. opoziční smlouvy (v druhé polovině devadesátých let?) s Klausem velice uznávala. Ale po uzavření této smlouvy, jejíž následky neseme dodnes, nebo po jeho výrocích, že blbě privatizoval Grégr, on byl "pouze" předsedou vlády, nebo jeho výroky směrem k Číně v 90. letech a dnes, člověka pouze přesvědčují, že se pan Zeman zbláznil, nebo prudce stárne a senilní. Zkrátka nemá v sobě ani špetku velkorysosti, protože takovou epizodku s "nějakým" malým divadélkem (byť s Dejvickým a Arénou asi nejlepším v ČR), bych velkoryse přešla. Projevuje se jako "malý" a prudce stárnoucí muž .

(odkaz)Lobo | 5. 11. 2016, 12:41

Neštěstí obecné debaty spočívá v tom, že když se dva štěkají a o jednom řeknu, že je vůl, jako bych se postavil za toho druhého.

Ale tak to není. Volové jsou jak DPB, tak Novák.

I když každý trochu jinak.

(odkaz)? | 5. 11. 2016, 12:09

Jo Zeman a Putin mohou za všechno. Je to směšné , nepoctivé a nepravdivé.
Hon na čarodějnice a tudíž i nelidské.

(odkaz)Starý klaun Ferdinand | 5. 11. 2016, 10:51

DPB je dobré divadlo. Ve svém oboru vynikající.

- Jenže zaujalo jistý politický postoj a připojilo se k nyní tak módnímu "honu na presidenta". Ať už byla "konspirativní teorie" končícího hejtmana jakkoliv mimo realitu, zůstává postoj DPB k presidentovi, zvoleném v řádných volbách a prakticky neodvolatelného jednoznačně negativní.
Stejně jako zhysrterizovaná "pražská kavárna" si "bezručáci" přejí změnit stávající situaci "občanským neklidem", což vyvolává jen a jen neklid v celé společnosti. Změnit situaci ale skutečně dokáží až následující volby.

Není tedy vůbec divné, že "první dáma" účast na představení vzdala.

(odkaz)Jana K. | 5. 11. 2016, 10:03

Ale i negativní reklama ( i když jak pro koho, že) je reklama. V tomto případě dokonce celostátní!!! Já stojím na straně Divadla Petra Bezruče a je pouze škoda, že Zeman (kdysi dávno chytrý a bystrý člověk ) pošpinil naprosto všechno - rozvrátil české hospodářství, morálku a ve finále znevážili i úřad prezidenta.

Zobrazeny všechny příspěvky (14)