Diskuze k článku Happening na Masarykově náměstí ukáže, že i blbost je handicap

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jiří Hruška | 5. 10. 2009, 23:18

Nedostavěná kostka?

Stavba "bílé kostky" z knih nepřerostla výšku 1,5 metru v žádné chvíli happeningu také proto, že z nově dodávaných knih návštěvníci náměstí neustále nějaké vybírali, pročítali a odnášeli domů! Nevidím lepší důkaz sečtělosti ostravského obyvatelstva a zájmu o psané slovo, než tento nečekaný fakt! A že se hromadou knih probíralo pár nadšenců až do půlnoci, překvapilo i ochranku, která si s těmito "podvnými živly" občas nevěděla rady... Možná se nepodařilo vystavět několikametrový monument, který by čněl jako zdvižený prst směrem ke kancelářím krajského úřadu, ale ukázalo se, že pro mnohé z nás je dobrá knížka pořád důležitá. Jak asi vypadal příchod některých mládežníků domů, když je rodiče v předsíni (někdy kolem půlnoci) nachytali se svazkem ohmataných románů nebo se sbírkou přírodní lyriky? Chtěl bych slyšet ten dialog: "Zase sis četla až do tmy? Nevíš, kdy máš dost!? Co si o tobě sousedi pomyslí? To já v tvém věku..."

(odkaz)Rado | 5. 10. 2009, 16:27

Pan Lukeš napsal hezký článek, který dává sice naději, je otázkou, jakou. Na celé situaci kolem ČK mě krom toho, že Ostrava nejspíš přijde o unikatní stavbu, popouzí i to, že nikoho netrápí, kolik lidského úsilí a zejména času se už promarnilo a promarní, neboť nevěřím ani tomu, že se "osekaná knihovna" postaví. Rok 2011 a hlavně rok 2012 je rokem, kdy už myslí politici na volby, takže se o ničem zásadním rozhodovat nebude. Prostě faktor času nebo jak to přesně nazvat, nehraje v Ostravě i kraji od dob ET žádnou roli. Na všechno je čas, není kam spěchat. Bohužel věci se mají naproto jinak - času je málo a mnohé už mělo dávno, předávno hotovo. Nové knihovně v Ostravě dávám 8-10 let než se někdo rozhoupe a rozkouká...a snad jednou i postaví.

(odkaz)jarnemec | 5. 10. 2009, 16:14

ps :-(

Tak jsme dostali odpovědi na dopisy - dá se říct, že se budeme ještě všichni divit co je v tomto státě možné.... Nad dopisem, který jsem dostál já, jsem se nestačil zasmát ani udivit, měl jsem zaražený dech... Kolega dostal odpověď z další instituce, byl na tom obdobně (myslím, že to bylo ještě horší)... Čekáme ještě na evropu... Všechny odpovědi budou postupně zveřejněny na ČK.

(odkaz)Rýša | 5. 10. 2009, 8:51

Článek Zd. Lukeše

Pěkně napsané.

Jen doufám, že se nemýlí vtom, že ČK má stále ještě šanci.

(odkaz)aggu | 4. 10. 2009, 12:28

lukeš dobře ;)
fotky z happeningu i jiných akcí jsou na cestakesvobode.cz.
pozdrav panu holcovi:
http://www.cestakesvobode.cz/images/040%20blbost.jpg

(odkaz)aggu | 3. 10. 2009, 10:01

Reflex???

Reflex je náhražka bulváru a tak je ho třeba brát. Se vším všudy. Takřka pokaždé, co pražský novinář vyjede do ovy a něco naškrábe je povrchní blábol. Někteří to možná i splácají s nějakým místním informátorem po telefonu, škoda času, že? ...
Sabotáž sabotáže? To někdo čeká že se pro veřejnou věc nadchnou desetitisíce? V Česku, kde je (jak klasik praví) obyvatelstvo povahy zblblé, a televizemilovné?
V Praze na Staromák přišlo na podporu "chobotnice" okolo 1000 lidí. V Ostravě cca stejně tolik. Ale Holec jako vyznavač sociálního rasismu si musí holt píchnout ;)

Článek má vypovídací hodnotu nula. Pro ostraváky určitě.

Ale za happening se sluší poděkovat. Čekal jsem underground akci a přitom to bylo profesionálně připravené. Škoda tak brzkého začátku, ve 3 se opravdu ještě všichni v práci, myslím krom studentů většina těch, co se o ČK zajímají. Ale v 6 už bylo náměstí zaplněné.

K hudební selekci no comment.

(odkaz)Ursus | 2. 10. 2009, 22:23

No vida, pan Holec měl pocit, že akce trpí nezájmem a není úspěšná. Já jsem z akce měl pocit opačný. Ano, na začátku nebylo mnoho lidí (logicky), takže v televizi to možná taky nevypadalo šťastně, ale holt do do šesti muselo být hotové. Po práci jsem se šel na náměstí podívat znovu soukromě a byl jsem naopak velmi mile překvapen plným náměstím i stavbou "bílé kostky". Přeju organizátorům hodně zdaru při dalších akcích.

(odkaz)jarnemec | 1. 10. 2009, 16:53

Černá kostka v Reflexu

V dnešní Reflexu na str. 16.

(odkaz)aggu | 24. 9. 2009, 7:24

dobře bylo ;)

(odkaz)Pixxel | 23. 9. 2009, 20:56

Tak jsem tam byl a něco pofotil...fotky zde - http://pxphotos.ic.cz/photos/happening_na_masarykove_namesti/index.htm . Nic extra ale aspoň něco...škoda jen, že jim ta kostka z knih pořád padala. Kdyby je to napadlo stavět odprostřed, tak by to jistě bylo stabilnější… Každopádně musím pochválit ty tři osoby, které to tam vydrželi nejdéle. BIG UP!

(odkaz)jarnemec | 23. 9. 2009, 9:50

Výzva k petici za Černou kostku v Ostravě:

http://cernakostka.cz/index.php?o-knihovne=vyzva2

(odkaz)aggu | 22. 9. 2009, 21:08

co s tím má parliament? tohle prádlo pereme doma ;)

(odkaz)jost | 22. 9. 2009, 20:14

dobrý

blbost je handicap, ale když happening k odhalení této skutečnosti, pak nikoli na Masarykově nádru, alébrž v foyer poslanecké sněmovny ČR.
když už se někdo pouští do "soc-art", tak ať to dělá pořádně.
:-)

(odkaz)MoB | 22. 9. 2009, 18:52

Mně to všechno souhlasí

K čemu knihovnu? Spěje to k tomu, že nám zase bude Strana říkat, co si máme myslet, co máme říkat, a že všechno ostatní je ideozločin.

(odkaz)aggu | 22. 9. 2009, 14:32

aldik: pevně věřím, že ti na osudu ČK záleží víc než na Ewičce ;)

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 24