Diskuze k článku Historický úspěch: Ostrava má svou lékařskou fakultu

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)lekar | 12. 8. 2016, 20:19

web muj-lekar.cz

http://muj-lekar.cz/

(odkaz)aggu | 21. 1. 2011, 13:19

nejde o počty studentů (už teď je VŠB na tom cca stejně jako VUT a ČVUT). Přece je lepší mít jednu silnou univerzitu, než 2 "vysoké školy" ;)

(odkaz)qwertz | 21. 1. 2011, 13:15

nj takto rekneme nasi vlade "NAS MNOGO", dejte nam penize...

(odkaz)aggu | 21. 1. 2011, 13:10

Asi není jiná šance jak se dostat mezi 5-6 výzkumných univerzit (dle Nečase), jedině do kterých se budou cpát peníze. Ostrava jako 2. největší aglomerace by jednu z nich rozhodně mít měla, bo jestli ministerstvo řekne i tady že Ostrava nemá nárok, tak to už se fakt radši připojme k Polsku ;)

(odkaz)qwertz | 21. 1. 2011, 12:59

vsb+osu

Pan Vondrak je osobnost a vede vsb spravnym smerem, ale spojeni s osu...to ne!

(odkaz)aggu | 21. 1. 2011, 12:58

Uměle vyvolaná byla spíš snaha českých starostů mít VŠ v každé s prominutím vesnici. Když k tomu přičtete, že koláč s penězi je jeden, navíc je menší, peníze se utápí v praze a vynásobíte všechno korupčním koeficientem, tak Vondrákovi nic moc jiného nezbývá (pokud nechce za 10 let vychovávat jen bakaláře do provozu).
Monstruniverzita to nebude, Karlovka bude i tak o třetinu větší.

(odkaz)Copppola | 21. 1. 2011, 8:02

Tohleto spojování univerzit je pěkný nesmysl. Je to uměle vyvolaná nutnost a podle mě takové monstruniverzity nepřinesou nic dobrého.

(odkaz)aggu | 20. 1. 2011, 17:16

vsb+osu

citát z blogu rektora VŠB Vondráka:

Je pro nás zajímavé téma možného spojení naší vysoké školy s Ostravskou univerzitou? Výhodné je, že se svými studijními programy vzájemně doplňujeme a už dnes máme několik společných velkých výzkumných projektů. Hlavním důvodem je ale výsledný efekt takové integrace, který spočívá ve výrazném posílení role Ostravy vůči centru nejen z pohledu vysokoškolského vzdělání, ale především z pohledu budoucího centra výzkumu. To je nutná podmínka. Spojení univerzit je ale krok velmi zásadní, který musí mít velkou podporu akademických obcí na obou stranách."...

Takže nejenom ČVUT+VŠCHT ;) Držím oběma rektorům palce, ať to dopadne !!! Zároveň doufám, že se Vondrákovi podaří udělat na VŠB pořádný vítr ;)

(odkaz)Vanýsek ml. | 15. 7. 2010, 17:13

VZNIK LF OU

Snaha o založení LF v Ostravě byla už pár let po r.89,kdy byl založen i přípravný výbor LF - o vznik se snažili především prof.Konrád a doc.Fišer,podporování ředitelem tehdy ještě SNSp J.Luxem,o vznik FN Ostrava se tehdy velmi zasložil
tehdejší MZ ČR MUDr.Bojar.Nepovedlo se - zásadně proti byla tehdejší Akreditační komise v čele s prof.Kurzwailem a děkanem LF UP v Olomouci prof.Neoralem.Tehdy byl umožněn vznik pouze fakultě zdravotně-sociální.
Doufám,v úspěchy LF OU!

(odkaz)aggu | 30. 6. 2010, 17:05

no že ostatní LF budou prskat přece musel čekat každý ;)

(odkaz)Miv | 30. 6. 2010, 13:51

to Vladimír

To že akreditace nepokrývá celou délku studia studentů je normální. Spíše se pozastavuji nad problémy okolo vzniku. Skoro se zdá, že LF je tvrdě prosazovaným politickým zadání, které musí projet za každou cenu!

(odkaz)Coppola | 30. 6. 2010, 13:51

Když tam čtu to vyjádření Kajnara, tak si říkám, jestli by ten člověk neudělal líp, kdyby držel bobříka mlčení...

(odkaz)Vladimír | 30. 6. 2010, 13:14

Čtyřletá akreditace na šestileté studium?

Že by se šila další čertovina?

http://www.lidovky.cz/lekari-se-bouri-proti-podivnemu-vzniku-ostravske-fakulty-pne-/ln_domov.asp?c=A100630_093526_ln_domov_lya

(odkaz)johny | 6. 6. 2010, 23:41

Pozn.: Stará část budovy Přírodovědecké fakulty na Hladnově musela být loni urychleně asanována kvůli tomu, že bylo zjištěno zhoršení statiky. Dotčená část fakulty proto musela být nouzově přestěhována na sousední Koleje Jana Opletala. S dostavbou se však počítalo v každém případě.

(odkaz)slezan | 24. 4. 2010, 23:40

debata...

Jak tak čtu tuhle debatu - tak jenom pár poznámek... Noví studenti neznamenají nutně více peněz - to se počítá na univerzitu a pokud ministerstvo se vznikem fakulty nenavýšilo počet studentů "povolených" na OU, nové peníze to nebudou, spíše o peníze přijdou stávající fakulty. O kvalitě výuky se přesvědčíme za pár let, dopředu není nutno nikoho shazovat. A konečně - kromě přebujelého ega pana rektora lékařská fakulta pomůže OU publikačně - lékaři prostě publikují více, než latinští filologové nebo germanisté apod., A1 publikace (tím není myšlen český časopis, ale impaktované články), OU pomohou.

(odkaz)Rob | 20. 4. 2010, 22:47

Tak to je průšvih :/

Vzhledem ke kvalitám OU lze jedině doufat, že absolventi LF zůstanou v regionu.

(odkaz)Mraky | 16. 4. 2010, 15:31

to: Petr.Ova

Ale no tak, nepřehánějme. Rektorát OU sice není žádná sláva, ale omítka je určitě v pořádku, nepletete si to s vedlejšími budovami? Navíc co se týče vnitřku, prošel nedávno rekonstrukcí interiéru.
Budova FF je sice v poněkud horším stavu, ale snad se již blýská na lepší časy - každopádně to ale není stav havarijní. Budova PDF je po rekonstrukci, pěkná upravená, na Mlýnské nově zrekonstruovaná a opět pěkná. Budova PŘF v centru má také novou fasádu, část C nově zateplena, knihovna sama o sobě pěkná. Budova PŘF na Hladnově vyhrála snad i nějakou cenu za vzhled, navíc se tam teď staví kompletně nová část.
Na Fráni Šrámka probíhá rekonstrukce celé budovy.
Marně přemýšlím, kudyma jste šel. Ten stav takový jak ho popisujete opravdu není.

(odkaz)aggu | 16. 4. 2010, 13:51

Žádný, nejsem statik, ale že by se zrovna rektorát na Dvořákové rozpadal.....;)
To snad ne...
Ale, chápu, že rektor asi raději dá peníze, kterými může disponovat, do rozvoje nebo do lidí, než do barvičky na fasádu FF...
Navíc to není moje alma mater ;)

(odkaz)Petr.Ova | 16. 4. 2010, 12:17

to aggu

Prozac je dobrý, ale doporučená denní dávka je pouze 20mg. V Ostravě bych potřeboval 100mg. Jo a účinek se dostavuje se zpožděním. A jaký máte názor Vy na budovy OU?

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 47