Diskuze k článku K architektuře a urbanismu obchodního centra Forum Nová Karolina

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)aggu | 25. 3. 2012, 16:11

@Vaclav: jak v poslední registruji Vaše příspěvky, buď píšete ve stavu naprostého rozhořčení anebo je tu ještě jedna možnost...

(odkaz)Vaclav | 25. 3. 2012, 10:43

Proč to popisovat v osmi bodech, zhrnul bych to v jednom bodu pod názvem TO JE HNUS, ostrava mělo přídomek špinavé město, teď na různých diskuzích se začalo objevovat slovo hnusné město.
A to chtěla být Ostrava městem kultury, radní asi hodně čtou sci-fi. S těma bednama Ostrava nebude město kultury nikdy.

(odkaz)Jar. Němec | 23. 3. 2012, 18:40

to Alex: Pokud vím, tak nikdo z podepsaných se nediví. Text připomíná předchozí varování a upozorňuje na všeobecně známé skutečnosti – a mj. také "upozorňujeme na to, že v Ostravě žijí lidé, kteří o daném projektu smýšlí kriticky a jejichž názory jsou marginalizovány nebo bagatelizovány poukazem na údajnou relativitu takových soudů." Bohužel historie u současnost ukazuje, že je tomu jinak.

(odkaz)chachar | 23. 3. 2012, 18:08

Alex

nová knihovna nebo kampus, proč, k čemu v dnešní době? Vždyť nám naší politici ukazují, že nejvyšších pozic lze dosáhnout i bez vzdělání a patřičné praxe (viz. Miroslav Novák)....

(odkaz)Alex | 23. 3. 2012, 17:57

Nic jiného jsem nečekal

Nic jiného jsem nečekal. Už kdysi přece neprošlo, aby tam byla kupříkladu nová knihovna, universitní kampus... Jen se divím, že se všichni (myslím podepsaní na tom vyjádření) dnes diví, jak to vypadá. Sto lidí, sto názorů. Kdyby se stal zázrak a splnily všechny stávající připomínky a výhrady a bylo podle nich, lidé by si zase něco našli a zase by proto tomu či onomu vystupovali.

(odkaz)aggu | 22. 3. 2012, 22:39

průchodnost přes centrum

To je přesně ono. Spousta věcí by se dala i tolerovat, ale tohle je přímo atentát na město. Kočí se k průchodu Fora vyjadřoval vždy vyhýbavě, má někdo informace jestli to někdo (třeba do budoucna) vůbec řeší? Když ne normální ulice, tak alespoň něco "jako" pasáž...

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 3. 2012, 12:09

„Budou to menší bloky. Důležité je, aby ulice, které tam jsou, procházely i přes toto obchodní centrum, aby to nebyl monoblok. Objektem se bude procházet,“ popsal Floris Alkemade z ateliéru OMA. http://ostravablog.cz/zpravy/prvni-etapa-vystavby-nove-karoliny-ma-uz-jasnou-podobu/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 3. 2012, 11:13

Nová Karolina se otevírá. Spíše Nová Fukušima, zářil laserový nápis

http://video.idnes.cz/?idvideo=V120322_090024_tv-zpravy_krr

(odkaz)Martin | 22. 3. 2012, 9:29

Škoda, že nemám facebook

Jinak bych vás podpořil. Laser šou byl dobrý nápad.Škoda, že jsem se nemohl zúčastnit. Chtělo by to pořádat častěji. :-)

(odkaz)Coppola | 22. 3. 2012, 8:59

Přesně zformulované výhrady. Pod to bych se klidně také podepsal.

Zobrazen 21. až 30. příspěvek z 30