Diskuze k článku Město oslovilo architekta Roberta Konieczneho na konverzi jatek

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 14:36

Propagace půjček společnostem a vážným jednotlivcům,

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 2,8% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v oblasti:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 14:29

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 2,8% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v oblasti:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)? | 21. 2. 2018, 0:33

Jsem teď slyšela v ČT24, že v Brně řeší, kde bude stát nové nádraží. Ale neřeší,
kde na to vezmou peníze. Když to porovnám s Ostravou, tak se mi to nějak nezdá.
Jak je možné, že v Brně jsou peníze na všechno - novou koncertní síň, knihovnu,
nádraží a v Ostravě na nic z toho. Když tak na nějaké nepovedené úpravy - třeba
toho ostravského hlavního nádraží - to je tedy strašné. Vrtá mi hlavou v čem to je.
Už i ta dostavba baráku naproti domu kultury - zamrzla - nic se tam už neděje.
Asi nejsou peníze. Proč nemá Ostrava na nic peníze a Brno jo. Nechápu.

(odkaz)jarnemec | 14. 1. 2018, 10:06

Projekt w Ostrawie realizowany będzie w budynku starej rzeźni. To świetna przestrzeń dla artystów.

Architekt na swoim profilu zamieścił informację o swoim nowym projekcie. Okazuje się, że Konieczny rozpoczął właśnie współpracę z Ostrawą. To w tym czeskim mieście będzie realizował nowy projekt KWK Promes - Galerię Sztuki Współczesnej PLATO.

https://silesion.pl/czeski-projekt-koniecznego-bedzie-kolejny-hit-11-01-2018

(odkaz)jarnemec | 10. 1. 2018, 15:28

Smlouva na přestavbu budovy historických jatek v Ostravě byla uzavřena.

Právě před několika okamžiky Statutární město Ostrava a katovické architektonické studio KWK Promes vedené Robertem Konieczným uzavřeli smlouvu na přípravu projektové dokumentace jejich přeměny historické budovy ostravských jatek pro účely Městské galerie.

http://kabinetarchitektury.cz/smlouva-na-prestavbu-budovy-historickych-jatek-v-ostrave-byla-uzavrena/

(odkaz)Jana K. | 26. 12. 2017, 20:54

Jj. kecy. Po "rekonstrukci", spíše novostavbě, jatek tam nebude původní NIC. Já se jenom modlím aby to nedopadlo jako ten "chudák" Janáček na Jiráskově náměstí = SUPER KÝČ!!! Dle vláčkové starostky tam snad i "přistane" socha Špinarové a Kryla. Ostrava!!!

P.s. Janáček si nezaslouží aby jeho jméno Ostrava doslova prznila - jednou v názvu letiště, podruhé v názvu blbého festivalu a potřetí ho ještě prezentovala v super kýčovitých sochách!!!

(odkaz)aldar | 26. 12. 2017, 17:52

to Jana K

. Všechny ty Vaše kecy a pr.y ovšem nemění nic na tom, že věžička na jatkách je původní a je součástí této budovy - tzn památkově chráněná a na budovu patří, i když se Vám nelíbí. Kýčovité jsou spíše ty vaše kecy a pr.y.

(odkaz)Jana K. | 22. 12. 2017, 22:02

Celé roky, ještě za Beránka, jsem doslova bušila na zřizovatele, aby investoval do rekonstrukce zapáchajících WC (nyní vypadají jako na pitevně :-() a do zarostlého "atria" Domu umění. Až se stal ředitelem Jůza, který tam mimochodem seděl dobrých 8 let za Beránka v kumbálu za šatnou, tak se to trošku pohnulo... Ale ne nějak výrazně! Přesně jak říkáte, prostor před Domem umění je doslova zprzněný a vždy když do něho vstoupím, tak si uvědomím jak je přežitý, jak je malý, jak působí maloměstsky (obdobně jako Divadlo Antonína Dvořáka).Nicméně výstavy tam probíhají, ale miliarda na přístavbu není a pochybuji že se někdy najde. Jo.jo. Ostrava měla na svém území 220 let uhlí a vše prosrala. A dnes je ve stejně potupné roli jako byla před rokem 1918 - to málo co zde zbylo, chemička, huť, koksovna patří někomu kdo v Ostravě nežije a veškeré zisky okamžitě převádí pryč.

(odkaz)vilma | 22. 12. 2017, 21:04

Ten dům umění též je zvenku nějaký zprzněný - bez stromů a vůbec nevím co
s ním udělali, že teď vypadá hrozně ošklivě. Jde to s kopce fakt s Ostravou. a
lidí ubývá.

(odkaz)Jana K. | 22. 12. 2017, 15:42

Však jo. To jste trošku zaspal. Uvidíte, že to bude "pěkná sranda". Všude okolo sám polystyrén a najednou budova, od základu znovu postavena (krovy špatné, střecha špatná, vlhkost do 2m, okna nejsou, takže co je na tom historického, nevím), která bude vysílat signál, jak je Ostrava progresivní? Ha, ha, ha. Jsme větší BURANI z BURANOVA než si člověk kdy vůbec dokázal představit.

A to ani nemluvím o tom, že nebýt Jůzy a jeho podlézavé strategie - spousta výstav free vstup, tak celý nedaleký "slavný" Dům umění zeje prázdnotou. Ale to je tak, když si někdo nechce přiznat, že Ostrava se vracím tam, kde historicky patří. S uhlím to začalo a bez uhlí to i končí!!!

(odkaz)jarnemec | 22. 12. 2017, 14:18

Po neúspěšných jednáních s pražským architektem Petrem Hájkem se Ostrava dohodla s architektem Robertem Konieczným z polských Katovic.
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/jatka-ziskaji-kabat-polskeho-architekta-20171214.html

(odkaz)Jana K. | 22. 12. 2017, 1:02

Víte, na Ostravě je nejhorší, že nemá žádnou vizi (perspektivu?). Útvar hlavního architekta v čele s Cyrilkem oprášil všechny normalizační plány a téměř do puntíku je realizuje... Nevím, co by tam mohl být. Ale jedno vím jistě, že současné vedení statutárního města je buď totálně blbé anebo jede v nějaké velké levárně. Dlouho se už nemluvilo o Bílém stínu (přístavba Domu umění). Ostrava je hodně dekadentní místo, zdráhám se říci, k životu!!!

(odkaz)? | 21. 12. 2017, 23:51

Co tam vlastně s ohledem na okolí smysluplného může vzniknout? Železniční
zastávka, býv. Bauhaus, most , jakési volné prostranství po zbouraných budovách,
opodál křižovatka, proluky, budova konzervatoře v pozadí Polský dům. Velmi
divné místo. Podobné jako to Trojhalí, též hnusné a zbytečné. Souhlas s Janou K.

(odkaz)Jana K. | 21. 12. 2017, 18:04

Vám také.

(odkaz)aldar | 21. 12. 2017, 17:39

...A přeji hodně dlouhý spánek!

(odkaz)Jana K. | 19. 12. 2017, 23:10

Ale milý Aldare! Věžička byla i na rohu dnešního Akademického knihkupectví. Dokonce "věžička" Polského domu byla dominantou ještě v hlubokém normalizačním socialismu a celkově to okolí vypadalo naprosto jinak. Tady jsou pouze dvě možnosti: první (nereálná, nejsme v bývalém NDR), že se odstraní ty hnusné paneláky a dostavbami proluk vytvoříme tradiční (historické) uliční line (tam by ovšem musela padnout za vlast i ta čtyřproudá dálnice), nebo postupujeme jako BURANI Z BURNAOVA, že tam uděláme uprostřed hnusu jakousi historickou stavbu, ne nepodobnou ostravskému hradu, a ještě se budeme tvářit jak zachraňujeme ostravskou (ne)historii. Ale víte co, kukněte se na google mapy v čem bydlí Pražák, Cyrilek, ale i Semerák, Macura, Štěpánek, Kajnar či Drobil. To také o něčem vypovídá. - HODNĚ VYPOVÍDÁ!!! Já si moc dobře uvědomuji, že tahle diskuse nemá smysl. Věžička zkrátka bude, dálnice je a bude, a já Ostravě přeji vše dobré. Dobrou noc.

(odkaz)aldar | 19. 12. 2017, 21:57

???

Asi by se měla adresa Jana K pokusit dovzdělat a potom by nemusela kolem sebe házet špínu. Kromě nesmyslných keců o kladném působení bílé kostky na špatné okolí jatek, by třeba poznala, že tato dřevěná věžička na jatkách byla od vzniku jatek až do 80tých let 20.století, než byla zbourána technickými službami, které tam sídlily. Takže prrr.

(odkaz)Jana K. | 19. 12. 2017, 13:37

to ?

Těch nesmyslů je tam nasekáno tolik, že pochybuji v krásu této lokality. Ale musíme se smířit s tím, že toto město z poza budu vedou stínové divoženky-primátorky Rozehnalová se Spisarovou, případně i Holušovou, dále pak lump Semerák a celé to zastřešuje popleta Macura. (A to raději nezmiňuji Cyrilka - nejlepšího architekta na světě, který je evidentně neodstranitelný. Bo toho asi hodně ví.)

(odkaz)krmič | 19. 12. 2017, 12:50

,,,,
Kdy už konečně někdo poručí větru, dešti! (To by měli udělat architekti jatek? :-))

(odkaz)? | 19. 12. 2017, 9:48

Dávno měl být ten hnus zbouraný.

(odkaz),,,, | 19. 12. 2017, 8:25

Ovzduší v Ostravě

Ovzduší v Ostravě dne 19. 12. 2017 mezi 6.00 a 7.00
Český Těšín 4-stupeň
Havířov 4-stupeň
Karviná 5-stupeň
Radvanice ZÚ 4-stupeň
Radvanice OZO 4-stupeň
Rychvald 4-stupeň
Ostatní části Ostravy téměř 3-stupeň
Kdy se nad tím konečně někdo zamyslí nad tímto stavem a začne konat!!!

(odkaz)Jana K. | 18. 12. 2017, 19:33

Na jatka mám stále stejný názor - místo, kde umíralo tisíce zvířat není hodno glorifikace či dokonce rekonstrukce. Ale když už přistoupím na zdejší diskusi, který návrh je vhodnější, tak jednoznačně ten, který vytvořil pan arch. Hájek. A proč? Stoupněte si před jatka, nebo kolem nich choďte a mějte oči otevřené. To okolí, blízké i vzdálenější, je naprosto PŘÍŠERNÉ. A ten polských návrh bude jako prsknutí do galaxie. Z jedné strany odporné zateplené paneláky a kancl house, z druhé hnusná škola a ještě hnusnější integrovaný záchranný systém, a ze třetí nevábné činžáky z dvacátých let minulého stoleté. Hájek moc dobře věděl proč navrhuje jakousi bílou kostku na místo té KÝČOVITÉ věžičky. On totiž má, jako dobrý architekt, prostorové vidění, a ta jeho kostka pohledově navazuje na Fukušimu, ale i na kancl house ad. Věžička by měla opodstatnění jen tehdy, pokud byl dominantou okolí byl Polský dům, ale protože komunista to tam celé mrvil a mrvil a Cyril Vltavský tu zkázu dovršil, tak výsledek je takový jaký je... Nikdy to tam nebude pěkné. Konec konců jako celá Ostrava!!!

(odkaz)jarnemec | 15. 12. 2017, 10:58

Jatka získají kabát polského architekta Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/jatka-ziskaji-kabat-polskeho-architekta-20171214.html

Nikoliv bílá kostka, ale jen věžička. Po neúspěšných jednáních s pražským architektem Petrem Hájkem se Ostrava dohodla s architektem Robertem Konieczným z polských Katovic.... https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/jatka-ziskaji-kabat-polskeho-architekta-20171214.html

(odkaz)krmič | 13. 10. 2017, 11:54

Dovolte vzpomínku:

Vždycky mi bylo divné, proč nemají jatky železniční vlečku, když stojí přímo u trati. Stačilo by přece jen kousek kolejí, jako u areálu Budoucnosti na protější straně.

Kromě silniční dopravy byly jatky napojeny na tramvajovou síť, podobně jako některé jiné podniky v Ostravě (kdysi třeba i pivovar). Tramvaj měla odbočku k železniční trati blízko podjezdu na Sokolské v Přívoze. Nákladní tramvaj si tam převzala železniční vozy a "dobytčí vlak do městských jatek" pokračoval po ulicích v normálním provozu. Kolem naší školy na Nádražní, to se nám líbilo, jak "vagon kouká z prasete", jako v té písničce. Někdy to docela intenzivně smrdělo. Potom vlak odbočil na Valchařskou, na koleje pro nákladní dopravu.

(odkaz)Josef K. | 12. 10. 2017, 23:16

To víte, Jana K. rozumí stavitelství a architektuře stejně dobře jako divadlu. Tzn. vůbec, ale má názor :-D

(odkaz)aldar | 12. 10. 2017, 16:52

Kurňa..

Kurňa, ta Jana K. je ale odborník......

(odkaz)krmič | 11. 10. 2017, 15:25

Je to možné, že bych tentokrát souhlasil s Janou K.?


(Akorát u těch cihel si nejsem jistý, vždycky jsem měl dojem, že tyhle stavby jsou naopak velmi trvanlivé. Ale nejsem stavař, asi se mýlím.)

(odkaz)Jana K. | 11. 10. 2017, 15:14

Když pominu fakt, že je opěvováno místo, kde umíralo tisíce a tisíce zvířat :-///, tak každý středoškolák-stavař vám řekne, že pálené cihly jsou porézní... Z toho vyplývá, že až se do těch jatek kopne, tak budou muset být rozebrány do základu a v podstatě znovu postaveny... Protože na současné "stavbě" - ruině není absolutně nic dobrého... Krovy špatné, nosné stěny špatné, vlhkost do 2 m atd. Tohle není památka, ale místo utrpení... To i ta Ostravica a hlavně překrásná Kavárna Palace s mahagonovými obklady (!) má nesrovnatelně větší hodnotu. Jatka = druhý ostravský hrad. A ten návrh od polského architekta = kýč jak bič!!!

Zobrazeny všechny příspěvky (28)