Diskuze k článku Ostravané by si kromě jiného přáli zlepšit veřejná prostranství, oživit centrum či zachránit Ostravici

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:16

* ZÍSKEJTE SVÉ ÚVĚRY VE VŠE BEZPEČNOSTI. na 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)krmič | 14. 4. 2016, 12:44

Roman

Odejdou, přijdou další. Stav se nezmění. A proč by vůbec měli absolventi škol zůstávat ve městě, kde vystudovali? To by bylo nepřirozené. Když někdo vystuduje Harvard, tak se už do smrti nehne z Cambridge (MA)?

(odkaz)Olga | 13. 4. 2016, 22:45

Byla jsem dnes na tridnich schuzkach a treba takovi pedagogove Jazykoveho gymnazia Pavla Tigrida v Porube jsou uzasni a velmi inteligentni.
Musim se vazne az smat, tomu, co tady ctu:-):-):-) Mam totiz okolo sebe inteligentni lidi, kteri nejsou v zadnem pripade pesimisticti a zapskli jako Roman nebo Jana K.

(odkaz)Roman | 13. 4. 2016, 22:34

90%vysokoškoláků po ukončení odejde z Ostravy do jiných měst.Taky co tady v městě bez budoucnosti.

(odkaz)Jana K. | 13. 4. 2016, 21:20

Pane Krmiči, v dnešní době může vysokou školu absolvovat každý moula. A mnozí (!) pedagogové mají do skutečné inteligence hodně daleko. Protože správný vysokoškolský pedagog by měl mít velké interdisciplinární přesahy, velký všeobecný přehled a pokud možno i ušlechtilé zájmy. A takových vysokoškolských pedagogů je v Ostravě jako šafránu.

(odkaz)krmič | 13. 4. 2016, 14:39

maličké solitérní ostrůvky inteligence

Studenti a pedagogové vysokých škol, ti už z Ostravy prchli?
Jo tak, ti se mezi inteligenci nepočítají, protože málo chodí do divadla! :-)

(odkaz)krmič | 13. 4. 2016, 14:30

Tak jo, beru to zpět.
Vytanuli mi totiž na mysli popoví zpěváci, kteří z Ostravy prchnou, pokud mohou. Ale baleťáci, ti se jistě ve vědecké knihovně tísní.

(odkaz)Jana K. | 13. 4. 2016, 14:25

duben 2016

Promiňte za překlep, nejedná se o duben 2014, ale o duben 2016 - což je ještě horší :-/ Kde se bere ta troufalost Palase poskytovat rozhovory? Škoda slov!!!

Pane Krmiči, možná by jste divil, ale znám pár operních pěvců, kteří čtou knížky a dokonce chodí do knihovny. Nejhorší ovšem je, a v tom má Roman pravdu, že i takový Močkoř tvrdil, že vědárna není zapotřebí. Bohužel, v Ostravě jsou pouze maličké solitérní ostrůvky inteligence, zbytek opravdu utekl nebo přežívá v ústraní.

(odkaz)jarnemec | 13. 4. 2016, 14:06

@ krmič:

Jakým záhadným myšlenkovým obloukem jste přišel na tvrzení, že umělci nepotřebuji vědeckou knihovnu? Tak mi připadá, že obsah knižního fondu vědecké knihovny moc neznáte ;-)

(odkaz)krmič | 13. 4. 2016, 12:23

Která inteligence utekla? Můžete někoho jmenovat? Jenom prosím žádného umělce, ti vědeckou knihovnu nepotřebují.
(O knihovnu mi nejde, že to není zrovna černá kostka, to mne těší.)

(odkaz)Roman | 13. 4. 2016, 7:11

Inteligence v podstatě všechna utekla,tak na co knihovnu? Proto se knihovna stavět nebude,protože není pro koho.Stát nedá peníze na vědeckou knihovnu do Ostravy,leda že by se postavila v Praze nebo v Brně,ale v Ostravě???

(odkaz)Jana K. | 12. 4. 2016, 18:22

Regionální deňyk (deník) - Extra vydání zdarma - duben 2014 - neprodejný výtisk - strana 6

Hejtmani: kdo stál v čele našeho kraje?

Jaroslav Palas, senátor:

Co se naopak nepodařilo či nestihlo?
Nepodařil se projekt vědecké knihovny. Na naši obhajobu je třeba říct, že realizace Černé kostky by byla nesmírně drahá (pozn. no a co? V Ostravě se těžilo 220 let uhlí, ale to ten lump asi neví!!!). A provozními náklady nové knihovny bychom navíc do budoucna zatížili rozpočet kraje osmdesáti miliony korun ročně navíc (pozn. kolik stál ten tvůj "penzion" a kolik tě bude stát jeho roční provoz?). To jsme si si v období krize nemohli dovolit (pozn. v období krize Bakala vyvezl - ukradl desítky miliard z OKD, to samé Mittal, který ještě dostal dotaci a další...). Diskutovali jsme o tom s mnoha lidmi, MIMO JINÉ I S TEHDEJŠÍM PREZIDENTEM KLAUSEM, KDYŽ NAVŠTÍVIL OSTRAVU. A TEN V TÉ DOBĚ ŘEKL JASNĚ: "JEDNOZNAČNĚ JSTE ROZHODLI SPRÁVNĚ. V SOUČASNÉ DOBĚ NENÍ NAMÍSTĚ STAVĚT KNIHOVNU".

Opravdu, vzít rákosku a oba vymrskat tak, že se se měsíc neposadí!!!

(odkaz)Ostravák | 10. 4. 2016, 9:49

Info

Proč ředitel Nekvasil, který se každý rok zúčastňoval předávání Thálií v ND Praha, tento rok chyběl při předávání Thálií!!! NDM mělo předobjednány
4 nominace na Thálie. Vyšla z toho nakonec jen jedna nominace. Získala ji
Jadranka Derilová / jako host/, bulharská sopranistka, a to za roli Renaty v opeře Ohnivý anděl ve Státní opeře Praha. Nevím, jak je možné získat cenu Thálie ve Státní opeře Praha. Obsazenost na této opeře byla celkem 444 míst. Plně placených vstupenek bylo prodáno pouze 198 vstupenek.
Vzhledem k tomu, že STO má k dispozici 1040 sedadel, tak je to žalostně málo!!!
Nakonec Thálii umělkyně tuto cenu osobně nepřevzala!!!

(odkaz)Jana K. | 8. 4. 2016, 13:14

Pane Ferdinande,
máte pravdu, že je to trapné až k smíchu, protože Španělsku za posledních dvacet pět let nesaháme (myšleno Česká republika, o Ostravsku raději nemluvě) ani po kotníky. A to prosím ve všem - v architektuře, v životním stylu (oblékání, jídlo), v celkové životní úrovni. A věřte, že bych raději viděla v Divadle Antonína Dvořáka piliny na podlaze ( i když by to asi zničilo parádní akustiku, která je tam nejlepší z celé ČR), než současný stav bez pilin a současně i bez umění aneb každá návštěva ostravského baletu a opery = VELKÁ OSTUDA.

Pane Krmiči,
asi Vás zklamu - žádní kamarádi, žádné politické, mocenské či majetnické zájmy. Ale prachobyčejná hořkost nad stavem ostravské společnosti. A nechtějte, abych zde začala brát jednoho po druhém. Nebylo by to pěkné čtení. Přinejmenším Pražák na velké radnici a Semerák na malé radnici nemají ABSOLUTNĚ co pohledávat.

Pane Diváku,
bohužel trpím alergiemi, ale děkuji za radu. Je to od Vás pěkné, že se mi snažíte pomoci.

(odkaz)vilma | 8. 4. 2016, 11:31

A co jste tak najednou otočil Ferdinande, zatím jste také jenom kritizoval.
Ráda bych chválila, jenomže není moc co. Vy tam někde u toho skeletu
myslím bydlíte, tak vám asi ten třicetiletý "krásný" výhled bude chybět.
Nejenom haním, to jsem přece pochválila, že se s tím hnulo a s hotelem
Palace ,který byl ovšem předtím zbytečně zničený.
Víte já z toho nemám radost, že Ostrava vypadá špatně, jen se divím, proč
to tak je. A že stromy kvetou, no ještěže tak, to se snad blbému vedení Ostravy
nepodaří zničit, ledaže by je všechny vykáceli, i o to se snaží dosti- viz alej
v parku.

(odkaz)Ferdinand, starý clown | 7. 4. 2016, 22:33

Až jednou

Vilma nebo Jana K. něco v Ostravě pochválí, asi to tu přestanu číst. Koukat se a vidět jen špínu a podvody je stejně kontraproduktivní, jako vidět vše v barvách holčičích prádýlka. Tedy růžově.
Mám rád černou, ne růžovou ale čeho je moc, toho je příliš.
Je to trapné až k smíchu.
===
Ve Španělsku se před lety (nevím jak teď) kouřilo i v divadle. A vajgly se odhazovaly na podlahu. A v bistrech taky, i v kavárnách. Tam měli podlahu posypanou vlhkými pilinami, aby se to líp zametalo. A ráno přišli uklízeči a večer bylo všechno zase jako ze škatulky. Podobně dopadaly ulice ve Vídni. Projít se po nějakém bulváru před svítáním je zážitek. Ale ráno je všechno v pořádku - tedy celkem. Když jedete z Německa do Francie, poznáte, že jste přejeli hranici snadno. Odpadky v příkopech, na parkovištích, všude. Tak to je Francie. A když odpadky zase zmizí - tak tu už jste ve Španělsku.
Takže to skuhrání beru jako zábavu těch, kteří nic jiného nemohou udělat.

(odkaz)Divák | 7. 4. 2016, 21:17

Zajděte si do parku, tam kvetou krásně stromy a bude Vám Jano K hned lépe. A podchod na Stodolní , když jezdím na hory, tak je čistý a potřebný. Zkuste se na Ostravu trochu dívat pozitivně.

(odkaz)krmič | 7. 4. 2016, 21:11

Takže konkrétně, kdyby byla Jana K. primátorem, jak by vyřešila ten Polský dům?
Jaké by na to měla páky?

Mám dojem, že všechny problémy Ostravy tkví v tom, že ve vedení města nejsou kamarádi zdejších stěžovatelů :-)
Tak která by byla ta správná strana? :-)
(Já ji ale volit stejně nebudu :-))

(odkaz)Jana K. | 7. 4. 2016, 16:08

Ještě bych uvedla Polský dům - na Ostravu super secesní klenot. Nejdříve bolševik (Kuba a spol.) zničil celé jeho okolí (hrůzostrašné paneláky + stupidní "dálnice", která končí ve dvou pruzích) a dnes jenom chátrá. Po kavárně Hotelu Palace se jedná o druhou stavbu, která je opravdu cenná. Ale Památkový ústav mlčí, primátor nemá páky - bo soukromý majetek. A tak je to furt dokola. Slaboši kam se člověk podívá. Ale můžeme si za to sami, protože tohle město ovládají komunisté, ex komunisté, nebo latentní komunisté, nebo různí vykukové.

(odkaz)Jana K. | 7. 4. 2016, 15:51

Kdyby jenom Frýdlantské mosty!!! A co ten podchod ústící na nástupiště stanice Ostrava - Stodolní? Věčně posprejované, věčně rozbité skleněné výtahy, věčně pozvracené - včera i injekční stříkačky, dámské vložky a několik rozbitých flašek s pivem. Já neříkám, ono se tom tam čistí a opravuje, ale vždy to vydrží max. 3-4 dny a zase je to poušť. Já bych chtěla vidět ty faktury, co to daňového poplatníka už stálo... A samotná Stodolní? Prosím vás!!! Běžte se tam podívat večer. Fialový hnus. Ostrava je vykradené a ožebračené město. Ale Ostrava si za to můžeme sama, protože zejména od konce šedesátých let minulého století měla ve svém čele naprosté DEBILY, kteří vše servilně odváděli do Prahy a tady nic nezůstalo. A tu Dolní oblast Vítkovic ať si strčí Světlík s Babkou do řiti. Už teď má Světlík hafo problémů, pomalu a jistě začíná mizet, bo má dluhů, že škoda mluvit. Už se "těším", jak celý ten "úžasný" komplex DOV spadne městu a potom se z toho posereme. Protože takový komplex bez vydatných dotací, nemůže dlouhodobě fungovat.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 55