Diskuze k článku Vlak „Ostravan“ slaví 70 let provozu

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Martin | 9. 6. 2016, 12:27

50. vs 80. leta

Spíš je smutné že se cestovní doba od konce 2. světové do 80. let nezměnila..

(odkaz)Alex | 12. 5. 2016, 9:07

stále středověk

Do Prahy jsem lítal z Mošnova, pamatuji letenku za 120 a pak ještě za 180 korun, než šla cena hodně nahoru. Jezdit tu vzdálenost za 3 hodiny, to je v dopravě po železnici středověk! Hanba takovému státu, který nedokázal za čtvrt století železnice pořádně zmodernizovat a vše jen flikoval. Jen ve zlodějnách všeho druhu vynikl.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 6. 5. 2016, 17:56

@ Jana K.:

Prosím nevkládejte totožné příspěvky do více vláken. Děkuji za pochopení.

(odkaz)Jana K. | 6. 5. 2016, 13:06

Můžete mi vysvětlit, co je špatného na tom, že jsem kritizovala pana Javůrka a paní Spisarovou-Kotíkovou? Vždyť Janáčkův máj je opravdu hrozný, Hukvaldy ostudné - fušeřina a přištipkaření. A to, že že paní Spisarová- Kotíková bere sponzoring od Bakaly Vám přijde normální? Pane Jaroslave, trošku se nad tím zamyslete!!!

(odkaz)krmič | 5. 5. 2016, 12:56

Naštěstí už řadu let nikam jezdit nemusím. Můžete si dát v Pendolinu nohy na protější sedadlo? Nemůžete. To bývala moje standardní poloha ve vlaku :-)

(odkaz)krmič | 5. 5. 2016, 12:46

Zajímavé

Vůbec jsem nevěděl, že Ostravan byl kdysi motorák :-)
Dost jsem se v něm najezdil, už v 60. letech ( i když tehdy se dávala přednost letadlu :-))
Vždycky mi připadal jako úplně obyčejný vlak, nic zvláštního.

Zobrazeny všechny příspěvky (6)