Diskuze k článku Zítra začne výstavba Nové Karoliny, největší investice v historii města

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Rýša | 1. 4. 2009, 20:10

Zítra začne výstavba Nové Karoliny, největší investice v historii města
Apríl...

(odkaz)aggu | 31. 3. 2009, 16:56

ano, v praze jsou totiž všichni intelektuálové, rýšo...

(odkaz)Rýša | 31. 3. 2009, 14:32

to Marty

Průjem jak průjem, spíše kultura projevu obyvatele města, které hodlá získat titul Evropské hlavní město kultury...:-(

(odkaz)Marty | 31. 3. 2009, 12:57

magor:

Tak tomuhle říkám "slovní průjem".
Tolik k tvému příspěvku...

(odkaz)magor | 31. 3. 2009, 7:20

*** Příspěvek vymazán – viz Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz (bod 3). Děkujeme za pochopení, redakce OstravaBlog.cz ***

(odkaz)Patrik | 9. 9. 2008, 18:16

Fádní architektura nad níž se rozplývají zástupci města jako druhdy Husák

nad kdejakou pitomostí, kterou socialismus vystavěl. Myslím, že toto území měla zastavět až další nová generace, snad už více kreativní s vizí do budoucnosti. Kdo jezdí jen trochu dál, za hranice Česka, vidí jak v jiných evropských městech umějí využít takových stavebních ploch. Zástupci města Ostravy schválili jen o trochu lepší sídliště, jakých se na tomto území stavělo v minulosti dost a dost. Duch Miroslava Mamuly se nad Ostravou stále vznáší a vznáší ....

(odkaz)Rdm | 24. 6. 2008, 21:21

Vojta

To bych až tolik nesrovnával. Praha se v podstatě pořád rozrůstá a nejen noví obyvatelé, ale třeba i podnikatelé si tam kupují byty třeba jen proto, aby při svých častých (obchodních) návštěvách nemuseli spát po hotelích. Oproti tomu v Ostravě spíše počet obyvatel již několik let klesá.

(odkaz)Vojta | 24. 6. 2008, 13:15

To Rdm

No tím bych si tak jistý nebyl, třeba v Praze je taky přetlak bytů, ale ceny neklesají, právě naopak...

(odkaz)Rdm | 23. 6. 2008, 11:12

yanys

Přetlak nových bytů? Jen ať bude, čím více se postaví, tím více se srazí cena na trhu a byty nebudou tak předražené jako jsou nyní ;)

Jinak nevíte někdo jestli jsou někde vyvěšeny ty kamery pro sledování stavby on-line jak bylo slibováno?

(odkaz)yanys | 21. 6. 2008, 11:04

promarněná příležitost

Ostrava promarnila příležitost postavit v centru města něco, co by přitáhlo pozornost, když už ne turisty. Vizualizace napovida, že půjde o objekty fadní, nezajimavé, vyjma lávky od Jiřičné. Když potřebuješ Ostrava nový stadion, proč nevyužila tuto plochu a nepostavila nahradu za Bazaly tam? Do stadionu Vitkovic investovalo město desítky milionu do tribuny, teď ji bude bourat.Absurdní. V Ostravě se rozbíhá hodně projektů na bydlení, jenom u kostela svatého Vaclava 3 stavby, nábřeží Ostravice, Ameba atd. Nebude přetlak nových bytů? Trošku mám strach, aby to Multi dev. utáhla tak velkou stavbu a investici, každopádně držím palce.

(odkaz)MiB | 16. 6. 2008, 10:44

wo.ls

Divočejší lesopark máš na Hulvákách...stačí se tam v pátek kolem jedenácte projít...to bude divočina:-D

(odkaz)wo.ls | 16. 6. 2008, 10:43

Ema

Mi by se tam líbil takový divočejší lesopark - ne moc odlišný od toho, co je tam teď, jen s trochou méně odpadků. Žádné osvětlení, lavičky nebo tak, to by bylo moc umělé.

(odkaz)jarnemec | 16. 6. 2008, 8:31

Ema atd.:

"V roce 1930 byl vytvořen návrh pro využití celé lokality jako botanické zahrady. Tento záměr, ani pozdější navrhující vybudování lanovky Černá louka – ZOO Ostrava, nebyl realizován. V roce 1976 byl sanován kužel haldy Ema (jihozápadní vrchol), který prohoříval. Rekultivace celého území byla prováděna na lesnickou rekultivaci s lesy zvláštního určení. Dnes mají tyto lesy funkci ochrannou (ochrana podloží), počítá se s funkcí rekreační."
http://www.fce.vutbr.cz

(odkaz)jarnemec | 16. 6. 2008, 8:05

lanovka na Emu:

No, šlo především (pokud si dobře vzpomínám) o nostalgickou vzpomínku na dávnou uhelnou lanovku a nešlo tak ani o lanovku na Emu jako o lanovku z Moravského břehu kolem hradu a pak podél Trojického údolí. Dnes již neexistujících haly dolu Trojice měly být adaptovány na kulturní centrum. Někde mám i nějaké vizualizace využití hal dolu Trojice (ale nechce se mi to hledat :-)

(odkaz)jara.djatra | 16. 6. 2008, 7:19

Lanovka na Emu

No, domnívám se, že by to byl opravdu světový unikát - lanovka s nestabilními sloupy, každou chvíli prověšené lano... Vidím snad jen jednu velkou přednost, a to vyhřívané sedačky z odpadního tepla, které si halda sama produkuje! :-)

(odkaz)wo.ls | 15. 6. 2008, 23:14

Vypadá to, že z toho co může stavka Karoliny nabídnout, je lanovka jasně v popředí zájmu :)
Myslíte, že by se rentovala? A navíc je Špice Emy je tak malá, že by se nám tam brzy hromadili leniví, výhledů chtiví výletníci . :)

(odkaz)Vojta | 15. 6. 2008, 21:15

To by nebylo úplně špatné. Já nevím, ale žádnou lanovku na haldu neznám, třeba by to byl světový unikát. :-)

(odkaz)panda | 15. 6. 2008, 13:36

O té lanovce je zmínka v rozvoji cestovního ruchu Moravskoslezského kraje.

(odkaz)jarnemec | 15. 6. 2008, 0:48

to Vojta:

"Jeden z nich například počítal s turistickou lanovkou až na vrchol haldy, s přilehlou botanickou zahradou a s vyhlídkovou restaurací v prosklené těžní věži bývalého Dolu Petr Bezruč. Těžní věž byla mezitím srovnána se zemí a další plány odloženy ad acta." viz cestovani.idnes.cz/igcechy.asp?r=igcechy&c=A030410_125222_igcechy_tom

(odkaz)3D akční hrdina | 15. 6. 2008, 0:37

první etapa

nemáte někdo vyfocený celý model, tak jak byl pře časem vystaven na nové radnici?
obchoďák i okolní budovy na vizualizaci vypadají hrozně a obávám se, že v reálu to bude ještě horší. jediné co má uroveň je ta lávka, ale když si uvědomím odkud kam bude ústit tak je mi líto, že není místěna někam jinam. no uvidíme. jak rád bych se mýlil... :(

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 53