Glosa: Malý tip pro náš dopravní podnik, jak nepřepravovat zvířata

Chápu, že je oprava Frýdlantských mostů výjimečná situace, přesto mám pocit, že někdo v Dopravním podniku Ostrava moc nepřemýšlel. Dostat se včera do autobusu, který přepravuje zvířata, totiž cestující, od Černé louky na zastávku Náměstí republiky, bylo nemožné. Přitom by stačilo přidat pár autobusů navíc.

Jelikož jsou Frýdlantské mosty kvůli rekonstrukci na týden uzavřené, jezdí místo tramvají od Výstaviště na Náměstí republiky a zpět autobusy. Zatímco během deseti minut na této trase jede například sedm tramvají, v době výluky pro cestující za deset minut přijedou tři autobusy. A ty logicky (i když pro dopravní podnik asi ne) nemohou stačit nabrat všechny.

Včera kolem třetí odpoledne tak vznikla na Výstavišti vtipná situace: přijel autobus, nabral ani ne třetinu čekajících, kteří v autobuse zaujali pozici sardinek a slepic před porážkou, a čekalo se na další. Ten přijel za tři minuty, nabral řádně nadávající cestující a jelo se. Popravdě, v životě jsem neviděl tak natřískaný autobus. A že to v tom vedru musela být lahůdka.

Stejně jako jedna maminka s kočárkem jsem nakonec zvolil dopravu po svých a místo lisování se v autobusu došel na Náměstí republiky pěšky.

Říkám to zase a znova – v městských organizacích nikdo není za nic zodpovědný a na všechno se kašle. Jako teď na zvířata. Totiž na cestující.


Dimitrios Vlasakudis

Napsat komentář