Ostrava se mění

Jak už jistě mnoho z vás zaznamenalo, poslední roky se v Ostravě něco děje. Vypadá to, že přišel čas změn k lepšímu. Vzniká mnoho nových staveb, ty staré se zase renovují. Město se probouzí k novému životu.
Vedle velkých změn v systému autobusové přepravy, o kterých vás budeme ještě informovat, se transformuje i doprava železniční. Určitě mi dáte zapravdu, že stav nádraží Ostrava – Svinov po rekonstrukci je výborný. V blízké budoucnosti je naplánována razantní úprava nádražní haly.
Celá stanice tak získá nový nádech. Důvody jsou zřejmé. Když přijíždíte do Ostravy ze západu, nejdříve projedete Svinovem. Proto by zde mělo stát hlavní vlakové nádraží. Tímto faktem se ohání množství zastánců projektu z řad odborníků i laické veřejnosti. Srovnejte současný stav svinovského a přívozského nádraží. Nabízí Hlavní nádraží důstojné prostředí pro cizince (nebo i pro ostatní cestující)? Nikoliv. Špínou pokrytá fontána v obležení často opilých patronů mluví za všechno.

Pro Svinov hovoří další aspekt. Před mistrovstvím světa v ledním hokeji zde byl narychlo dostavěn autobusový terminál, který v budoucnosti částečně nahradí ÚAN. Výborný nápad – člověk vystoupí z vlaku, projde podchodem a “vynoří“ se na zastávce městské hromadné dopravy.

Největším nedostatkem Svinova však zůstává špatná dostupnost tramvají. Musíte vyjít po asfaltové cestičce do nehostinného prostředí útrob mostu. Ale doufejme, že i s tím si příslušní lidé poradí. Bylo by škoda nechat problém tramvají nedořešen. Situace v této lokalitě totiž vypadá hodně ambiciózně.


(ost)

Napsat komentář