Rekonstrukce hradu

Ostravské zastupitelstvo schválilo další dotace na rekonstrukci Slezskoostravského hradu. Každého z nás těší pohled na opravenou tvrz, ale proč nemohly práce začít dříve?

Magistrát přispěje šesti miliony korun na zastřešení některých částí komplexu. Tím se celé prostředí ještě více zkulturní. Už si skoro nepamatujeme, jak vypadal hrad před zahájením restauračních prací. Celá stavba dostává úplně nový nádech a díky tomu je výchozím bodem mnoha procházek a výletů.
Těžko říct, jaký důvod stál za zahájením oprav. Zřejmě to bylo lobby pořadatelů Colours of Ostrava. Otevřením hradu se jim naskytly nečekané možnosti. Většina scén je umístěna blízko sebe, návštěvníci festivalu už nemusí přebíhat ze Stodolní na výstaviště, mají vše takříkajíc na dlani. Hudební produkce na hradě dostanou zvláštní příchuť magičnosti a to opět posílí jedinečnost Colours.
Anebo za opravou vězí pouhá nutnost zlidštit a zatraktivnit město?

Zastupitelé se nemusí bát, že by po ukončení festivalu ztratila tvrz na důležitosti. Taková stavba v Ostravě chyběla a i když tu vlastně byla, nikdo o ní moc nevěděl.


(ost)

Napsat komentář