Volby do Evropského parlamentu – exoti za náš region

Jak už jsem psal v minulém článku, letošní volební kampaň do eurovoleb nemá vůbec nouzi o ”exoty”. To opět potvrdila pondělní televizní debata v České televizi.

Mezi takové matadory jako je ODS či ČSSD se vklínil i ostravský subjekt Helax – Ostrava se baví. Bavil jsem se božsky!

Pan Pifka, jeho lídr, mezi zúčastněné jednoznačně nezapadl. Možná měl trochu uvažovat a přijít oblečen v něčem oficiálnějším, než je reklamní tričko z filmu Mizerové II. Snad to byl nějaký jinotaj, těmi mizery myslel oponenty z velkých stran, ale každopádně zůstal nepochopen. Ovšem styl oblečení nebylo to jediné, čím Pifka upoutal. Svou řeč zatraktivněl výrazy jako ”na blití” apod. Nejvíc na mě zapůsobila jeho myšlenka o budoucí úloze sjednocené Evropy ve světě. Ohradil se proti výrokům zkušenějších kolegů (zčásti právem) a povolil uzdu své fantazii. ”Pánové řeší zástupné problémy … Měli bychom uvažovat o rozrůstající se Indii. Ta se do třiceti let stane velkým hráčem.” No, nevím jak aktuální je rozpínavost největší demokracie světa, a to ještě pro naši republiku.

Z Pifkova výstupu však vyplynula jedna zajímavá věc. To, jestli dají voliči svůj hlas malým stranám na úkor velkých, by mělo přinejmenším znamenat nechuť ze stávající situace. Otázkou jen zůstává, zda to zkušení matadoři pochopí (a budou chtít pochopit) a jestli toho menší solidní strany náležitě využijí.


(ost)

Napsat komentář