Volme s mírou!

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží. A nedílnou součástí předvolební agitace jsou televizní spoty jednotlivých stran. Už od středy můžeme na prvním kanálu veřejnoprávní televize sledovat upoutávky lákající k odevzdání hlasu právě té či oné straně.

Je však pravda, že většina šotů působí značně nepřirozeně, ne-li přímo trapně. Vrcholem, a náš region vcelku degradujícím, působí klipy Nezávislé iniciativy (NEI) či Helaxu.

V případě prvně zmiňovaného subjektu nás vítá polibek dvou stračen a neméně “laskavý” hlas už dávno vyhaslé pornohvězdy Dolly Buster. Ta kravičku podojí, přitom dokáže zaujmout neobvykle rozepnutou košilkou a pěkně šitou podprsenkou. Hm, lákavá nabídka do Evropského parlamentu. To se musí nechat. Žena, která umí zaujmout zevnějškem v kravíně, by mohla zaujmout i ve Štrasburku. NEI pak zahraje na city všech Ostraváků, zejména horníků. Její šéf zarecituje báseň Ostrava. Musím říct, že mě pobavila ještě více než v podání Jiřího Wimmera.

Rádio Helax mělo také vsadit spíš na ladné tvary postarší dámy než na zevnějšky svých speakerů. Rozhlasová stanice, které závratně upadá poslouchanost, využila příležitosti oprášit si jméno za levný peníz. Veřejnoprávní televize musí totiž poskytnout vysílací čas kandidujícím uskupením zdarma. Helax jednoduše použil předvolební kampaně jen jako reklamy. A zdá se mi zvláštní, když dva “zaměstnanci” rádia účinkující v klipu, mj. členové skupiny Robson, mají na svých tričkách fotku shodnou s tou, která je na přebalu aktuálního alba jejich kapely. Deska zřejmě nejde na odbyt. No, ovšem nevím, jestli jim ”volební” videoklip pomůže. Helax totiž zapomněl, že je sekvence vysílána celorepublikově, a tudíž zůstane celé úsilí v bahně trapnosti, pochopeno jen hrstkou skalních fandů z Ostravy.

Kdo jste ještě spoty neviděli, určitě se podívejte! Sice vás neutvrdí v tom, čí kandidátku máte vhodit do urny, ale ujistí vás, kterou stranu volit nemáte. Ovšem pozor! Na konci výběru musí alespoň jedna frakce zůstat!


(ost)

Napsat komentář